Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Smajsti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:37 pm

Muzyka do Zew Cthulhu.

sob mar 20, 2004 11:58 am

Jakies pare tygodni temu kupilem sobie podrecznik do zewa i ostro zabieram sie do prowadzenia go , ale wciaz dreczy mnie pare kwestii technicznych, a mianowicie jedna z nich jest muzyka. Mam zamiar grac w latach 1920 (ten okres najbardziej przypadl mi do gustu -Al Capone i takie tam). Wiem ze powinno sie puszczac Jazz, tylko jaki? Znacie propozycje jakis wykonawcow? Mam pare plyt armstronga, ale czy on jest z tamtego okresu? A druga kwestia w chwilach strasznych Jazz jakos umiarkowanie pasuje , a wiec co wtedy polecacie? No i pozostaje jeszcze walka , wczesniej korzystalem z metalu do tego typu scen ale to nie jest chyba kompletnie ten , a moze sie myle. Z góry dzieki za wszelkie rady.
 
DEF
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:34 pm

ndz mar 21, 2004 5:27 pm

muzyka filmowa, niekoniecznie taka jak z lat 20. moze poprostu pasowac klimatem. np. twin peaks. i jeszcze polecam muzyczke z fienda. swoja droga gra tez zdecydowanie warta polecenia. jest za free, mozna znaleźć na google'u.
 
Awatar użytkownika
Smajsti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:37 pm

ndz mar 21, 2004 6:20 pm

sam sobie odpowiem. na valkirii jest odnosnik do strony oficjalnej o zewie cthulhu i tam na niej jest fajny art o muzyce do zewa, kilka rzeczywiscie ciekawych propozycji.
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

czw mar 25, 2004 4:59 pm

Chyba chodzi Ci o mój art :). Wkrótce powinna ukazać się jego trzecia część.
 
unsaved
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 4:06 pm

sob kwie 03, 2004 2:21 pm

Prowadze Cthulhu w latach dwudziestych. Uwazam, ze jest to jedyny okres, w ktorym mozna naprawde oddac klimat Lovecrafta. Ale jesli chodzi o muzyke, to wcale nie uwazam, ze konieczny jest jazz. Moze wam wydac sie to smieszne, ale puszczam na sesjach najczesciej dark ambient (taki Burzum, Holy Death, Arcana, Profanum Aeternum) albo po klimatyczny metal. Jak narazie wychodzi, szczególnie polecam płytę Profanum Aeternum pt."Museaum Esotericum". Odgłosy piszczących szczurów, skrzypienia starych drewnianych schodów połączone z muzyką symfoniczną. U mnie to wypaliło, czasami jest naprawdę mrocznie. A jesli chdzi o muzyke jazzową, to wolałbym póścić jakiś nu-jazz, moze nawet ambient. Po prostu: albo spokojna muzyczka, która nikomu nie przeszkadza, włączona cicho, albo tak jak pisałem powyżej. To jest moje zdanie, zaraz przeczytam ten artykuł na valkirii. Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

sob kwie 03, 2004 3:56 pm

Co do ambientu zgodzę się z Tobą w 100%. Metal to kompletnie nie moja działka. Dla mnie ta muzyka ma tyle wspólnego z klimatem grozy co nic.
Jazz jest potrzebny szczególnie ten z lat '20 i '30 bo idealnie oddaje klimat ówczesnych imprez itp.
 
unsaved
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 4:06 pm

metal

śr kwie 07, 2004 9:23 am

W moim przypadku metal przeszedł, ponieważ cała drużyna siedzi w tym klimacie. Proponuję trochę posłuchać mocniejszej muzyki, wtey może się przekonasz. NIe chodzi mi tu o jakiś death, black niepotrzebne skreślić. Chodzi o muzykę trochę bardziej rozwiniętą, trochę symfonii, jakieś skrzypce itp. Wg mnie gothic bardzo sie nadaje, ale nie każdy (nigdy na sesji nie puściłbym moonlightu czy artrosis, ale Nightwish, Tristania, czy nawet Type`o`Negative i tego typu rzeczy naprawdę przechodzą). A może napiszecie jakie kapele towarzyszą waszym sesjom? Może to okazać się pomocne dla każdego z nas.
 
Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: wt mar 09, 2004 1:33 am

śr kwie 07, 2004 9:27 am

Jeśli chodzi o ambient polecam serdecznie takich twórców jak:
Umbra,Cathedra,czasem Mortiis bądź wiedźmie zawodzenia z Aghast...
 
Etaan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 17, 2003 12:43 am

śr kwie 07, 2004 10:28 am

Mortiis do ZC :shock:
Metal gotycki do ZC :shock: Ogolnie metal do ZC :shock: :shock:
Burzum do ZC :shock:

Ludzie ja Was nie chce krytykowac, ale to co tu czasem wypisujecie zakrawa na bluznierstwo. Wy chyba systemy mylicie... idzcie grac w wampira a nie ZC. Rozumiem, ze o gustach sie nie dyskutuje, ale nikt normalny chyba nie je ogorkow kiszonych z czekolada...

Do ZC najlepszy jest ambient i inna szeroko pojeta elektronika w zaleznosci od sytuacji + sciezki dzwiekowe z filmow, gier no i jazz do niektorych sytuacji. Muzyka ma tworzyc nastroj i tlo, ciche zawodzenia, szumy wiatru, jekniecia, a wy o czym piszecie? O nigtwishu? Co w tej formacji jest pasujacego do ZC? Nic.
Mortiis to naprawde bardzo prymitywny ambient, ktory juz by bardziej pasowal do systemow fantasy, a o Burzumie juz nie wspomne bo to jest prymitywne do potegi n-tej i nazywanie tego ambientem krzywdzi innych tworcow.

Unsaved wymienil dwie ciekawe formacje, ale nie ustrzegl sie bledu. Profanum Aeternum to nazwa plyty nie formacji, formacja nazywa sie po prostu Profanum i rzeczywiscie te dwie niemetlowe ich plyty nadaja sie calkiem niezle. Czesc kawalkow Arcany tez sie nada do niektorych sytuacji. Unsaved jeszcze pisze:

jesli chdzi o muzyke jazzową, to wolałbym póścić jakiś nu-jazz, moze nawet ambient. Po prostu: albo spokojna muzyczka, która nikomu nie przeszkadza, włączona cicho, albo tak jak pisałem powyżej.


Z pierwszego zdania wychodzi ze ambient zalicza sie do jazzu, ale to chyba sie juz za mocno czepiam. :>
Piszesz ze muzyka ma byc spokojna a potem piszesz o metalu... widac tu jakies niezdecydowanie.

A teraz moje zelazne tytuly:
- Ungl'Unl'Rrlh'Chchch - projekt oparty od poczatku do konca na tworczosci Lovecrafta, trudno dostac, ale warto. mroczny, jednostajny ambient. za niedlugo powinienem zamiescic cos o tym gdzies na sieci to dam znac.
- Quake 1 ost - wspaniala muzyka. Godzina roznych mrocznych ambientowych hymnow. Chyba najwspanialsza sciezka dzwiekowa do ZC 4ever.
- niektore kawalki Elend, Arcana, Sopor Aeternus, profanum - po prostu potrzeba wybrac bo wszystko nie pasuje, ale zdarzaja sie swietne perelki.
- biosphere, aphex twin - tez nie calosc, ale wiele utworow tworzy wspaniale tlo, ktore nie rozprasza, a zarazem tworzy mily nastroj.
- klimaty industrial-ambient - nurse with wound, einsturzende neubauten, job karma, future sound of london - do sesji w latach wspolczesnych nadaja sie wysmienicie.
- coil, current 93 - kolejni artysci ktorzy maja wiecej plyt wydanych niz ja lat. znalesc mozna duzo ciekawych rzeczy, ale trzeba poszukac.
- raison detre + kupa innych dzwiekow z wytworni cold meat industry - swietny dark ambient, do sesji wymarzony.

Wybor jest wielki, wystarczy tylko poszukac, a znajdzie sie tyle dzwiekow ze starcza one do prowadzenia ZC do konca zycia.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr kwie 07, 2004 10:58 am

Poszukajcie w necie stacji "Arkham Radio". Calkiem sympatyczne, zdarzylo mi sie tam uslyszec temat "Dead Man Stomping" (kto czytal przygody z podstawki, wie o co chodzi). Poza tym polecam Apocaliptice (wszystko).
 
unsaved
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 4:06 pm

śr kwie 07, 2004 11:10 am

taaa, Ok Profanum na ...the eminence of satanic emperial art nazywało się jeszcze Aeternum, a na Museaum Esotercum już tylko Profanum. Czepiasz sie troche, ale OK. Nie wiem jak nazywali sie na Flowers of Our Black Misantropy, bo nie znam tej płyty zbyt dobrze. A ja napisałem wcześniej, że albo spokojnie, albo metal. Druga sprawa, to wiem, że Burzum to prymityw, ale klimatyczny. Słyszałeś może Hviss Lyset tarr oss albo Filozofem? A Det som engang war? Ogólnie to muzyka wywołująca bardzo dużo kontrowersji i nie dziwię się, że ktoś się oburza. Ambient do jazzu się nie zalicza, ale trochę się z nim wiąże, może rzeczywiście mój bład. Ale dzięki za propozycję, zapoznam się.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr kwie 07, 2004 11:39 am

Dorzucam jeszcze jedno: Opeth. Wszystko praktycznie mozna dopasowac do sesji. Jak widzicie wcale nie musi to byc ambient...
 
Awatar użytkownika
Jok
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:43 pm

śr kwie 07, 2004 11:41 am

Zalezy jaka epoka. Moj druzyna drzy przed horrorem w:
1890 przy muzyce powaznej
1920 przy jezzie
1990 przy rocku
A powiem tylko tyle ze najwiekszy fan black metalu(mayhem, Burzum, Limbonik art, ) jakiego znam przynosi na sesje najwiecej jezzu, co wiecej go lubi zreszta taki jezzik w klimacie 1920 kazdemu sie spodoba .
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

śr kwie 07, 2004 6:14 pm

Dla mnie i tak numerem jeden są wszelkiej maści "horrorowate" soundtracki. Chociaż przyznam, że na prawie każdej mojej sesji leci sobie w tle także Aghast.
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

sob kwie 10, 2004 6:27 pm

Na www.zewcthulhu.com pojawiła się trzecia część z cyklu artkułów "Zew Cthulhu - Muzyka na sesje" gdyby to kogoś interesowało :).
 
Etaan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 17, 2003 12:43 am

ndz kwie 11, 2004 5:35 am

Zeby to jeszcze ZC.com sie uruchamiala :neutral: Od jakiegos czasu mam problemy zeby sie tam dostac, czesto strona nie dziala.
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

ndz kwie 11, 2004 9:28 am

Hmm...
Gdy tylko dostanę dostęp do plików przeprowadzę tam poważną przebudowę bo jak sami widzicie niewiele tam działa.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

Muzyka do Zew Cthulhu.

sob cze 26, 2004 1:30 am

Mroczna, straszna, w sam raz na Cthulowanie, ale nie tylko.
http://www.pallando.republika.pl/
Pozdrowienia dla Atum.
 
Awatar użytkownika
Mrjunkie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 11, 2004 9:09 pm

czw sie 12, 2004 2:47 pm

hmm muzyka do Cthulhu. Jak dla mnie na pewno nie gotyk(moim zdaniem ta muzyka nienadaje się w ogóle do niczego:P, ale to już oczywiście kwestia gustu). Co do chill-outowych momentów to proponuje jazzik z tamtego okresu - armstron, billy holiday. Skolei do horrorowatych ;) momentów wspaniale nadaje się muza z np. Fallouta, Silent hill'a(oczywiście nie cała). W porządku jest też kawałek końcowy z filmu Blair witch project. Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pn paź 11, 2004 10:51 pm

Polecam do 1920.

Podczas momentów normalnych i w miarę zwyczajnych - codzienne życie, praca, przyjęcia.

Louis Armstrong
John Lee Hooker
Muddy Waters
Ray Charles
Bo Diddley
Howlin' Wolf

Podczas momentów grozy, niepokoju i psychodeli.

PSX Final Doom
Quake (część pierwsza)
Requiem For a Dream (Nie za wiele, po pewnym czasie męczy)
Atmosfear (myślę że nie łatwo dostać, jednak płyta jest wyjątkowa, 70 minut klimatycznych dźwięków)
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pt lut 11, 2005 4:09 pm

Kiedyś nie graliśmy przy muzyce w Zewa, ale od pewnwgo czasu moja kolezanka zaczęła z nami grać i upierała się byśmy grali przy gotic metalu. Przyzwyczailiśmy się do tego i teraz przy grze w Zewa słuchamy gotca.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pn lut 14, 2005 8:56 am

ale od pewnwgo czasu moja kolezanka zaczęła z nami grać i upierała się byśmy grali przy gotic metalu.


:? Jakoś nie widzę sesji, na której w podkłądzie leci Paradise Lost, Penumbra czy Moonlight. Takie dźwięki wybijają z rytmu. Można wiedzieć w jakich czasach gracie ? 1920 ?
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pn lut 14, 2005 9:04 am

Gothic zdecydowanie nie w klimatach 1920, raczej we współczesnych czasach by pasowało i to nawet bardzo. Takie troche wampirowe klimaty typu gothic-punx i można sie świetnie bawić. Lata '20 to epoka jazzu i to chyba wiedza już wszyscy, więc można przeplatać światne wątki muzyczne. Proponuje soundtracki z gier typu Silent Hill, świetne ścieżki muzyczne itp. ALe jak już mówiłem, proponuje je poprzeplatać z jazzem :)

Gwarantuje świetną zabawę :)
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pn lut 14, 2005 6:05 pm

My zazwyczaj gramy w 1990. Na początku nie pasował mi gothic do gry, ale przyzwyczaiłem się (wszyscy się przyzwyczailiśmy) i jest klimatycznie :)
 
kolczasta
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 08, 2005 5:44 pm

śr cze 08, 2005 5:50 pm

Mógłby ktoś mi podać nazwy jakiś fajnych zespołów gotyckich? Bo niedługo bedę grać w Zew Cthulhu w czasach współczesnych, no i chce żeby był fajny klimat :)
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

śr cze 08, 2005 8:16 pm

kolczasta pisze:
Mógłby ktoś mi podać nazwy jakiś fajnych zespołów gotyckich?

Moze to nie gotyc, ale posłuchaj sobie Blind Guardian, wg mnie jeden z najlepszych metalowych bandów.
A gotyckie to np.: Nightwish, Lilith, Horrida, Klepsydra, S&M Metallica (plyta nagrana razem z orkiestra symfoniczna),
Nephand pisze:
w podkłądzie leci Paradise Lost, Penumbra czy Moonlight.

Tez moze byc :P
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt lip 19, 2005 12:07 pm

Ostatnio wpadł mi w rece soundtrack z "Sin City". Genialny do ZC. Po prostu zagina tematami i dobrze buduje klimat. Jak wypróbuje na sesji to opowiem wam jak było :)
 
Awatar użytkownika
voidhanger
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lip 07, 2005 2:35 pm

wt lip 19, 2005 3:51 pm

Polecam, jak mi to jeden gracz określił, różne 'inhibitory mocy psionicznych':

Ulver - Svidd Neger, Lyckantropen Themes
Neptune Towers - Caravans to Empire Algol, Transmisions from Empire Algol
Abruptum - Casus Luciferi

Miło też puścić jakiś blues czy jazz z epoki.
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

czw lip 28, 2005 12:05 am

Standartowy topic, więc wypada bym napisał coś od siebie ;)

Do śledztwa najlepiej nadaję się muzyka "detektywistyczna" czyli jazz lub kawałki z filmów typu:
Twin Peaks
Sin City
GodFather
+ i inne (sami poszukajcie :P).

Jeśli chodzi o chwile grozy to już nie ma takiego problemu. Nie będe oryginalny jak napiszę, że obowiązkowo musi leciec Aghast. Do tego nadaje się także album Umbry - Ater (aktualnie to już Sui Generis Umbra), zawsze coś się znajdzie na albumach Raison D'etre, wyśmienity jest także Musica Cuthuliana - ciężko dostępna, ale warto. Kilka kawałków jest do ściągnięcia w necie na stronie oficjalnej (niestety nie pamiętam adresu :P ).

Mrocznej muzyki lubię posłuchać także w domowym zaciszu, więc jeśli ktoś by chciał się zapoznać z artykułem to spójrzcie tutaj:
[tu był link, który reklamował serwis o podobnej tematyce, w rezultacie czego został usunięty] (link ten nie ma na celu reklamy/spamu or something, tylko nadaję się treściowo do tegoż topica).

Edit: linka jednak nie ma - musicie sami sobie poszukać mego artykułu :P
Ostatnio zmieniony śr sie 10, 2005 12:33 am przez bukins, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pn sie 08, 2005 1:00 pm

Co do Sin City, to jedynie kilka kawałków nadaje na sie pod podkład. reszta to muzyka "sytuacyjna" zagrana pod pewne sceny z filmu, i IMO nijak pasująca do sesji.

Osobiście polecam z całego serca muzykę ze Znaków. Buduje niesamowity klimat.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości