Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 3:59 pm

"(…) Chłopak uderzył młotem w rozżarzony metal po raz ostatni. Drżącą ręką otarł kurz z twarzy i zanurzył buławę w wodzie, hartując i utwardzając słoneczną stal. Następnie nałożył trzonek na drzewce, poświęcił i skropił specjalnym wywarem. Broń była gotowa.

Chwiejnym krokiem wyszedł przed kaplicę, mijając wystraszonych mieszkańców. Wszyscy byli zmęczeni, walka z nieumarłymi trwała już dobrze ponad dekadzień. Brudne, przestraszone twarzy spoglądały na niego z nadzieją. Był ostatnim żyjącym klerykiem Lathandera, chwycili się ostatniej deski ratunku. Kopnął z rozmachem w drzwi, które ustąpiły z trzaskiem. Trzymając w jednej dłoni nowo wykuty buzdygan, a w drugiej święty symbol Lathandera, zaczął biec w kierunku armii zombie. Dało się zauważyć jasne światło bijące z symbolu, gdy znajdował się w pobliżu buzdyganu. Młodzieniec zamachnął się…

Eksplozja światła powaliła wszystkich na kolana. Gdy wrócił im wzrok, ujrzeli młodzieńca w nadpalonym ubraniu kroczącego przez stosy tlących się popiołów. Początkowo cieszyli się z przeżycia, lecz po chwili ogarnęła ich rozpacz… (…)"


Fragment z Wyznania w Dolinach: Pan Poranka
pióra Tetriusa Srebrnego Cienia, wysłannika ze Świecowej Wieży 1310 RD

Zapraszam wszystkich do mojej sesji, rozgrywającej się w Dolinach, pod koniec 1372 RD. Akcja będzie się rozgrywała praktycznie w całych Dolinach, zaczynać zaś będzie się w Brodzie na Ashabie. Przygoda ma w sobie elementy zarówno czysto baldurowe (eksplorację lochów i intrygi), powieści drogi (BG na pewno dużo czasu spędzą w siodle ;) ) oraz tego, co tygryski lubią najbardziej, czyli walki.

Co do strony fabularnej: ci, którzy mnie znają, wiedzą, że potrafię fajnie prowadzić, jeśli mam wenę (a że jest to mój powrót na forum, to przygotowałem się dosyć dobrze). Dlatego chciałbym żeby postaci miały własne problemy, lęki, silne i słabe strony, które mógłbym wykorzystać w wyzwaniach.

Częstość postowania: myślę, że 2 posty na tydzień jest w moim zasięgu. Oczywiście, jeśli będzie trzeba odpowiedzieć na jakieś pytanie w rozmowie czy inne jednozdaniowce, jestem w stanie odpisywać dziennie.

Mechanika:
Poziom:
3
Point buy: 32
Kasa: 2700 sz, czyli dokładnie tyle, ile podaje Podręcznik Gracza
Rasy, klasy, atuty: zasadniczo, nie ograniczam nikogo jeśli chodzi o klasy czy rasy, jednak chciałbym żeby nie było jakiś przegięć. Chciałbym, aby stworzona drużyna była kompletna (tzn.: kapłan, mag, tank i łotrzyk, ewentualnie piątego gracza również przyjmę), a jeśli nie będzie tych 4 graczy, rozważam gestalt. Z atutów nie mam zastrzeżeń, proszę tylko o podanie źródła. Flawy dopuszczam, ale bez Murky-Eyed. Nie używam serii Tome of ..., więc prosiłbym o nieużywanie tych podręczników.
Charakter: Chciałbym postaci nie-złe, gdyż w tle wisi kilka naprawdę dobrych postaci, konflikt z TYMI ZŁYMI itd. ;) Aczkolwiek przyjmę złych, jeśli charakter ten będzie odpowiednio uargumentowany.
Ilość graczy: Jak już pisałem, potrzebuję 3-5 bohaterów, optymalną liczbą byłoby 4.
Karty na myth-weavers.com!


Z ogłoszeń parafialnych jeszcze raz podkreślić, że chciałbym aby postaci żyły, nie były jednowymiarowe. Jeśli będę miał wybierać między (powiedzmy) dwoma paladynami, z których jeden to paladyn 3, człowiek który od zawsze pomagał innym, bo został oddany do świątynnej szkółki w młodym wieku, a drugi to również paladyn 3, lecz jest pijaczyną, który popadł w kontakty z mafią, więc okrada po kryjomu świątynię, aby spłacać długi, mój wybór jest chyba jasny ;)

Znajdą się chętni? :)
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 4:17 pm

To ja się zgłoszę wstępnie jako pierwszy chętny :). Strasznie lubię low-lvl sesje :). Jeśli chodzi o postać to chyba będzie kapłan Akadi z korbaczem w dłoni ;). Miałem kiedyś taką postać, ale sesja nie wypaliła i mam niedosyt :P.
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 9:07 pm

Ja też pozwolę sobie na zgłoszenie się :) ale nie wiem czy będę miał wenę na odpowiednio wielowymiarową postać, która spełni oczekiwania MG
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 9:31 pm

Znaczy, postaci nie muszą być jakoś super rozbudowane, wystarczy napisać to o czym pisałem wyżej (cele, dążenia, problemy, lęki) i już tworzy się kolejny wymiar ;)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 9:45 pm

Przewidywany jest rozwój postaci?
Jeśli tak to jak szybki?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 9:55 pm

Corrick, przygarniesz smoka? Taką małą, słodką gadzinę? Pozwolę ci wybrać kolor łusek :P
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 10:00 pm

Wstępnie zgłaszam wojownika/barbarzyńcę goliatha.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 10:05 pm

Klebern, zależałoby mi jednak na humanoidalnych postaciach ;)

Arvelus, tak przewidywany jest rozwój postaci, w miarę szybki.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 10:27 pm

Coś mi świta w głowie pomysł na łotrzyka / skillmonkey. Ale bynajmniej nie do końca typowego, raczej okraszonego sporą szczyptą magii i nie tylko :)

Dam znać jak coś wyjdzie.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pn sie 05, 2013 11:21 pm

zależałoby mi jednak na humanoidalnych postaciach

Nie dyskryminuj inności : P
Na LastInnie nie dawno grałem chowańcem i bardzo fajnie to wspominam XD
(co innego, że sesja padła błyskawicznie -.-")

EDIT:
Jak spoglądamy na wieloklasowość?
Będą ewentualne kary do ekspa?
Ostatnio zmieniony pn sie 05, 2013 11:36 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

wt sie 06, 2013 12:12 am

do kiedy termin nadsyłania?
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

wt sie 06, 2013 6:19 am

Nie daje kar do doświadczenia, pod warunkiem że nie ma przegiec, tzn. Na 5 poziomów 5 klas ;) znaczy, nie chciałbym smoka, bo są z nimi pewne rzeczy związane ;) termin to, powiedzmy, sobota.
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

wt sie 06, 2013 11:05 pm

To ja również byłbym chętny (okazuje się, że jedna sesja PBF to za mało, zobaczymy czy uda się nasycić dwiema :wink: ) O ile oczywiście się zakwalifikuję, bo widzę, że szykują się małe eliminacje.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

śr sie 07, 2013 3:33 pm

Zgłaszam się wstępnie, w wolnej chwili zrobię postać i postaram się jak najszybciej dosłać. Raczej coś łotropodobnego :)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

śr sie 07, 2013 3:46 pm

Tak jak pisałem, do soboty chciałbym aby wszyscy chętni dosłali mi karty i historie na PW, zrobię ewentualną selekcję i zaczniemy :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

śr sie 07, 2013 8:58 pm

Corrick pisze:
Klebern, zależałoby mi jednak na humanoidalnych postaciach ;)


Ehhh a co powiesz na moją autorską klasę postaci, nowej wersji warlocka? Plasuje się mniej więcej w mocnym tierze trzecim.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

śr sie 07, 2013 9:19 pm

Prześlij na PW, zobaczymy ;)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

śr sie 07, 2013 9:54 pm

Corrick pisze:
Prześlij na PW, zobaczymy ;)


Niestety odpada, bo to klasa postaci dla złych. No nic, ja też odpadam, powodzenia.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 5:16 am

Na chwilę obecną, mam tylko kapłana od Yuana. Pozostałe sloty są wolne, czekam na przynajmniej 2 postaci :)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 10:22 am

Moja postać będzie dziś : ]
Wojownik. Bariaur. Więc słabawo na tanka (brak kości wytrzymałości dużo zmienia na tym poziomie), ale z czasem się wyrobię a będę miał bardzo ładne obrażenia z szarży.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 10:53 am

Pytanie jak z LA buyoff?

Jeśli jest dostępne to kartę wyślę jeszcze dzisiaj, jeśli nie to muszę jeszcze troszeczkę podłubać :P
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 11:34 am

Zasadniczo, jeśli chodzi o lesser assimara (na przykład), to dopuszczam. A co to dokładnie jest, sprawdze w domu.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 12:05 pm

Chciałbym wziąć Goliatha, na 2gim poziomie, i potem w trakcie rozgrywki odkupić LA.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 12:46 pm

To może ja też się zgłoszę. Mam prawie gotowego gnomiego kapłana iluzjonistę.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 3:09 pm

Nie do końca rozumiem zasady wykupywania LA za doświadczenie, dlatego można by zrobić coś takiego jak lesser goliath (po prostu zmienić typ na humanoida), aczkolwiek nie wiem czy to odpowiednio zredukuje LA. Gdybyś mógł mi napisać na PW, tak na szybko, jak działa to wykupywanie LA za doświadczenie, byłoby miło :)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 3:45 pm

Za 1000expa na każdy posiadany przez ciebie poziom klasowy redukujesz LA o 1.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 5:50 pm

Corrick, czy dostałeś ode mnie PW?

Arvelus pisze:
Za 1000expa na każdy posiadany przez ciebie poziom klasowy redukujesz LA o 1.

tego nie rozumiem, to oznacza że na każdym poziomie wywalasz dodatkowe 1000xp? czy po prostu drow fighter3 płaci 3000xp za obniżenie la?
Ostatnio zmieniony pt sie 09, 2013 5:54 pm przez Demoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 6:12 pm

Tak. Jednorazowo redukujesz LA i jednorazowo płacisz ekspa.
W uproszczeniu. Raz zamiast awansować redukujesz sobie ekspa do początku poziomu i zmniejszasz LA o 1.

Przy czym pamiętajmy o efekcie "Experience is river", zgodnie z którym taka strata doświadczenia jest tylko tymczasowa, bo mając niższy poziom niż reszta drużyny będziemy dostawać więcej expa aż ich dogonimy.

Jeśli masz większe LA to musisz kilka razy (raz na trzecim, drugi na szóstym, na dziewiątym, czwarty na dwunatsym i tak dalej).

Ogólnie, moim zdaniem, tworzy spory dysbalans na wyższych poziomach.
Nie tak duży jaki mamy przy porównaniu wojownika i maga, ale porównując wojownika zwykłego i wojownika półsmoka okazuje się, że koło 10-11 poziomu obaj mają ten sam poziom, a półsmok wciąż ma swoje +8siłą, naturalną kp i podobne.
Ostatnio zmieniony pt sie 09, 2013 6:29 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 6:17 pm

Demoon, PW nie dostałem.

Zaalaos, dopuszczam w takim wypadku LA buyoff, po polsku to ma trochę większy sens ;)

Zatem czekam na karty postaci! :)

BTW - mamy w ogóle jakieś czaromiota na pokładzie?
Ostatnio zmieniony pt sie 09, 2013 6:20 pm przez Corrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 FR] Nadzieja dla Dolin

pt sie 09, 2013 7:12 pm

Mistrzu. Jeszcze jedno pytanie.
Dopuszczasz wariant "retrenowania"?

Chodzi w nim o to, że poświęcając czas i złoto można zmienić wcześniejsze wybory.
Np. 2 tygodnie + 50sz to koszt zmiany atutu.
Pozwala to też, np, neutralnemu kapłanowi zmienić spontaniczne uzdrawianie (a z nim odganianie nieumarłych) na spontaniczne ranienia (i karcenie ich).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość