Zrodzony z fantastyki

 
Heironeus13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 04, 2008 1:52 pm

Moradin - Gdzie?

śr mar 12, 2008 5:34 pm

Szukam sobie po necie informacji o bogach Flaness i znalazłem na polterze zarąbisty artykuł o Heironeusie jednakż nie moge nic ciekawego znależć o Moradinie (nielicząć Wikipedi).
Chodzi mi o wyznawców (choć to jasne) , Najważniejsze ośrodki kultu, kolor szat kapłana itp.

Takie szczegóły. Lubie sobie poczytać czasem.


Z góry dzięki! :D
 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

śr mar 12, 2008 5:41 pm

Jeśli lubisz sobie poczytać takie rzeczy to najlepiej zainwestuj w podręcznik Bóstwa i Półbogowie, a nie zmuszaj biednych użytkowników forum do przepisywania całego opisuj kultu tego sympatycznego brodacza..
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr mar 12, 2008 6:36 pm

Eliash pisze:
najlepiej zainwestuj w podręcznik Bóstwa i Półbogowie


Ale tylko wtedy, gdy zależy Ci przede wszystkim na statystykach bogów + garści informacji fabularnych. W innym przypadku zdecydowanie odradzam.

Nie ma dużo polskich źródeł o tymże bustwie (jak i całym Greyhawku), toteż zostająchyba tylko te angielskie.
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

śr mar 12, 2008 9:00 pm

Jest też trochę w "Wyznania i Panteony". Co prawda w Faerunie, ale zawsze coś.

Nie ma dużo polskich źródeł o tymże bustwie (jak i całym Greyhawku), toteż zostająchyba tylko te angielskie.

Ah! Panie redaktorze, cóż to? ;)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr mar 12, 2008 11:40 pm

Basior pisze:
Jest też trochę w "Wyznania i Panteony". Co prawda w Faerunie, ale zawsze coś.

To prawda, ale w tym wypadku byłbym ostrożny. Mimo wszystkich podobieństw wizja Moradina w FR i GH jest dość odmienna a co za tym idzie trzeba uważać przy przenoszeniu informacji.

Natomiast jeśli chodzi o źródła typowo Greyhawkowe to poza "Przewodnikiem Geograficznym" i "Bóstwami" zostają właściwie tylko materiały do AD&D. Nie jestem tutaj zbyt zorientowany, ale jestem przekonany, że jakiś podręcznik poświęcony bóstwom (lub krasnoludom) TSR swego czasu wydało.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw mar 13, 2008 12:45 am

Z bóstwami rasowymi w Greyhawku jest ten problem, że praktycznie nie ma o nich zbyt wielu informacji, prócz takich naprawdę podstawowych (jak info z Deities and Demigods do 1 ed., które dużej mierze posłużyło za podstawę do opisów znajdujących się w 3 ed. Bóstwach i Półbogach). O takim Heironeousie, Wee Jas czy innych znaczniejszych bóstwach informacje znaleźć można już w większej ilości źródeł (taki np. świetny Scarlet Brotherhood łączący w sobie elementy podręcznika geograficznego oraz 'bóstwowego') a i ich jakoś jest dużo lepsza niż tych dotyczących bóstw rasowych, dlatego też muszę cię rozczarować - poszukiwanych informacji o Greyhawkowym Moradinie raczej nie znajdziesz.
Radnon pisze:
ale jestem przekonany, że jakiś podręcznik poświęcony bóstwom (lub krasnoludom) TSR swego czasu wydało.

Mogę niemal na 100% powiedzieć, że Greyhawk nie doczekał czegoś na wzór wielkiej trójcy FR (Demihuman Deities + Faiths and Avatars + Powers and Pantheons) czy nawet czegoś w pewnym stopniu podobnym i wszelkie informacje o bóstwach rozproszone są po naprawdę różnych podręcznikach :)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw mar 13, 2008 12:56 am

amnezjusz pisze:
Mogę niemal na 100% powiedzieć, że Greyhawk nie doczekał czegoś na wzór wielkiej trójcy FR (Demihuman Deities + Faiths and Avatars + Powers and Pantheons) czy nawet czegoś w pewnym stopniu podobnym i wszelkie informacje o bóstwach rozproszone są po naprawdę różnych podręcznikach :)

Wygląda więc na to, że moje założenie tym razem okazało się błędne :). Swoją drogą jestem nieco zaskoczony, bo zawsze wydawało mi się, że w dawnych czasach poprzedniej edycji Greyhawk był wspierany mniej więcej na tym samym poziomie co DL (bo do FR to wiadomo, że sporo brakowało) i jakiś "boskich" opracowań się doczekał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości