Zrodzony z fantastyki

 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

Mnisi w Greyhawku

pt maja 30, 2003 10:18 pm

Prowadze w Greyhawku w sumie od niedawna, dlatego mam kilka pytan: <br />Czy istnieja jakies inne zakony mnichow niz Szkarlatne Bractwo. Jesli tak to jakie i gdzie mozna o nich poczytac, a jesli nie to, czy stworzyliscie jakies sami. Sam planuje zalozyc nowy, ale nie wiem jaki rejon Flanaess jest dla niego najbardziej odpowiedni?
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt maja 30, 2003 10:22 pm

Na pewno istnieją Red Avengerzy ze "Sword & Fist". A co do innych to nie wiem.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt maja 30, 2003 11:21 pm

Ja dorzucê jeszcze mnichów pó³boga Zuokena i mniejszej bogini Xan Yae (s± opisani w ?yj±cym Greyhawku), którzy s± wrogami Szar³atnego Bractwa (szczególnie wyznawcy Zuokena).
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Re: Mnisi w Greyhawku

sob maja 31, 2003 12:18 am

<!--QuoteBegin-Haron+-->
Haron pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy istnieja jakies inne zakony mnichow niz Szkarlatne Bractwo.
<br />A artykule na temat mnicha w światach okcydentalnych (Postać mnicha w fantastycznych światach okcydentalnych) napisałem: <br /> <br /><!--QuoteBegin-bukwa+-->
bukwa pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jedną z dróg rozwoju mnicha jest wzięcie klasy prestiżowej kojarzącej się całkowicie orientalnie - Nindży. Powstało wiele PrC opartych na motywie tajemniczego wojownika w czerni; w artykule Silent Warriors autorstwa Matthewa Sernetta (Dragon Magazine #289, s. 48-51) opisane są trzy bardzo ciekawe klasy, które mogą zostać użyte w świecie okcydentalnym.  <br /> <br />Oto propozycje do mojego ulubionego Greyhawku:  <br /> <br />Poison Fist Ninja - może być członkiem jednej ze skłóconych frakcji Gildii Zabójców Wolnego Miasta Greyhawk  <br />Weightless Foot Ninja - może należeć do osławionych Podniebnych Tancerzy Ketu  <br />Ghost-faced Killer Ninja - może pochodzić z Zakonu Karmazynowej ?mierci, elitarnej sekcji zabójców Szkarłatnego Bractwa.
<br />Nie są to oficjalne zakony greyhawkowe, ale - jak pisze autor artykułu - łatwe do zaadoptowania do tego świata.
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

sob maja 31, 2003 2:49 pm

Hejka <br /> <br />Sa jeszcze pijani mistrzowie i ninje polksiezyca z miecza i piesci. <br /> <br />Pozdro
 
wild_beast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 04, 2003 11:44 am

Zakony mnichów

pt sie 08, 2003 12:41 pm

Chodzi mi czy s± w Greyu zakony takie jak w Forgotten'ach - ¿e mnich mo¿e braæ klasy ³otra/ wojwnika / czarodzieja/ itp.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Zakony mnichów

pt sie 08, 2003 4:04 pm

<!--QuoteBegin-wild_beast+-->
wild_beast pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chodzi mi czy s± w Greyu zakony takie jak w Forgotten'ach - ¿e mnich mo¿e braæ klasy ³otra/ wojwnika / czarodzieja/ itp.
<br />Teoretycznie jest co¶ takiego - ko¶ció³ Zuokena, a dok³adniej jego mnisi praktykuj±cy da'shon (czyli trening cia³a i umys³u - trning mnisi i psioniczny). O Zuokenie (i jego prze³o¿onej, Xan Yae) mo¿na poczytaæ w ?yj±cym Greyhawku (Living Greyhawk Gazetteer) w Rozdziale 7.
 
Heironeus13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 04, 2008 1:52 pm

śr mar 12, 2008 5:24 pm

Mój MG wymyślił mnichów z bractwa "Białe oko". Są to mnisi którzy poświęcili swe życie walce ze Szkarłatnym Bractwem. Mianowicie szpiegując i eliminując ważniejsze jednostki. "Szpiedzy w twierdzy szpiegów". :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość