Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 28, 2013 8:41 am

Dosłałem historię (gram elfim druidem - podaję bo wciąż pierwszy koncept kapłana wojownika jest przy mojej postaci) i czekam na post otwierający sesję.
Kartę w finalnej postaci doślę trochę później - wczoraj nie dałem rady bo miałem imprezę w domu.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 28, 2013 12:55 pm

Przepraszam wszystkich za to opóźnienie, jak się okazało w piątek nie miałem czasu, a cały wczorajszy dzień spędziłem poza domem, nie miałem możliwości rozpocząć sesji. Dzisiaj pojawi się pierwszy post, zaglądajcie też na komentarze, tam zamieszczę krótką informację odnośnie pełnionych przez was ról w kompanii.

Oto nadesłane postacie:
- Basilius - Layla (barbarzyńca, człowiek)
- Slann - Frostmear (druid, człowiek), popraw atrybuty w KP na mv
- Adeptus - Aliser Telmarens (wojownik, człowiek)
- Tigfist - Keeilan (bard, człowiek)
- Zirnitra - Storr Ravenhorn (druid, elf)

Sanawabicz - nie mogę się z Tobą w żaden sposób skontaktować, niczego nie nadesłałeś, zaczynamy bez Ciebie, ew. mogę Cię później dołączyć po rozpoczęciu gry jeśli dostanę postać
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

pn lip 29, 2013 1:36 pm

Jakby coś się zwolniło to dajcie znać ;)
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

pn lip 29, 2013 4:42 pm

Co chwilę zmieniam zdanie, ale ci chaotyczni tak mają. Pisał też do mnie Amon. Bastila, zrezygnowła, a Sanawabicz pomimo aktywności na początku nie przesłał nic. Zatem jeśli doślecie historie postaci i karty do piątku to będę mógł Was dołączyć do gry. Przyjmę dwie osoby spośród tej czwórki
- Sanawabicz
- Deemon
- Yuan
- Amon
O tym kto się dostanie zadecyduje tempo nadesłania karty i historii. Słowem przypomnienia nie pytajcie mnie o żadne klasy spoza PG, nie pytajcie również o dodatkowe udziwnienia. Przy tworzeniu postaci kierujcie się wytycznymi z mojego pierwszego posta. Zabronione klasy postaci to: bard (jeden wystarczy), druid (mamy dwóch), paladyn. Przydałby się jakiś łotr i mag. Walczących mamy już dwóch, ale jak ktoś chce to może zrobić kolejnego
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt lip 30, 2013 1:53 pm

Bergho, wysłałem ci pw.
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt lip 30, 2013 2:00 pm

Z mojej strony też poszła historia i karta, jest mag przywoływacz ze skłonnościami do alchemii ;)
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt lip 30, 2013 2:06 pm

Dostałem postaci od Amona i Yuana. Zatem ZAMYKAM REKRUTACJĘ. Jeszcze nie przejrzałem historii i kart, ale postaram się z nimi zapoznać i zmienić to co mi nie odpowiada. O wszystkim poinformuję Was na pw. Powitajcie, więc w drużynie:
Stoodyego "Pirata" (Yuan) - człowiek, czarodziej
Amona - człowiek, czarodziej/kapłan
Mamy 7 oficerów. Kompania Straceńców liczy, więc sobie 34 osoby
Dobra, możemy się przenieść do komentarzy
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 01, 2014 11:28 pm

POSZUKUJĘ DWÓCH OSÓB

W trakcie sesji zniknęło nam dwóch graczy, potrzebną są dwie osoby chętne do przejęcia ich ról. Postacie maja oczywiście gotowe karty postaci i historie. Chętnie poślę je komuś kto zechce zastąpić któregoś z bohaterów. Streszczę też dotychczasową fabułę. Jestem skłonny zgodzić się na pewne zmiany w postaciach ze strony mechanicznej.

Oto jakie role chciałbym obsadzić:

- Layla - człowiek, kobieta, 5 lvl barbarzyńca, - walczy dwuręcznym mieczem, ma temperament równie ognisty co jej włosy, w walce ustępuje tylko przywódcy kompanii, odpowiada za taktykę i zaopatrzenie

- Amon - człowiek mag 3-4lvl, kapłan 1-2lvl (o tym na którą klasę pójdzie 5lvl zadecyduje nowy gracz) - przebiegły, tajemniczy, nieszablonowy, jeden z dwóch najlepszych magów w tej kompanii, specjalizuje się w zaklęciach manipulujących, odpowiada za negocjacje i doradztwo w sprawach magicznych
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

śr kwie 02, 2014 7:44 pm

Można zobaczyć karty? Szczególnie tą drugą.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

śr kwie 02, 2014 9:05 pm

A może zamiast tych postaci, wypromować jakiegoś podwładnego?
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

śr kwie 02, 2014 11:33 pm

Jasne, nie mam nic przeciw. Jeśli interesuje Cie któraś z postaci (niestety mój ulubieniec Lis gryzie piach) to pisz, jestem otwarty na propozycje.
Z obecnie działających w kompanii wysokopoziomowców mogę zaproponwać...
wojownika/wojowniczke
druida
maginie
rzemieślnika
łotro/wojowniczke
Ewentualnie zgodzę się na wprowadzenie nowej mocnej postaci, jeśli zostanie to sensownie uzasadnione fabularnie

Demoon - wysłałem Ci KP Amona
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

sob kwie 05, 2014 5:09 pm

Bergho pisze:
Ewentualnie zgodzę się na wprowadzenie nowej mocnej postaci, jeśli zostanie to sensownie uzasadnione fabularnie

Demoon - wysłałem Ci KP Amona


Jak to mogłoby wyglądać w aktualnej sytuacji w sesji?

Dzięki za KP, dodałem jeszcze jedno pytanie, czekam na odp :)
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

ndz kwie 06, 2014 2:07 pm

Cóż... tej chwili gracze podzieleni są na dwie grupy. Któraś z tych grup mogłaby napotkać na swej drodze kogoś kto wspomoże ich w walce/uratuje życie/posiada cenną wiedzę. Stoody i Frostmaer mają wspomóc pewien oddział, być może ktoś z tego oddziału mógłby do nich dołączyć. Przez mocną postać rozumiem kogoś na 4 lvlu ko po najbliższej walce awansowałby na 5. Jak mówiłem, wplecenie w fabułę nowej postaci wypadałoby dobrze uzasadnić. No i przydałoby się napisać historie tej postaci. Niemniej jestem zwolennikiem dalszego prowadzenia Amona i Layli, ponieważ ich wątki są już dość rozbudowane i odgrywają istotną rolę w kompanii. Do tego są dobrze rozpisani tak pod kątem mechaniki (rzecz jasna można zmodyfikować część statystyk) jak i historii (można do tej historii coś dopisać)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 06, 2014 2:07 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

ndz kwie 06, 2014 5:00 pm

Ja mam w chwili obecnej sporo wolnego czasu, przeczytam sobie sesję i zobaczę czy dam radę podjąć czyjąś postać, albo wpasować coś nowego.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

pn kwie 07, 2014 8:39 pm

Suldarr'essalar zdecydował się na Roba (wojownik 3 lvl - ale będzie szybko awansował)
Demoon jest zainteresowany Amonem (5 lvl)

Mile widziani kolejni gracze. Dobrze by było gdyby ktoś zechciał wziąć Layle
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

pn kwie 07, 2014 11:01 pm

Bergho pisze:
Mile widziani kolejni gracze. Dobrze by było gdyby ktoś zechciał wziąć Layle


Zapoznałem się z sesją i wygląda naprawdę ciekawie, tyle że nie bardzo chcę podejmować się grania Laylą.

Zamiast tego widzę moją postać jako CN człowieka, najchętniej warlocka/Hexblade 3 lub warlock/hexblade 3/ rogue 1 (ale jeśli klasy wziąć nie wolno to battle sorcerer z srd - jak sorcerer tyle że mniej czarów, więcej hp i czary w lekkiej zbroi), taki szwajcarski scyzoryk - rozbroi pułapki, obali zastawione drzwi, oszacuje obecność i potęgę magicznych przedmiotów, w razie potrzeby przyjmie "na klatę" opozycję, albo wręcz przeciwnie, przemknie w cieniach i dorwie ważne cele, albo zapewni wsparcie "artyleryjskie", tyle że żadnej z tych rzeczy nie zrobi lepiej niż postać dedykowana do zadania ;)

Powód przyłączenia się do kompanii najemników? Pieniądze, sława i możliwość zobaczenia odległych krain. Nie wspominając już nawet o możliwości ucieczki przed sprawiedliwością, bo choć postać nie jest zła, to jej pojęcie prawa nieco różni się od tego ogólnie przyjętego.
Ostatnio zmieniony pn kwie 07, 2014 11:04 pm przez Zaalaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 1:01 am

Generalnie ja też najchętniej stworzyłbym nową postać (jak każdy) choć postać Amona jest całkiem spoko (boli mnie poziom kapłana :P), więc od biedy mógłbym się nią zająć. Problemem wydaje mi się to, że na pewno nie odegram jej tak jak jej stwórca :) Moja wizja tej postaci też będzie się pewnie różnić od założonej.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 8:13 am

Demoon, to jest pewne, ale najwyzej Amon dostanie cios w glowe i będzie OK! ;) obudzi sie inny czlowiek
Ja wolałem wziąć postać drugoplanową, nawet z mniejszym levelem - nie potrafie wcielić sie w postać kobiecą.
Ostatnio zmieniony wt kwie 08, 2014 8:13 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 7:04 pm

Zaalos:

Nie będę ukrywal, że orientuję się raczej w klasach z PG i w prestiżówkach gł. z dodatków poświęconych poszczególnym klasom. Mam obawy co do opcjonalnych klas podstawowych (nie znam ich i zwykle nie chcę poznawać, są one często czymś co już powstało łącząc w sobie jedynie specyfikę kilku klas, coś jak bard, poza tym mam poważne zastrzeżenia co do ich zbalansowania). Jest kilka klas, których po prostu nie trawię (nazwijmy to kwestią gustu) np warlock, psion i psychowojownik (w przypadku psionów i psychowojowników za wyjątkiem ras typu ilithidzi, githyanki) i nie chcę ich w sesji. Co do klas Hexblade i Battle sorcerer niechaj będzie, mam tylko nadzieje, że są w miarę zbalansowane. Wprowadzę Cie do gry gdy poślesz mi kartę i historię postaci. Masz PB 32, o początkowym złocie zdecyduję ja
Jeśli bardziej idziesz w postać walczącą to dostaniesz dowolna broń +1 i zbroję +1
Dla Battle mage'a dowolne broń i zbroje mistrzowskie, mikstura leczenia lekkich ran, zwój z czarem max 2 poziomu

Demoon:

Historia tej postaci w pełni Ci wszystko nagrodzi. Dowiesz się skąd poziom kapłana, a także jakie relacje dokładnie łącza go z dziewczynami. Poznasz też kilka ciekawych nieznanym pozostałym graczom sekretów. No i wątek Amona jest najciekawszy. Jeśli zdecydujesz się na Amona to wyślę jego historię. Warto też zapoznać się z jego wypowiedziami i specyficznym językiem. Nathalija to Natalka, Armanius - Armanjus, Layla - Lejla, Stoody - Studi
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 9:33 pm

Bergho pisze:
Jeśli bardziej idziesz w postać walczącą to dostaniesz dowolna broń +1 i zbroję +1
Dla Battle mage'a dowolne broń i zbroje mistrzowskie, mikstura leczenia lekkich ran, zwój z czarem max 2 poziomu
Ej, to nie fair :P
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 10:12 pm

Suldarr'essalar pisze:
Ej, to nie fair :P


Racja! Dlatego wkrótce Twoja postać dostanie lepszy niż ten zdobyczny ekwipunek.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 10:16 pm

Spoko, spoko :)
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

wt kwie 08, 2014 10:46 pm

Bergho pisze:
(...) Demoon:

Historia tej postaci w pełni Ci wszystko nagrodzi. Dowiesz się skąd poziom kapłana, a także jakie relacje dokładnie łącza go z dziewczynami. Poznasz też kilka ciekawych nieznanym pozostałym graczom sekretów. No i wątek Amona jest najciekawszy. Jeśli zdecydujesz się na Amona to wyślę jego historię. Warto też zapoznać się z jego wypowiedziami i specyficznym językiem. Nathalija to Natalka, Armanius - Armanjus, Layla - Lejla, Stoody - Studi


Kusisz ;) W takim razie poproszę.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

śr kwie 09, 2014 10:06 pm

Zaglądajcie do komentarzy. Jest jeszcze jedno miejsce, ale przeznaczone jest wyłącznie dla gracza chętnego do wzięcia roli Layli, rzecz jasna jest szansa, że Basilius wróci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości