Zrodzony z fantastyki

Najlepszym epizodem Gwiezdnych Wojen jest (wg mnie):

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pt gru 03, 2004 4:25 pm

Dobra już dobra wreszcie zagłosowałem. Ale wiedz, że ta opcja w ankiecie dalej nie zadowala mnie do końca :razz:
Choć gdybym jeszcze raz obejrzał II Epizod to może zagłosowałbym inaczej :wink:
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Lucyfer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:17 pm

wt sty 04, 2005 4:18 pm

Mistrzu Brendis naprawdę ciężko jest wybrać z całego filmu krótki kawałek. Ale Jeżeli naprawdę musze to wybieram "Mroczne Widmo"!!!
Poprostu ja ubustwiam Darth Maula!!! nie jestem w stanie przez to wybrać innej części!!!
Uważam że Darth Maul byłby najleprzym z wojowników władających mieczem!!! gdyby nie to że zgubiła go własna pycha!!!

666
 
Awatar użytkownika
Cogguth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:00 pm

pt sty 07, 2005 8:40 pm

ja ostatnimi czasy doszedłem do wniosku, że liczba obciętych dłoni jest wyznacznikiem jakości w przypadku SW
W mocznym widmie nie obcieto żadnej , i było - moim zdaniem - najgorszą z wszystkich czesci
Natomiast w "Imperim kontratakuje" obcieto aż dwie dłonie, no i jest zdecydowanie najlepsze(choć te dłonie to nie najważniejszy powód, dla którego tak jest). Dziwny zbieg okoliczności.
 
Awatar użytkownika
Lucyfer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:17 pm

pt sty 07, 2005 9:25 pm

Mroczne Widmo było poprostu genialne!!!!!! żadna inna część nie przypadła mi tak do gustu!!!!!!
 
Awatar użytkownika
Thingol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 21, 2004 7:13 pm

ndz sty 09, 2005 12:20 pm

"Imperium Kontratakuje" to zdecydowanie najlepsza część Star Wars'ów za:
- klimat,
- muzykę (!)
- za Vader'a
 
Awatar użytkownika
dark ap!x
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 07, 2005 10:05 pm

pn lut 07, 2005 10:19 pm

Ja jakos nie potrafie zrozumiec, czemu wszyscy wielbia tak TESB. Owszem, bardzo dobry, ale czy inne są gorsze? Mi osobiscie bardzo AOTC sie podoba...Bo nowa trylogia nie znaczy zła trylogia :wink:
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

wt lut 08, 2005 11:48 am

dark ap!x pisze:
Ja jakos nie potrafie zrozumiec, czemu wszyscy wielbia tak TESB. Owszem, bardzo dobry, ale czy inne są gorsze? Mi osobiscie bardzo AOTC sie podoba...Bo nowa trylogia nie znaczy zła trylogia :wink:


I to jest pierwsza trzeźwa ocena sytuacji. brawo. AOTC to po prostu najlepszy epizod. i już. nareszcie ktoś podzielił moją teorie. pełna zgoda.
 
Awatar użytkownika
Rivv
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2004 7:56 pm

pn lut 14, 2005 6:15 pm

hm... czy ja wiem. Najlepszy do tej pory był ROTJ, ale osobiście uważam że za 93 dni, Revenge of the Sith, podbije nasze serca :)
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

pn lut 14, 2005 6:37 pm

Oby sie tak stalo. Zemsta Sithów bardzo dobrze rokuje, zobaczymy co z tego wyjdzie. To moze byc najlepszy epizod ze wszystkich, a najgorszy na pewno juz nie bedzie. Osobiscie trzymam kciuki za GL, zeby sprostal oczekiwaniom i nie popelnil bledów pod niesamowita presja.
Meditate on this I will
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

czw mar 10, 2005 7:30 pm

A mi się najbardziej podobają dwa najnowsze filmy - "Mroczne Widmo" i "Atak Klonów". Czemu? Bo nigdzie nie ma takich fantastycznych walk Jedi. Nie ma może tej fabuły, ale nowa trylogia podoba mi się bardziej niż stara.
 
Awatar użytkownika
Padme
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 10:33 am

ndz mar 13, 2005 11:08 am

Powrót Jedi za :
- walkę Luke'a z Vaderem
- akcje w pałacu Jabby / na barce Jabby
- bitwe w kosmosie (zniszczenie gwiazdy śmierci)
- końcówke
- muzykę

That's all I think :)
 
halmir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 21, 2005 3:53 pm

pn mar 21, 2005 4:09 pm

Imperium Kontratakuje:
1. niesamowity klimat
2. walka Luke'a z Vader'em ( ihmo jeden z lepszych pojedynkow jakie dane bylo mi widziec na filmie )
3. swietnie ukazane postacie
4. akcja!
5. niesamowity klimat Razz
6. brak happy endu


Dokładnie za to samo, nic dodać nic ująć :)

Ze względu na Luke'a jako Jedi w Powrocie Jedi przez chwile zastanawiałem się nad tym czy nie wybrać tego epizodu ale...tylko przez chwilę :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

czw mar 24, 2005 5:16 pm

No po kilku następnych obejrzeniach wszystkich starów, muszę napisać, że już nie mam żadnych wątpliwości. Epizod II zawsze mi sie podobał, ale teraz wiem, że ten kocham najbardziej. Choć trailery do III są powalające i tu także jestem pewny iż będzie to najlepsza część.
 
Awatar użytkownika
Arisu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 5:28 pm

czw mar 24, 2005 7:51 pm

Ja nie miałam problemu, oczywiście Imperium kontratakuje. Bo paradoksalnie dla mnie najpierwsze, bo mroczne, nie happy-endowe i ogólnie klimatyczne bardzo a bardzo, bo wiadomo :-). Potem obejrzałam Powrót Jedi, a na samym końcu początek. Z tym, że Nowa Nadzieja jest jako druga po Imperium, potem Powrót, potem długo długo nic, potem Mroczne Widmo (za Dartha Maula), a na bardzo bardzo bardzo szarym koncu E2. A teraz czekam na E3 ponieważ trailery jak na razie zapowiadają się zapowiadająco... Tfu Tfu Tfu, żeby nie zapeszyć.
 
Nielubiepieczarkathor

czw mar 24, 2005 11:47 pm

a gdzie jest opcja "żadna"?

Widziałem IV i V w kinie, VI na video, I i II w kinie + do tego każdą z nich na kompie/w telewizji. IV, V i VI mnie po prostu nudzą, a I i II absolutnie mi się nie podobały - przerost formy nad treścią...


jeśli ktoś się zbulwersuje, to rozwinę wypowiedź :P
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

czw mar 24, 2005 11:55 pm

Dlatego nie ma opcji 'żadna' bo założeniem tego forum jest, że wchodzą na niego fani Star Wars - co siłą rzeczy oznacza, że jakiś film - przynajmniej jeden musiał się danej osobie spodobać.

OT przycięty. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
PAPKENS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:18 am

sob mar 26, 2005 5:19 pm

Rozmawiajcie sobie, a ja wam powiem ze mnie najbardziej podobala sie 2 czesc z kilku powodow. Jednym z nich jest to, ze jest ona najnowsza i ma najlepsze efekty specjalne. To wlasnie w drugiej czesci jest swietna walka na arenie rycerzy JEDI (JEDI RULEZ) z robotkami. I najwazniejszy powod to ten, ze to wlasnie w II czesci Yoda wymiatal pod koniec filmu ze swymmieczykiem. To chyba uzasadnia moj wybor.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Arrggh :) Kolor czerwony jest zarezerwowany dla adminów. :) Prosze o uzywanie kazdego innego procz czerwonego! - Brendis
 
Awatar użytkownika
Darth Sinvar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 30, 2005 1:04 pm

śr mar 30, 2005 1:29 pm

Zagłosowałbym na Return of the Jedi, jednak klimat psują Ewoki,
a ostatecznie nie będę głosował na tą część za zakończenie, w którym
Vader przeszedł na jasną stronę.
Najlepszym episodem jest Imperium Kontratakuje za:
- Klimat (Dark Side rządzi)
- Pojedynek Vader-Luke
- Teksty postaci ("We will rule the galaxy, like father and son",
"If you only knew power of the Dark Side",
"He will Join us or die" itp. itd.)
W IK najepsze jest zwycięstwo Ciemnej Strony, nie to co w Powrocie Jedi

Najgorszym epizodem jest Mroczne Widmo, nie podoba mi się klimat,
taki film dla dzieci,
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

śr mar 30, 2005 7:25 pm

Każda z części ma swój niepowtarzalny klimat - stare części mają wspaniałą fabułę - średnie efekty, nowe średnią fabułę wspaniałe efekty ( moim zdaniem Mroczne widmo wcale nie jest do bani - wręcz przeciwnie, bardzo mi się podoba ).
Być może klimat Mrocznego Widma nie jest mroczy - ale czemu?
Bo jak mowi tytuł - Widmo to wizja mrocznej przyszłości. W I ep. pokazana jest pewna sielankowość Starej Republiki i ład panujacy za jej panowania - tp wszystko jaest zaburzone przez działania Sithów. Dlatego niektórym ten klimat może przypominać film dla dzieci. Nie zauważacie jednak że ów sielankowy klimat w dwójce juz jest zatracony, w trójka...oj będzie mrrrrrrocznie. Lucas stopniuje przemiany w swiecie SW wraz z nowym filmem.
Najlepsza zdaje mi sie będzie III część - wiem jeszcze nie wyszła ale będzie tam i wspaniała fabuła i wspaniałe efekty - czyli połączenie nowego filmu ( starego pod względem czasu akcji ) ze starym filmem (nowego pod względem czasu akcji :D ). No i nareszcie pokażą na filmie jak dobry Jedi zmienia się w Sitha! Jakie to wszystko ekscytujące!... ale zaraz nie mogę się poddać emocjom... to prowadzi ku ciemnej strony mocy...
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

czw mar 31, 2005 1:43 pm

Teraz dopiero zauwazyłem tą wypowiedź Scentrica:

A mi się najbardziej podobają dwa najnowsze filmy - "Mroczne Widmo" i "Atak Klonów". Czemu? Bo nigdzie nie ma takich fantastycznych walk Jedi. Nie ma może tej fabuły, ale nowa trylogia podoba mi się bardziej niż stara.


I tu się musze niezgodzić z jednym. Bo z tym, że są fantastyczne walki Jedi zgadzam się w 100%. I dlatego też mi te dwie części podobają się niezmiernie, bo zawsze powtarzałem, że w GW chodzi o bitwy kosmiczne
i walki Jedi. W końcu to "Gwiezdne Wojny" więc uważam wszystkich krytykujących nową trylogię za to, że bajkowa i za dużo efektów za nieznających tematu i tyle. Przecież to jest paranoja, jak "za dużo efektów" przeciez o to w tym wszystkim chodzi! Pierwsze trzy epizody GW miały najlpesze efekty w tamtych czasach wtedy jakoś nie narzekali
i też z tego powodu tylu ludzie je pokochało. Gdyby Lucas miał wtedy takie możliwości jak teraz to by też je wykorzystał. Ale rozpisałem się
a chciałem o czym innym :razz:
Nie mogę się w 100% zgodzić ze stwierdzeniem odnośnie fabuły. Owszem nie ma "tej fabuły" bo to by były te same filmy w nowej oprawie, ale odniosłem wrażenie, że tym zdaniem narzekasz na słabszą fabułę.
A moim zdaniem nawet jak nie jest ona lepsza to i tak jest bardzo, bardzo dobra. Szczególnie w II epizodzie, że napiszę tylko o knuciach Palpatine'a i przechodzeniu Anakina na ciemną stronę mocy.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
masterjediyoda
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 31, 2005 6:45 pm

czw mar 31, 2005 7:07 pm

Ja dałem głos na atak klonów za:
1.Bitwa na arenie(przy skazaniu anekina,padme i obi-wana)
2.Walka yody z hrabią doku
3.pościg za zabójczynią
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

EIII

pt kwie 01, 2005 6:06 pm

Czywiscie EIII bedzie najlepsza czescia :P. Ale ze starych to zaznaczylem EVI... tutaj Luke walczy ze swoim ojcem, Anakin sie nawraca na Jasna Strone Mocy, Luke dowiaduje sie o siostrze i wogole gitess! :D
 
Awatar użytkownika
Darth Sinvar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 30, 2005 1:04 pm

pn kwie 11, 2005 7:29 pm

Wszyskie episody SW są bardzo dobre, jednak Mroczne Widmo jest najsłabsze, co do episodu 2 to jest dla mnie na drugim miejscu razem z Pwrotem Jedi, trzecie miejsce - Nowa Nadzieja, a czwarte Mroczne Widmo
Zgadzam się jednak że episode III bedzie najlepszy, juz sam trailer to pokazuje (ten mroczny klimat :spoko: )
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt kwie 22, 2005 11:19 pm

Osobiście zagłosowałem na EII ponieważ zgadzam się w 99.99% z mistrzem Gibonem.Z tym wyjątkiem(00.01%), że nie ma tyle fabuły ile akcji.A przecież glównie chodzi nam o fabułe.Mam nadzieję że EIII bedzie to najlepsza z dotychczasowych części :wink:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob lip 09, 2005 2:28 pm

Jednak chyba TESB pod względem tak fabuły, jak dialogów i klimatu jest jednak najlepsza...
 
Awatar użytkownika
Nico
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob paź 11, 2003 6:45 pm

wt lip 19, 2005 1:03 pm

Oczywiscie wygrala TESB, moze dlatego, ze Lucas tam najmniej mial do powiedzenia :razz: . Tak to jest, zrobic dziecko to jedno, a umiec je wychowac to drugie :wink:

Suma glosow Ep1-3 nie dorownuje Ep5, cos w tym jest...
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt lip 19, 2005 2:29 pm

Nico pisze:
Suma glosow Ep1-3 nie dorownuje Ep5, cos w tym jest...

Ep1-2 jeśli chodzi o ścisłośc...
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

wt lip 19, 2005 11:40 pm

Różnicę między poszczególnymi częściami Gwiezdnej Sagi można dostrzec także po przez pryzmat ilości zdobytych Oskarów. Choć w ten przypadku Nawa Nadzieja bije wszystkich razem wziętych.
 
Awatar użytkownika
Nico
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob paź 11, 2003 6:45 pm

śr lip 20, 2005 12:11 am

Dzis sobie wlasnie obejrzalem znow Ep5. Dlaczego najlepsze, raz jeszcze powtorze, dlatego, ze pierwsza osoba w napisach koncowych to nie Lucas :razz: Jakby co ogladalem Ep5 SE VHS zadne tam nowe DVD version dodatkowo popsuta przez Lucasa ;P

Irvin wroc i zrob Thrawna :cry:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

śr lip 20, 2005 11:47 am

Każdy ogląda to co lubi. Mi wersja DVD bardzo przypadła do gustu. Moim zdaniem jest najlepsza właśnie dzięki tym poprawkom, m.in. Imperatora który w "oryginalnej" wersji wyglądał tak żenująco, że wywoływał u mnie jedynie uśmiech na twarzy. Ale może inni wolą sie nim katować w ime krucjaty przeciwko Lucasowi... :? No coż, o gustach się nie dyskutuje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości