Zrodzony z fantastyki

 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 2:25 am

Witam, dawno nie prowadziłem sesji, ale chyba czas to zmienić. Ogłaszam, więc nabór do kompanii najemników. Pierwszy raz będę miał okazję prowadzić sesję na tym zacnym forum. Dwóch graczy już zadeklarowało swój udział. Potrzebuję jeszcze 1 - 3

- Fabularia - jesteście oficerami w ok. 20 os. grupie najemników podejmujących się wykonywania trudnych zadań. Większość decyzji podejmuje się u was w sposób "demokratyczny", część zaś "autorytarnie" - w oparciu o autorytet dowódcy i oficerów. Wkrótce staniecie przed ważną decyzją. Wcześniej jednak będziecie mieli chwilę czasu na zakupy, zabawę i na wypełnienie swoich obowiązków. Każdemu z was będzie podlegało trzech ludzi. Oczekuję od was ciekawych barwnych/traumatycznych/oryginalnych/pomysłowych/zaskakujących itd. historii postaci. Powiedzmy pół do dwóch stron. Jeśli ktoś lubi się rozpisywać to więcej też zniosę. Charakter dowolny. Mile widziane kilka słów o rodzinie i znajomych. Początek gry uzależnię od ilości graczy. Dokładne miejsce jeszcze nieokreślone. Jestem otwarty na wasze propozycje

Mechanikalia i inne:
- Po pierwsze mechanikę uprościmy. Nie rozdawajcie punktów na umiejętności, wystarczy informacja choćby w historii postaci o tym w czym szczególnie celujecie. No chyba że ktoś bardzo chce rozpisać poziom umiejętności
- Proponuję DnD 3.0 (głównie do niego mam podręczniki), ale jeśli bardzo chcecie to możemy zagrać 3.5 albo wykorzystać niektóre z zasad tam zawartych. Np mogę się zgodzić by ktoś zagrał łowcą z 3.5
- Macie 4 lvl
- Wasi podwładni (każdy ma po 3) będą na poziomach 1 - 2, z każdym mogę to ustalić z osobna
- Dopuszczam oficjalnie wydane podręczniki
- Rasa prawie dowolna w granicach rozsądku. Żadnych stworzeń z Podmroku, morskich odmian popularnych las czy dziwniejszych hybryd typu pół - smok, pół - goblin, etc.
- Klasa z PG
- HP - 1 lvl normalnie, kolejne to połowa bazowej z 1lvla +1 (+bonus z kondycji rzecz jasna)
- PB 32 +1 za 4lvl
- jeśli chcecie atuty mogę dobrać za was
- nie kupujcie ekwipunku, z każdym z osobna ustalę co dostanie na start, ilość początkowego złota będzie różna. Nie liczcie na parę tysięcy, a raczej na coś w okolicach 100

Niektórzy gracze mogą mieć problem z regularnym postowaniem. Nie widzę, więc problemu żeby dwie osoby odgrywały jedną postać. Takie rozwiązanie może przedłużyć żywotność sesji, uniknąć zastojów i być moze uczyni ją bardziej zaskakującą. Zatem jeśli uzbiera się trzech graczy i pojawiliby się inni chętni to za zgodą już zadeklarowanych graczy mogą oni być ich zmiennikami. Nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu ażebyście pisali na zmianę, najważniejsze żeby każdy post poprzedzało imię naszej postaci i portret jeśli takowy posiada

Forma zapisu:
- Każdą kwestię w dialogu poprzedzamy myślnikiem, a sam tekst wypowiedzianych kwestii kursywą
- myśli kursywą w tyldzie albo cudzysłowie
- rzuty wykonujecie wy na kostnica.eu Ich wyniki oczywiście oddzielacie od reszty tekstu

Co się tyczy częstotliwości postowania. 2 razy w tygodniu wystarczy, ja mogę pisać 2 - 3 razy
Chętni do gry mogą pisać w pierwszej kolejności tutaj, następni celem dogadania szczegółów na gg 10456774 i na pocztę [email protected]
Wstępnie startujemy 22 lipca
Ostatnio zmieniony pn lip 15, 2013 11:26 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bastila
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 27, 2013 2:19 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 10:57 am

Hm, w Dnd nigdy nie grałam (nie licząc paru gier w tym systemie), ale mam podręczniki i w miare szybko ogarnę. Przyjmujecie takie osoby? :)
 
Basilius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 07, 2012 5:13 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 11:25 am

Chciałbym zgłosić się do rekrutacji. Nigdy nie grałem PBF (kilka czytałem), jednak znam mechanikę DnD, zdarzało mi się również mistrzować. Nie będzie też u mnie problemów z postowaniem w czasie wakacji. Wstępnie chciałbym zagrać kobietą barbarzyńcą.
PS. Uproszczenia mechaniki tylko w wypadku umiejętności, czy przewidujesz jeszcze jakieś? + Co w wypadku testów np. w czasie walki wymagających określonego poziomu umiejętności (albo wymagania wstępne atutów)?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 12:48 pm

A co tam, też idę.
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 1:04 pm

Cześć
Ja się zgłaszam, tak jak ustaliliśmy na gg.
Atrybuty sami rozdajemy, czy losujemy?
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 1:19 pm

Pewnie, że przyjmuję, jedna z osób również miała znikomą styczność z DnD, zatem nie widzę problemu. Wręcz przeciwnie, chętnie biorę nowych graczy. Jak wspomniałem rozpisywanie umiejętności i ekwipunku odpuszczamy co ułatwi i przyśpieszy tworzenie postaci. Rzecz jasna mogę pomóc przy karcie postaci. Mechanika tak naprawdę jest drugorzędna. Po przemyśleniu sprawy chyba powinienem ograniczyć nieco pulę dostępnych charakterów i klas. Unikajcie najlepiej skrajności czyli postaci praworządnych dobrych i chaotycznie złych. Jak sądzę paladyn (no chyba, że upadły) niezbyt pasuje do grupy najemników, a i ci bezwzględnie źli mogą mieć problem jeśli chodzi o współpracę z większą, kierującą się pewnymi zasadami grupą. Zadeklarujcie kim gracie (klasa, rasa). Jeden z graczy stwierdził, że będzie bardem (i bardzo dobrze, bo na inną klasę postaci bym mu nie pozwolił), zatem myślę, że jeden trubadur chyba wystarczy
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 2:59 pm

Hmm jak edycja 3.0 to też bym się skusił.
Nie mam nic przeciwko 3.5, ma ona sporo zalet, ale jest tyle kruczków i wyjątków wynikających z dużej ilości podręczników że się w tym gubię, a mało kto chce grać na czystym core. No i właściwie wszystkie podręczniki jakie mam to trzecia edycja.

Co do ewentualnej klasy to może kapłan? Co do rasy to albo wariant lesser assimar (z podręcznika gracza po faerunie - wiem wiem edycja 3.5 ale :P ), elf albo krasnolud. Ewentualnie mag albo jakiś wojownik czy walczący wieloklasowiec. Charakter? raczej dobry lub neutralny (z podkreśleniem na neutralny ze względu na bóstwo).
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 3:09 pm

Ja też myślałem o kapłanie, człowieku, ale jeśli Zirnitra gra i zależy jej na tej klasie, to nie ma problemu, mam też inną koncepcję.
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 3:19 pm

Ekhem - "zależy mu".

W zasadzie nie ma problemu jeśli też weźmiesz kapłana - myślę nad kapłanem wojownikiem (czy raczej wojowniczym kapłanem) który wspiera swe umiejętności bojowe (i drużyny) czarami kapłańskimi plus może jakieś leczenie. Główne statystyki dla mnie to siła i roztropność no i reszta bojowych (kondycja i zręczność).

Więc kapłan z prawdziwego zdarzenia - od odpędzania nieumarłych, rzucania czarów mocniejszego leczenia (czy w ogóle jakichś czarów) i wiedzy stricte kapłańskiej może się jak najbardziej przydać. Jeśli taka była twoja koncepcja oczywiście, nic nie narzucam.
Ostatnio zmieniony sob lip 13, 2013 3:28 pm przez Zirnitra, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 3:40 pm

Jeśli są jeszcze wolne miejsca to bardzo chętnie zgłoszę się i ja.

@Adeptus
PB 32, czyli rozdajemy na zasadach Point Buy (z tego co pamiętam opisane w podręczniku mistrza)
Tu masz prosty KALKULATOR

Edit
Mam jeszcze kilka pytań.
  1. Gdzie wrzucać katy postaci? (pytam o mechanikę)
  2. Czy sami możemy stworzyć sobie tych naszych trzech "przydupasów"
  3. Czy nasze oddziały są w jakiś sposób podzielone pod względem "specjalności" (Np. jeden oddział zwiadowczy, medycy, wajownicy)
  4. Czy planujesz rozwój postaci? Czy raczej zaczniemy i skończymy na 4
  5. Dopuszczasz klasy z 3.5 ale mechanika ogólnie z 3.0? tak?
To chyba tyle.
Ostatnio zmieniony sob lip 13, 2013 3:48 pm przez Sanawabicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 3:45 pm

Ekhem - "zależy mu".

Przepraszam bardzo za pomyłkę.

Ja też chciałem robić jak zdecydowanie bitewnego kapłana, może nawet kapłana/wojownika. Skoro Ty też chcesz takiego no i w sumie pierwszy sobie zaklepałeś profesję, to ja zmieniam na człowieka wojownika.

Ponawiam pytanie o atrybuty... I zadaję drugie. Może lepiej będzie jeśli to MG będzie wykonywał wszystkie rzuty? Bo skoro mechanika mocno uproszczona, to gracz nie będzie wiedział, czy po zadeklarowaniu akcji od razu wykonywać rzut, czy sobie darować, będzie musiał poczekać na polecenie MG... a tak wszystko będzie się toczyć szybciej. Zwłaszcza, że i tak część graczy, w tym ja, nie zna za dobrze dedeków. Ja tam bym wolał, żeby za mnie MG rzucał, mam do niego zaufanie :wink:

Sanawabicz - dzięki za wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony ndz lip 14, 2013 11:24 pm przez Adeptus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 3:50 pm

No więc niech MG rzuca za Ciebie. Ja w dalszym ciągu wolę robić to sam. W końcu, gdzie cały dreszczyk pod tytułem "Uda się?!"
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 4:48 pm

Przy dobrej argumentacji/odgrywce niektóre testy można pominąć, a jeśli będą to biorę "uśrednione" wartości umiejętności klasowych, czyli 4+ modyfikator z odpowiedniego atrybutu, dla jednej klasowej umiejętności mogę przyznać 7 rang. Dla nieklasowych tylko mod. z atrybutu. Jeśli ktoś woli samemu rozdzielić umiejętności wg podręcznika i samemu wykonywać rzuty to również nie widzę problemu, jestem jak najbardziej otwarty. W każdym razie atrybuty (tj cechy) rozdajecie sami, możecie to zrobić tutaj Kalkulator Macie do dyspozycji 32pkt. Następnie zwiększacie jedną dowolną cechę o 1. Atuty wybieracie sami albo jeśli chcecie mogę je przyznać za was, piszcie o tym na priv.

Sanwabawicz
1. karty możecie wrzucać na myth - weawers lub w jakiejkolwiek innej wygodnej dla nas formie
2. Po pierwsze nie macie nad nimi pełnej kontroli, nie sa bezmyślnymi golemami. Posiadają własną wolę, różne morale i charaktery. Możecie im wydawać rozkazy, a to czy posłuchają tylko częściowo zależy od was.

Pozwolę wam wybrać ich klasy postaci. Dwóch ma 1 lvl, jeden 2
- jeden z nich (1lvl) może być: adeptem (6PW), zbrojnym (10PW), arystokratą (8PW, nieco lepszy ekwipunek) albo fachowcem (6PW, zna się na jakimś rzemiośle).
- jeden na 1 lvl - dowolna klasa
- jeden na 2 lvl - dowolna klasa
Jeśli kto nie napisze mi, jakie chce klasy pomocników to zdecyduję za niego. Statystyki będą mieli takie jak w PMP, zatem możecie decydować TYLKO o klasach postaci. Rzuty za nich podczas walki wykonuję ja.
3. jeśli chcesz to możesz zrobić oddział o zbliżonych klasach postaci, nie wykluczam, że ja również komuś taki oddział mogę stworzyć
4. oczywiście, że planuję rozwój postaci. Możliwe będą awanse na wyższe poziomy. Wstępnie powiedzmy, że w tej kampanii do 6 -7 poziomu. Po kilku starciach poinformuję was kto awansował
5. Dokładnie tak. Skoro nikt nie stwierdził, że koniecznie chce grać w 3.5 to gramy w 3.0 z możliwością stworzenia klasy wedle wytycznych z 3.5
Jeszcze odnośnie ilości graczy. Dochodzę do wniosku, że starczy mi tylu graczy. Czyli jeśli dobrze liczę wszystkich was będzie 7. Jak pisałem wcześniej, jeśli ktoś zechce mieć zmiennika to niechaj mi o tym napisze. Nowych postaci już nie przyjmuję. Zatem grać mogą:
Bastila
Basilius (barbarzyńca)
Slann
Adeptus (wojownik?)
Sanawabicz
Tigfist? (bard)
Zirnitra (kapłan/woj?)
Ostatnio zmieniony sob lip 13, 2013 5:19 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 5:24 pm

Jeśli mamy graczy, którzy jeszcze nie grali lub są (wybaczcie słowo) nowicjuszami to ja osobiście wolał bym 3.5. Głównie dlatego, że materiały (czyli wszystkie rzeczy z podstawki) są dostępne w sieci, za darmo i nawet po polsku. Mówię tu o SRD. Z resztą, po co wdrażać nowych w 3.0 skoro mało kto jeszcze w to gra (przynajmniej tutaj).
Więc wychodzę z propozycją gry w 3.5
http://www.d20srd.org/
http://dnd.polter.pl/SRD-v35-c8856
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 7:30 pm

Chciałem o tym napisać.

Cóż, więc jakiś mag... Dopuszczasz dane z innych podręczników niż srd? Bo warmagiem bym zagrał
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 9:00 pm

Jak pisałem w pierwszym poście tylko klasy z PG. Na wyższych levelach nie będę miał nic przeciw oficjalnym prestiżówkom. Mogę się zgodzić na 3.5, ale muszę się liczyć również ze zdaniem większości. Jak wolicie?
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 10:06 pm

Mi edycja w sumie obojętna.
 
Tigfist
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 13, 2013 10:22 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 13, 2013 10:23 pm

3.5!
Jestę Bardę! :kiss:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 14, 2013 1:00 am

Jednocześnie chciał bym jakoś ustandaryzować "mechanikę". A konkretnie metodę rozdawania/losowania statystyk. Bo widziałem tam w górze, że MG pisał o tym, że jeśli ktoś woli to może losować atrybuty (o ile dobrze zrozumiałem). Uważam jednak, że metoda point buy jest najbardziej... równa jeśli chodzi o graczy. Weźmy pod uwagę skrajny przypadek. Wiem że to mało realne, ale załóżmy że ktoś wylosował same 14, albo same 18... tak czy inaczej to zawsze więcej PB niż 32. Poza tym, sama "losowość" jest strasznie (imho) niestabilna i nierówna.
Zdecydujmy się więc, PB 32 lub rzuty. Jeśli rzuty to najrozsądniej było by gdyby rzucił to MG i by każdy korzystał z tych wyników (z możliwością zmiany kolejności).
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 14, 2013 8:35 am

Adeptusowi chodziło tylko o rzuty podczas gry, a nie podczas wyboru atrybutów. Może wyraziłem się niejasno, ale w przypadku atrybutów przyjmuję tylko PB, żadnych losowań
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 14, 2013 1:01 pm

Cóż ja bym raczej wolał 3.0 - zwłaszcza że MG wyraził zgodę na branie klas z 3.5 tak długo jak są one core (czyli bard czy tropiciel którzy w 3.5 są lepiej i sensowniej rozpisani).
Z tym nie mam problemu - z resztą 3.5 już niestety tak - nawet jeden czy dwa atuty czy opcjonalne zasady czy czary spoza core potrafią nieźle namieszać - szczególnie że jeśli rozumiem mamy grać takim trochę klasycznym sposobem i z mechaniką ale z naciskiem raczej na fabułę.
Do takiej gry nie potrzeba jakichś super buildów i skomplikowanej mechaniki z n podręczników - DND 3.0 core plus ZKOŚ jako podręcznik settingowy spokojnie wystarcza. I chęć graczy do współpracy między sobą raczej a nie kto ma silniejszego builda i kto komu lepiej sztylet w plecy może wbić bo jego postać jest silniejsza :D .
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 14, 2013 2:33 pm

Nie chcę być złośliwy... ale największe przegięcia już są w core.
A do 3.5 jest srd
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

pn lip 15, 2013 8:39 pm

slann pisze:
Nie chcę być złośliwy... ale największe przegięcia już są w core.
A do 3.5 jest srd

slann - uspokój się, nie Twoja sesja, nie Ty ustalasz zasady.

A tak baj de łej - witam zarówno nowych graczy/userów forum, jak i nowego MG ;)
W razie jak byście potrzebowali pomocy czy coś - dawajcie znać. Sanawabicz na pewno sam pomoże, jak nie to zawsze kogoś znajdziemy ;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

pn lip 15, 2013 9:55 pm

Morel: Nie uspokajaj mnie. Nie lubię po prostu powtarzania fałszywych twierdzeń. Jak nie mogę warmagiem, to wezmę zaklinacza bumbuma albo wywoływacza. Tyż fajne.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.0 lub 3.5 FR] Najemnicy

pn lip 15, 2013 11:08 pm

Po poznaniu opinii graczy oraz zdając się na doświadczenie slanna i Sanawabicza zgadzam się na 3.5. Zatem postaci tworzymy wyłącznie w 3.5, ale mając też na względzie pewne zastrzeżenia Zinitry jestem otwarty na wprowadzenie drobnych zmian odnośnie profitów dla postaci graczy. Tzn. jeśli ktoś chciałby coś zmodyfikować to niechaj pisze do mnie tutaj na priv bądź gg 10456774. Wypada też chyba wspomnieć, że kompania najemników będzie nieco większa niż początkowo zakładałem. Naliczyłem, że będzie was koło 35 (Wasz dowódca też musi mieć kilku przybocznych). Czekam, więc na historie i karty postaci ( [email protected] ). Karty możecie posyłać w dowolnej formie, może być nawet w pisana w wordzie, byle wszystko było wyłożone w miarę czytelnie. Jak mówiłem wcześniej umiejętności można pominąć. Zaklęcia dla magów mogę przydzielić ja, choć oczywiście nie mam nic przeciw temu (nawet jestem zdecydowanie za) ażeby uczynił to gracz, zaoszczędzi mi to roboty.

Garść nowych informacji
- jeśli ktoś chce sobie dobrać traity to pozwolę wziąć ze 2 - 3, przy czym niekoniecznie na wszystko się zgodzę. No i przydałyby się fabularne uzasadnienia
- dopuszczalne LA +1. Oprócz takich dziwnych ras o których wspomniałem nic co lewituje/lata/teleportuje się/zmienia postać/ma naturalny pancerz/rzuca mocne zaklęcia na życzenie czy robi cokolwiek co na zdrowy rozsądek należy uznać za przegięte
- wystartujemy w piątek za tydzień (26 lipca) pod wieczór
- w sumie jeśli ktoś chce zagrać rolę drugoplanową - czyt. start na 2lvl, bez historii postaci, ale ze strony mechanicznej z postacią tworzoną tak jak postaci pozostałych graczy to zapraszam. Z góry uprzedzam, że rola ta ograniczałaby się tylko do walki w większych potyczkach z szybką możliwością awansu na 3lvl. Taki ochotnik w dowolnym momencie może dołączyć do gry (za moim wcześniejszym przyzwoleniem) jak i ją opuścić nie tworząc przy tym żadnych przestojów w fabule
Ostatnio zmieniony czw lip 18, 2013 9:28 pm przez Bergho, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 20, 2013 9:58 pm

Coś nie mogę wysłać Ci wiadomości, takim razie pytanie zadam tutaj - znajdzie się jeszcze jedno wolne miejsce? Mam pomysł na "wesołego" zabójcę. jako podstawowej klasy planuję użyć swashbucklera (dndtools.eu/classes/swashbuckler) jesli sie zgodzisz i podkolorowac to poziomem Arcyszpiega. Bylaby to postać o dwóch twarzach - wygadany awanturnik / wyćwiczony silent killer.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

sob lip 20, 2013 11:41 pm

Demoon:
Przeczytałem wiadomość od Ciebie na priv. Pomysł co prawda przedni, jednak wszystko ma swoje granice. Wybacz, ale przyjąłem już i tak całkiem sporo osób, obawiam się, że ośmiu graczy zrodziłoby nadmierny chaos, wolę pozostać w tym przypadku konsekwentny, zatem pozostaję przy swoich wcześniejszych ustaleniach. Jeśli Cię to urządza możesz zostać czyimś "zmiennikiem" lub brać udział w potyczkach najemnikiem na 2 lvlu (ta propozycja nie dotyczy przyjętych graczy). W każdym razie cieszę się, że jest taki odzew.

Oto stan aktualny:
Bastila
Basilius (barbarzyńca)
Slann (jest niedokończona postać, napisałeś że postać ma 3lvl, powinna mieć 4)
Adeptus (wojownik, gotowa postać nadesłana)
Sanawabicz
Tigfist? (bard, co prawda niczego jeszcze nie zrobił, ale z racji częstego z nim kontaktu wiem, że się wyrobi)
Zirnitra (kapłan/woj)

Słowem przypomnienia, KARTY I HISTORIE NADSYŁAMY DO PIĄTKU 26 LIPCA, choć cieszyłbym się jakbyście wszyscy uwinęli się z nimi do czwartku, co na pewno przyspieszy start.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 21, 2013 10:15 am

Ech szkoda, no ale w takim razie przyjme posade zmiennika :-) tiefling swashbuckler1 moze byc? Przesle w takim razie postac.
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Najemnicy

ndz lip 21, 2013 11:16 am

Demoon:
Inaczej wyobrażam sobie rolę zmiennika. Chętny do jej zagrania powinien dogadać się wcześniej z kimś z grających. Potem mógłby również grać postacią drugiego gracza na ustalonych przez obu warunkach. Zatem mógłbyś grać czyjąś postacią, a nie swoją. Pisałem o tym w pierwszym poście. Fabularnie postać o której piszesz byłaby ciekawa, co się jednak tyczy samej klasy i tak bym się na nią nie zgodził. Dla 4lvla przyjmuję tylko klasy z PG. Mam obawy co do niezbalansowania innych klas, zwykle nie są one niczym nowym tylko wariacją kilku podstawowych klas czerpiącą z nich to co najlepsze, do tego nadmiernie mogą ułatwić przejście na daną prestiżówkę. Dla mnie tworzenie nowych klas podstawowych jest raczej chybionym pomysłem
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 FR] Najemnicy

śr lip 24, 2013 11:56 pm

W chwili obecnej sytuacja jawi się następująco:
Bastila - zrezygnowała
Basilius (barbarzyńca) - jest historia postaci, karta będzie jutro
Slann - karta, zarys historii postaci
Adeptus (wojownik) - są historia i karta
Tigfist (bard) - jest karta postaci
Sanawabicz - jeszcze nic
Zirnitra (kapłan/woj) - jeszcze nic

Demoon,
jako że Bastila zrezygnowała, możesz ją zastąpić tworząc swoją postać na 4lvlu na takich zasadach jak wszyscy. Przy czym jak mówiłem w grę wchodzą wyłącznie klasy z PG. Taką możliwość daję tylko Tobie, tak więc nie prowadzę dalszego naboru do ról pierwszoplanowych. Jeśli jesteś zainteresowany to wystarczy krótka historia postaci do piątku, kartę doślesz wtedy kiedy się z nią wyrobisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość