Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

ndz mar 14, 2010 2:44 am

Czy coś takiego jest możliwe? Tzn. wiem, że tak, gdyż już próbowałem szukać i trafiłem na jakiś bajer, który bodajże pozwala podłączyć te dwa urządzenia do konsoli, ale nie jestem pewien, czy jest już ogólno dostępne, czy jest legalne i czy dostanę takie coś w Polsce.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

ndz mar 14, 2010 9:21 am

Ponieważ xbox jest oparty o architekturę PowerPC (tak smao zresztą jak PS3) można instalować na nim system operacyjny (jednak tylko jeśli masz wersję Falcon). Zainstalowany Debian z adaptacją dla PPC, pozwala na instalowanie dowolnych urządzeń. Wtedy podłączasz dowolna klawiaturę i dajesz w terminalu (jako SU):

xserver-xorg-input-kbd 
server-xorg-input-mouse
xserver-xorg-input-evdev


aby przeinstalować i ręcznie skonfugurować pakiety.

Można próbować instalacji YellowDog Linuks, ale z moich doświadczeń wynika, że działa on dobrze tylko z PS3.

PS. A co w tym nielegalnego. Póki nie przerabiasz wnętrza urzadzenia, każde softwarowe działanie jest ak nabardzie legalne, nawet w przypadku kiedy producent nie przewidział takie opcji (jego marketingowo/komercyjne niedopatrzenie)
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 9:24 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

ndz mar 14, 2010 1:11 pm

Ja powtórzę to o czym pisałam w innym wątku - wyrabiaj sobie skilla na padzie. Bo wbrew obiegowym, pecetowym opiniom w FPSy można grać na padzie i można robić to dobrze.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

ndz mar 14, 2010 1:17 pm

Dłubanie w konsolach to jak świętokradztwo... No może nie do końca, ale robić to tylko po to by mieć myszkę i klawiaturę? Pad naprawdę nie gryzie i jest bardzo łatwy do opanowania. Da się na nim grać wbrew pozorom w KAŻDĄ grę. Tak nawet w strzelaninę i strategię. I wiecie co? jeśli sterowanie jest w grze dobrze zrobione to pad sprawdza się wybornie. Powtórzę... nie ma po co dłubać w konsoli. Ale to już twój wybór.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

ndz mar 14, 2010 1:37 pm

Adahl pisze:
I wiecie co? jeśli sterowanie jest w grze dobrze zrobione to pad sprawdza się wybornie.


Najlepszym przykładem jest seria HALO, gdzie mimo tego że jest to bardzo dynamiczny FPS, sterowanie jest naprawde rewelacyjnie zrobione. I nie jest to tylko opinia zbudowana z powodu że jest to bardzo dobra seria. Gra się naprawdę dobrze i nie jest to wyczyn nawet dla casualowców.

PS. Jesli konsola ma dysk to w taki, czy inny sposob można zaistalować sobie OS'a i mieć rownież pełną stację multimedialną wraz z dostepem do internetu (w pelnym tego słowa znaczeniu).
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 1:41 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

ndz mar 14, 2010 1:51 pm

Jasne. Można. Tylko po co? Wolę wolne miejsce na dysku przeznaczyć na gry, które na Xbox tak czy inaczej instalować często trzeba, a wręcz jest to wskazane. Używam konsoli do gier - po prostu. No dobra, używam jej systemu również do przeglądania nowinek branżowych, pobierania dem i dodatków. Ale to wszystko. Do innych rzeczy mam komputer i taki duet sprawdza się wyśmienicie. Nie widzę po prostu potrzeby ingerowania w ten sprzęt. Może to kwestia tego, że zawsze byłem konsolowcem? Kto wie, tak czy inaczej jak napisałeś jest to możliwe. Ale każdy powinien postawić sobie pytanie "czy warto?" i w sumie "po co?". Jeśli ktoś kupuje konsolę to i tak robi to głównie dla gier, bo tak naprawdę sam sprzęt nie jest tu istotny, a gry na daną platformę. Jeśli jest możliwość posiadania ich wszystkich to jeszcze lepiej. Ja polecam, naprawdę warto.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

pn mar 15, 2010 1:06 am

Ja powtórzę to o czym pisałam w innym wątku - wyrabiaj sobie skilla na padzie. Bo wbrew obiegowym, pecetowym opiniom w FPSy można grać na padzie i można robić to dobrze.

Pad naprawdę nie gryzie i jest bardzo łatwy do opanowania. Da się na nim grać wbrew pozorom w KAŻDĄ grę. Tak nawet w strzelaninę i strategię.

Ależ ja nie należę do tych ludzi co uważają, że nie da się grać w FPS'y na padzie, broń Boże. Prawdzę pisząc do kupna XBoxa namówiły/zainspirowały mnie filmiki na YouTube gdzie ludzie grali w takie gry jak MW2, czy Battlefield: Bad Company 2 prawie wyłącznie na konsolach i choć dostrzegałem różnice gry na kompie (Z własnego doświadczenia.), a na konsoli (Z filmików.), to i tak podświadomie myślałem sobie "Kurde, ja nie wiem jak oni mogą tak wymiatać. Ja to bym ich roznosił z łatwością.", pomimo że wiedziałem iż oni WSZYSCY grają na padzie (A nie jedni na padach a inni z myszką.) i poprostu ci co dobrze grają są zwyczajnie lepsi w obsłudze pada.
Zdaję sobie również sprawę, że mogę potrenować granie padem. Tylko, że to co człowiek może a to co człowiek chce nie zawsze musi być tym samym. Poprostu jeśli byłaby taka możliwość by uniknąć "trenienia skillów na padzie" to ja chętnie bym z niej skorzystał, bo jestem leniwy i nie chcę tracić wprawy w grze na kompie przez granie na konsoli.

Ponieważ xbox jest oparty o architekturę PowerPC (tak smao zresztą jak PS3) można instalować na nim system operacyjny (jednak tylko jeśli masz wersję Falcon). Zainstalowany Debian z adaptacją dla PPC, pozwala na instalowanie dowolnych urządzeń.

Nie o to mi chodziło. Widziałem gdzież, że jest coś jakby wtyczka, która pozwala podłączyć myszkę i klawiaturę do konsoli. coś takiego mam na myśli.

Dłubanie w konsolach to jak świętokradztwo... No może nie do końca, ale robić to tylko po to by mieć myszkę i klawiaturę?

Nie zamierzam nic takiego robić.
 
Awatar użytkownika
twilitekid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 11:30 am

Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

pn mar 15, 2010 8:37 am

Helldog pisze:
Widziałem gdzież, że jest coś jakby wtyczka, która pozwala podłączyć myszkę i klawiaturę do konsoli. coś takiego mam na myśli.
To nie będzie działało tak jakbyś chciał. Bo to ma za zadanie symulować ruchy gałką analogową.
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

Myszka i klawiatura do XBoxa 360?

wt sie 17, 2010 12:30 pm

Powiem tak, mam PS3 i też zastanawiałęm się nad dołączeniem myszki i klawiatury do konsoli, a wiem że w moim przypadku jest to dobre rozwiązanie ze względu na myszkę bo mam Gigabyte M8000Xtreme bo na kompie też gram w różne FPS-y. I proszę mi tu nie mówić, że do pada nie jestem przyzwyczajony bo mam konsole od 2 lat i cały czas gram na padzie! Także podsumowując, moim zdaniem jak ktoś ma dobrą myszkę, takie podłączenie do konsoli może się opłacić.

Pozdrawiam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości