Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

Muzyka Filmowa Star Wars

czw lis 11, 2004 5:06 pm

Muzyka Johna Williamsa do Gwiezdnych Wojen to prawdziwy popis tego kompozytora. Na potrzeby Sagi skomponował on wiele przepięknych i wspaniałych utworów, które w znacznym stopniu sprawiają, że dzieło George'a Lucasa ma tak wyjątkowy klimat. Takich utworów jak "Marsz Imperialny", "Duel of the Fates" czy "Cantina Band" nie trzeba chyba nikomu przedstawiać...

Ponieważ będę wspomagać wielką inicjatywę Mistrza Brendisa przede wszystkim w dziedzinie muzyki, chciałbym się dowiedzieć, jakie są Wasze ulubione utwory ze Star Wars? Na które powinniśmy, Waszym zdaniem, w szczególoności zwrócić uwagę?


P.S. W przyszłości, jak wyklarują się już pewne typy, zorganizuję ankietę i zobaczymy, który utwór Williamsa darzycie największą sympatią...
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

czw lis 11, 2004 7:21 pm

Witam Mistrzu!
Miło Cię tutaj spotkać Kamilu. Cieszę się, że jesteś z nami. Nie będę się tutaj dłużej rozwodził. Oddaje głos na "Across the stars".

P.S Widziałem dzisiaj na Placu Piłsudskiego Lancia'e z zakapturzoną postacią w środku. Któż to mógł być? Pytam.
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

czw lis 11, 2004 8:56 pm

Ja moze wszystkich zaskocze ale ostatnio me serce na nowo urzekl The Yoda's Theme. Prawdziwy Rycerz Jedi znajdzie tu piekno i harmonie... Nie watpie w to.

Mistrzowie Lughardzie i Gibbonie... Moc jest w nas coraz silniejsza...


P.S Widziałem dzisiaj na Placu Piłsudskiego Lancia'e z zakapturzoną postacią w środku. Któż to mógł być? Pytam.


Czyzby to byl Sith??? Nie wyczylismy go? Ciemna Strona zamglila nam umysly! :razz:
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

czw lis 11, 2004 9:44 pm

P.S Widziałem dzisiaj na Placu Piłsudskiego Lancia'e z zakapturzoną postacią w środku. Któż to mógł być? Pytam.


Mistrzu Gibbonie, Ciebie również bardzo miło mi tu spotkać. Szkoda, że nie widziałeś koloru jego miecza świetlnego. Bo jeśli był zielony to sprawa jest prosta. Mógł to byc tylko nasz Mistrz - Aleksandr...

Piotrze, domyślam się, że nie wiesz o czym z Gibaszkiem tu dywagujemy. Ale wierz mi, Moc jest w Mistrzu Aleksandrze silna, o jego Lanci nie wspominając... :lol:

A wracając do tematu, cięzko mi sie zdecydować na jeden utwór. Oprócz powszechnie znanych "hiciorów" Williams skomponował też wiele genialnych, acz mniej znanych utworów, które oczywiście uwielbiam np. "Throne Room and Final" czy "Power of the Force"...
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

pt lis 12, 2004 12:00 am

A ja ogromna sympatia darze Duel of the Fates.

Jest dosc dynamiczny i przez dlugi czas z powodzeniem sluzyl mi za budzik :wink:
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

pt lis 12, 2004 11:59 pm

Ra-V! Jakos tak sie sklada, ze Ci sie nie dziwie. No bo jak Darth Maul móglby nie lubic Duel of the Fates??? :wink:

<offtopic mode on>
Mistrzu Brendisie, zgodnie z Twoja rada przybralem postac Mace'a Windu. Niech Moc bedzie z Toba!
<offtopic mode off> :)
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

sob lis 13, 2004 1:05 pm

Imperial March, który IMHO jest jednym z najlepszych utworów muzyki filmowej. Zwłaszcza -chyba- w II epizodzie pojawił się dosłownie na parędziesiąt sekund w lekko odświeżonej wersji. Cudo. Na III epizod czekam głównie dla Marszu Imperialnego :P
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

sob lis 13, 2004 1:16 pm

Lughard: w koncu towarszyl mu on do konca zycia :wink:

Ja generalnie lubie soundtracki (np do nauki sa swietne, czy tez czytania itp) takze cala muzyka z gwiezdnej sagi ma u mnie miejsce w plytotece.
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

sob lis 13, 2004 3:34 pm

Marael - w istocie motyw Marszu Imperialnego pojawia sie w Ataku Klonów i to kilka razy. Bedzie o tym szerzej w jednym z moich artykulów, jak pojawi sie juz strona Star Wars Universe...

Ra-V - w pelni sie z Toba zgadzam. Teraz moze juz troche mniej, ale kiedys sluchalem soundtracków (nie tylko ze Star Wars) praktycznie na okraglo, rano i wieczorem, podczas czytania, pisania, ogladania telewizji, a nawet snu. I wcale nie zartuje.

Dzis na równi z genialna muzyka cenie sobie cisze...
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

sob lis 13, 2004 5:25 pm

Dzis na równi z genialna muzyka cenie sobie cisze...


Och zgoda, ja tez doszedlem do podobnych wnioskow, Mistrzu.

A wlasnie... Zaczalem sie wlasnie rozkoszowac fantastycznym kawalkiem - Jabba the Hutt. Co o nim sadzicie? Jak dla mnie, jest to jeden z najbardziej ulubionych utworow, a troche mniej znany.

Figlarne niskie tony jak nic innego kojarza mi sie ze wspaniala mordka Jabby i jego plugawym, acz rozkosznym palacem. ;)
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

sob gru 04, 2004 12:13 am

A co powiecie na "Zam the Assasin and The Chase Through Coruscant" czyli motyw z poscigu za zabójczynia w Ataku Klonów? Jak na Star Wars bardzo innowacyjny utwór...
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

sob gru 04, 2004 1:08 am

Racja Mistrzu! Bylem straszliwie zaskoczony, acz pozytywnie, kiedy uslyszalem gitare elektryczna w tle. Niesamowite doznanie, doprawy!
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

sob gru 04, 2004 2:07 pm

Gitarka gitarka Mistrzu. Ale to co najlepsze moim zdaniem w tym utworze to niesamowity podklad bebnów. Bardzo dynamizuje on cala scene poscigu. Duze brawa dla Johna za odwage w zmienieniu dotychczasowego kanonu muzycznego Star Wars. Ten plemienny rytm mozna odczytywac jako symbol wielkiej dzungli miasta-planety Coruscant. :wink:
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

sob gru 04, 2004 4:52 pm

Rada przyznaje że, poziom Rycerza Jedi osiągnął Williams, ale by go wziął na swego ucznia padawana zgody nie dam... :) Co zas tyczy sie Across the Stars to uwazam to za najlepszy utwor milosny wszechczasow:) Te podniosle dzwieki, ten dramatyzm!
 
Awatar użytkownika
Alan McSilver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 07, 2005 7:50 pm

czw lut 24, 2005 7:34 pm

Najlepszy jest Imperial March. Inne jego kompozycje też są niczego sobie.
 
Awatar użytkownika
Padme
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 10:33 am

ndz mar 13, 2005 11:15 am

Za dużo tych utworów by wymieniac..wszystkie są świetne :)
 
halmir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 21, 2005 3:53 pm

pn mar 21, 2005 4:03 pm

Williams jest według mnie największym twórcą muzyki filmowej w historii, zresztą z tego co wiem to chyba nikt tylu nagród nie dostał co on.

Ja osobiście najbardziej lubię, chyba te najbardziej popularne kawałki, których tytuły tutaj już padały. Ale obiecuje, że dziś posłucham troszke soudtracków i dopisze coś co bardzo lubię a jeszcze tu nie padło.
 
Awatar użytkownika
Zocik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 24, 2005 7:31 pm

czw mar 24, 2005 10:22 pm

Tia marsz imperialny jest debesciak!

A co powiecie na rapujacego Vadera?
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pt kwie 01, 2005 8:41 pm

Jakos przegapilem ten temat ;-)
W Gwiezdnych Wojnach mnostwo bylo siwetnych utworow, od slynnego Imperial March po mniej znane, ale osobiscie za najlepszy uwazam Across the stars. Genialny utwor, bardzo nastrojowy, bardzo dobrze pasujacy.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

mp3

pt kwie 01, 2005 9:35 pm

Dzisiaj w necie pojawila sie mp3 z EIII.... w sumie nic nowego.... jak przystalo na Gwiezdne Wojny... były urywki 'Imperial March' :D ale i tak wielkie brawa dla Pana John'a Williams'a!
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob kwie 02, 2005 12:04 pm

Zgadzam się z Ra-Vem "Duel of The Fates" jest znakomitym utworem. Jak wszystkie. Ostatnio najczęściej słucham:

"Augie's Great Municipal Band and End Credits"
"The Battle Of Hoth"
"Confontation with Count Dooku and Finale"
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn maja 09, 2005 2:57 pm

mOrF3u$ podaj linka do strony z tym utworem :wink: .A po za tym czy wy też( jak ja ), gdy słuchacie muzyk z SW czujecie tą fascynacje SW? bo ja wielką :spoko:
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn maja 09, 2005 4:54 pm

http://www.starwars.sonyclassical.com/site-f.html tutaj masz 45 sekundowe utwory z Zemsty Sithow...
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2005 3:39 pm przez mOrF3u$, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn maja 09, 2005 5:00 pm

Lubię muzykę filmową, a soundtracki do Drużyny Pierścienia i Powrotu Jedi uważam za najlepsze w historii kina. Marsz Imperialny... Nie dość, że jest wspaniały, to jeszcze przypomina moje ukochane Imperium. Duel of Fates też jest niczego sobie, ale moje ulubione fragmenty pojawiają się w powrocie Jedi - "Ewoks celebration" - ta muzyczka od chwili kremacji Vadera, aż do końca napisów... tego się nie da wyrazić słowami. Williams jest po prostu muzycznym geniuszem! Soundtracku z SW słucham nałogowo, a ponieważ na razie nie stać mnie na płytę, więc po prostu przewijam kiepskiego VHSa do fragmentów z najlepszym podkładem i słucham, słucham, słucham....
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2005 3:05 pm przez Jade Elenne, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Giesu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 5:02 pm

pn maja 16, 2005 2:07 pm

Imperial March oczywiście i Across the Stars.
 
Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 10:18 pm

śr maja 18, 2005 12:54 am

Imperial March bezapelacyjnie :), a także Star Wars Theme i End Theme

A tak w ogóle to większość kawałków z SW jest świetna :)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

czw cze 16, 2005 2:24 pm

Ostatnio słucham muzyki z Mrocznego Widma (znacznie lepsza od filmu, choć i tamten zły nie był) i Zemsty Sithów (A New Hope and End Credits - rrrrrules!). Rewelacja!!!
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Muzyka łączy epizody...

czw gru 15, 2005 3:29 pm

Jaki Waszym zdaniem fragment ścieżki dźwiękowej zasługuje na pierwsze miejsce w rankingu? Czy muzyka w SW jest dla Was istotnym elementem opowieści, czy raczej jedynie dodatkiem, nie wpływającym na odbiór filmu? I które fragmenty zapadły Wam w pamięć, zaś które ewidentnie psują klimat filmów?

W tych pytaniach ukryte jest jeszcze drugie dno. Czy John Williams podołał Waszym zdaniem komponując muzykę do nowej trylogii, czy też jednak zawiódł, lub nie wykazał sie pełnią swoich możliwości?
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

czw gru 15, 2005 5:25 pm

Myśle, że bez muzyki Star Wars by niebyło takie, jakie jest dzisiaj. Muzka pomaga nam odczuć scene, tak bardzo, jakbysmy byli w sród tej sceny. Zauważmy, że w wazniejszych momentach muzyka jest o wiele głosniejsza, niż w tych gdzie fabuła nie jest zbyt ważna. Najbardziej utkwiła mi w pamieci walka Luke z Anakinem w EVI. Kiedy Luke krzyczy 'Never!', w tle możemy usłyszeć bardzo wyraźnie 'Emperor. Podczas tej sceny dostawałem ciarek.

Co do drugiego pytania, myślę że nie zawiódl. Osobiscie nie porownuje NT z OT, gdyż jest to niemożlwie, biorąc poduwage nie tylko efekty, ale i czasy w jakich one zostałe wykonane. Kinematografia w latach 80 XX wieku a w wieku XXI róznią sie od siebie wiele, wieć i również cały klimat jest inny. Dla mnie soundtrack z NT jest równie dobry jak soundtrack z OT.

Deckard ciesze sie, że 'coś' tutaj napisałes. Juz zaczalem tesknic za tym forum ;)
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2005 7:55 pm przez mOrF3u$, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

czw gru 15, 2005 7:15 pm

Każdy utwór jest piękny i ma to coś w sobie, jedne może mniej, inne więcej. Jednak tym, który najbardziej kocham i utkwił mi w pamięci to „Light of the Force”. Może nie jest to zbyt długi utwór to jednak ma w sobie to Coś. Inne, które lubię to przede wszystkim Marsz Imperium (chyba jak każdego fana), "Throne Room" (chodzi o ten utwór w IV epizodzie pod koniec, jak Luke, Han i Chewbaca idą po medale) oraz "Cantina Bar". :)

Co do tego drugiego pytania, to myślę, że jednak do nowej trylogii skomponował trochę gorszą muzykę, niż do starej. Nie ma aż tylu utworów, które utkwiłyby w pamięci i sobą zachwycały.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości