Zrodzony z fantastyki

Najlepszym epizodem Gwiezdnych Wojen jest (wg mnie):

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

Najlepsza część SW

wt paź 19, 2004 9:17 pm

Temat może wydać się Wam banalny, ale bardzo ciekawi mnie, jaką część Gwiezdnych Wojen uznajecie za najlepszą.

Bardzo prosiłbym nie odpowiadać w stylu: "Gwiezdne Wojny są całością i nie można mówić o poszczególnych częściach jako odrębnych filmach" (spotykam się często z takim właśnie twierdzeniem).

Przecież musi Wam się jakiś epizod szczególnie podobać z jakiegoś względu! Jakiś musi zajmować szczególne miejsce w fanowskim sercu. I oprócz oddania głosu, "przyznajcie" się od razu za co daną część tak bardzo cenicie.

Aha, póki co na EIII głosu oddawać nie można, rzecz jasna:)

To ja zacznę:

Mój głos to "Imperium Kontratakuje". Za najmroczniejszy klimat, za brak niekończącej się sielankowości i za "Marsz Imperialny".

Za Yodę i szkolenie Luke'a. To właśnie podczas treningu przyszłego Jedi można się tak wiele na temat Mocy dowiedzieć. Za szybką akcję i finalny pojedynek z Vaderem.

Film cały jest wspaniały i podoba mi się najbardziej bez względu na mój humor i nastrój danego dnia. Inne części zajmują u mnie "ruchome" miejsca, jednak EV zawsze będzie pierwszy.

EDIT:

Na specjalne zyczenie NIEZDECYDOWANYCH :D aktualizuje ankiete - macie czego chcieliscie (ale nie do konca tak jak proponowaliscie :)). Chlip! Mam chyba za dobre serce :razz:
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2004 11:41 pm przez Brendis, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Janos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 18, 2004 3:25 pm

pt paź 22, 2004 6:40 pm

swój głos oddałem na "Imperium Kontratakuje" dlatego , że:
1.Walka Luke'a z Vaderem tochyba najlepsza walka w całej klasycznej trylogii(no może poza walce w/w w RoTJ)
2. Marsz Imperialny-moja ukochana melodia
3.Mistrz Yoda- wymagający ale wspaniały nauczyciel
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

sob paź 23, 2004 8:23 pm

Tak... "Imperium kontratakuje" ma w sobie to coś. Oprócz wyzej wymienionych przez Was smaczków podoba mi sie w nim bitwa o Hoth (jak w me rece wpadło wydanie DVD to pierwsze co obejrzałem to była właśnie bitwa o Hoth 8) ).

Wybaczcie jednak, ale zaglosować na najlepszy film nie mogę i nie potrafię. Serce sie kraje na samą myśl o tym, że musiałbym wynieść któryś z epizodów kosztem innych. Każdy ma swoje niewątpliwe atuty. Rozważyć ich nie sposób :)
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

wt paź 26, 2004 7:06 pm

Widzę, że wszystkim, którzy głosowali, najbardziej się podoba Imperium Kotratakuje. Ja też (przecież nie będę inny :razz: ). Ta część podoba mi się ze wględu na IMPERIUM, bo potęgą jest i basta.
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

pt paź 29, 2004 11:45 pm

Widzę, że wyniki są dość jednoznaczne...:) Może należałoby skasować opcję 'Imperium Kontratakuje' i zmienić pytanie na: "drugim najlepszym epizodem SW jest...?"
 
Awatar użytkownika
dr.fell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 9:14 pm

sob paź 30, 2004 8:35 am

Imperium Kontratakuje:
1. niesamowity klimat
2. walka Luke'a z Vader'em ( ihmo jeden z lepszych pojedynkow jakie dane bylo mi widziec na filmie )
3. swietnie ukazane postacie
4. akcja!
5. niesamowity klimat :razz:
6. brak happy endu
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob paź 30, 2004 11:35 am

A ja zgodzę się z Sejim, dobrze by było gdyby była odpowiedź "wszystkie są najlepsze" czy coś w tym stylu. Ja wszystkie kocham, bo każda ma
w sobie świetne sceny. Poza tym to jest SW jak tu tego nie kochać :wink:
No nic ja w ankiecie też nie zagłosowałem.
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

sob paź 30, 2004 11:58 am

To ja sie nieco (ale tylko nieco :) ) wylamie - na pierwszym miejscu ustawilbym obok siebie "Nowa nadzieje" i "Imperium kontratakuje", ale poniewaz historycznie pierwszy epizod zostal w glosowaniu zaniedbany klikam na niego.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

sob paź 30, 2004 3:18 pm

Nie wiem ale ja najbardziej lubie "Nową nadzieje" przedewszystkim za fajny klimat, za Hana Solo, i oczywiście za wszystkie X-Wingi na koniec.
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

ndz paź 31, 2004 8:20 pm

Witam. to ja. Mistrz Jedi Gibbon. pewnie mnie jeszcze nie znacie. ja was też nie znam. tak więc jest po równo. tak czy inaczej oddaję swój głos na Atak Klonów. dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

ndz paź 31, 2004 8:47 pm

Tak trzeba przyznać, że co by nie było atak klonów to naprawdę CENZURA część sagi. Przepraszam za słowo ale nie mogę jej określić jako "dobra". Wreszcie jest dużo Jedi, wreszcie są i walczą. Naprawdę sceny walk są wgniatające w fotel, uwielbiam je oglądać. I niech mi nikt nie pisze, że to się nie liczy. Bo to są Gwiezdne Wojny, czyli ma być walka, walka
i jeszcze raz walka. Wiadomo, że nie tylko ale gra ona tutaj dużą rolę. Bo czemu kocham gwiezdne wojny? Za teksty, czy za Jedi i ich miecze świetlne? Odpowiedź jest oczywista.
Żebyście mnie źle nie zrozumieli, nie oglądam SW tylko dla walk, ale chciałem zaznaczyć ich rolę :wink:

[przepraszasz czy nie, nie przeklinaj, jako moderatora dawaj przyklad, sl]

edit: Wiesz ja przedstawiam swoje uczucia do tego filmu :) urzyłem wqulgaryzmu ale nie robię tego za często na forum. Więc nierozumiem po co mi to zmoderowałeś, ja też nie moderuję tych, którzy normalnie nie przeklinają. Bo czasem każdy po prostu musi użyć takiego określenia. A jak nie to ja tu chciałem i to zrobiłem, nie napiszę przecież, że gwiezdne wojny są dobre czy nawet bardzo dobre. Taki mam stosunek, ale jak chcesz, cenzury nie wywalę.
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2004 3:06 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Elthil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt lut 06, 2004 4:33 pm

pn lis 01, 2004 9:42 pm

To ja się troszkę wyłamię... Właściwie najchętniej zaznaczyłabym i "Powrót Jedi" i "Imperium Kontratakuje". Jeśli chodzi o "IK", to podpiszę się pod tym, co napisali inni (uwielbiam marsz imperialny:D). Jeśli chodzi o "Powrót Jedi", to myślę, że duży wpływ miało to, iż specjalną fanką science-fiction (przepraszam za określenie, ono jakoś nie do końca pasuje mi do GW), a "PJ" ma bardzo dużo wątków fantasy:)
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

wt lis 02, 2004 9:43 am

Osobiscie kocham Empire Strikes Back. Za jeden tekst: "Impersive, most impresive". Taa.. poza tym: Marsz Imperialny, Han Solo, Chewie, i Yoda (jego teksty przed pokazaniem swej prawdziwej osobowosci :P).
Z kolei jezeli chodiz o najgorsza czesc, to jest to Mroczne Widmo. Za cukierkowosc, za zawalenie tego, co dala nam stara trylogia, za Jar-Jara i za Anakinka :].
Nieco wyzej plasuje sie Atak Klonow. Umbra mnie ubije, ale jednak uwazam go za slabiusny film. mimo wspanialych walk, mimo Obitego Wana, film jest slaby. Bo:
-psuje cala historie (tzn. wiekszosc ksiazek poszlo sie walic.)
-drewinaina gra aktorow (a raczej dwojki z nich: Haydena Christensena i Natali Portman).
-czy wiecie, ze Obi-Wan jest przybranym bratem Anakina?

No, to by bylo na tyle. Co do Nowej Nadziei i Powrotu Jedi. Sa one minimalnie nizej od Imperium, ale tylko ze wzgledu na fabule.
 
Awatar użytkownika
J
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 17, 2004 5:59 pm

czw lis 04, 2004 10:46 pm

Miałem ciężki wybór, ale zagłosowałem jednak. Oczywiście na "IK". Jego zalety są w postach powyżej, więc nie będę się rozpisywał.

OT przycięty. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
Łepek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 28, 2004 5:21 pm

pn lis 08, 2004 1:27 am

Jezeli chodzi o film to Retur of the Jedi jest najlepszy ze wzgldu na scene "kuszenia" Luka przez Imperatora. Jest zrobiona po mistrzowsku!
Gra slow...klimat...genialne...

OT przycięty. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

czw lis 25, 2004 6:59 pm

Aha, to ja jeszcze rozwine za co kocham E V... Za genialna scene wyznania milosci na Bespinie. Ford zablyszczal zmieniajac tekst swojej kwestii. I wyszlo... Cudo.

OT przycięty. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob lis 27, 2004 9:13 pm

Gdyby to było możliwe to bym oddał nawet po 10 razy głos na każdą część, bo każdą kocham równie bardzo. Choć faktem jest, że epizod II powala. Nareszcie wielu Jedi, którzy używają mocy i co najważniejsze walczą, walczą i jeszcze raz walczą. Genialna jest już scena, w której Samuel L. Jackson jako Mistrz Jedi podkłada Jango Fettowi miecz świetlny pod gardło i wypowiada słowa "This party is over" i nagle tylu Jedi podnosi swoje miecze a wszyscy w postrachu uciekają... tą scenę oglądam conajmniej raz dziennie :D
I czemu nie dodałeś do ankiety "Wszystkie części" ?
 
Awatar użytkownika
Mr Brightside
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 9:37 pm

sob lis 27, 2004 9:28 pm

Mroczne Widmo, Atak Klonów = syf jakich mało 1/10, 2/10
Nowa Nadzieja = nudne, ale to klasyka 6,5/10
Imperium Kontratakuje = Wreszcie porządny film, bardziej mroczny niż inne filmy, brak Happy Endu, Harrison Ford 8/10
Powrót Jedi = To byłaby najlepsza część sagi: bitwa, pojedynek z Vaderem, za to sprawę zdecydowanie psują Ewoki 8/10

Najdoskonalsza część - Empire Strikes Back, ale i tak zagłosuję na RotJ

A książek nie czytałem, choć miałem wszystkie (wiem, że to dziwne, sam tego nie rozumiem). Za każdym razem, jak próbowałem coś zacząć to dochodziłem do wniosku "Hej, przecież ta książka to obs**ane g*wno" i odkładałem ją na półkę. Jedyna jaką skończyłem to "Nowa Rebelia".

Jeszcze jedno - niech się zgłoszą osoby, które zagłosowali na E1, żeby administratorzy mogli im zablokować konta :P
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

ndz lis 28, 2004 3:14 am

Mr Brightside Twoje argumenty nie przemówiły do mnie bo i zadnych nie było. Dlatego napiszę ci tylko tyle: nie podobają ci się dwie pierwsze części? Twoja sprawa, ale nie pisz, że to "syfy" bo to tylko twoje zdanie nie poparte nawet żadnym porządnym argumentem.
Z takimi jak ty własnie nie można podyskutować, wetną się, napiszą "to jest do dupy bo tak/to jest super i tyle" i zadowoleni.
Ostatnio zmieniony ndz lis 28, 2004 4:53 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz lis 28, 2004 10:44 am

Daj spokoj, Umbra, to tylko imperialny prowokator ;).

Wszystkie czesci sa the best :).
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

ndz lis 28, 2004 12:21 pm

Ja zagłosowałem na Imperium Kontratakuje, ze względu na scenę bitwy, a takie sceny lubię w SW najbardziej. Popsrotu bitwy wymiatają i już!
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

pn lis 29, 2004 6:46 pm

A ja nadal sie wtrzymuje od glosu. Nie potrafie racjonalnie tego ocenic, za bardzo sie juz w to zaangazowalem. Wiem tylko, ze na pewno moim ulubionym epizodem nie jest Atak Klonów (Gibaszku, jak mozesz?? :wink: ). Coraz bardziej lubie Mroczne Widmo, ale licze na to, ze w maju 2005 z czystym sercem bede mógl oddac glos na Zemste Sithów jako mój najukochanszy epiozd. Oby tak bylo... The Force will be with You, always.
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

pn lis 29, 2004 10:49 pm

Episode II Atack of the Clones! I basta! Pozdrawiam Kamilos.
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

śr gru 01, 2004 10:36 pm

Mistrzu Gibbonie!

Wreszcie to wszystko musze z Ciebie wydusic:)

Tylko bez wypracowan na caly ekran:)

Za co tak dokladnie lubisz EII? (Ja wiem, ale to dla forumowiczow, ktorzy chcieliby poznac Twoje spojrzenie Mistrzu) :)

Wiec dawaj! Tylko naprawde blagam bez wypracowan:) Bo wiem, ze Moc w Tobie jest wyjatkowo silna, a milosc do EII ogromna. :)

Niech Moc bedzie z Toba Mistrzu Gibbonie!!!
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

śr gru 01, 2004 11:37 pm

Tak więc:
- sceny bitewne;
- pojedynki na miecze świetlne;
- fabuła;
- merytoryczny wymiar filmu (nawiązania do starej trylogii);
- Anakin w obozie Tuskenów, a potem na farmie wilgoci (rozmowa z Amidalą);
- medytujący Yoda w Świątyni Jedi;
- pojedynek Obi-Wana z Jango Fettem na Kamino;
- postacie: Caunt Dooku, Boba Fett (kolejne nawiązanie do Starej Trylogii), Mace Windu w czasie egzekucji na Geonosis;
- geniusz Johna Williamsa (Across the Stars);
- końcowy dialog Yody z Macem i Obi-wanem;
- Marsz Imperialny na zakończenie;
- scena kuszenia (Dooku z Obi-Wanem)
- I love democracy, I love the Republic.

Minusy:
- nudny wątek miłosny (chodzi o pobyt Anakina na Naboo);

May the Force be with You.
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2004 9:07 pm przez Gibbon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

czw gru 02, 2004 3:01 pm

Tak oglądałem ostatnio Epizod II ponownie i z niemałym zdziwieniem sam muszę stwierdzić, iż nie jestem pewien czy nie podoba mi się bardziej niż poprzednie epizody IV, V i VI.
Dla mnie głównym plusem Ataku Klonów są walki Jedi. Tylu Jedi
i takich pojedynków nigdy się jeszcze w GW nie widziało. Jedi nareszcie są, walczą, jest ich wielu, walczą rewelacyjnie i umierają. Naprawdę podoba mi się to rozpoczęcie zagłady Jedi, nie będę się rozpisywał bo Brendis nie chciał od Gibbona wypracowania a boję się, że ja mógłbym takie tu zamieścić :razz:
Po prostu muszę napisać jedno.
Gwiezdne Wojny Epizod II: Atak Klonów rządzi i miażdzy.
Rewelacja :D
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

czw gru 02, 2004 6:37 pm

Widze, ze stronnictwo EII bardzo rosnie w sile. :) Oczywiscie jest to najlepszy w moim mniemaniu Epizod z nowej trylogii... Ale wiecie - smak to ja mam na trójeczkę dopiero. :)

I co? Dodalem nowa opcje w ankiecie i nie glosujecie! :o Jestescie 'afe'! :wink:

Seji, Umbra, Lughard - do roboty :razz:
 
Awatar użytkownika
Lughard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 4:24 pm

czw gru 02, 2004 10:11 pm

Mistrzu Brendisie - juz zaglosowalem! :) na co, wiadomo, na nic i na wszystko, czyli ostatnia opcje w ankiecie. Brave but foolish...
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pt gru 03, 2004 10:30 am

Bo źle dodałeś. Ja czekam na "Wszystkie!" :D
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

pt gru 03, 2004 4:13 pm

Ej tam, ale kaprysni jestescie :razz:

Przeciez to to samo, bo trudno jest sie zdecydowac bo wszystkie sa genialne i najlepsze! :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości