Zrodzony z fantastyki

 
vermax
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 07, 2012 9:22 pm

Mono Black Vampire

wt sie 07, 2012 9:25 pm

Witam

Chciałbym żeby z tego powstały grywalne wampiry.Na razie są to pseudo wampiry.Moglibyście mi pomóc dobrać karty potrzebne do tego decku lub do wymiany?

Vampire Lacerator-x3
Bloodghast-x1
Gatekeeper of Malakir-x4
Kalastria Highborn-x3
Vampire Nocturnus-x3
Reanimate-x1
Urge to Feed-x4
Dark Ritual-x2
Tendrils of Corruption-x2
Vampire Hexmage-x3
Vampire Nighthawk-x4
Blood Artist-x1
Sangromancer-x1
Blade of the Bloodchiev-x1
Sign in Blood-x2
Liliana of the Dark Realms-x1
Swamp-x24

+ mam tu karty ze stargo mono b może coś wsadzić z nich do tych wampirów?

Vampire Outcasts-x1
Murder-x2
Victim of Night-x2
Endless Scream-x1
hymn to Tourach-x2
Bloodrage Vampire-x1
Duress-x1

No to tyle.Proszę o pomoc w budowie solidnych wampirów z tego co tu widać + karty dokupię.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2012 12:14 am przez vermax, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Armando
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 24, 2012 4:02 pm

Mono Black Vampire

sob sie 11, 2012 11:10 am

Dopiero zaczynam zabawę z MTG i moje sugestie nie są może zbyt dobre, ale może pomyśl o takich kartach:
Chosen of Markov 3many +tapniecie swojego wampira (a skoro masz tylko wampy to z tym problemu nie będzie, ja mam tylko kilka kart wampirów, więc nie mam jak użyć tej karty) wzamian za potwora 4/4.

Markov Patrician Potwór raczej na 1strzał, szczególnie, że nie widziałem w Twojej talii wspomagaczy i ochron, ale może nieźle współpracować z Kalastria Highborn i Blood Artist.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Mono Black Vampire

sob sie 11, 2012 4:47 pm

Nie można opierać mechaniki talii na kreaturach 4/4 za 3 mana, oraz tym że nasze kreatury giną i coś robią... takie granie nie przynosi żadnych efektów. Wampiry są relatywnie szybkim naporem z opcją. W talii potrzeba skutecznego removalu, dociągu (Sign in blood) oraz czegoś z evasion. Karty o koszcie mana większym niż 4 powinny robić frytki, a za 6 mana - same wygrywać grę.

Pamiętejcie że deck z gumy nie jest i niestety... nie wszystko się mieści. Ale napewno nie ma w talii miejsca na kreatury nie wpisujące się w koncept decku.

Bardzo dobrym wampirem jest Bloodline Keeper który robi frytki zarówno przed jak i po transformie. Jeśli uda się go nam transformować - przeciwnik ma bardzo mało czasu na wygranie.

Konieczny do talii wampirycznej jest Captivating Vampire - zarówno jako lord jest niezbędny do tworzenia zagrożenia, ale i jesteśmy w stanie przejmować kabany przeciwnika, niwelujac kreaturowe zagrożenia.

Mozna grać równiez na 1-2 sztukach Drana, Kalastria Bloodchief. Jest to typowy fninisher z frytkami, ponieważ nie dość że ma wbudowany removal i self dopak w jednym to i ma żądane evasion ability.

Bardzo solidnym pierwszoturowym dropem jest Guul Draz Vampire, ponieważ jest dobrą opcja na end game. Opcja w postaci 3/2 intimidate + ewentualne dopali od lordów = szybki dead przeciwnika.

można grać na 1-2 sztukach Mirri the Cursed - przy odpowiednim użyciu mamy potężną kreaturę na stole, praktycznie wygrywamy na każdym kroku, poza tym narzucamy tempo oraz ma evasion.

Z Kalastrią świetnie kombi się Viscera Seer dając alternatywną opcję zabicia, oraz kontrolę dwaru

Jeśli chcesz zaskoczyć przeciwnika, masz opcję zrobienia fajnego komba. JEden element masz już w talii - Vampire Hexmage. Jak dorzucisz do tego Dark Depths masz kombo na wprowadzenie niezniszczalnego typa 20/20 flying na stół :)

Jak widać, można zrobić coś z wampirycznego decku, ale trzeba się zdecydować co się chce osiągnąć
 
vermax
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 07, 2012 9:22 pm

Mono Black Vampire

sob sie 11, 2012 11:00 pm

Ok teraz mój deck wygląda tak:


Vampire Lacerator-x4
Bloodghast-x1
Gatekeeper of Malakir-x4
Kalastria Highborn-x4
Vampire Nocturnus-x4
Urge to Feed-x4
Disfigure-x2
Tendrils of Corruption-x2
Vampire Hexmage-x2
Vampire Nighthawk-x4
Duress-x2
Sign in Blood-x2
Go For the throat-x2
Swamp-x23

Sideboard

Deathmark-x4
Smother-x4
Mind Rot-x4
Blade of the Bloodchiev-x1
Disfigure-x3
Vampire Hexmage-x1

Myślę nad wyrzucenie 2 dissfigurow i wrzucenia za nich blooghastow + przydal by sie jeszcze jeden bloodghast i Malakir Bloodwitch tylko nie wiem co za nich wyrzucić z decku
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2012 1:51 am przez vermax, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości