Zrodzony z fantastyki

 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

ndz lip 28, 2013 10:35 pm

Tutaj zgłaszać swoje uwagi i zapytania ogólne, te szczegółowe dotyczące wyłącznie jednego bohatera piszcie najlepiej na gg albo tu na pw. Zaglądajcie przynajmniej raz w tygodniu na komentarze, pierwszy post będzie ciągle wzbogacany o nowe informacje

Doświadczenie:
- Amon 5200 (za: historię postaci, rozmowę z magiem, argumentację, identyfikację, licytację, traumatyczną noc, rzucenie niewidzialności, za 12 orków, za negocjacje z Tordilem)
- Stoody 4700 (za: zbieranie informacji, pokonanie bandytów, argumentację, identyfikację, licytację, zakupy, pokonanie orków na wyspie, za 12 orków...)
- Frostmaer 3700 (za: przeliczenie złota, pokonanie hyclów, uwolnienie psów, wybór kierunku którym podąży kompania, argumentację, licytację, rozsądek i zmobilizowane obozu, za 12 orków...)
- Layla 5150 (za: wygrany zakład, pokonanie Baldara, wybór kierunku którym podąży kompania, argumentację, zakupy, ustawienie Lisa, pokonanie zwiadowców i schwytanie jednego, za 12 orków...)

Przydział zadań

Ustaliłem każdemu z was role jakie przyjdzie mu spełniać w ramach waszej drużyny. O tym kto za co odpowiada zdecydowały klasy postaci, wartości atrybutów, podwładni. Nie wykluczam, że niektórzy z Was mogą mieć niewiele do roboty albo nawet nic jeśli chodzi o przydział zadań. Sporo zależy od Waszej inwencji, jestem otwarty na nowe pomysły

Slann (Frostmaer) – szkolenia, skarbiec, wsparcie medyczne
Basilius (Layla) – zaopatrzenie (Anvas), taktyka
Yuan (Stoody)– zaopatrzenie, zdobywanie informacji
Amon (Amon)- negocjacje, doradztwo magiczne

Oto krótki opis każdej z ról:

Rekrutacja – werbowanie nowych członków ekipy, poszukiwanie i selekcja kandydatów, ponoszenie częściowej odpowiedzialności za najnowsze nabytki w drużynie

Taktyka – planowanie przebiegu bitew, czasem doradzanie w sprawach strategicznych, czyli dotyczących rozplanowania kampanii

Zaopatrzenie – wykorzystanie wspólnych środków na zakup nowej broni, pancerzy, prowiantu, przedmiotów niezbędnych (w tym oczywiście alkoholu), towarów przeznaczonych na dalszy handel, zwojów magicznych, mikstur, narzędzi itp. Przedkładanie listy zakupów dowódcy, która to lista po konsultacjach ze sporządzającymi ją może zostać całkowicie zaaprobowana, przyjęta przy kilku korektach (tak jest prawie zawsze), lub odrzucona , co skutkuje koniecznością sporządzenia drugiej listy przez te same osoby. Ponowny brak zgody na listę oznacza dymisję co najmniej jednego „zaopatrzeniowca” i wybór nowego/nowych. To na tyle odpowiedzialna funkcja, że zajmować się tym muszą przynajmniej dwie osoby

Zwiad– przeprowadzanie wstępnego rozeznania w terenie, ostrzeganie przed ewentualnym zagrożeniem

Doradztwo magiczne – udzielanie dowódcy rad odnośnie efektywniejszego wykorzystania magów i posługujących się magią objawioną, a także rad dotyczących walki z przeciwnikami rzucającymi zaklęcia

Skarbiec – odpowiedzialność za drużynowe złoto, przeliczanie go co pewien czas, uczestniczenie przy wydaniu monet ze wspólnej kasy, posiadanie jednego z trzech kluczy niezbędnych do otwarcia wspólnego kufra

Szkolenie – trenowanie rekrutów parających się podobną profesją (szkolenie bojowe bądź magiczne), ew. szkolenie również „świeżaków” magów w podstawach posługiwania się bronią

Negocjacje – współuczestnictwo wraz z przywódcą kompanii podczas rozmów w cztery oczy z pracodawcami. Negocjowanie lepszych warunków umowy, czasem również targowanie się przy zakupach hurtowych, ew. pomoc w rozwiązywaniu sporów między drużyną

Zdobywanie informacji – zasięganie języka na temat odwiedzanego miasta, nowych intratnych zleceń, możliwych zagrożeń itp. ew. odpowiedzialność za siatkę szpiegowską (jeśli będzie potrzeba tworzenia jakiejś większej sieci).

Wsparcie medyczne –leczenie rannych, odpowiedzialność za cały personel medyczny podczas zajmowania się ranionymi w bitwie

Regulamin


Formy głosowania:
O tym kto może głosować decyduje dowódca. Istnieją dwie alternatywy: decyzję mogą podejmować tylko dowódca i oficerowie, lub cała kompania. W tym wypadku głosują wszyscy. Udział w głosowaniu jest nieobowiązkowy. Każdemu przysługuje jeden głos. Wszystko przebiega w sposób "półjawny" - tzn. dowódca i oficerowie jako jedyni widzą kto za jaką możliwością zdecydował się opowiedzieć. Od podjętej decyzji nie ma odwołania. W razie remisu raz jeszcze głosy oddają dowódca i oficerowie, w przypadku ponownego braku rozstrzygnięcia decyzję podejmuje sam dowódca.

Udział w zapłacie i zdobycznym złocie
- Dowódca - za wykonane zadanie otrzymuje dwukrotnie więcej złota (bądź platyny) niż pozostali, analogicznie jest z łupami
- Oficer - otrzymuje 150% złota przysługującego najemnikom
- Podwładni dowódcy - 125%
- Wspólna kasa - do wspólnej kasy w zależności od aktualnych potrzeb trafia 10 - 20% zarobku i łupów

Udział w przedmiotach magicznych:
- Jako pierwszy jeden przedmiot ma prawo wybrać sobie dowódca
- Kolejne przedmioty otrzymują według zasług, potrzeb lub losowo oficerowie

Zgodność ze światem, geografią, historią


UWAGA Pokonywane przez drużynę odległości nie pokrywają się z tymi na mapie Północy, a przedstawiane zdarzenia nie muszą mieć wiele wspólnego z faktycznymi wydarzeniami z tego roku (1372 RD Rok Dzikiej Magii). Ponadto niektóre z lokacji mogą zostać przeze mnie bezczelnie wymyślone

Dramatis personae


- Armanius Silbersten – dowódca Kompanii Straceńców (Wyszczerbionych Ostrzy)
- Linael Inverte- magini, primus inter pares podwładnych Armaniusa, podejrzewana o romans z Lisem
- Bernard – wysłannik z twierdzy Olostina na pd – zach
- Marcius Sharpsword – pan twierdzy Olostina
- Greel – chorąży i emisariusz armii Sundabaru na pn - wsch
- Helm Przyjaciel Krasnoludów – obecnie pan w Sundabar i dowódca uformowanej tu armii
- Tordil– krasnolud, zastępca dowódcy armii Sundabar
- Obould Wiele Strzał - przywódca orków na północy
- Oudlak - domniemany przywódca orków toczących wojnę z Sundabarem, najstarszy syn Oboulda
- Fallas zwany Fallusem - elfi wojownik Frostmaera
- "Lis" - podwładny Layli, człek złodziej, MARTWY
- Garios - najemnik, człek łowca, podwładny Amona
- Lodovick - najemnik, człek fachowiec, podwładny Stoodyego
- Anvas - człowiek arystokrata, podwładny Layli
- Kristofor - mistrz zauroczeń, ostatnio widziany na południu, nagroda za głowę - 800 sz
- Massalius - szczególnie niebezpieczny mag, miejsce pobytu nieznane, nagroda za głowę - 1000 sz
- Mimoliel - rozpustna elfia dama MARTWA
- Merril - służka Amona
- Sara - jak wyżej, MARTWA?
- Akesza - j.w.
- Arristan - mag z zachodu, jeden z potencjalnych zleceniodawców
- Keelain - były oficer, bard, MARTWY
- Storr - ofier, druid, elf, OPUŚCIŁ KOMPANIĘ wraz z dwójką towarzyszy
- Olgierd - rzemieślnik, podwładny Silberstena
- Raynald - rzemieślnik, j.w.
- Rebeca - wojowniczka, półelf, j.w.
- Wojownik Olav - j.w.
- Vindel - elf, tropiciel, podwładny Layli, MARTWY
- Lannika - łotrzyca, najmłodsza w kompani, ledwie 17 lat, Lis najwyraźniej m(i)a(ł) na nią chrapkę, podwładna Layli
- Swen - podwładny Stoodyego
- Malcolm - j.w.
- Rob - wojownik, brat Stoodyego
- Aric - mnich, podwładny Frostmaera
- Hrafn - zbrojny, j.w.
- Wolf Bite - druid, syn Frostmaera
- Helmond - dowódca baszty
- Rorik Łajdak - pragnie przystać do kompanii
- Nathalija Łotrzyca - j.w.
- Harvgar Twardy Czerep - krasnolud, niedoszły szałojownik, MARTWY
- Balfar - przywódca krasnoludzkich górników
- Garlang - krasnolud zamierzający udzielić wsparcia w walc z ankhegami. Walczy magicnzym kilofem
Ostatnio zmieniony sob sty 11, 2014 2:01 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 19 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn lip 29, 2013 11:54 am

Co wiemy o sobie nawzajem? Z Twojego opisu wynika, że to nie nasze pierwsze wspólne zadanie, a zatem chyba nieco się już wcześniej zapoznaliśmy?
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn lip 29, 2013 3:10 pm

Wszyscy oficerowie i podwładni Armaniusa dobrze się znają (zwracacie się do siebie po imieniu), przede wszystkim znacie swoich podwładnych, o których wspomnę w kolejnym poście. Z pozostałymi utrzymujecie znikomy kontakt, imion niektórych "świeżaków" (tj. pierwszopoziomowcy z klasami z PMP) nawet nie pamiętacie. Z oficerów najlepsze relacje z drużyną utrzymuje oczywiście bard Keelain, co zrozumiałe skoro jemu powierzono zadanie rekrutera.
Wspólnie wykonaliście już niejedno trudne zadanie. Sami możecie zdecydować czy należycie do kompanii od początku czy przyłączyliście się później, wasza drużyna powstała ponad dwa lata temu. Jeśli chodzi o jakieś sekrety, sprawy osobiste i tak dalej to nikt z was nie musiał tego ujawniać, chyba że był na tyle wylewny. Jak wspomniałem jeśli ktoś lubi pisać to może wziąć role kronikarza i jego pierwszym zadaniem będzie krótkie opisanie waszej ostatniej przygody (tak, przewiduję EXPy za umiejętne wywiązywanie się z zadań)
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn lip 29, 2013 6:48 pm

Przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o to, co konkretnie o sobie wiemy, oprócz tego, że znamy swe imiona, funkcje, rasy i klasy postaci. Czy chociaż część informacji z kart postaci graczy zostanie udostępniona pozostałym? Oczywiście, nie nalegam na to.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn lip 29, 2013 8:24 pm

Wgląd w karty powiadasz... Ależ oczywiście... że nie. Wybacz uszczypliwość, ale czasami to silniejsze ode mnie. Nie praktykuję wglądu przez graczy w karty postaci innych graczy. Skutkowałoby to nie podejmowaniem się wykonania danego testu bo ktoś inny ma wyższe rzuty na umiejętność, doradzaniem kiedy jakie zaklęcie rzucić i tak dalej. Wolę gdy każdy działając w ramach drużyny wykazuje się pełną samodzielnością. Poza tym takie udostępnianie oznaczałoby dla mnie dodatkową robotę, musiałbym usuwać z kart postaci kilka istotnych informacji. Wiedza o ekwipunku innych nie będzie wam specjalnie potrzebna. Jeśli ktoś w danym momencie będzie potrzebował jakiegoś mało wartościowego przedmiotu to albo będzie w jego posiadaniu, albo bez przeszkód pożyczy go sobie od innego członka drużyny. Spędziwszy ze sobą wiele czasu wiecie, że:
- Bard jest bardzo wygadany, świetnie gra na lirze i cytrze, choć tej drugiej nie posiada
- Layla jest wyjątkowo silna, mało kto potrafi z nią wygrać podczas siłowania się, przegrywa z nią nawet Aliser
- druid FrostMaer pomimo dość zaawansowanego wieku potrafi być niebepieczny, a i jest równie silny co Aliser. Jednym z jego podwładnych jest jego syn, wcześniej towarzyszyli wam także drugi z jego snów i córka, rychło zdecydowali się jednak opuścić kompanię szukając szczęścia gdzie indziej (gdybym zgodził się na całą rodzinę miałby na swoich podwładnych zbyt duży wpływ)
- druid Storr Ravenhorn to nad wyraz światły osobnik obdarzony niespotykaną nawet u większości elfów mądrością, towarzyszy mu dwóch elfów i jeden pół - elf
- Layla i Aliser po mistrzowsku posługują się mieczem dwuręcznym, do tej pory nie sprawdzali, kto lepiej włada tą bronią, nie ulega jednak wątpliwości, że w czystej walce bez zaklęć są najbardziej śmiercionośnymi spośród najemników, nie licząc oczywiście przywódcy kompanii
Ostatnio zmieniony pn lip 29, 2013 8:29 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn lip 29, 2013 8:46 pm

Skutkowałoby to nie podejmowaniem się wykonania danego testu bo ktoś inny ma wyższe rzuty na umiejętność, doradzaniem kiedy jakie zaklęcie rzucić i tak dalej.

No wiesz, jeśli mam być taktykiem, to pierwszą rzeczą, jaką bym zrobił, byłoby poznanie mocnych i słabych stron innych członków oddziału... Zresztą, jako zwykły członek grupy poszukiwaczy przygód też bym to zrobił. Na przykład po to, żeby doradzić komuś, jakie zaklęcie ma rzucić :razz:
Ale spoko, zresztą nie miałem na myśli wglądu w "mechaniczną" część karty (znowu brak precyzji z mojej strony). Ani w ogóle wglądu (wszak każdy może mieć swoje tajemnice), tylko rzucenia paru ogólnych informacji. Chodziło mi bardziej o taką ogólną wiedzę na temat innych osób typu skąd kto pochodzi, czy jest coś szczególnego, co każdy wie o danej postaci. Takie startowe, niezobowiązujące informacje, które pozwolą lepiej odgrywać znajome sobie postaci, np zagadać do barda "Pograłbyś nam na lirze, wiem, że nieźle ci to wychodzi?". Ot, na przykład to, co napisałeś o Frostmaerze jest dobrym przykładem, tego, o co mi chodziło.
 
Basilius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 07, 2012 5:13 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

wt lip 30, 2013 12:52 pm

Pozwoliłem sobie obsadzić mojego oficera jako zaopatrzeniowca (Layla jedynie nadzoruje i kontaktuje się z dowództwem), skoro nie potrafi czytać i pisać, nie najlepiej radzi też sobie z dużymi liczbami ;)

Możemy ustalić, żeby każdy napisał jakieś krótkie i ogólne bio np. w komentarzach, jednak moim zdaniem nie jest to niezbędne. Zawsze może coś wyjść w praniu, podczas interakcji.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

wt lip 30, 2013 3:08 pm

Jako, że doszło dwóch magów na nowo porozdzielam zadania

Wybaczcie, że zacznę od końca, ale tak mi wygodniej
Basilius:

Dałem Ci wcześniej zaopatrzenie z kilku powodów
1) wydaje mi się, że dobrze ogarniasz podręczniki, wiedziałbyś gdzie szukać różnych ciekawych itemków
2) z uwagi na jednego z Twoich podwładnych, który zawsze jest gotów służyć radą
3) do pozostałych bohaterów pasowały inne role
No i odnośnie czytani i pisania, nie ustaliliśmy tego. Layla nauczyła się podstaw tej skomplikowanej sztuki od swego kompana Anvasa. Z czytaniem jest jako tako, troche przy tym duka. Potrafi też napisać kilka mało skomplikowanych słów i oczywiście swoje imię. Mimo pochodzenia Layla nie jest taka głupia, jest nawet bardziej pojętna (nie myl z ponętna, chociaż to z pewnością także) od przeciętnego zjadacza chleba

Adeptus, Basilius (tak właściwie to do wszystkich):

Właśnie miałem zaproponować żebyście w komentarzach napisali coś o sobie, jeśli oczywiście chcecie. Niektórzy z Was zostali najemnikami żeby porzucajac dawne życie rozpocząć nowe nie oglądając się za siebie. Niektórzy zamiast rozstrząsać przeszłość wolą żyć dniem obecnym albo rozmyślać nad swoja przyszłością. Piszcie tutaj wszystko co chcecie na swój temat ujawnić

Wszyscy:
Dzisiaj zaktualizuję pierwszy post w komentarzach, kilku osobą pozmieniam/pozabieram rolę, dodam też zadania dwóm nowym. Jeśli co do takiej obsady będziecie mieli jakieś sugestie, obiekcje itp to piszcie śmiało

Amon, Yuan:
Witajcie w drużynie, Wy również uczestniczycie w rozmowach z wysłannikami, zatem możecie zabrać głos
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

wt lip 30, 2013 3:28 pm

To się tu jeszcze oficjalnie przywitam i napiszę parę słów o mojej postaci ;).

Stoody jest magiem, specjalistą szkoły przywoływania, ze sporym bagażem wiedzy tajemnej i ciągotami do alchemii. W kompani jest razem ze swoim młodszym bratem Robem, z którym jest bardzo zżyty i zgrany i który jest oczywiście częścią jego drużyny. Wszyscy znają Stoodyego pod ksywką "Pirat" ze względu na przyczepiony zawsze u pasa rapier (również Rob nosi taki) - pamiątkę po zmarłym ojcu oraz piracką opaskę zasłaniającą lewe oko. Stoody nie zdradza powodu braku oka, ale widać, że odniósł dość poważne oparzenia, które wciąż szpecą nieco jego twarz. Człowiek raczej pogodny i pomocny, ale też dosyć uparty w swoich przekonaniach.
 
Basilius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 07, 2012 5:13 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

śr lip 31, 2013 1:17 pm

Bergho:
Spokojnie, wcale nie przeszkadza mi rola zaopatrzeniowca, wręcz przeciwnie. Postaram się to dobrze odgrywać - jeśli ktoś będzie miał jakieś sugestie co do 'zarządzania' to również chętnie się zapoznam.

Amon:
Coś się tak tego potu uczepił? Napisałem, że Layla się odświeżyła po bieganiu. Ale ok, jest klimatycznie a to najważniejsze. Spodziewaj się mojej kontry w najbliższym czasie ;P

Wszyscy:
Layla to harda i dumna kobieta, znać po niej, że wiele przeszła w życiu. Pochodzi z dalekiej Pólnocy, spędziła tam wiele lat swojego życia, jednak zapytana odpowiada coś wymijająco o wyprawach po łupy, walce z innymi plemionami lub zwyczajnie milczy. Jest wolnym duchem, emanuje od niej pewność siebie, jednak w kontaktach z innymi jest powściągliwa. Nie wiadomo, czego szuka wśród Straceńców, czy chodzi jej jedynie o chwałę oraz sławę niezrównanej wojowniczki, czy kryje się za tym coś więcej? Lubi stawiać przed sobą wyzwania, często podejmuje się najtrudniejszych zadań. Niestety często postępuje lekkomyślnie, czasem ją poniesie w ogniu walki. Przydomek Krwistowłosej wywodzi się z jednej z zaciętych bitew, z której kobieta wyszła cała pokryta krwią. Imię to przypadło jej do gustu, w swojej próżności, kiedy nie uczestniczy w walce, nakłada na swoje włosy specjalny barwnik...
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

śr lip 31, 2013 4:16 pm

Basilius:
chciałem znaleźć jakis punkt zaczepienia :p Pomyślałem że taka ognista amazonka musi mieć trochę zapaszków, rude kłaki pod pachami i takie tam sprawy :D no ale przecież nie urągałem jej niczym nawet w myslach :)

...


O Amonie wiecie, że jest magiem. Jest w grupie od kilku lat. Wszystkie jego podkomendne są urzytkowniczkami magii, dla których on chyba jest nauczycielem, przynajmniej tak to od zawsze wygląda. Jak by nie było Amon bacznie obserwuje poczynania kobiet i często zagarnia którąś z nich na spytki.
Mężczyzna potrafi być duszą towarzystwa, strzelać żartami, ale bywa też, że całe wieczory spędza gdzieś ze swoimi podkomendnymi, najpewniej na magicznych eksperymentach. Amon lubi gadać, każdy z was, wpadł kiedyś w pułapkę zahaczenia z nim jakiejś religijnej bądź filozoficznej dysputy, która potrwała aż do rana... . Mężczyzna niemal nie rozstaje się z fajką. Zapytany o przeszłość, Amon mówi, że pochodzi z Waterdeep, wskazuje na to zresztą dialekt wspólnego którym mówi. Dalsze rozmowy (prowadzone przeważnie przy kuflu, gdyż Amon również za kołnierz nie wylewa) zbywa zazwyczaj stwierdzeniem że "gdyby było w jego życiu coś ciekawszego niż to co teraz robi, właśnie by to robił." Niemniej po tych wszystkich latach wiecie przynajmniej tyle, iż mężczyzna jeszcze przed przyłączeniem się do kompanii, wędrował z grupą magów.
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pt sie 02, 2013 3:25 pm

Czy reszta drużyny wie, że już zaczęliśmy? ;)
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pt sie 02, 2013 3:55 pm

może w łikend będzie lepiej.
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pt sie 02, 2013 6:00 pm

Jakby co, to ja się wycofałem. Rzecz już uzgodniona z MG. Pozdrawiam i życzę udanej zabawy.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pt sie 02, 2013 8:20 pm

Szkoda, że Adeptus (Aliser) odszedł, będzie mi brakowało jego miecza. Uznajemy, że postać Alisera nie istnieje. Jego post został usunięty, a pytania zadane przez Alisera zadał Armanius. Odpowiednio przeedytuję swojego posta, nie ma konieczności zapoznawania się ze zmianami, nie wniosą one niczego nowego

Yuan:
Tak, wszyscy wiedzą, że zaczęliśmy. Obawiam się, że bard Tigfist nie włączy się do gry, zbyt chaotyczny z niego człowiek, preferuje raczej sesje na żywo, choć oczywiście będę z nim jeszcze rozmawiał
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pt sie 02, 2013 8:56 pm

W porządku, przestój na samym początku jest czymś dziwnym dlatego pytam ;). 5-tka nas wystarczy ;)
 
Basilius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 07, 2012 5:13 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

sob sie 03, 2013 12:30 am

W jakim kierunku powinniśmy teraz zmierzać? Tzn. uznajemy, że wiemy wszystko odnośnie zadań (nie ma więcej pytań) i będziemy głosować (teraz bądź wieczorem)? Bo jeszcze jest sprawa np. zakupów i tej całej licytacji...
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

sob sie 03, 2013 11:02 am

Basilius pisze:
W jakim kierunku powinniśmy teraz zmierzać?

po sławe i złoto? :p

zależy od tego co Bergho nam odpisze w następnym poscie :)
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

sob sie 03, 2013 5:59 pm

Kilka spraw... Anvas to podwładny Layli tak? I kto to jest Keelian?
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

sob sie 03, 2013 6:43 pm

Tak, Keelain to bard Tigfist. Właśnie zaktualizowałem wszystkie informacje w pierwszym poście
Ostatnio zmieniony sob sie 03, 2013 6:43 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

ndz sie 04, 2013 11:09 pm

mój post uzgodniony z Yuanem jak by co.
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn sie 05, 2013 11:21 am

Pozwoliłem sobie zdecydować o tym, gdzie przebywają moi podopieczni, żeby przedstawić moją drużynę ;). Bergho, będziesz edytował nasze posty, czy odpisywał w swoich na nasze działania?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pn sie 05, 2013 2:31 pm

Witam wszystkich. Przepraszam, że dopiero piszę, ale zapomniałem o sesji. Do mg, jak z moimi podwłdnymi Po tej odpowiedzi rozbuduję posta.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

pt sie 09, 2013 5:22 pm

Wiem, że wydaje się, że mamy przestuj, jednak zapewniam, że do każdego z was piszę na pw. Amon może wrzucić posta. Pozostali jeszcze powinni skończyć swoje wątki. Gdy przejdziemy do głosowania przyznam każdemu doświadczenie
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

sob sie 10, 2013 10:06 pm

Wyjeżdżam na dwa tygodnie ;). Przez najbliższy tydzień będę miał jeszcze sporadyczny dostęp do internetu i powinienem odpisywać, w kolejnym będzie trudniej.

EDIT 20.08: Wyjeżdżam dzisiaj i wracam w sobotę wieczorem. Na pewno nie zdołam w międzyczasie sklecić żadnego posta, ew. może mi się uda zajrzeć co się dzieje w sesji i napisać w komentarzach, ale też nie będzie to łatwe. W każdym razie w razie czego można NPC-ować moją postać ;).
Ostatnio zmieniony wt sie 20, 2013 2:53 pm przez Yuan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

śr sie 21, 2013 10:15 pm

Yuan:
Przyjąłem. Nie ma problemu, damy radę.

Slann:
Czekam jeszcze na Ciebie i możemy ruszać dalej. Potem wrzucę posta o przebiegu głosowania i przejdę od razu do tematu licytacji

Wszyscy:
Zirnitra i Tigfist jak zdążyliście się zapewne zorientować nie grają. Będę ich NPCował. Tak poza tym zaktualizowałem pierwszy post w komentarzach. Dodałem kilka nowych postaci do listy

EDIT
Mieliscie całkiem ciekawe argumenty. Dwóch opowiedziało się za magiem Arristanem, dwóch za Helmem Przyjacielem Krasnoludów. Wykonałem rzuty na kostnicy uwzględniając: bonus z charyzmy, umiejętność dyplomacji (takową posiadał tylko Amon) i argumentację
Ostatnio zmieniony czw sie 22, 2013 5:53 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Basilius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 07, 2012 5:13 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

ndz sie 25, 2013 10:10 pm

Możecie napisać, co widzielibyście w zaopatrzeniu na wyprawę. Czy opłaca się inwestować w jakieś mikstury i zwoje oraz czy ma ktoś stosowanie magicznych urządzeń itp.
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

śr sie 28, 2013 2:52 pm

Apropo identyfikacji. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żebym powiedział Frostmaerowi co robi jego pierścień, skoro wiem ;). Tak samo jak i Amon mógłby spróbować zidentyfikować mój kij (albo nawet już zidentyfikował) zanim będę musiał rzucić identyfikację ;).
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

śr sie 28, 2013 3:22 pm

Słusznie zezwalam. Skoro Ty to zasugerowałeś to mogę powiedzieć otwarcie o pierścieniu. To jak łatwo wywnioskować pierścień +1KP (tarcza). Co do kostura... Napiszę Amonowi na PW
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy - komentarze

śr sie 28, 2013 3:26 pm

Ok, to jak Amon zechcesz mi powiedzieć to mi napisz na PW (albo tutaj), ja to później zfabularyzuję w poście :).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości