Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Levir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:46 pm

czw gru 13, 2007 9:56 am

A jak już jestem zalogowany to dorzucę swoje trzy grosze. Nie będę wymieniał konkretnych ścieżek/zespołów bo każdy ma swoje własne ulubione ale rzeknę jedynie iż to czy muzyka na sesji wypadnie dobrze nie tylko zależy od doboru ale przede wszystkim czy ST umiejętnie będzie się nią umiał posługiwać.
Nawet najlepsza/najbardziej klimatyczna/wypaśna muzyka zda się psu na budę i wywoła śmiech na sali jeśli ST nie będzie umiał odopowiednio jej kontrolować - przycinać, wyciszać, podgłaśniać (że nie wspomnę o zabawie z surroundem ale to już wyższa szkoła jazdy).
I vice versa - nawet najbardziej (wydawałoby się) lipna muzyka nie pasująca do ZC może zaoowocować stworzeniem klimatu jeśli Strażnik Tajemnic będzie umiał się nią odpowiednio posłużyć.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

ndz gru 30, 2007 8:29 pm

Proponuję "Kid A" i "Amnesiac" Radiohead. Oczywiście nie w całości, ale naprawdę kopalnia klimatu. Nie tyle strasznego, co niesamowitego na swój sposób. No i to jest po prostu genialna muzyka.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

pn sty 19, 2009 11:56 am

Jest sobie taka kapela znana jako Nox Arcana, wydali płytkę pt." Necronomicon" która pasuje idealnie, muzyka chwilami pompatyczna, chwilami ponura, zakręcona, ale świetnie wpisuje się w konwencję :)
 
JAnosik0999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 04, 2008 8:18 pm

czw sty 22, 2009 4:03 pm

Ja ostatnio wrzuciłem na chomikuj.pl niektóre utworki które lecą u mnie na sesji, możecie zobaczyć, posłuchać, ściągnąć.


http://chomikuj.pl/JAnosik099

Może nie jest tego dużo bo rzadko zaglądam ;) muszę mieć do ściągania scenariuszy ZC


Co sądzicie?
 
Awatar użytkownika
DagonLord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:19 pm

pn sty 26, 2009 2:10 pm

Dla mnie zupełnym arcymistrzostwem była płytka "X Themes: Songs of the Unknown". Najlepsze sesje, w które grałem i które prowadziłem odbywały się właśnie przy tej płytce, szczerze polecam każdemu ST. Poza tym, jak już wspomnieli przedmówcy, OSTki z filmów i gier pokroju "Silent Hill" są jak najbardziej na miejscu.
 
czarna_nowina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 16, 2009 6:04 pm

wt sty 27, 2009 9:49 am

wybaczcie panie i panowie ze nie przegladam poprzednich 5 stron tematu (wiec plytki ktore zaproponuje pewnie juz sie przewinely). Wszystkie w/w tytuly mozna latwo sciagnac sobie za posrednictwem amazona ew jakiegos ebaya (mnie udalo sie upolowac je na ebay.us za newielka kase)

Nox Arcana;
- plyta Necronomicon (chyba jasne)
- Carnival Of Lost Souls (hmmm nawiedzone wesole miasteczko??)
- Shadow Of the RAven (sam nie wiem, moja druga ulubiona plyta zaraz po Necronomiconie)
- Grimm Tales (znani bracia w ciemnym lesie)
Wydali jeszce 4 inne plyty ale stylistyka nawiauja one bardziej do dark fantasy, ale to kwestia upodobania. Muzyka Nox Arcana jest stworzona do rpg, jesli kos slyszal to wie.

Occulus Infernum; Van Helsing Curse - muzyka na hallowen - kiedys dorwalem w US za kilka $ przewija sie na ebay za grosze

Demons & Devils; Wicked Tunes fom The Doomed - kolejna rzecz za 2$ upolowana na ebayu
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

pn cze 29, 2009 1:54 pm

Mi osobiście przypadły do gustu kawałki grupy o nazwie Profanum. Ma bardzo fajne kawałki, mroczne i w ciężkim klimacie.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

wt lip 21, 2009 11:45 pm

Ja osobiście gorąco polecam różne płyty gdzie zmieszano pagan folk z dark ambientem, a konkretniej Wongraven - Fjeltronnen, Wardruna - Gap var Ginnunga - dla fanów brzmień nordyckich, Karl Sanders - Saurian Exorcisms i Saurian Meditation dla egiptologów ;) oraz Daemonia Nymphe jeśli macie ochotę na Greckie klimaty.
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

śr lip 22, 2009 1:17 pm

Jeśli chodzi o muzyke dla egiptologów to oczywiście:Gerald Jay Markoe-Meditation Music of Ancient Egypt.
 
Fishbon3r
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 23, 2009 1:23 pm

Re: Muzyka do Zew Cthulhu.

pn lis 23, 2009 1:39 pm

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć Panowie, żebyśmy przy propozycjach utworków/zespołów, etc., etc,., zamieszczali lata do jakich owe wytwory pasują (1890, 1920, 1990). Obiektywnie rzecz biorąc (pomijając groteskowość i inne odchylenia) syntezatory i przestery raczej gryzą się z konwencją lat dwudziestych. Komuś łatwiej będzie szukać pożądanego Cthulowego OST'ka i odpalając jakiś dziwny utworek o mrocznej nazwie (którego szukał pół godziny) nie natknie się na darcie mordy i gitarę w tempie 32.

Co do tematu, to jak tu już ktoś wspomniał, polecam X-Themes: Songs From The Unknown ( w szczególności utwór nr 4). Większość nadających się utworków znajdujących się na płycie pasuje zarówno do lat 1920 jak i 1990.
Zajawkę płytki znajdziecie pod adresem: http://www.mp3sale.ru/release.php?ms_releaseid=39624.

Poza tym, polecam Devil Dolla. Tutaj także elastycznie, pasuje do wszystkich epok.
Płytki: The Girl Who Was... Death!, Sacrilegium, Eliogabalus, Dies Irae.

To Be Continue...
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 1:44 pm przez Fishbon3r, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Muzyka do Zew Cthulhu.

sob gru 19, 2009 10:12 am

To teraz ja dam coś od siebie.

Soundtrack z gry komputerowej Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Jak tytuł wskazuje, sama gra nawiązuje do twórczośći HPLa, toteż i muzyka jest odpowiednio dopasowana. Sama w sobie nie jest bardzo zróżnicowana, ale klimat, powolne tempo i głębia dźwięków potrafi w odpowiednich chwilach przyprawić o dreszcze. Na uwagę mocno zasługują również utwory szybkie - dalej brzmiące "cthulową" groteskowością i podnoszące adrenalinę. Moim zdaniem obowiązkowe.

Desiderii Marginis - bardzo dobry wykonawca cryptofy i dark ambientu, tworzący specyficzne utwory, idealne do konkretnych, określonych sytuacji. Niektóre utwory ma szybkie, choć ogólnie jego twórczość oscyluje w klimatach dzwonów, opuszczonych katedr i zamieszkanych przez diabelskie moce fabryk :wink:

Atrium Carceri - podobne do przytoczonego powyżej Desiderii Marginis, ale tutaj klimaty są spokojniejsze, wolniejsze i uboższe dźwiękowo. Bardziej przypominają samotne wędrowanie ciemnymi korytarzami, czy też przebywanie w odciętej od światła i ciepła celi. Hipnotyzująca monotonnia i równa rytmika.

Nox Arcana - zespół robiący coś w rodzajach muzyki gotyckiej i gregoriańskiej, wspieranej instrumentami. Odradzam jednak wszelkie kawałki ze słowami "Cthulhu rising", "Necronomicon" itd. bo są IMHO słabe.

Wspomniany soundtrack z gry Fahrenheit i koniecznie soundtrack z Silent Hill. Akira Yamaoka, twórca muzyki do SH ma na swoim koncie cały ogrom świetnych kawałków, których same słuchanie jest w stanie przestraszyć. Warto się jednak orientować, z której częsci gry szukamy muzyki. Kawałki z pierwszej części to dużo jazgotu, pisków i chaosu, następne są już spokojniejsze i bardziej melancholijne.

Lustmord. Oryginalny dark ambient, posługujący się bębnami i grzechotkami. Ciężko zdefiniować klimat tego wykonawcy. Mi osobiście przypomina pogrążoną w nocy zimną pustynię, ale lepiej przekonać się samemu.

Xasthur - norweski (bodajże) zespół depressive suicidal black metalowy. Jest o tyle dobrze skomponowany, że wrzeszczący wokal jest potworny i nie da się określić, jakie konkretnie słowa on śpiewa (o ile są to słowa). Oprócz tego, dźwięki gitar również są niepokojące i brzmią inaczej niż wszystkie inne gitarowe brzmienia, do których przywykliśmy. Ogólnie Xasthur kreuje atmosferę psychodelicznego koszmaru i szaleńczej wściekłości. :wink: Polecam utwory "Victim of your dreams", "Bleak Necrotic Paleness", "Murdered Echoes of the Mind".
http://www.youtube.com/watch?v=Mo45rT22FE8

Jeśli zaś szukacie czegoś pomiędzy neutralną muzyką tła a czymś mroczniejszym i schizoidalnym, polecam DJ-a Krusha. Japończyk robi psychodeliczny mix trip-hopu, hip-hopu, jazzu i ambientu. Niektóre kawałki (bez wokalu) potrafią zbudować uczucie zdziwienia i niepewności u graczy. Zwłaszcza Road to Nowhere. Do podobnych sytuacji dobra jest również seria utworów "Ghost" zespołu Nine Inch Nails.

A z pojedynczych kawałków to:
Yoshisha Hirano and Hideki Taniuchi - Immanence. Utwór pochodzi z anime pod tytułem Death Note i jest idealny do kumulowania napięcia.
Michelle Belanger - Blood of Angels. Wykonawca powiązany z Nox Arcaną, utwór dobry do sceny odprawiania bluźnierczego rytuału bądź obserwowanie tegoż :)

Zaś do muzyki niehorrorowej, ale dobrej do klimatów lat dwudziestych, to niewątpliwie Louis Armstrong, Dizzy Gillespie, Diana Krall, Leonard Cohen, Miles Davis, John Ellington i dużo, dużo innego czasu i bluesa. Do niektórych scenerii polecam również Erę.
 
Awatar użytkownika
Darkraven
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 05, 2010 12:16 am

Muzyka do Zew Cthulhu.

pt sie 06, 2010 5:41 pm

Z rzeczy z bardzo mrocznym i tajemniczym klimatem mogę polecić :

Kammarheit - wszystko

Lustmord - wszystko

MZ412 - niektóre zwłaszcza z płyty MZ 412 - Nordik Battle Signs - (nie polecam słuchania samemu po zmroku)

Inade - wszystko

In Slughter Natives - większość

Woods Of Belial - Deimos XIII

Umbra - wszystko

Aghast - nie wiem czy istnieje więcej niż jedna płyta

Ordo Equilibrio - niektóre


Jak ktoś chce to podrzucę więcej wynalazków z pod znaku zimnego mroku
 
Awatar użytkownika
Darkraven
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 05, 2010 12:16 am

Muzyka do Zew Cthulhu.

sob sie 07, 2010 10:28 am

A i taka ciekawostka jak ktoś jeszcze nie zna :

http://www.youtube.com/watch?v=n_2cADn7v-M
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

Muzyka do Zew Cthulhu.

sob sie 07, 2010 10:54 am

Fajne :)
 
Kotylion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 5:25 pm

Muzyka do Zew Cthulhu.

ndz sie 08, 2010 12:49 pm

Ale do sesji w klimatach ZC pasuje jak macka do oka :P
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Muzyka do Zew Cthulhu.

ndz sie 08, 2010 5:02 pm

Darkraven pisze:
MZ412 - niektóre zwłaszcza z płyty MZ 412 - Nordik Battle Signs - (nie polecam słuchania samemu po zmroku)

E tam. ;)

A tak na marginesie - przejrzałem sobie ten temat i zauważyłem głównie kawałki z nurtu: śmierć/pagan/szatan/prędkość/śmieć metalu i takich tam innych.
Prowadząc głównie w latach dwudziestych nie znajduję żadnego zastosowania dla takiej muzyki. U mnie generalnie dominuje jazz, czyli muzyka epoki. A jeżeli coś cięższego i bardziej klimatycznego, to raczej wszelakie odmiany jazzu/jassu/nu jazzu. Ewentualnie muzyka poważna, która zdecydowanie bardziej pasuje mi do tych klimatów.

Zastanawiający jest dobór muzyczny do ZC właśnie. Nie neguję, że podane propozycje są złe - po prostu zupełnie do głowy by mi nie przyszło, aby właśnie ten rodzaj muzyki wykorzystać na sesji.
 
Awatar użytkownika
Darkraven
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 05, 2010 12:16 am

Muzyka do Zew Cthulhu.

ndz sie 08, 2010 8:10 pm

Wiesz dark ambient/dark wave/ ambient noiz tez trzeba rozumieć.

Osobiście mam alergie na jazz. Drażni mnie taka muzyka okropnie.

Ale o gustach się nie dyskutuje.
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

Re: Muzyka do Zew Cthulhu.

ndz sie 08, 2010 9:22 pm

Ank pisze:
A tak na marginesie - przejrzałem sobie ten temat i zauważyłem głównie kawałki z nurtu: śmierć/pagan/szatan/prędkość/śmieć metalu i takich tam innych.
Prowadząc głównie w latach dwudziestych nie znajduję żadnego zastosowania dla takiej muzyki. U mnie generalnie dominuje jazz, czyli muzyka epoki. A jeżeli coś cięższego i bardziej klimatycznego, to raczej wszelakie odmiany jazzu/jassu/nu jazzu. Ewentualnie muzyka poważna, która zdecydowanie bardziej pasuje mi do tych klimatów.

Zastanawiający jest dobór muzyczny do ZC właśnie. Nie neguję, że podane propozycje są złe - po prostu zupełnie do głowy by mi nie przyszło, aby właśnie ten rodzaj muzyki wykorzystać na sesji.


Kolego w mieście Jazz- to oczywistość, ale jak poszukiwacze wejdą do jaskini z dziwnymi znakami i obeliskami z nieznanych kamieni to nie puszcze im skocznego Jazzu, a raczej jakiś ambient by im włosy na karczychu staneły.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Muzyka do Zew Cthulhu.

pn sie 09, 2010 1:50 pm

Lothor Mordredsson pisze:
Kolego w mieście Jazz- to oczywistość, ale jak poszukiwacze wejdą do jaskini z dziwnymi znakami i obeliskami z nieznanych kamieni to nie puszcze im skocznego Jazzu, a raczej jakiś ambient by im włosy na karczychu staneły.

Kolego - jasne, że jazzu im nie puścisz, ale jakoś pagan metal, czy nawet ambient tez nie za bardzo mi pasuje. No ale

Darkraven pisze:
Ale o gustach się nie dyskutuje.
 
Awatar użytkownika
tani sms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 10:32 pm

Muzyka do Zew Cthulhu.

wt sie 24, 2010 4:34 pm

Bohren & der Club of Gore - mroczny, melancholijny ambient/jazz.
http://www.youtube.com/watch?v=dJg_BzMBp4A

The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - również coś jak mroczny jazz.
http://www.youtube.com/watch?v=h--DrpO62cA

Przy niepokojących momentach można wykorzystać również muzykę death industrial i noise.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości