Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kalessin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 3:16 am

ndz lip 16, 2006 8:12 am

Moim zdaniem rodzaj muzyki nie powinien zależeć od okresu gry, a od rodzaju sesji. A z tych bardziej uniwersalnych to uważam, że prym wiodą:
- Godspeed You Black Emperor - całkiem zabawna... psychodela ;)
- Dead Can Dance - tego nie muszę chyba przedstawiać ;)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Inspirujace...

ndz lip 16, 2006 1:32 pm

Od pół roku prowadze nowego Maga ( po więcej informacji na temat systemu odsyłam na Forum NWoDa) i musze przyzanc, że większość z pozycji tu wymienionych są obowiazkowe dla prowadzących zarówno Zew, jaki nowy Świat Mroku. Zwłaszcza inspirujące dla mnie było Nox Arcana ( na sesjach właściwie ciagle leci "zwykła" Arcana jak i "Lotus Eaters"- trybut dla DCD).

Jesli chodzi o wspóczesne, to na sesji Zew 1990 póściłbym Chiasm ( ambient, zwłaszcza kawałek Isolated) oraz Lacuna Coil, przy czym raczej w klubach - tekst jak i muzyka światnie oddaje klimat tego, że "coś jest w powietrzu".
 
Creep84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 20, 2006 8:19 pm

czw lip 20, 2006 8:23 pm

Od siebie dorzuciłbym jeszcze soundtrack z gry Half-Life. Niektóre kawałki doskonale oddają nastrój niepokoju.

/Creep

P.S. A tak swoją drogą - witam wszystkich :)
 
Awatar użytkownika
molotov
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 9:25 pm

wt lut 20, 2007 11:16 pm

Witam wszystkich forumowiczów.

Osobiście proponuję niektóre motywy z Silent Hill [szczególnie soundtrack'ów z pierwszej i drugiej części gry], a także projekt Bohren & Der Club of Gore - płyta z roku 2002 "Black Earth" powinna wprowadzić graczy w mroczny nastrój.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
franko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 31, 2007 3:06 pm

ndz mar 04, 2007 6:35 pm

spróbujcie kapeli Desiderii Marginis-gracze narobią w majtki!
 
Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: wt sty 09, 2007 12:27 pm

ndz mar 25, 2007 4:37 pm

powinna wprowadzić graczy w mroczny nastrój.

Taak... Gramy w mhroczną grę przy mhrocznej muzyce (i jesteśmy, nomen omen, mhroczni)... Nic osobistego ale nie sądzicie że w kwestii podkładu pod ZC łatwo popaść w kicz? Osobiście nigdy nie używałem na sesjach muzyki, wpływa raczej dekoncentrująco i odwraca uwagę, uważam że całe napięce powinno rozgrywać się pomiędzy Graczami a Strażnikiem...
Wiecie jaka muzyka przychodziła mi na zawsze na myśl przy opisach onirycznych orgii, bluźnierczych bębnów i potępieńczych piszczałek? Trance, techno, dance czy jak to zwać- w każdym razie Kalwi & Remi etc. :razz:
 
Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 24, 2007 10:10 pm

ndz mar 25, 2007 6:40 pm

Może jeszcze Paris Hilton przy penetrowaniu nawiedzonych ruin?
 
Awatar użytkownika
Yendrek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 10:38 am

ndz mar 25, 2007 8:36 pm

No tak, penetrowanie ruin to by pasowało...

Ale na poważnie, do sesji Cthulhu to tylko Angelo Badalamenti. "Into the night" i "Bookhouse boys"... Do tej pory przy tych kawałkach niektórym ciarki wędrują po plecach...
Ostatnio zmieniony ndz mar 25, 2007 8:42 pm przez Yendrek, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

ndz mar 25, 2007 8:41 pm

Jak wiadomo, przy tym, co jest mrocznym kiczem dla zewnętrznego obserwatora nie można się dobrze bawić, nieprawdaż Aet a Chiarr? A, przepraszam, zapomniałem że mrok jest teraz passe w środowiskach erpegowych ;)
 
Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: wt sty 09, 2007 12:27 pm

wt mar 27, 2007 12:40 pm

Ano można, Nidhogg, kwestia podejścia... :) Chociaż uświadomienie sobie kiczowatości własnej konwencji dla niektórych bywa traumatyczne dość...
Może jeszcze Paris Hilton przy penetrowaniu nawiedzonych ruin?

Ciekawy sposób na uświadomienie Badaczom głębokości owej penetracji :hahaha: Na poważnie: "Zew..." nie ma dostarczać przyjemności w sensie, powiedzmy, D&D, traumatyczne przeżycia i spotkanie z Tym, co nieznane/odpychające są jego integralnym elementem, jeśli niepokój ducha u Badaczy (jako i u mnie) właśnie techno wywołuje... czemu nie użyć? Zwłaszcza w konwencji lat 20 musiałoby szokować.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

czw mar 29, 2007 11:19 pm

Aet a Chiarr pisze:
Ano można, Nidhogg, kwestia podejścia... :) Chociaż uświadomienie sobie kiczowatości własnej konwencji dla niektórych bywa traumatyczne dość...


Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem czy w ogóle i, jeśli tak, to co masz na myśli - czy mylisz systemy (na co wskazywałoby gadanie o "mhroczności"), czy miałeś jakieś przykre i traumatyczne doświadczenia z grającymi w macki (przykro mi bardzo, naprawdę), nie wnikam, ale mam silną intuicję, że jeśli jakaś ekipa dobrze bawi się przy kiczowatej konwencji, nie ma żadnej potrzeby uświadamiania im tego. Zresztą, nie moja sprawa, nieważne.

Do tematu. Jeśli by to kogoś interesowało, God is Myth Records wydaje (co najmniej, bo plotki mówią że dojdą jeszcze ze dwie kapele - w tym prześwietny Sapthuran) trzy płytową serię poświęconą i inspirowaną przez utwory HPLa. Więcej informacji tutaj: http://www.god-is-myth.com/13.html . Słyszałem Caina, za dużo plumkania, za mało grania, ale ponoć inspirację można zewsząd czerpać. Caina czerpała z "W górach szaleństwa".
 
Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 24, 2007 10:10 pm

ndz maja 13, 2007 3:39 pm

Na sesji mi bardzo by pasował hip-hop. Świetnie będzie się sprawdzał szczególnie w konwencji lat 20. Polecam 50 cent'a. To dopiero będzie przerażać!
Ostatnio zmieniony czw sty 22, 2009 7:38 pm przez sir Marcel, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Amunet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 18, 2007 11:56 pm

sob maja 19, 2007 2:25 pm

Oprócz Dead can dance poleciłabym także (nie wiem czy już zostało wymienione) Ulvera i Endure, która z pewnością może wywołać stany lękowe w czasie sesji.
 
Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 24, 2007 10:10 pm

sob maja 26, 2007 1:30 pm

Fajne są kawałki z omena autorstwa jerry'ego goldsmith'a. Można posłuchać ich fragmentów na emusic.com.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

ndz maja 27, 2007 5:19 pm

 
wardancer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:10 am

wt lip 03, 2007 12:27 am

Bardzo polecam zespół Summoning- klimaty metalowe inspirowane Tolkienem, ale uwierzcie, nadaje sie to jak znalazł do Cthulhu- ja i moi gracze bardzo ta muze lubimy.
A tak poza tym to oczywiście uważam, że muzyka powinna oddawać nastrój danej sytuacji, więc czasem moze być jazz a czasem co innego.
 
Awatar użytkownika
AThousandDeaths
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 20, 2007 4:59 pm

pt lip 20, 2007 5:51 pm

Witam. Mała lista moich propozycji (w większości niezależne od okresu gry, z racji bycia muzyką budującą nastrój; kilka stricte jazzowych propozycji):

1) Muzyka z gry "Blood" (1997). Niestety w wersji orkiestrowej tylko jedna ścieżka, reszta to aranżacje MIDI. Friko. Warto. [Edit: A jednak się kręci! Na tej stronce wśród wszelakich plików do tej wspaniałej gry, można znaleźć także więcej utworów w wersji orkiestrowej.

2) Utwór tytułowy z gry "Max Payne 2". Polecam. Friko.

3) Muzyka z obu pierwszych części gry "Doom". Nie wszystkim musi się podobać, ale może komuś przydadzą się te utwory. Friko.

4) Badalamenti był już przywoływany, czas jeszcze na Kilara i jego muzykę do Bram Stoker's Dracula (reż. Coppola). Tym razem nie za darmo. Bywa. Ale warto. Oj, warto. Polecam szczególnie.

5) Padły już nazwy Current 93, można też na niektóre okazje polecić Coil, lub Der Blutharsch (np. z pierwszej płytki, First, nie posiadany już - niestety - przeze mnie utwór, który jako żywo przywoływał przed oczyma mojej duszy obraz zombie powolnie brnących między pniami spowitego w nocnej mgle lasu). Jeśli o takie rzeczy idzie, to też (nie wiem czy możliwy do zdobycia) zespołu Job Karma (ambient/industrial z Polski, nie wiem czy wciąż aktywni) z albumu Newson utwór "November" - ciężkie, z samplami łańcuchów, ujadających psów i kobiecych wrzasków.

6) Ścieżki dźwiękowe z następujących filmów: The Aviator (wybiórczo, ale nadal wiele, jazz), 12 Monkeys (wybiórczo, kilka utworów budujących napięcie w segmentach detektywistycznych), Minority Report (wiele dobrych utworów do sekwencji akcji, lub budowania napięcia), Se7en (zwłaszcza dwa ostatnie utwory, tworzące długą, kilkunastominutową sekwencję o narastającym napięciu; reszta ścieżki owocuje odrobiną ciekawego, ale późniejszego niż lata 20-te, jazzu). Ścieżki dźwiękowe z serii Alien, części 1-3. Muzyki z 4-tej nie posiadam i nie pamiętam, więc nie będę polecał. Wracając na chwilę do Badalamenti'ego, Mulholland Drive (wiele utworów bardziej na lata 50-te), utwory #2 (tytułowy), #9 (nieco niepokojący ambient przechodzący w motyw przewodni), #10 (tajemniczy kabaret).

7) Dla lubiących ostrzejsze rzeczy - z repertuaru zespołu Neurosis. EP-ka Sovereign, utwór #3, "Flood" - rytmicznie narastające bębnienie, bez wokalu. Re-edycja LP Souls At Zero, utwór bonusowy (#13) "Cleanse III [Live in London]", to już niestety z wokalami (wyciem), ale całość wypada dobrze jako tło rytuałów, etc. LP Through Silver In Blood, fragment utwóru #8, "Aeon" - chodzi mi o tą żywszą część, ale może kto inny będzie wolał spokojniejsze intro. Mnie "Aeon" dobrze komponuje się z momentami, gdy Wszystko Inne Zawiodło I Cthulhu Już Puka Do Twych Drzwi.

8.) Z repertuaru wspomnianego Burzum, z albumu Hvis Lyset Tar Oss, utwór #4, "Tomhet". Spokojnie, tajemniczo, ale niekoniecznie groźnie.

No i oczywiście -

9.) Wszystko z repertuaru Mandaryny.

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie bardzo judeochrześcijańsko żałuje i teraz pójdę sobie zjeść chipsów.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

pn sie 06, 2007 10:49 pm

Uzupełnię tylko, że Job Karma jak najbardziej działa i wydaje fajne płytki, zdobyć je raczej dosyć łatwo.
 
Awatar użytkownika
A. K.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt sie 07, 2007 2:53 pm

ndz sie 12, 2007 1:17 pm

Ja gdy słucham jazzu dostaje nerwicy macicy i nie trawię go raczej na sesjach. Względnie jak chcę oddać klimat to stary rock, taki cichy i melancholijny, a żeby było strasznie to Dead Can Dance i ambient.

AThousandDeaths pisze:
Wszystko z repertuaru Mandaryny.

To jest chyba oczywiste.
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

ndz sie 12, 2007 1:50 pm

Od siebie mogę jeszcze dorzucić ściężkę dziękową z pierwszej i drugiej części filmu Silent Hill. Są to bardziej wstawki dzwiękowe, do słuchania w bardziej psychodelicznych momentach sesji. Do tego typu scen, można także włączyć płytę mało znanego autora Amona Tobina o tytule Foley Room.
 
Awatar użytkownika
A. K.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt sie 07, 2007 2:53 pm

ndz sie 12, 2007 3:42 pm

Mentor pisze:
drugiej części filmu Silent Hill

A jest w ogóle druga część filmu?
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

ndz sie 12, 2007 4:35 pm

A. K. pisze:
A jest w ogóle druga część filmu?


No to zabłysnąłem :stupid: Chodziło mi oczywiście o grę, ale nie wiem czemu napisałem film. Ale żeby nie było, to polece jeszcze kolejny soundtrack z gry (tak, tym razem na pewno z gry) Hexen 2.
 
Awatar użytkownika
A. K.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt sie 07, 2007 2:53 pm

wt sie 14, 2007 5:28 pm

Ja też polecam muzykę z gry. Bardzo mi się podobała i słucham jej nie tylko na sesjach czy w grze (na kompa) ale również całkowicie prywatnie. Można się na chwilę zamyślić i podumać.
 
Awatar użytkownika
Stranger
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 5:19 pm

Muzyka do ZC

wt wrz 11, 2007 7:31 pm

Witam!

Co do tej muzyki to można użyc Soundtracka z Diablo zarówno jedynki jak i dwójki. Poza tym niesawmowicie klimatyczna może okazac się muzyka Alien vs Predator (gry) chociaż z filmu też jest całkiem dobra. Kolejny fajna muzyka jest też z filmu Predator. Jeżeli prowadzi ktoś w klimatach grozy polecam muzykę z Draculi (tego z Anthoy hopkinsem, Keanu Revies), która była najlepsza. Jeśli chodzi o sam Jazz to można go wykorzystywac jako tło w knajpach.
 
Awatar użytkownika
Kyrieleison
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 09, 2006 1:34 pm

Re: Muzyka do ZC

sob paź 06, 2007 12:04 pm

Stranger pisze:
Jeżeli prowadzi ktoś w klimatach grozy polecam muzykę z Draculi (tego z Anthoy hopkinsem, Keanu Revies)

Absulutnie tak, dołączam się bez dwóch zdań. Przypominam przy tym, że muzykę do filmu Dracula wyreżyserowanego przez Francisa Forda Coppolę napisał nasz znakomity kompozytor, Wojciech Kilar. Jeśli zależałoby nam na czymś innym, równie klimatycznym, proponuję sięgnąć po Passio et mors Domini nostri Iesu Christi (Pasja wg Św. Łukasza) Krzysztofa Pendereckiego.
 
Awatar użytkownika
molotov
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 9:25 pm

ndz lis 04, 2007 10:13 pm

Aet a Chiarr pisze:
Taak... Gramy w mhroczną grę przy mhrocznej muzyce (i jesteśmy, nomen omen, mhroczni)...


To tylko i wyłącznie Twój pogląd. Szanuję, chcesz to myśl tak dalej. Kalwi i Remi? Bluźniercze orgie? I jeszcze w 1920 dodaj.. Bzdura :)
Chcesz być 'mhroczny' - nikt Ci nie broni, ja daję tylko propozycje i dorzucam do puli:

Atrium Carceri, wspomniane juz Desiderii Marginis, Halo Manash, Lustmord, Protagonist, niekoniecznie ale może komuś się spodoba MZ.412 oraz Sephiroth. Megaptera też warta polecenia..
 
Awatar użytkownika
ABBAD0N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2007 7:27 pm

wt lis 13, 2007 7:33 pm

Nie wiem czy padły wcześniej ale powiem jakiej muzyki sam używam do sesji w ZC.

Resident evil - Mansona
Requiem for a dream
Niektóre kawałki z WoW'a (Undercity, Ruins, Graveyard)
Niektóre kawałki z Death Note'a
Era
Apocaliptica
częściowo Sundtrack z Wampire the Masquarade Redemption
i do walk i szybszej akcji
Immeditae music fahrenheit
ES. Posthumus - Pompei
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

pn gru 03, 2007 8:24 pm

Serdecznie polecam Mortaura, dark ambientowa kapelka która potrafi nieźle namieszać we łbie - weźmy choćby kawałek "vault of horrors". Dołożyłbym Arcany "Opening of The Wound", ale to trochę ryzykowny zabieg;) Na lata trzydzieste najlepszy jest jakiś jazzik, i to w klasycznej konwencji :)
 
mateuszem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 07, 2007 9:19 pm

pt gru 07, 2007 9:37 pm

Z tego się orientuje, to piosenki, może niekoniecznie nadające się do sesji, to oczywiście kawałek Mety, ale to tylko jako ciekawostka :).

Ale jeszcze większą ciekawostką może się okazać kapela The Vision Bleak z kawałek "KUTULU!". W refrenie jest właśnie, powtarzający się tekst "Ia! Ia! Kutulu! Fthagn!". Sam kawałek to kawał dobrej muzyki :). Kawałek jest do odsłuchania na youtube - http://www.youtube.com/watch?v=WMgxoV5IEds :)
 
Awatar użytkownika
ABBAD0N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2007 7:27 pm

sob gru 08, 2007 3:15 pm

Polecam jeszcze soundtrack z gry Fahrenheit (zwłaszcza kawałki Where is Jade, The Storm, Lucas Theme, Carla Theme, Instalation Theme, Main Menu Theme). Pierwsze dwa idealne nadają się do walki/ucieczki a reszta ma bardzo fajny nastrój, taki melancholijny, smutny w każdym razie boski :D.

(do ściągnięcia tutaj po zarejestrowaniu - http://www.indigo.ehostar.net/news.php).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości