Zrodzony z fantastyki

 
DużyBrzydkiOrk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 11, 2005 3:39 pm

śr sie 16, 2006 7:46 pm

Otó¿, gra³em sobie ostatnio w Knights of Honour. Przy bitwach (które bardzo mi siê spodoba³y) gra³a nadzwyczaj wci±gaj±ca muzyka. Po krótkich poszukiwaniach znalaz³em strone g³own± tej gry, i okaza³o siê ¿e mo¿na ¶ci±gn±æ t± muzykê ca³kowicie za darmo, i wszystkie utwory!<br /><br />Bez d³u¿szego glêdzenie, oto link.<br /><br />Jak kto¶ ma szczê¶cie (czyli Flasha) mo¿e przed ¶ci±gniêciem samej muzyki jeszcze jej pos³uchaæ na samej stronie. A aby j± ¶ci±gn±æ wsytarczy wej¶æ na Download i Music... mam nadzieje ¿e siê nie zgubicie :razz:<br /><br />Sam± grê te¿ polecam. Tylko uwaga! Nie ma orków :wink:
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

czw sie 17, 2006 9:59 pm

Świetna muza!!!<br /><br />Naprawde warto!!!<br /><br />Również polecam.
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

czw sie 17, 2006 10:31 pm

S± jeszcze inne soundtracki warte zastanowienia:<br />Fallout 2 - Niesamowita muza, nie s³ysza³em podobnej nigdzie indziej, jakby z innego ¶wiata.<br />Bitwa o ¦ródziemie - Dobra, epicka operowa muza.<br />Warcraft 3 - To samo, mo¿e trochê gorsza.
 
sir_elmin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 12:20 pm

ndz wrz 17, 2006 1:46 pm

Muzykê na sesjê mo¿na zawsze podzieliæ na 4 rodzaje: nocna (spokojna, ambientowa, mroczna), dzienna (jaskrawe barwy instrumentów, ³adne i oczywiste tematy melodyczne), bitewna (szybkie, g³osne i patetyczne granie) oraz karczemna (tañce, chóralne ¶piewy). I tak:<br /><br />Nocna: <br />- ambient (np. gry serii "Thief" ) i elektroakustyka (najlepiej ta awangardowa z lat 60tych), pasa¿e i wprawki na gitarê solo (np. Segovia).<br /><br />Dzienna:<br />- Debussy, Grieg, Ravel, John Dowland, muzyka filmowa (ale nie z filmów fantastycznych - tam z regu³y jest bum, taadamm i w ogóle :wink: ). Dobry ambient z gier komputerowych, dzwiêki przyrody.<br /><br />Bitewna:<br />- wszelkie Manowary i metalowo/rockowe hymny, Wagner, Holst, R. Strauss (poematy dzwiêkowe), symfonie mahlerowskie, muzyczny witalizm (Strawiñski, Poledorious, Baldur's Gate I) oraz opery Pucciniego i Rossiniego (wszystkie w³a¶ciwie).<br /><br />Karczemna:<br />- pop/rock - folk (Enyja, Skyclad, Loreena McKeennit, Blackmore's Nights), folk (Derewno, folkloryzm Lutos³awskiego i Szymanowskiego) i muzyka z gier komputerowych (np. Beyond Divinity, BG, Neverwinter Nights).<br /><br />Wiêc... do sklepów, fonotek wymarsz i edukowaæ siê muzycznie:)<br /><br />
 
foxtrout
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 14, 2010 8:02 pm

Re: Muzyka Na Sesje I Nie Tylko

wt paź 25, 2011 12:23 pm

Polecam mój ulubiony soundtrack do gry komputerowej, czyli muzykę do Warhammer: Shadow of the Horned Rat.

http://www.youtube.com/watch?v=BLZRX_1fh0w

Są utwory jednoznacznie kojarzące się z walką, ale też spokojniejsze, bardziej tajemnicze, ambientowe. Większość zawiera świetne i zapadające w pamięć motywy.

Darmowy download:

http://www.mirsoft.info/wogm_download.p ... M4MTA4O30=
 
4rmidas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 11, 2013 6:17 pm

Muzyka Na Sesje I Nie Tylko

pt gru 13, 2013 3:16 pm

A coś do zagadkowych sesji? Oczywiście z momentami kulminacyjnymi?

Szukam właśnie muzyki do sesji zagadek niż nawalanek, potrzebuje tajemniczej muzyki,z momentami kulminacyjnymi(dum dum dum).
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Muzyka Na Sesje I Nie Tylko

pt gru 13, 2013 7:14 pm

Dużo zależy od tego, w jakich dokładniej klimatach ma być sesja. Ja sam otrzebowałem muzyki na tajemniczość do moich sesji Numenery. Do soundtracka weszły kawałki Vangelisa (1492: Wyprawa do Raju - te mniej ograne kawałki, np. Moxica and the Horse), darmowa muzyka ambientowa zespołu pho3nix, fragmenty muzyki z Nexuiza (FPS-a na Linuksa) i ścieżki dźwiękowej z Mystów (gier przygodowych). Wszystko jednak wybierałem pod klimaty science fantasy - potrzebowałem podkładu pod odkrywanie nieznanych technologii i nowych środowisk. Do np. dworskich intryg dałbym zupełnie coś innego, do klimatów bardziej średniowiecznego fantasy - też.

Jeśli masz dużo czasu, możesz rzucić okiem na moje ścieżki dźwiękowe do sesji na Groovesharku (http://grooveshark.com/#!/witoldk/playlists) - głównie to podkłady muzyczne pod sesje, w tym do mojej kampanii do D&D* ("Smokes of the Northern Lands" i SotNL), będzie tam sporo i tajemnicy, i wykopu.

EDIT:
*to znaczy do Swords and Wizardry, ale to w sumie D&D.
Ostatnio zmieniony pt gru 13, 2013 7:15 pm przez Squid, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Muzyka Na Sesje I Nie Tylko

czw sty 26, 2017 4:39 pm

Jeśli chodzi o sesje typu dungeoncrawl, to polecam soundtrack gry Darkest Dungeon, świetnie mi się po tej liście i z braku laku nadaje się do wszystkich sytuacji w standardowym lochu.
https://www.youtube.com/watch?v=CsW72KI ... NLD9XmSUPu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości