Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Yasza
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:59 pm

wt sie 23, 2005 10:28 pm

do ZC, pasuje to co było inspirowane ZC <odkrywcze nie?> :wink: czyli muzyka z AitD 1... no i Pink Floyd zwłaszcza że ich kawałki mają czasami po kilkanaścoe/dziesiąt minut - Atom-Heart Mother czy Echoes, czy Set the Controls For The Heart Of The Sun... no i naturalnie Payne`s Gray i ich genialne Kadath Decoded, a więc znów zespół inspirowany Lovecraftem :)
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

ndz sie 28, 2005 12:37 am

Jako, że CoC należy do mojej bluźnierczej trójcy ulubionych systemów (prócz Kultu i Wraitha), toteż wiele sesji pokazało, co działą, a co nie na graczy i w sumie to na mnie samego :) Moim zdaniem muzykę musimy bardziej niż w innych systemach zróżnicować, nie pozwólmy aby cały czas leciała przygnębiająca muza, bo stanie się to w końcu nudne.

Jak dla mnie złotą płytą jest OST z gry Messiah. Ktokolwiek słyszał te chore, poronione ambientopodobne kawałki wie o czym mówie. Po kilku godzinach grania, talencie MG i tej muzie - gracze mają naprawdę wielki problem. Swojego czasu była dodana do gry.. teraz nie wiem skąd można ją wziąźć...
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

ndz sie 28, 2005 3:37 am

Nox Arcana to projekt Josepha Vargo i Willima Piotrowskiego, doskonale nadaje sie na sesje ZC i jest miłą alternatywą to sountrackowego tła muzycznego. Polecam także część strony NoX Arcany poświęconą mitom cthulhu, z doskonałymi ilustracjami pana Vargo.
 
Awatar użytkownika
Żucho
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 13, 2005 6:50 pm

ndz sie 28, 2005 5:34 pm

Mrocznej muzyki lubię posłuchać także w domowym zaciszu, więc jeśli ktoś by chciał się zapoznać z artykułem to spójrzcie tutaj:
Oj, bukins, nieładnie reklamować konkurencję :) Szczególnie tę, dla któej już nie robisz :)
Co do cthulhowej muzyki (i podkładu na sesje grozy w ogóle) - Penderecki absolutnie bezkonkurencyjny.
Blind Guardian, wg mnie jeden z najlepszych metalowych bandów.
Mam znajomego, który wokal gości z BG i innych podobnych im bandów nazywa "pedalskimi jękami" :) Poza tym jako muzyka na sesję ZC imho nie pasuje zupełnie.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

ndz sie 28, 2005 8:40 pm

Oj, bukins, nieładnie reklamować konkurencję Smile Szczególnie tę, dla któej już nie robisz Smile


Bo wiesz Żucho... W życiu się trzeba rozwijać :razz:
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pn sie 29, 2005 12:48 pm

Żucho pisze:
Poza tym jako muzyka na sesję ZC imho nie pasuje zupełnie.

Wg mnie pasuje, swietny zespol, ktory stwarza swietny klimat :) Wiekszosc utwor pasuje na sesje, tylko niektore sa takie... dziwne (glownie z plyty The Forgotten Tales)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pn sie 29, 2005 1:53 pm

Chwileczkę :P ? Przecież wszystko co dziwne jest najlepsze :)

Im bardziej popierdzielony kawałek, tym jest fajniej ! Polecam naprawdę zwracać duża uwagę na dawki szaleństwa. Muzyke puszczać w różnej głośności, natężeniu, troche większy może bass, trzeba kombinować, a niektóre kawałki na prawdę wymiatają.
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

pn sie 29, 2005 2:46 pm

Blind Guardian na sesje? To IMO wielkie nieporozumienie.
swietny zespol, ktory stwarza swietny klimat

O jakim klimacie mówimy? Mrocznym, strasznym, bluźnierczym, [tu wstaw sobie setki innych epitetów] czy skocznym, optymistycznym, wesołym, pedalskim (taaa... nie mogłem się powstrzymać :P) ?


Bez pedałowania prosze ! Tymbardziej, że muzyka na sesje to rzecz gustu, każdy słucha tego co mu sie podoba. ! To jest ostrzeżenie ! Moderator zetwues
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

wt sie 30, 2005 4:27 pm

Blind Guardian? Ło Jezu :shock: .
Może Angel Dust, Hammerfall i Rhapsody ? Pasują jeszcze jak ulał do mrocznych sesji w konwencji horroru ?

Skrytobójca - Ty masz avka z gry, która zawiera idealna muzykę na chore groteskowe sesje. Mowa tu oczywiście o American MG's Alice.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pt wrz 02, 2005 9:51 pm

Wszystko Nine Inch Nails ! To jest coś - rock industrialny !

Wspomnieć też warto, że Trent Reznor (wokalista, inicjator, jeden z prekursorów rocka industrialnego) miał swego czasu problemy z psychiką, więc na pewno mocno inspiruje swoja kapele do chorych klimatów. Oczywiście ich muzyka pasuje do Cthulhu 1990 i wyżej :)

Edit:

Reznor jest muzykiem cieszącym się dużym autorytetem i uznaniem, pomógł on m.in. w wypromowaniu grupy Marilyn Manson. (za wikipedią)

Manson też jest dobry, ma chore klimaty, czyli to co najważniejsze ! Nie za często, ale czasami warto jego muzyke dopasowac do jakiegos powalonego motywu :)
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pt wrz 02, 2005 11:15 pm

NIN tylko czasami. Szczerze mam gdzieś że Reznor ma kłopoty i nagrywał pierwszą płytę owijając mokrym ręcznikiem mikrofon (mam w rekawie jeszcze parę innych ciekawostek :papieros:.)
Taka muzyka moim skromnym zdaniem jako podkład nie sprawdza się wogóle. Gracze skupiają się za bardzo na nie raz znanych dźwiękach - nie daj Boże wokalu. Co może zdeorganizować rozgrywkę. Co innego wizyty w pubach lub parę specyficznych sytacji do których NIN może pasować.
Wyobraźcie sobie ZC 1990 gdzie w podkładzie leci Head like a hole, We're in this together albo Starfuckers inc. Z resztą jeśli jeszcze starsze kawałki czasem ujdą to najnowsza płyta już zupełnie odbiega od konwencji grozy i psychodeli.
Dla mnie odpada.

P.S.
Psiałem o ściezce z Silent Hill (wszystkie części)? Jesli nie to polecam ją gorąco na sesje.
Obowiązkowo też Clouser i kompozycje z The Saw.
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

sob wrz 03, 2005 1:12 pm

Psiałem o ściezce z Silent Hill (wszystkie części)? Jesli nie to polecam ją gorąco na sesje

Kiedyś miałem jakieś pojedyczne kawałki z Soundtracku z 2 części gry i były to kompozycje jakiejś wokalistki... Szukałem natomiast coś na miare dźwięków, które towarzyszą grze. Są tam takie dźwięki czy nie?
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

wt wrz 06, 2005 8:21 am

Kiedyś miałem jakieś pojedyczne kawałki z Soundtracku z 2 części gry i były to kompozycje jakiejś wokalistki... Szukałem natomiast coś na miare dźwięków, które towarzyszą grze. Są tam takie dźwięki czy nie?


Oczywiscie, że są. Inaczej bym tego nie polecił. :)
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

wt wrz 06, 2005 2:29 pm

Nephand pisze:
Oczywiscie, że są. Inaczej bym tego nie polecił. Smile


Chyba tak jak wszystkie OST z gier konami i ogólnie pojętej japońskiej twórczości :> Tak, czy inaczej zgadzam się, że muzyka z SH pasuje. Pomijając kilka dla mnie irytujących motywów muzycznych to SH OST 1-4 słucha się z przyjemnością (wypaczoną) i doskonale podkreślają klimat horroru.

Co do wspomnianego wcześniej Mansona, to do sekwencji poruszających zakłady psychiatryczne, szaleńców itp. - polecam Mind of a Lunatic.

Czasami też warto wykorzystać motywy stricte ambientalne, czy nawet dźwięki otoczenia z tanich płytek z supermarketów. Wiem, że może wydać się śmieszne, ale ambienty, które sam czasami używam wyciągnąłem z Wormsów 3 :) Heh, nigdy nie wiadomo, gdzie człowiek znajdzie coś dobrego ;)
 
Awatar użytkownika
Lovelock
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 19, 2005 7:52 pm

Moja muzyka na sesję.

ndz paź 23, 2005 9:19 pm

Witam Panowie.

Miałem identyczny problem. Oto moje propozycje:

1890 - Mój ulubiony okres. Doskonały jest Tschaykowski. Szczególnie cały "Dziadek do orzechów". Aha, i polecam muzykę z gry komputerowej "Arcanum of Steamworks and Magic Obscura". Bardzo prosta, doskonała na tło, same smyczki.

1920 - Hmm... Sam Jazz może się znudzić, zresztą nie każdy lubi (ja na przykład nie cierpię). Polecam inne rozwiązanie, puszczać gwiazdy z lat 1930-45:
- Frank Sinatra
- Glenn Miller
-Nat 'King' Cole trio
- The Andrews Sisters
- Les Brown
- Tommy Dorsey
- Duke Ellington
- The Ink Spots
- Artie Shaw
- The Mills Brothers
- Marlene Dietrich
- Ella Fitzgerald
- Woody Herman
- Judy Garland
- Harry James
- Benny Goodman (Sing, Sing, Sing! ;) )

1990 - Absolutna dowolność. Nawet metal, jeśli ktoś lubi.

Poza tym użyłem parę razy Rammsteina. Np. W sesji w roku 1890 i podziałało, szczególnie, jeżeli puścimy go na sam koniec sesji, na tak zwane 'Napisy Końcowe'.

Moim ulubionym współczesnym kompozytorem jest Bruno Coulais. Autor muzyki do: Himalaya, Microkosmos, Vidoq, Belfegor, Travelling Birds i Genesis, oraz paru innych.
Z tych polecam przede wszystkim muzykę z Vidoqa. Jest to jeden z dwóch moich najukochańszych soundtracków do grozy.

To tyle. Panowie, dziękuję za uwagę.
 
Awatar użytkownika
Pan P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:52 pm

pn paź 24, 2005 1:20 am

Jesli chcecie prowadzic w 1990 roku to bardzo polem muzyke formacji HOCICO. Grupa meksykanow, goscie sa strasznie chorzy ;) Muzyka elektroniczna, ciezka, wokal bardzo ciekawy. Jak w piekle przyznacie sie ze sluchaliscie Hocico dostaniecie najlepsze miejsce w garze ze smola :)
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

pn paź 31, 2005 1:18 pm

Czas na lans.
Od pewnego czasu tworzę różne dark ambientowe pitu-pitu. Niektóre utwory inspirowane są cthulhu i myślę, że można je wykorzystać jako podkład na sesję. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam na http://www.atum.w.pl
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

śr lis 02, 2005 9:36 pm

Jedno zasadnicze pytanie Atum:
W jakim programie tworzysz?

BTW przypomniały mi się kawałki znajomego z innego forum, które można by podpiąć pod sesje:
http://krothor.mp3.wp.pl/
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

śr lis 02, 2005 10:47 pm

Jestem pod wrażeniem Atum. Jeśli pozwolisz wykorzystam niektóre kawałki na sesji (szczególnie "Dagona").
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

czw lis 03, 2005 12:29 am

Atum to jest naprawdę fajne, Dagon.
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

czw lis 03, 2005 3:13 pm

Dzięki za opinie :).
Będę naprawdę szczęśliwy jeśli komuś się to przyda na sesje. Korzystajcie do woli.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne to nie ma sensu się rozpisywać. Podstawą jest keyboard podłączony do kompa. Wykorzystuję wiele programów symulujących różne syntezatory, które dają w zasadzie nieograniczone możliwości. Do tego sporo specjalnie preparowanych sampli i końcowa obróbka. Wiele utworów powstaje czysto eksperymentalnie dlatego jeśli ktoś chciałby poznać szczegóły to zapraszam na priv.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw lis 03, 2005 4:13 pm

A ja z kolei jestem zauroczony Hypnosem. Bardzo sprawnie wykonana rzecz :)
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pt lis 04, 2005 12:09 am

Nie wiem czy kogoś urażę tym, co napiszę, ale dla mnie ten ambient jest mierny. Przypominają mi się moje zabawy we Fruity Loops z dawnych lat. Dobre wspomnienia, jakie we mnie ta muzyka budzi sa jedynym plusem.

Mimo wszystko życzę wytrwałości, mimo, że stworzenie takiego kawałka nie zajmuje wiele czasu to jednak będzie trzeba się namęczyć by wyszło z tego coś dobrego na tyle, by było naprawdę godne uwagi.

Ja tam jeszcze wstąpię na twoją stronę Atum, mam nadzieję, że dalej będziesz tworzył i kolejne prace będą tylko lepsze.
:)
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

czw gru 08, 2005 12:33 am

muzyka do zew Cthulhu?

-troszeczke ambient'u,

- w barach i w mieście jazz 20' 30'

- neutralnie i klimatycznie: FALLOUT!!! - ścieżka dźwiękowa jest świetna :)

- NIN - uwielbiam, ale tylko starsze kawałki i myślę że są spoko do Vampira a jeśli do Cthulhu to tylko 1990 w górę,np. "Pilgrimage"

na necie są darmowe programy do zmiany formatu na mp3 (chodzi o OST do Fallouta) , potem na płytkę i śmigamy.
muzyka jest miodna, trzymająca w napięciu. fragment z dzwonami jest wypaśny na maksa. a co do metalu - słucham ale na sesje ZC nie polecam, lepsza muzyka filmowa, np. [/b]
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw gru 08, 2005 4:49 pm

Następnym razem, powstrzymaj się od tych ogromnych liter, ok Pharaun?;)
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

czw gru 08, 2005 8:39 pm

Dobrze, dobrze, sorry ale nowy jestem. JEdnak trzeba przynać że Fallout to jest to, niezależnie czy Neuroshima czy ZC - ta muzyka potrafi stworzyć klimat przygnębienia, tajemnicy, przerażenia....
 
Awatar użytkownika
Stoniu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 5:37 pm

śr gru 21, 2005 6:23 pm

Ja od siebie polecę Ulvera oraz Profanum.Profanum w sam raz do jakiś bluźnierczych rytuałów.
 
zylaja
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 25, 2006 1:59 am

śr sty 25, 2006 2:12 am

Jestem nowy na tym serwerze i cóż moge powiedzieć o muzyce. soundtracki i nagrane momęty muzyczne z gier różnego typu (komputerowych oczywiście) puszczane podczas sesji z np. kompa. najlepszy motyw jest jak podczas takiej scieżki z gry są jakieś dziwne odgłosy w tle odpowiadajace wydarzeniom w zew. klimat i gesia skorka murowana. ale duzo pracy aby to zmontowac. Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr sty 25, 2006 10:58 am

Witamy na forum. Przy okazji proszę Cię zylaja o używanie wielkich liter, okej?

A wracając do tematu, polecam płytę Lyle'a Maysa "SOLO, Improvisations for Expanded Piano". Jest to kawał klimatycznego, nowoczesnego jazzu. Płyta jest dosyć wysublimowana i doskonała do tworzenia tła. Świetna rzecz.
 
Awatar użytkownika
nyo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 11, 2006 1:03 pm

pn mar 27, 2006 10:59 am

To ja polece trochę mroku i ciemności..
- Raison d'etre (klimaty samontności, bezradności, upadku)
- Arcana - Le Serpent Rouge (troche egzotyki, palarnie opium, rytuały, czarny ląd)
- Atrium Carceri (podróż przez zapomniane i opuszczone miejsca)
- Coph Nia (teksty Crowley'a recytowane w akompaniamencie psychodelicznej muzyki, cóż więcej można chcieć?)
- Deutsch Nepal (czas na rytuały, nie pozwolisz graczom usnąć)
- Devil Doll - The Girl Who Was Death (warto sciągnąć dla wstępu tego 66! minutowego utworu, psychodela z udziałem gitar, skrzypiec i plugawego wokalu)
- Diablos Rising - Blood Vampirism & Sadism (badacze czują się zbyt pewnie? zapuść im tą płytę to z pewnością się rozproszą.. a później będą błagać o chwilę spokoju)

:mrgreen: to tyle odemnie.. mam nadzieje że posta nie wetnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości