Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

Najdziwniejsze inspiracje

sob lut 22, 2003 10:50 pm

Gdy mówimy o inspiracjach najczęściej mamy na myśli obrazki, książki, filmy itp. Czasem jednak inspirują nas bardzo dziwne rzeczy. I tu kieruje do Was moje pytanie: <br /> <br />Jakie są wasze najdziwniejspiracje i do stworzenia czego doprowadziły? <br /> <br /> <br /> <br />Inspiracja moja: <br />U nas budzie jest taki kolo chodzący w czerwonych dresach (spodnie i bluza) modelu "szelest". Zafascynował mnie do stworzenia organizacji karmazynowych Jeźdźców. <br /> <br />Inspiracja kumpla: <br />ćpun z klasy zafascynował go do stworzenia rasy humanoidalnej nie potrafiącej żyć bez zażywania odpowiedniego specyfiku :) <br /> <br />Czekam na wasze dziwolągowe inspiracje. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Anonim_1

ndz lut 23, 2003 12:24 am

Najbardziej chore inspiracje? <br /> <br />Chomik mojego brata - zainspirował mnie do stworzenia rasy chomikopodobnych 8) stworzeń, których futerko wydziela bardzo silną truciznę usypiającą. Kiedy człowiek (lub przedstawiciel innej rasy) padnie stadko zżera jego mięsko. <br /> <br />Dziwna plama na suficie - kształtem przypominała niszczyciel gwiezdny ze SW. Zainspirowała mnie do stworzenie wyjątkowej jednostki Imperium, której zniszczenie było jednym z głównych wątków kampanii prowadzonej przeze mnie. <br /> <br />Ostra zima - niska temperatura zainspirowała mnie do prowadzenia sesji w tropikalnym klimacie (systemem był CP 2020).
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

ndz lut 23, 2003 7:21 pm

Przy tworzeniu mapy wyspy lub kontynentu, inspiracj± dla mnie jest kszta³t ka³u¿y, zacieków, chmury itp.. Je¶li tworzê si³y zbrojne jakiego¶ kraju (lub gwiezdnego imperium), lubiê gdy oficerowie posiadaj± oznaczenia swoich rang. Raz natchnieniem okaza³y siê ko³a przeje¿d¿aj±cych ciê¿arówek.
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

ndz lut 23, 2003 9:11 pm

Najdziwniejsze ? Moje w³asne sny (choooore). Muzyka (¶cie¿ka z Kronik Czarnego Ksiê¿yca pomog³a mi zaimprowizowaæ najlepsz± sesjê jak± kiedykolwiek poci±gnê³am w Earthdawnie). Teksty piosenek (Brothers in Arms rz±dzi ! ). Komiksy (zw³aszcza japoñszczyzna. Klimat wiktoriañskiej Anglii, przegenialny do Ravenloftu jest w Count Cain). Gry komputerowe (Jenova z FF7 - rewelka). Wiersze. Nudne wyk³ady z chemii. Treningi szermierki i ³ucznictwa.
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

ndz lut 23, 2003 10:44 pm

-moje siostry zainspirowaly pare zabojczyn <br />-Moj kot sluzy mi za model postepowania mojego lotrzyka. <br />-patelnia byla inspiracja kampanii <br />-FF7(dla odmiany Sephiroth:) <br />-pojedynek z kumplem na bokeny byl inspiracja do kupienia 3eD <br />-lego <br />-moj samochod ze swoja bezawaryjnoscia, pomimo traktowania <br />-zlamana reka( moja, a akurat prowadzilem :>) <br />-forum <br />-sny moich graczy( TO jest chore) <br />-szkola
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

pn kwie 14, 2003 10:42 am

Budynek mojego instytutu...mieści się w cesarsko - królewskim areszcie :mrgreen:, jest podłużny, a na krótszej ścianie, nad schodami, ma jedno jedyne, małe, okrągłe okienko...normalnie palą się tam światła, ale kiedyś je sgasiłam...co za efekt :razz: <br />Gracze mieli okację zobaczyć siedzibę pewnego maga...:razz:
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

pn kwie 14, 2003 3:29 pm

Poranna toaleta zainspirowa³a mnie do stworzenie humorystycznego scenariusza o ma³ym ³upie¿cy umys³ów, schowanym w jedynej w wiosce toalecie, kontroluj±cego prawie wszystkich mieszkañców.Wyobra¿cie sobie fina³owy pojedynek z kiblem.
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

pn kwie 14, 2003 6:43 pm

Kumpel i jego brat (a dok³adnie rzecz ujmuj±c ich fizyczna odmienno¶æ) zainspirowali mnie do stworzenia trzech braci: cz³owieka, pó³elfa i pó³orka. Alt, Control i Delete posiadaj± wspóln± matkê i trzech ró¿nych ojców... tylko w ten da³o siê stworzyæ braci ró¿nych ras. A s± odpowiednio: ³otrzykiem, czarodziejem i wojownikiem. <br />To by³a moja najg³upsza inspiracja.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn kwie 14, 2003 7:00 pm

Znajomy mojego sprzedawcy podręczników- Gościu chodzi tylko w skórzanych ubraniach -> stał się inspiracją dla ?owcy Wampirów (Vampire) <br />Mój sprzedawca podręczników 8) -> nosi ok. 15 amuletów i ciągle się uśmiecha, stał się inspiracją dla czarodzieja u którego drużyna kupuje magiczny sprzęt (BTW. facet wygląda identycznie z reżyserem Władcy Pierścieni 8O )
 
Woodward
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: śr paź 09, 2002 11:27 am

wt kwie 15, 2003 11:25 am

Niedawno obmyslaj±c sesjê prawie wpad³em pod samochód. Nie tak dos³ownie, bo zatrzyma³em siê krok przed krawê¿nikiem, ale tylko dla tego, ¿e zastanawia³o mnie jak wymyslony w±tek wple¶æ w istniej±c± fabu³ê. Wszystko by³o by OK, gdyby nie to, ¿e przeje¿d¿aj±cym samochodem by³... policyjny polozezik. Na szczê¶cie niebiescy byli uprzejmi i wszkazali mi przej¶cie. <br /> <br />A wracaj±c do inspiracji, to g³ównie ksi±¿ki, filmy. Ciekawym jest te¿ czerpanie pomys³ów z muzyki. S³uchaj±c muzy z w³adcy zastanawia³em siê do czego by ona pasowa³a no i wpad³ mi do g³owy pomys³. <br />Kolejnym ¼ród³em s± tez nie dokoñczone sesje.
 
Anonim_1

wt kwie 15, 2003 12:45 pm

<!--QuoteBegin-Muad'Dib+-->
Muad'Dib pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kumpel i jego brat (a dokładnie rzecz ujmując ich fizyczna odmienność) zainspirowali mnie do stworzenia trzech braci.
<br />Heeej. Brat? Skoro opowiadasz o swoich inspiracjach, mów od początku do końca. Tym bardziej, że do Alta (Alternate'a Brongo), Controla (Controliusa Brongo) i Delete'a (Delete Brongo) mieli dołączyć inni: Slash i Backslash Brongo (walczący falchionami bracia bliźniacy), Escape Brongo (mnich, specjalista od skilla Escape Artist), Scroll Lock Brongo (mag od zwojów)...
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

śr kwie 16, 2003 9:03 pm

ShadEnc, moja rola zakoñczy³a siê na wymy¶leniu Alta, Controla i Delete'a. Slasha, Backslasha, Escapea i Scroll Locke'a wymy¶li³e¶ ju¿ ty... podobnie jak nazwisko.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr kwie 16, 2003 9:30 pm

Mnie tam siê podoba ta komputerowa rodzinka-od siebie dodam Insert'a Brongo-sztyletownika :)
 
Anonim_1

śr kwie 16, 2003 10:59 pm

Enter Brongo - barbarzyńca z taranem, rozwalający drzwi <br />Home Brongo - mag z czarami teleportującymi <br />Break Brongo - wojownik specjalizujący się w sunder <br />Space Brongo - łotrzyk obwieszony kilkoma bag of holding...
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

czw kwie 17, 2003 7:19 pm

Jesli mo¿na do³±czyæ... <br />Caps Lock Brongo - ³otrzyk zajmuj±cy siê w³amaniami <br />:)
 
Xarn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: sob mar 08, 2003 7:48 pm

ndz cze 15, 2003 5:00 pm

Ja mia³em okazjê spotkaæ 2 inspiruj±ce rzeczy. <br />Psa kole¿anki, który wabi siê Problem <br />Od teraz jedna dru¿yna jest ofiar± zasady: ma³e miasto, ma³y problem, du¿e miasto, du¿y problem. <br />W ma³ym mie¶cie napadli na nich wioskowi ³obuzowie :evil: <br />W du¿ym mie¶cie zostali przy³apani na kopaniu przechodnia i dostali surow± karê wiêzienia( w s±dzie wygl±da³o to tak: Dlaczego kopali¶cie tego orka? To by³ nasz ORK! Aha, wiêc jeszcze trzeba dorzuciæ handel niewolnikami... :) ) <br /> <br />drugie to pewien dzieciak, którego spotka³em (bojê siê przyznaæ, ¿e to mój brat). Na jego podstawie stworzy³em ma³ego niepozornego nizio³ka, sklepikarza, który rozw¶cieczony zmasakrowa³ ¶mia³ków. Co prawda, uszed³ z ¿yciem tylko jeden, ale by³ kap³anem i przywróci³ ich do ¿ycia. Omijali ten sklep z daleka nastêpnym razem..
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

ndz cze 15, 2003 8:21 pm

Skoro o rodzeñstwie mowa.... <br />Ponownie wykorzystuj±c moje siostry, tworzê postacie. Dla odmiany parê szlachcianek: jedna prostolinijna i baaardzo g³o¶na( CHcê i koniec :>!) druga w typie intrygantki. Oczywi¶cie bli¼niaczki:D
 
SmokJaXa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 28, 2003 2:03 pm

Najdziwniejsza inspiracja

wt lip 29, 2003 1:59 pm

Najdziwniejsza inspiracja byl dla mnie pewien straszny kac na ktorym wracalem do domu autobusem... Dziwne wizje ktore kolataly mi sie w glowie daly mi potem jedna z najlepszych przygod jakie prowadzilem - psychodela na maxa :)
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

śr lip 30, 2003 4:41 pm

Kiepska sprawa, ostatnia inspiracja nasz³a mnie podczas czego¶ czego nie znoszê, a mianowicie "Nowe przygody blabla" akurat by³y to przygody ¿egla¿a Sindbada a Ja nie mia³em co robiæ/na co patrzeæ.
 
eVVanGeLLa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt lip 29, 2003 7:44 pm

śr lip 30, 2003 7:56 pm

Moja inspiracja do przgody byl muj mlodszy brat ktory wszedzie biega i rozwala wszystko.Powstal w ten sposob chochlik ktory zyje w jakiejs wiosce niszczy wszystkie prace i caly dorobek mieszkancow...Glupie ale, ubaw byl duzo podczas gry...
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

sob sie 09, 2003 8:02 pm

Zdarza mi siê wzi±æ jakich¶ znajomków, poprzestawiaæ lub zmieniæ litery w imieniu, osobowo¶æ i typowe teksty zostawiæ. 8) Niez³y jest ubaw jak gracze mówi± "Kogo¶ mi przypominasz..." Zawsze mam wtedy problemy z zachowaniem powagi. :) Ale zawsze przychodzi takie moment, ¿e ³api± kto by³ pierwowzorem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] Kiedy¶ nawet wystawi³em grupê BN, w której byli sami gracze. No i moja pakerna dru¿yna ich zaatakowa³a (sic!). :mrgreen: Potem im wyt³umaczy³em, ¿e pope³nili rodzaj samobójstwa, he he.
 
el_MATRIX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw cze 19, 2003 4:01 pm

Nizio³ek z mani± zaw³adniêcia ¶wiatem

sob sie 30, 2003 4:08 pm

Ostatnio mój kolega wpad³ na pomys³ stworzenia 2 nizio³ków którzy bed± na zasadzie pinkiego i mózga.* <br /> <br />*(jak kto¶ nie wie to niech obejrzy bajke pinki i mózg) <br /> <br />ojeje kto chce <br /> dolewke???? <br /> <br /> <br />made by el_Matrix <br /> <br />Dziêkuje <br />Dobranoc
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob sie 30, 2003 6:56 pm

W suime ca³kiem fajny pomys³, je¶li by go dobrze rozegraæ. Frodo, czy wiesz co bêdziemy robiæ dzi¶ wieczorem :-)...
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

sob sie 30, 2003 8:16 pm

Przy okazji-nie wymy¶leli¶cie niczego nowego, jako dziecko w latach 80tych widzia³em kreskówkê osadzon± w ¶wiecie fantasy(z elementami wysokiej technologii) w której jednymi z g³ównych przeciwników by³y dwa grube chciwe nizio³ki s³u¿±ce G³ównemu Z³emu(sprzeda³y sw± wioskê jako niewolników). Raz uda³o im siê podbiæ plemiê techno-wojowników z laserami(dobrali siê do Centralnego Komputera-traktowanego jako Bóg).Niestety nie pamiêtam nazwy serialu.
 
VEHaGN__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:19 am

czw cze 24, 2004 11:22 am

Ja czerpie inspiracje do przygód z TV. Ogladajac programy informujace wpada mi jakas przygoda do g³owy, np: Partyzanci atakujacy obcokrajowców, skorumpowane w³adze miasta które sprzedaj± potajemnie ludzi w tym przyjaciela BG itp. Albo z filmów, niekoniecznie fantasy, czasem wystarczy mi jedno zdanie lub tez jakis szczegó³, abym zacz±³ to przerabiac na potrzeby przygody. Czêsto id±c ulica i obserwuj±c ludzi wpadaja mi do g³owy przygody, np: rozmowa z menelem pod monopolowym który opowiada historie swego zycia przy okazji sepiac na wino, wtedy w mej g³owie pojawia sie typ czarodziej, kap³ana lub tez uczonego, który przez ma³e potkniecie straci³ szacunek spo³eczenstwa i zacza³ sie staczaæ, ma w zanadrzu kilkadziesiat ciekawostek i rad dzieki którym ³atwo jest nawiazac przygode, za kilka srebrników opowie historie o dawno zaginionym artefakcie na którego slad wpad³ gdy by³ jeszcze na szczycie, wie ze nic mu z tej wiedzy nie przyjdzie wiêc tanio ja sprzedaje. Lub tez kolejny pijak który za kilka miedziaków sprzedaje rzeczy, w tym jak±s stara mapê, lub tez zwyczajna z pozoru bron której moc jest ukryta i nazle¿y ja dopiero rozbudzic. Oczywi¶cie moc ta mo¿e przywrócic zaledwie kilka osób, ale za to bêd± chcia³y czegos w zamian.... <br />Wystarczy popatrzeæ na otaczaj±cy nas ¶wiat, aby bez problemu skonstruowac przygode... :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6447
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

czw cze 24, 2004 12:40 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Przy okazji-nie wymy¶leli¶cie niczego nowego, jako dziecko w latach 80tych widzia³em kreskówkê osadzon± w ¶wiecie fantasy(z elementami wysokiej technologii) w której jednymi z g³ównych przeciwników by³y dwa grube chciwe nizio³ki s³u¿±ce G³ównemu Z³emu(sprzeda³y sw± wioskê jako niewolników). Raz uda³o im siê podbiæ plemiê techno-wojowników z laserami(dobrali siê do Centralnego Komputera-traktowanego jako Bóg).Niestety nie pamiêtam nazwy serialu.
<br /> <br /> Galtar and the Golden Lance. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Woodward
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: śr paź 09, 2002 11:27 am

pt cze 25, 2004 8:19 am

Wyobra¼cie sobie ¿e obudzi³em siê ostatnio w srodku nocy 8O i mia³em ju¿ w g³owie cal± sesjê, a k³adac siê nie mia³em nawet koncepcji... to siê dopiero nazywa natchnienie. W ten sposób powasta³a sesja rozgrywaj±ca siê we ¶nie graczy. Wydarzenia te mia³y pó¼niej odzwierciedlenie w realnym ¶wiecie...
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

ndz mar 19, 2006 1:58 pm

Trochę stary temat, ale całkiem interesujący.<br />Moją główną inspiracją jest mój młodszy brat. To na jego wzór wymyśliłem całą gromadę wiecznie rozbieganych skrzatów/leprechaunów w zielonych kubraczkach, które całymi dniami psocą się napotkanym osobą i uwielbiają zaczepiać mojego bohatera, którego strasznie to denerwuje.<br />Wiele cech mojego brata ma też mój chowaniec - pseudosmok. Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie by zrobić coś co uważa za zabawne. Konsekwencje tych czynów są trudne do przywidzenia.<br />Mój brat jest RPGowym rasistą. Uznaje tylko ludzi, smoki i krasnoludy, a do reszty podchodzi w sposób typu: "Elf? Ha, ha, ha! Spiczaste uszy! Ha, ha, ha! Niziołek? Kurdupel!" i tak dalej. Zainspirowało mnie to do stworzenia nowej postaci, półczłowieka półsmoka, który uwielbia spędzać czas w krasnoludzkich karczmach i razem z brodaczami wyśmiewać się z elfów.<br />A teraz moja najdziwniejsza inspiracja. Rolka taśmy klejącej skojarzyła mi się z tunelem i w ten sposób wymyśliłem krótką przygodę w kanałach! [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość