Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

czw cze 30, 2005 8:46 pm

Grałem w parę karcianek w swoim życiu i jakoś się złożyło, że nigdy nie zostałem fanatykiem tej formy grywania, choć nie mam żadnych uprzedzeń co do niej. U mnie wygląda to tak:


1. KULT. W tej grze wszystko jest niesamowite. Strona graficzna - bez zarzutu. Ilustracje tak mroczne, jak tylko być mogą. Mechanika rozgrywki przemyślana. Całość mocno powiązana z RPG. Grać, grać, grać!...

2. DT: DARK EDEN. Stokroć lepsza od swojego starszego brata; przemyślana znacznie bardziej. Elementy strategiczne dodają miodności. Grafiki świetne. Szkoda, że martwa :(

3. X-FILES. Jak można nie lubić x-files? ;)
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

czw lip 07, 2005 6:49 pm

Dawno tu nie zaglądałem. Mój ukochany MTG (nie ma to jak obiektywizm :razz:) zepchnął Vampira na trzecie miejsce i goni osłabłe ostatnio L5K. Natomiast zaczęły punktować LOTR i Kult i to one mają największe szanse na dobicie do podium. Czekam na dalsze głosy.
 
Awatar użytkownika
Ślimakołak
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 30, 2003 9:18 am

czw lip 07, 2005 6:56 pm

1. LOTR. Za wszystko - mechanikę, piękne karty, grywalność i nieprzespane noce ;).
2. Doom Trooper - bo od niego się wszystko zaczęło ;)
3. MiddleEarth - za piękne karty...
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw lip 07, 2005 6:57 pm

1. Veto! jest super- klimat, fajne zasady, dużo możliwości zwycięstwa. Szkoda, ze gra mało osób i kart jest niewiele...
2. Mt:G- byłoby pierwsze, ale ostatnio (w ciągu 3 ostatnich lat :razz: ) nie grałem, teraz postanowiłem, że przejrze forum Mt:G i nic nie zrozumiałem :shock: coś ta gra dla mnie za mądra.
3. (Krde, grałem dłużej tylko w te dwie powyszsze karcianki... A jednak, jeszcze w coś kilka razy grałem.) Harry Potter :razz:
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz lip 31, 2005 6:59 pm

Abstrachując od dyskusji powrócę do źródeł tematu.

1. KULT - Fantastyczny klimat horroru skierowany zdecydowanie do starszych i dojrzałych graczy. Świetnie nakreślony świat, doskonałe zasady i silne powiązanie z RPG - owym odpowiednikiem. Nie zapominajmy o fantastycznych grafikach. Wiele rzeczy urzeka mnie w tej grze. Szczególnie jeśli chodzi o grafiki. Kilku autorów ( zamiast zbieraniny przypadkowych ludzi ), którzy wspólnie mieli wizję wyglądu całej karcianki. Dzięki temu nie ma ilustracji "bez sensu" wszystko ma swój mroczny klimat, zaś dla "wzrokowców" każda talia to czysta rozkosz. Mechanika opiera się na ciekawym pomyśle, świetnie zrealizowanym. Wreszcie wszystko nie opiera się na "mordoklepce", walka ma drugorzędne znaczenie, podstawą jest subtelna manipulacja dostępnymi kartami. Generalnie długo można by wymieniać. Nie ma takiej drugiej karcianki.

2. MTG - Pierwsza i najbardziej popularna. Dzięki niej poznałem turnieje itp. ( Kult był moją pierwsza karcianką ale już dogorywał gdy nim się zainteresowałem ) i odwiedziłem sporo konwentów. Gdyby nie idiotyczna polityka Wizards... ( dodatek co trzy miesiące, nowy wygląd i ciągłe kopiowanie tych samych patentów ) to grałbym do dziś w T2. Jednakże nie zmienia to postaci rzeczy. W swoim czasie ( dla mnie ) Magic był wielki.

3. Władca Pierścieni (LOTR). Jedna z najgorszych mechanik jakie kiedykolwiek spotkałem, nieco nudna i szybka w graniu. Ale klimat Władcy jest niepowtarzalny, kocham książkę, film i podobnie jest z karcianką. Gram bardzo rzadko ale karty często oglądam. :hahaha: ( z samego siebie )
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

-->

ndz lip 31, 2005 7:05 pm

Jesli podoba Ci sie LOTR za grafike ( zdjecia ) to co powiesz na MiddleEarth CCG ? TO sie dopiero milo oglada ! :D
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: -->

pn sie 01, 2005 4:06 pm

Merry pisze:
Jesli podoba Ci sie LOTR za grafike ( zdjecia ) to co powiesz na MiddleEarth CCG ? TO sie dopiero milo oglada ! :D


Fakt, zapomniałbym. Niestety nigdy jakoś nie potrafiłem zdobyć się na zbieranie Middle a teraz po latach żałuję. To jedna z tych gier, które warto posiadać w domowej kolekcji, choć jak przypomnę sobie te zasady.... brrr. Cóż nie warto płakać nad rozlanym mlekiem.
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

pn sie 01, 2005 4:20 pm

Nigdy nie jest za pozno ! Jest spora grupa grajacych graczy - jesli bylbys zainteresowany - wal jak w dym :) Mam sporo kart w stanie ultra - rare dopiero co wyjetych z boosterow oraz instrukcje. Tylko trzeba chciec by odkryc najlepszt ze swiatow CCG !
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sie 01, 2005 7:39 pm

Nie kuś, nie kuś bo będzie nieszczęście :wink: . Pomysł zdecydowanie godny tego by wziąć go pod uwagę, tym bardziej, iż mam pskudny sentyment do klasycznych ( czytaj starych ) karcianek. Oczywiście w naszym pięknym kraju jak zawsze wszystko rozbija sie o finanse, jednakze nieśmiało powiem "tak" tudzież "bardzo chętnie". Nie ukrywam chętnie bym spróbował zmęczyć kilka partyjek. Problem leży w tym, że jak już coś zaczynam ( karcianki ) to przeważnie kończy się pełnym setem a mój portfel, ech szkoda gadać. Ale jak już wspomniałem warto się zastanowić.
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

pn sie 01, 2005 10:00 pm

Jesli sie zdecydujesz - pomoge w pierwszych krokach - karty u mnie sa prosto wyjete z boosterow; instrukcje i t d - wszystko jest w lepszym niz idealnym stanie. Ryzykiem jest to - ze gdy w lutym zaczalem zbierac MECCG - nie moge przestac !!! To jest cos pieknego !
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sie 01, 2005 10:17 pm

To z ciekawości spytam. Ile kosztowałby box ( powiedzmy podstawka ) i 2 startery - lubię zaczynać porządnie. No i oczywiście kluczowa kwestia, gdzie później kupić karty ( tylko nie pisz proszę allegro ).
Na marginesie Dune też wydaje sie interesujące...
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

wt sie 02, 2005 10:56 am

Oferta wyslana jako pw :wink: No wlasnie - czemu nikt w gronie ulubionych Dune nie wymienia ( czyzby ze wzgledu na horrendalnie zawile zasady ? :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

wt sie 02, 2005 10:38 pm

Na priv wszystko jasne, mam nadzieję, iż za jakiś czas moja kolekcja kart wzbogaci się o Middle...
Jeśli chodzi o Dune. To nie kwestia zasad ale tego, że gra pojawiła się w złym momencie ( dla mnie ). Był boom na karcianki w Polsce i ciężko było we wszystko zagrać, nie mówiąc o posiadaniu. Popatrzmy bliżej Doom Trooper, KULT, MTG, Middle, Legenda 5..., Star Wars ( stary ) itd. wymieniać można by długo. Dwie pierwsze miały pełne wsparcie Maga a co za tym idzie, gazete i niezłą promocję, Magic - wiadomo legenda, Gwiezdne wojny i Middle oparte na na niezwykle popularnych uniwersach, Legenda - szczypta orientu. Dune miało pecha, paskudne zasady, wbrew pozorom mniej popularny świat ( czytaj komercyjny ) zerowe wsparcie marketingowe. Te i kilka mniej istotnych powodów wpłyneło na upadek karcianki. W Polsce to był folklor, kilku graczy i problem z kartami. Jest jeszcze jedna kwestia, kilka lat temu rynkiem tak naprawde rzadziły dwie firmy Target Games ( R.I.P. :cry: ) oraz Wizards of.... Reszta firm egzystowała gdzieś na granicy opłacalności. Szkoda ale nic nie poradzimy.
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

...

wt sie 02, 2005 10:47 pm

Diuna byla po prostu trudna... i nudna :( Mam okolo 500 kart z tego systemu; z nikim bodajze nie zagralem; nie spotkalem kogokolwiek ! Najciekawszy w grze jest dla mnie MiddleEarth CCG - mozna nawet zagrac samemu :P A najdynamiczniejszy i najbardziej grywalny - DoomTrooper a co ! :)
 
Nielubiepieczarkathor

wt sie 02, 2005 11:05 pm

Merry pisze:
A najdynamiczniejszy i najbardziej grywalny - DoomTrooper a co !

Oj tak. Doomiec to było to :) Moja pierwsza karcianka...
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

wt sie 02, 2005 11:49 pm

DoomTrooper to bylo cos! Moj pierwszy raz... :)

A teraz to gram w Brawla, ktorego uwazam za rewelacyjna karcianke ;)
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

,,,

śr sie 03, 2005 12:19 am

Brawl? Nie kojarze... co to :) Licze, ze jako fascynat mi wytlumaczysz :P
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

śr sie 03, 2005 10:19 am

Brawl niekolekcjonerska gra karciana. :wink:

http://www.rebel.pl/product.php/1,10/66 ... -Ting.html - więcej info tutaj.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

śr sie 03, 2005 10:48 am

Nigdy porządnie nie pograłem w DT, cóż KULT zawsze stawiałem na pierwszym miejscu i do dziś twierdzę, iż jest to jedna z najbardziej udanych karcianek. Jednakże zawsze podobał mi się klimat DT ( w szczególności nazwy kart ) szkoda że Target Games padło miało kilka naprawdę fajnych produktów ( nie tylko karcianki ). Zdecydowanie firma celowała w starszego odbiorcę w przeciwieństwie do Wizards, który z roku na rok jest coraz bardziej plastikowy zaś każda gra jest bardziej dziadowata od poprzedniej ( subiektywna opinia ). Spójrzcie co zrobili z MTG, ręce opadają.
Spojrzałem na opis Brawl i powiem szczerze - nie dziękuję. Była kiedyś karcianka "Nieśmiertelny" ( szybko padła ) - dwóch wojowników okładających się ciosami - Brawl jak widzę opiera sie na identycznym założeniu. Dwóch koleśi tłukących się w knajpie. Dodatkowo partie trwające około 2 minut. Sorry ale zdecydowanie NIE dla takich gier. Ja osobiscie preferuje długie partie pełne wymyślnych strategii gdzie do końca nie wiadomo kto będzie zwycięzcą. Lubię również gry gdzie samemu składa się talie ( o kolekcjonowaniu nie wspominajac ). Do czego zmierzam? Do jednego prostego wniosku, urok kracianek polega na tym, iż są wymagajace, samemu decydujesz o strategii trzeba być dobrym i nieźle się namęczyć aby złożyć skuteczną talię, która powalczy na turnieju. To żadne wyzwanie kiedy mam już gotowego decka prosto od producenta. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, nie przekreślam sensu istnienia Brawl ale nie wróżę jej długiego żywota ( doczytałem do końca recenzję na Rebelu i widzę że już padła ).
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

...

śr sie 03, 2005 11:03 am

Zgadzam sie; w tej chwili pozostal juz tylko Magic; ktory od Mercadian Masques stal sie koszmarnie prymitywny. Co to za system ktory 2 dodatki wstecz jest juz zabroniony turniejowo? Kpina. Podobnie z Legend Of The Five Rings - niegdys na drugim miejscu popularnosci, genialna grafika ( taka jest nadal ) - a teraz - rozdmuchane klany; brak spojnosci i brak graczy :( A pomyslec, ze jeszcze nie tak dawno bylo tak dobrze; po 1998 zaczelo sie cos sypac - oczywiscie, dobre przejawy rowniez sie pojawily ( WarCry ) ale ogolnie jestem przygnebiony tym co sie wyprawia. Szczytem dla mnie jest LOTR - wydawany doslownie identycznie jak SW CCG - czyli od swietnosci do upadku; dwa dodatki wprzod i niegdysiejsza mocna erka staje sie juz commonem jesli chodzi o dzialanie. Przegiecie sily kart, dodatki, kolejne dodatki, idiotyczny ( moim zdaniem ) pomysl z foilami - kompletne zatracenie... Wraca sie wiec do starych i dobrych czasow - KULT-a, czy DoomTrooper - raz, ze wzgledow sentymentalnych ( bylismy mlodzi, wszystko bylo prostsze ) dwa - prawdziwe emocje przy np. kolekcjonowaniu kart byly wowczas gdy mialo sie powiedzmy na 3-4 boosterki miesiecznie; a nie jak teraz ( to sie mnie dotyczy ) - na dowolna ilosc czegokolwiek ( zmiana statusu materialnego czy jak kto woli - uwolnienie sie od portfela rodzicow ). Dlatego - wiekszosc gier, chocby swietnych - ale wydanych obecnie - nie znajdzie uznania u nas - konserwatywnych 20,30 latkow :-)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

śr sie 03, 2005 11:40 am

Ja również się zgadzam z przedmówcą :wink:
MTG w istocie blok Masek był świetny ( do dziś pamiętam długaśne bitwy controli ). Jednakże również lubiłem Inwazje ( za multikolory ) zaś Onslaught kupowałem gdyż był to ostatni blok w klasycznym wyglądzie ( i oczywiście świetne zombi ). Mimo tego Onslught i tak był już tylko popłuczyną klasycznych dodatków.
WarCry nie przypadł mi do gustu ale nie dlatego, że jest słaby. Dobiła mnie prędkość wypuszczania kolejnych dodatków, podejrzewam że niedługo gra rozmieni się na drobne.
Lotr - grywam tylko w bloku Fotr gra nigdy nie była świetna w mechanice ( DT już miał bardziej skomplikowane zasady ) ale z początku kręcił mnie klimat. Niedawno z ciekawości odwiedziłem stronę producenta i uśmiałem się z tych "dodatków do dodatków", wysypu kart promocyjnych oraz wałkowaniem histori na nowo. Podziwiam ludzi, którym się chce jeszcze być na bieżąco, dla mnie to już skrajny masochizm.
Podsumowując, jako stary weteran karcianek pozostanę już przy tych produktach, które za młodu dawały mi tyle radości ( ten klimat 3 busterków na miesiąc :mrgreen: ). Po wyrwaniu się z portfela rodziców faktycznie jest nieco łatwiej ( dzięki temu zebrałem min cały Kult ). Czeka mnie wiele wyzwań do "zbierania". Blood Wars ( Planescape Torment ), ME ( po co mi nowy Lotr ), Mythos ( po co mi nowe Cthulhu ), Dune ( tylko do oglądania ) i może Doom Trooper. To dopiero czubek góry lodowej. Wszystkim, którzy dopiero stawiają kroki w świecie gier karcianych proponuję spojrzeć łaskawiej na stare gry, mają świetny klimat i są wytchnieniem dla portfela. Polecam
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

...

śr sie 03, 2005 11:47 am

Planescape jest w Blood wars? Moj ukochany Tormencik ? Jeeej :)) Jak to sie stalo, ze nie wiedzialem ? :D Super, musze zdobyc karty do tego.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: ...

śr sie 03, 2005 12:21 pm

Merry pisze:
Planescape jest w Blood wars? Moj ukochany Tormencik ? Jeeej :)) Jak to sie stalo, ze nie wiedzialem ? :D Super, musze zdobyc karty do tego.


Blood Wars jest w całości oparty na "Świecie Planów" ( Pamiętajmy, że Torment to dopisek do gry koputerowej - genialnej dodam tylko ). Mamy więc Modrony, Limbo, Panią bólu itd... właśnie molestuje kumpla ( ma dwa startery ) o odstąpienie mi ich. Ciężko dostać tę karciankę, oj ciężko...
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw sie 11, 2005 10:56 am

Coś dla Merr'ego ( pewnie pomyliłem się w odmiane, z góry przepraszam ). Mam coś na zaostrzenie apetytu ( odnośnie Blood Wars ) dla Ciebie ( niech to Cię zmotywuje :wink:
www.angusm.demon.co.uk/AGDB/DBA1/BloodW.html
www.rpweld3.com/reviews/bloodwar.html
http://ourworld.compuserve.com/homepage ... oodwcg.htm
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sie 15, 2005 9:11 am przez mrSin, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

,.,

ndz sie 14, 2005 9:23 am

Wlasnie wrocilem z urlopu a tu tyle rzeczy na mnie czekalo :))) Dziekuje pieknie, zaraz przejrze !
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sie 15, 2005 9:16 am

Wizards miał kiedyś fają stronkę poświęconą BW lecz po zmianach w serwisie wyleciała ( albo jest gdzieś dobrze ukryta ). Z BW jest nieco pokręcona sprawa, najpierw wydał ją TSR ( dzięki czemu padł ) potem prawa przejął Wizards ( a właściwie firmę ), i niestety nie mam pojęcia czy Wizards coś z tym zrobił. Stronka była ale czy wydano 2 ed ? Może ktoś wie? Bo ja nie posiadam takowej wiedzy.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

pn sie 15, 2005 11:41 am

Blood Wars przestał być wydawany na długo przed tym jak TSR zostało wchłonięte przez Wizards-ów. Z tego co pamietam pojawiły się trzy dodatki.

Miło jest sobie powspominać takie karcianki jak Blood Wars, chyba jako jedna z pierwszych nie potrzebowała żadnych żetonów, kostek itp. wszystko robiło się kartami. Wspaniały był system składania talii, ściśle uregulowany - w zależności jak duża była tali można było mieć określoną ilość kart pewnego rodzaju, ba nawet w przypadku niektórych kart była ograniczona ich sumaryczna "siła". Gra posiadała jednak jeden feler, a mianowicie tzw. battle hands. W czasie wystawiania kart można było podłożyć artefakty i legiony (jednostki bojowe) pod warlordów, kiedy rozoczynała się bitwa odkładało się karty z ręki na bok i grało się kartami spod warlorda i było by to ok gdyby nie fakt, że można było w tym momencie jeszcze dołożyć tych kart z ręki. Trzeba było nie lada wysiłku aby dociec czy przeciwnik nas nie oszukuje, bo były pewne zasady co można i w jakich ilościach podłożyć pod warlorda, a w momencie dokładania z ręki przed bitwą można było odpowiednio to wyrównać. Tak po za tym i pewnym kombie opartym na karcie "Monster Summons", gra była fantastyczna, rysunki doskonale oddawały klimat Planescape, zaś karty były wykononane rewelacyjnie. Do dziś jak sobie "dotykam" kart z Blood Wars to aż dziw mnie bierze że można tak dobre karty wykonać, wszystkie idealnie proste, tekturka niby porowata ale miła w dotyku :) naprawdę później już nie widziałem tak dobrej jakości kart. No i najważniejsze wspaniałe oddanie klimatu wojen krwi, co nie kłóciło się z grywalnością.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sie 15, 2005 11:38 pm

Dzięki wielkie za te wyjaśnienia, wreszcie wszystko jasne. Pograłbym sobie oj pograł ale karty są niestety trudno dostępne. Wielkie szkoda.
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

Shadowrun

pn wrz 19, 2005 11:27 am

1. Shadowrun. To była/jest moja pierwsza karcianka - spróbowałem, bo polubiłem erpegowy Szósty Świat jako taki. Okazało się, że gra się bardzo dobrze (zawsze psioczyłem na gry karciane, że głupie i bez sensu). Rozgrywka w przypadku dwóch raczkujących graczy trwa około 1.5 godziny. Domyślam się że przy trójce czy czwórce zainteresowanych czas ten wydłuży się conajmniej dwukrotnie.

Co do zasad to nie mam punktu odniesienia, ale nie widzę większych minusów. Fałszywy Mentor potrafi nieźle namieszać. Gdzieś doczytałem się, że stworzenie talii opartej na samych Runnerach i Przeszkodach to cel do sukcesu. Nie sądzę. Lekka modyfikacja zasad z zwiększeniem Przeszkód broniących jeden Cel (np. 4) + Zielone Jabłuszka, Fałszywe Adresy i takie tam mogą zastopować każdego kto nie będzie miał kontr (Szczęści Irlandczyka czy State Of Confusion).

Nie wiem tylko jak poradzić sobie z przesadzoną talią z rodzaju FullPower, z silnymi "tłuczkami" i Celami takimi jak Czystka W Gnieździe czy Plaga. :(

Graficznie jest dobrze. Za ilustracje są odpowiedzialni ludzie od papierowego erpega (2-ga i 3-cia edycja), stąd też mamy przekrój przez kilka styli. Zdarzają się paskudne rysunki, ale większość jest OK.

Acha - są zasady nieoficjalne do gry samemu.

Na dodatek gra po polsku (choć tłumaczenie średnie) i ciągle w sprzedaży u producenta

2. Wiochmen Rejser. 4 rozgrywki koniec. Częściej niż raz w tygodniu się w to nie da grać głównie dlatego, że za mało kart jest przez co zaczyna się szybko nudzić.

3. Dark Eden. Nie grałem, ale widziałem kilka rozgrywek (w lokalnej Wadowickiej Gildii Fantastów organizowane są od czasu do czasu turnieje). Wygląda na niezłą grę.

4. Munchkin. Też tylko widziałem w akcji. Sama lektura kart daje sporo zabawy...
 
Nielubiepieczarkathor

pn wrz 19, 2005 4:55 pm

kempy pisze:


Nie wiem tylko jak poradzić sobie z przesadzoną talią z rodzaju FullPower, z silnymi "tłuczkami" i Celami takimi jak Czystka W Gnieździe czy Plaga.

Możesz podać spis takiej talii? :shock:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości