Zrodzony z fantastyki

 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

śr sie 25, 2010 2:25 pm

Tak wiem że znowu piszę :)

Przecież Verge szuka dwóch landów, fetch szuka landa i wstawia go do gry - po prostu się fixujemy, a verge szuka plainsa i foresta, dzięki czemu w 4 turze mamy 5 many na stole. Dodatkowo możemy szukać duali (starych, shocklandów czy chociażby ten land do dorana). Nie wiem czy jest gorszy od expanse'a - ten szuka tapniętego landa i jedyne co robi to fixuje, a verge fixuje i akceleruje.

Boomerang i łuk grały w limited, łuk dużo bardziej bo efekty pingujące są dobre, a boomerang w specyficznych deckach potrafił coś zdziałać, obie karty są słabe - ale swoje w limited grały :D
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Najgorsze karty w historii Magica!

śr sie 25, 2010 2:53 pm

Gooz pisze:
Nie wiem czy jest gorszy od expanse'a - ten szuka tapniętego landa i jedyne co robi to fixuje, a verge fixuje i akceleruje.


Chodziło bardziej mi o to, że jako "fetch dla ubogich" rozsądniejszym rozwiązaniem będzie TE. Krosan Verge nas jednak bardzo opóźnia. Sam wchodzi tapnięty, turę później wymaga Dwa mana do swojego odpalenia, a następnie wprowadza dwa TAPNIĘTE lądy. Zagrana w pierwszej turze ekspansja już w drugiej da nam potrzebny kolor many. KV (bez akceleracji np. BOP-em) potrzebuje w sumie trzech tur i to zakładając, że w trzeciej nic nie zagramy.

W CZWARTEJ mamy wystawione CZTERY lądy (bo poświęcamy KV) - co też nie jest jakimś wielkim sukcesem. I trudno tu mówić o jakiejś specjalnej akceleracji.

I tyle. Ucinam Off-top, bo w końcu mieliśmy rozmawiać o kartach NAJGORSZYCH. A Krosan Verge, do takowych IMO nie należy. Jest zwyczajnie słaby.
Ostatnio zmieniony śr sie 25, 2010 2:55 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

śr sie 25, 2010 7:32 pm

Ciężko uciąć.
Krosan Verge działa na innych zasadach, jak chcesz mieć szybko manę jakiegoś koloru to graj na expanse'ach, jednakże Verge zagrany w 1 turze nie przeszkadza, w drugiej dograsz normalnego landa i możesz zagrywać czary - gdy masz wolną turę to go odpalasz, jeżeli zaś zdecydujesz się na odpalenie od razu jak będziesz mógł:
1 tura verge - 1 land
2 tura land - 2 landy
3 tura land - 3 landy, odpalę verga - zginie, 2 landy, do gry wstawiam plainsa i foresta - 4 landy na stole
4 tura land - 5 landów

Karta jest bardzo mocno grana w EDH.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

śr sie 25, 2010 11:02 pm

Gooz pisze:
Karta jest bardzo mocno grana w EDH.


Zgadza się, gdyż bardzo dobrze fetchuje po duale, zwiększając jakość produkowanej many. Jednak wydaje mi się, że tylko w EDH jest dobrym rozwiązaniem. Tworząc jakieś WG talie, nie odważył bym się na granie na nich wkomplecie. W ostateczności 2 sztuki jako opcja przy grze z niektórymi taliami z kontrolą tempa.
Ostatnio zmieniony śr sie 25, 2010 11:03 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 4:05 pm

Jakoś nikt nie dodaje nowych kart... :(

Więc ja jedną dodam! Najgorszy IMO spirit. Katastrofalny koszt rzucenia, siada od Lbolta, umiejka o ograniczonym zakresie działania i dodatkowo drawback. Może się przydać wyłącznie soulshift. Ale kto by chciał go w talii?

Pus Kami
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 4:06 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 4:52 pm

Może nie podam konkretnej karty, ale podam sposób jak można takich kart szukać. W Gathererze jest coś takiego jak "community rating", gdzie użytkownicy oceniają dane karty. Oczywiście, te oceny można traktować z przymrużeniem oka, ale przeglądając karty według tego kryterium można trafić na parę "perełek" ;)

http://gatherer.wizards.com/Pages/Searc ... ating=+%3C[1] - to karty o rankingu mniejszym od 1 (to [1] też musi być włączone w skład linka).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 4:54 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 5:20 pm

SceNtriC pisze:
W Gathererze jest coś takiego jak "community rating",


Comunity rating niestety nie odzwierciedla "jakości" niektórych kartoników. Zawsze w recenzji/opninii, ktoś może napisać "genialne", a później pomyli się/zapomni i da jedną gwiazdkę. Jeszcze inny przypadek to userzy, którzy złośliwie zaniżają ocenę, bo np. "nie stać ich na Benka". Osobną grupę stanowią idioci, którzy Storm Crow, uważają za megacrap i spamują przy opinii o niemal każdej karcie. No i oczywiście początkujący, którzy zwykle mają problem z określeniem przydatności kartonika w specyficznych sytuacjach. Takim przykładem jest choćby Carnival of Souls, który owszem jest kartą słabą, ale niesamowicie komboigenną. Razem z Thopter/Sword - mamy nieskończoną ilość toksów.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 6:07 pm

Tylko, że dużo osób daje 5 gwiazdek takiemu Chimneyowi dla zabawy. Zgadzam się z Gizmoo, wiele słabych kart może mieć wysoki rating.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 6:19 pm

Wiem o tym, dlatego napisałem:

Oczywiście, te oceny można traktować z przymrużeniem oka, ale przeglądając karty według tego kryterium można trafić na parę "perełek" ;)


Można w nich szukać "inspiracji" dla znajdowania słabych czy, wręcz przeciwnie, interesujących kart. Nie burzcie mi się tutaj, nie robię rewolucji, tylko daję kolejną ścieżkę do szukania wzorów ;)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 6:27 pm

Może co odemnie
Arachnoid - 2/6 za 6 many. O tak przyda się...
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 6:45 pm

Jeszcze sobie przypomniałem o jednej karcie (mam nadzieję, że jej nie było):

Mindless Null - statystyki takie same jak Grizzly Bears, ale droższy o jedną manę, w dodatku potrzebujący stwora o konkretnym typie, żeby blokować. Idealny na crap drafty.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 7:24 pm

erman pisze:
Arachnoid - 2/6 za 6 many. O tak przyda się...


Z drugiej strony jest artefaktem, ma dużo w plecach i ma reach. Nie jest jeszcze ta źle, zwłaszcza że może być wrzucony od tak do każdego decku. Bezkolorowy koszt kreatur zazwyczaj jest zazwyczaj wygórowany względem statystyk i umiejętności. Są oczywiście wyjątki.

Ode mnie, karta której szukam już ponad dwa lata (ale tylko za art :) ):

Black Carriage
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 9:38 pm

Specu pisze:
Ode mnie, karta której szukam już ponad dwa lata (ale tylko za art :) ):


Mam tę kartę w swej kolekcji! :spoko:

I... nie jest to do końca taki crap. Ma trample, co w czarnym jest rzadkością.
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 10:34 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 10:14 pm

Gizmoo pisze:
Mam tą kartę w swej kolekcji!


Kuba.... na miłość boską.... Taki błąd u takiego humanisty jak Ty ? :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 10:29 pm

Specu pisze:
Kuba.... na miłość boską.... Taki błąd u takiego humanisty jak Ty ? :)


W internecie zwykle piszę szybko i niestety niechlujnie. Zrzućmy to na literówkę... :wink:

Wracając do tematu - Znalazłem kartę która rozbawiła mnie swą uniwersalnością. IMO powinna być w TOP8:

Suleiman's Legacy

Dzięki tej jednej karcie 90% decków przestaje grać. BROKEN!!!! :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 11:06 pm

Specu pisze:
Gizmoo pisze:
Mam tą kartę w swej kolekcji!


Kuba.... na miłość boską.... Taki błąd u takiego humanisty jak Ty ? :)


Forum to raczej mowa potoczna, a w mowie potocznej przyjęte są obie formy - gdzieś tak ostatnio czytałem :)
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 11:16 pm

Gizmoo pisze:
Wracając do tematu - Znalazłem kartę która rozbawiła mnie swą uniwersalnością. IMO powinna być w TOP8:
Suleiman's Legacy
Dzięki tej jednej karcie 90% decków przestaje grać. BROKEN!!!! :hahaha:

Wtedy obowiązywała zasada flavor > użyteczność.
A i tak było to użyteczne - pomyśl, gdyby teraz zrobili kartę która ma to samo, tylko Angel i Demon.
Bye bye Baneslayer Angel i to wystarczy.
Ówczesnymi baneslayerami były Erhnam Djinn, Juzam Djinn i Serendib Efreet
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 11:19 pm przez Maelstrom, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 11:43 pm

I właśnie wpadłem na to, że przepotężnie kombi się z Shields of Velis Vel. :spoko:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pt sie 27, 2010 11:54 pm

Jeszcze jedną karta z mojej własnej kolekcji
lighning elemental
piekny art (po theartenie mój ulubiony) ale 4/1 za chyba 5 albo 4 many to kpina.
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

sob sie 28, 2010 12:03 am

To ja standardowo będę łamał karki komentując :

Pająk za 6 many nie był taki zły na limited, spokojnie zatrzymywał praktycznie całą agresję w powietrzu. Coś ala typek 1/7 za 4 many z kamigawy - świetny w limited bo my naszym słabiakiem przyjmujemy typka 6/6 trample (czy choćby Kodomę 6/4 trample)

Elemental - też kiedyś myślałem że to mega crap. Przedrukowali go w M10 Cor set - bardzo lubiłem budować decki UR, a Elementale idealnie do niego pasują, za 4 many mamy gościa z hastem który z zaskoczenia może wbić 4 obrażenia a w wielu przypadkach wymienia się z fajnymi stworami, dodatkowo jak zostaje do bloku to jest dość nieprzyjemny. Świetna karta w limited, myślę że jest dobra w każdym limited. Znacznie lepsza od typa 5/1 haste, sac at end of turn wydrukowanym w m11.

Cześć osób które wypisują tutaj karty - zagrajcie parę draftów w życiu, zwłaszcza core setów (m10, m11) i zobaczycie że te straszne kupy to w sumie dobre karty :)
Ostatnio zmieniony sob sie 28, 2010 12:07 am przez Gooz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

sob sie 28, 2010 12:27 pm

Mi się podoba karta Apocalypse Chime. Niesamowity flaff i to w slocie erki, mimo że skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

Gooz pisze:
To ja standardowo będę łamał karki komentując :


Nie przeginaj. Póki krytyka jest konstruktywna i bez wycieczek osobistych, nikt nie będzie miał Ci tego za złe. Ba, jest to nawet pożądane, gdyż wiadomo, że dyskusja jest na właściwych torach merytorycznych :)

PS. Osobiście uważam, że każda wypuszczona karta w MTG posiada swoje własne, unikalne zastosowanie, lecz w niektórych przypadkach rozkmina gdzie by się nadawała jest ekstremalnie trudne. Przykład up - Apocalypse Chime :)
Ostatnio zmieniony sob sie 28, 2010 12:33 pm przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

ndz sie 29, 2010 9:45 pm

W Block Constructed zarówno Apocalypse Chime jak i Golgothian Sylex są wystarczająco dobre.
W Drafcie również.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pn sie 30, 2010 12:53 pm

Dziś wieczorem "skompiluję" naszą listę i będziemy mogli rozpocząć głosowanie na najgorszą kartę w historii MTG. Do tego czasu możemy jeszcze zgłaszać jakieś typy. :spoko:
 
Awatar użytkownika
zone88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 2:40 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

pn sie 30, 2010 1:17 pm

Trained Orgg - bliski kuzyn Vizzerdixa :razz:
Complex Automaton - 4/4 za 4 mana, niby ok, ale to, że gdy posiadam 7 lub więcej permamentów to już lekka nieuwaga wizardsów :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

pn sie 30, 2010 5:10 pm

Complex Automaton - 4/4 za 4 mana, niby ok, ale to, że gdy posiadam 7 lub więcej permamentów to już lekka nieuwaga wizardsów

W tamtych czasach to była świetna karta, za 4 mana 4/4 do każdego decku.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

śr wrz 01, 2010 7:58 pm

Wybaczcie, że temat trochę zamarł. Miałem zatrzęsienie zawodowych obowiązków i nie miałem głowy, by zajrzeć na forum choćby na sekundę. Ale... Co się odwlecze, to ni uciecze. :wink:

Poniżej lista kart na jakie możemy głosować. Dla przypomnienia:

Wybierzemy trzy, najgorsze naszym zdaniem karty. Za pierwsze miejsce 3 pkt. drugie - 2, trzecie jeden. Głosowanie zamknęlibyśmy w niedzielę 05.09.2010. (tym razem mam nadzieję, że nie zawalę terminu) :wink:

A oto koszmarki, które pojawiły się w Topicu:

Wood Elemental

Scornful Egotist

Chimney Imp

Vizzerdrix

Sorrow's Path

Leviathan

Aven Trooper

Ember Shot

Spinal Parasite

Divine Intervention

Trained Orgg

Voodoo Doll

Rakalite

Bog Hoodlums

Pus Kami

Usunąłem karty, które po dyskusji na forum znalazły jednak "wsparcie" użytkowników.

Głosowanie czas zacząć! :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

śr wrz 01, 2010 8:14 pm

1. Scornful Egonist
2. Leviathan
3. Divine Intervention
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

śr wrz 01, 2010 8:31 pm

Heh. Z tego wszystkiego sam zapomniałem zagłosować.

1. Divine Intervention

Super bezużyteczna karta. Wyobrażam sobie przepchnięcie jej po godzinnym, nudnym i wyczerpującym pojedynku w EDH. Mina przeciwnika - bezcenna. Tylko taka zagrywka może zakończyć się mordobiciem...

2. Wood Elemental

Suicide Green, czyli jak zakończyć widowiskowo grę własną porażką, :spoko:

3. Sorrow's Path

Podobnie jak wyżej - ląd dla samobójców.


Vizzerdrix poza podium, choć osobiście uwielbiam gościa. A jeszcze bardziej jego czarnego brata. Kezzerdrix był jedną z pierwszych kart MTG jakie miałem w swej kolekcji. I w czasach Tempesta był naprawdę mocną kreaturą.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Najgorsze karty w historii Magica!

śr wrz 01, 2010 9:05 pm

1. Sorrow's Path
2. Divine Intervention
3. Rakalite
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Najgorsze karty w historii Magica!

śr wrz 01, 2010 10:09 pm

Bardzo trudny wybór. Hmm...

1. Spinal Parasite

Wiem, że to nieładnie, iż głosuję na kartę zaproponowaną przez siebie, ale naprawdę -1/-1 to jest coś, w dodatku z totalnie bezużyteczną resztą.

2. Chimney Imp

Stwór z niemal nieszkodliwą umiejętnością, ale 1/2 za 4B to już szczyt. Poza tym mam do tej karty sentyment (tak, też trafiłem ją w boosterze).

3. Divine Intervetion

Za to, że nawet w sytuacji w której teoretycznie byłoby to przydatne (opieramy się naporowi przeciwnika od paru tur i wiemy, że wytrzymamy jakimś cudem jeszcze 3 kolejki) ani tego szybko nie dobierzemy, ani nie zagramy ze względu na wygórowany koszt.

Honorowe miejsca (czyli te, które znalazłyby się w moim "top" jeżeli byłoby więcej miejsc):

Ember Shot - Bolt daje tyle samo, a dodatkowa karta nie jest warta aż 6 many.
Sorrow's Path - za to, że musiałem kilka razy czytać rulling text, żeby dowiedzieć się o co chodzi. I że to jest głupie.
Voodoo Doll - takie zabawy zawsze kiepsko się kończyły, a nadwyżki many możemy wykorzystać w znacznie lepszy sposób.
Rakalite - też za drogie, a bawić się w wystawianie tego... To już wolę programować Far Cry'a w assemblerze.

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości