Zrodzony z fantastyki

 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

[3.5] Mnich - grad ciosów i potężny atak

ndz maja 21, 2017 8:57 pm

Weźmy mnicha o Sile 14.
Atakując w akcji standardowej przy pomocy kostura trzymanego oburącz zadaje on k6+3 obrażeń (bazowe od kostura + półtora modyfikatora z siły).
Ten sam mnich wykonując grad ciosów, zgodnie z opisem zdolności, zadaje tym samym kosturem k6+2 obrażenia (podczas gradu ciosów mnich zawsze dodaje modyfikator z siły do obrażeń, nie 1/2 i nie 1-1/2).
Czy ten mnich posiadając atut potężny atak i wykonując grad ciosów kosturem trzymany oburącz będzie otrzymywał dwa dodatkowe obrażenia za każdy poświęcony punkt premii do ataku jak to zwykle bywa przy stosowaniu broni dwuręcznej?
Czytając sam opis atutu nie widzę przeciwwskazań, ale opis gradu ciosów i ten fragment o braku półtorakrotnej premii z siły trochę mi się z tym gryzie. Niemniej nie wydaje mi się by łączenie gradu ciosów z kosturem i potężnym atakiem miało być broken.
Będę wdzięczny za opinie.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: [3.5] Mnich - grad ciosów i potężny atak

pn maja 22, 2017 12:09 am

Jeśli czytamy wyłącznie zasady tak, jak napisane, to używanie dwuręcznie kostura do gradu ciosów da podwójne obrażenia z potężnego ataku. 
Ale mi się to zbytnio nie podoba :P 
 
Waskos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 24, 2016 10:42 pm

Re: [3.5] Mnich - grad ciosów i potężny atak

śr maja 24, 2017 10:14 am

Wg mnie to raczej nie bardzo. W opise gradu ciosów zaznaczone jest, że w przypadku kostura to każdy jego koniec należy traktować jak odrębną broń. Ja to rozumiałem zawsze tak, że jeśli chcemy skorzystać z gradu ciosów używając kostura to zmuszeni jesteśmy użyć tej jego alternatywnej cechy, jaką posiada broń podwójna, czyli dzierżymy tak jakby dwie bronie. Walcząc bronią podwójną w ten sposób to nie możemy zastosować potężnego ataku z podwójną premią do obrażeń, co wynika z opisu atutu. 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość