Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
-tayan-
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:22 pm

Most Boareskyr i Soubar

pn cze 09, 2008 3:02 pm

Czołem. Czy mógłby mi ktoś udostępnic jakieś informacje odnośnie tego miejsca? Jedyne co wiem to to, że zginął tam Bhaal z ręki Cyrica. Bardzo by mi zależało na informacjach w stylu czy jest to sam most czy raczej osada/miasteczko, jesli tak to liczbę mieszkańców, władze itd.

Jeśli chodzi o Soubar to także zależałoby mi na informacjach w tym stylu. Byc moze nazwy karczm, jakich bóstw można znalezc tu świątynie czy informacje o prominentnych mieszkańcach.

Z góry dziękuje za każdą pomoc ;-)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn cze 09, 2008 3:20 pm

Trochę informacji o pierwszym z ymienionych miejsc znajdziesz tutaj (a opis incydentu z Bhaalem - tu). Tutaj z kolei możesz dowiedzieć się nieco więcej o Wybrzeżu Mieczy jako takim.
 
Awatar użytkownika
-tayan-
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:22 pm

pn cze 09, 2008 3:36 pm

Dziękuje za te info - napewno się przyda, aczkolwiek potrzebuje także bardziej wyspecjalizowanych informacji juz o samym Moscie i Soubar... :-( Szukam wszędzie i znajduje jedynie białe plamy...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4282
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn cze 09, 2008 4:21 pm

Soubar
Soubar to niewielkie miasteczko położone na Kupieckim Trakcie na południe od Mostu Boareskyr. W zimie wygląda jak twierdza, natomiast w lecie powiększa się o miasteczko namiotów gdzie zatrzymują się przejezdni. Osada ma reputacje miejsca gdzie nia ma żadnych praw, każdy nosi tu broń i sam walczy w swojej obronie. Uczciwi kupcy starają się obozować poza miastem lub nawet omijać je szerokim łukiem. Reputacja ta sprawia również, że do miasta ściągają buntownicy, najemnicy, bandyci, przestępcy, żli magowie, kupcy prowadzący ciemne interesy, dopplegangery, szczurołaki (i inni zmiennokształtni) a, według plotek, nawet łupieżcy umysłu. Można powiedzieć, że jest to dom dla tych, którzy są odrzucani przez normalne społeczności. Przebywa tu też wielu łowców głów specjalizujących się w łapaniu (rzadziej) lub zabijaniu (znacznie częściej) ludzi i potworów.

Najciekawszym miejscem w miasteczku jest stojącego w jego centrum Czarne Opactwo, kiedyś była to świątynia Bane`a (a niektórzy twierdzą, że wcześniej służyła jakiemuś starszemu bogu), ale po jego śmierci popadła w ruinę. Nikt nie wie czy kryją się tu jeszcze jakieś nie odkryte podziemia. Obecnie znajduje się tu tawerna Widding Way prowadzona przez tajemniczą czarodziejkę znaną tylko jako Mag. Nikt nie wie kim jest ta kobieta, miejscowi twierdzą, że to była kapłanka lub wręcz jakiś ukrywający się potwór w rodzaju belholdera. Sama właścicielka nie odpowiada na pytania a noszone przez nią magiczne przedmioty uniemożliwiają identyfikację jej charakteru i mocy.

Zgodnie z obietnicą druga część posta:

Most Boareskyr
Słynna od Czasów Niepokoju, ze względu na stoczoną tutaj walkę Bhaala i Cyrica, przeprawa przez Krętą Wodę swą nazwę wzięła od mostu postawionego tutaj wiele lat wcześniej przez sławnego poszukiwacza przygód Boareskyra. Od tego czasu często stawiano tutaj tymczasowe przeprawy, aż do czasu po zakończeniu Czasów Niepokoju, kiedy miejsce to doczekało się solidniejszego mostu. Uwagę zwracają też wysokie kamienne posągi przedstawiające Bhaala i Cyrica w czasie ich ostatniej walki oraz wybrukowany podjazd do mostu.

Wokół mostu istnieje tymczasowe miasteczko liczące w lecie ok. 70 namiotów i wozów oraz połowę tego w zimie. Jedyna stała budowla to drewniany fort (zwany Bridgefort) stojący na zatrutym rozlewisku rzeki, który zapewnia shronienie w czasie ataków czy złej pogody. Mieszkańcy to głównie handlarze oraz prości rzemieślnicy zajmujący się naprawą wozów, handlem żywnością i sprzętem potrzebnym w czasie podróży. W osadzie nie ma typowego usystematyzowanego prawa, ale władcy wioski: wojownik Barim Stagwinter i kapłan Tyra Theskul Mirroreye starają się przy pomocy swych ludzi pilnować porządku. Mimo to handel bronią, szczególnie kuszami, dalej jest tu bardzo opłacalny.

Ostatnim wartym wspomnienia miejscem jest położona niedaleko rezydencja zaklinaczki Alueny Halacanter. Zajmuje się ona hodowlą i sprzedażą pegazów. Wytrenowany wierzchowiec kosztuje 5000 sz, ale Aluena odmawia sprzedaży osobom niegodnym zaufania a także tym, którzy planują od razu odsprzedać konia. Przed dokonaniem transakcji dziewczyna z pomocą magii dokładnie przepytuje każdego potencjalnego klienta. Na Zachodnich Ziemiach Centralnych krążą plotki, że zaklinaczka jest agentką Harfiarzy.

Na razie to tyle. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania pisz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości