Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Najlepsza wg was gra karciana

śr mar 23, 2005 6:43 pm

Jeśli taki temat już istnieje to przepraszam, proszę zablokować temat.

Wpisujcie tutaj gry karciane, które uważacie za najlepsze. Nie robię ankiety, gdyż gier tych jest za dużo. Proponuje takie coś - niech każdy poda swoje podium CCG. Za 1 miejsce są 3 punkty, za 2 dwa, a za 3 1 punkt. Punkty z waszych podiów będą co jakiś czas przeze mnie liczone. Napiszcie, czy to was interesuje. Taki plebistycik dla rozrywki :)

Moje podium:

1. Magic: the Gathering
2. Lord of the Rings
3. Pokemon (a co!! :razz:)

Ogólna punktacja wygląda na razie tak (będzie to edytowane co jakiś czas):

1. Magic: the Gathering 19 pkt.
2. Legend of the Five Rings 17 pkt.
3. Vampire the Eternal Struggle 14 pkt

4. Lord of the Rings 12 pkt.
4. Kult 11 pkt.
6. Doomtown-Deadlands CCG 6 pkt
6. Call of Cthulhu 6 pkt.
8. A Game of Throness 5 pkt.
8. Middle Earth 5 pkt.
10. VETO! 4 pkt.

11. Babylon 5 3 pkt.
11. War Cry 3 pkt.
13. DT: Dark Eden 2 pkt.
13. Rage CCG 2 pkt.
13. Dune CCG 2 pkt.
13. Doom Trooper 2 pkt.
17. Pokemon 1 pkt.
17. 15. Star Wars CCG (Decipher) 1 pkt.
17. Dark Eden 1 pkt.
17. Duel Masters 1 pkt.
17. X-Files 1 pkt.
17. Legends of the Burning Sands 1 pkt.
17. Harry Potter 1 pkt.
Ostatnio zmieniony czw sie 18, 2005 12:03 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 16 razy.
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

śr mar 23, 2005 6:49 pm

Ale moze jakies uzasadnienie? Zreszta takie glosowanie to trudna sprawa, ja lepiej znam tylko dwie, wiec z czego mam wybierac i jak porownywac. Moze przybliz ich specyfike [tych ktore wymieniles], cokolwiek, bo wychodzi nam temat o gustach. Zwykla wyliczanka.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

śr mar 23, 2005 7:16 pm

1. Babylon 5
Bardzo dobra karcianka, oparta o bardzo dobry serial SF. Typowa gra multiplayer, podobnie jak Vampir i również jak Vampir bardzo rozbudowana. Rozgrywka opiera się na zdobywanie wpływów na losy wszechświata (lub też niewielkiego jego skrawka zamieszkanego przez istoty humanoidalne). Wpływ możemy uzyskiwać poprzez użycie siły militarnej, dyplomatycznej czy też dzięki snuciu intryg. Możemy przy tym wspierać się starożytnymi rasami Vorlonami i Shadowami, albo stanąć na czele PSI Corps i skorzystać z telepatów aby uzyskać przewagę nad innymi.
2. Doomtown - Deadlands CCG
Prawdziwa perełka wśród karcianek, tak oryginalnego systemu walki jeszcze nie spotkałem w żadnej karciance - walka w pewnym uproszczeniu odbywała się na figury pokerowe. No i oczywiście klimat Dziwnego Zachodu, gdzie prócz stróżów prawa i bandytów spotkamy ożwyieńców, duchy, szalonych naukowów i nie mniej szalonych kaznodzieji.
3. Star Wars CCG (Decipher)
Świetna mechankia, wspaniałe oddająca klimat Gwiezdnych Wojen - niestety gra bardzo droga ze względu na potrzebę posiadania dużej ilości dobrych rarów (pamiętam kolegę który na 60 kart w talii miał 40 rarów i to naprawdę nie byle jakich). Zawsze jednak zostawała gra for fun gdzie np. "mężni" Jawowie uratowali Hana Solo z rąk Bounty Hunterów (to naprawdę była jadna z najzabawniejszych partii jakie pamiętam, kolega niopatrznie powierzył misję dowiezienia zamrożonego Hana Solo do pałacu Jabby niejakiemu 4-Lom, który był robotem - a wiadomo Jawowie lubieli sobie od czasu do czasu jakiegoś robocika wziąść pod "opiekę")[/b]
Ostatnio zmieniony pt mar 25, 2005 10:10 pm przez Crane, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

czw mar 24, 2005 9:27 am

Moje typy:

1. Vampire the Eternal Struggle

Uzasadnienie: Karcianka bardzo rozbudowana z dużą ilością stron konfliktu i z masą możliwości strategicznych i taktycznych. Przy stole panuje zazwyczaj atmosfera jak na sesji Wampira Maskarady - wszyscy ze sobą zawierają niepewne sojusze i próbują oszukać innych aby dojść do swoich celów :wink: . Ogromna interakcja pomiędzy graczami to największy plus tej gry. Czas rozgrywki odgrywa także dużą rolę. Osobiście nienawidzę gier, które kończą się w przeciągu 10-15 minut (lubię powoli i z premedytacją budować swoją potęgę :razz: ). Średnia rozgrywka w V;tES trwa około czterech - pięciu godzin więc jest masa zabawy.
Możliwości konstrukcji decku są niemal nieograniczone (dowolna ilość kopii jednej karty), więc możemy składać decki tak jak nam się podoba, a nie jak narzucają nam zasady.
Jedyną ogromną wadą karcianki jest fakt, że poniżej czterech graczy rozgrywka wyglądą słabo i traci na swojej dynamice oraz interakcji.

2. Legend of the Five Rings

Uzasadnienie: Gra bardzo dobra i przemyślana. Kilkanaście stron konfliktu zapewnia niepowtarzalność i brak schematyczności rozgrywki. Każdy z wielkich klanów może bowiem objąć różną drogę do zwycięstwa. Gra jest bardzo dynamiczna, a sytuacja na stole ma w niej ogromne znaczenie (możliwość zawierania sojuszy i wspólnych ataków lub obron). Rzadko się zdarza grzech wielu karcianek, w których zagranie jednej karty z ręki przesądza o wyniku całej rozgrywki. W L5k zawsze masz możliwość zemścić się i nigdy nie umrzesz po pierwszym ataku (no dobra to jest możliwe, ale trzeba być totalnym kretynem :razz:).
Kilka możliwości osiągnięcia zwycięstwa (militarne, oświecone i honorowe) dodaje grze dodatkowego smaczku.
Wady - podobnie jak w V;tES najlepsza zabawa zaczyna się wraz z większą ilością osób.

3. Magic the Gathering

Cóż, matka wszystkich karcianek dostałaby ode mnie kiedyś zapewne najwyższą pozycję, jednak zmiany jakie zaszły w niej po bloku Mercadian Masques były dla mnie zbyt drastyczne, abym mógł zastosować jej nową formułę. Po pierwsze autorom chyba zaczęły się kończyć pomysły i kolejne bloki były co najmniej głupie, a także sama zmiana layoutu za bardzo mi się nie podobała. Do tego dochodzi również upadek dynamiki rozgrywki (coraz droższe karty), totalne zeszmacenie niebieskiego koloru i wszechmogące artefakty. Dzisiejszy Mtg to zupełnie inna gra karciana. Niestety nie dla mnie. Jednak mam ogromny szacunek do tej pozycji i dlatego znalazła się na powyższej liście.

W moim typach może się jeszcze coś zmienic ponieważ pocztą lecą do mnie startery do mało znanej gry karcianej X-Files. Jeżeli okaże się ona bardzo dobra to lista może ulec drastycznej zmianie :wink: .

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

czw mar 24, 2005 10:56 am

Temat moze zostac jezeli beda podawane uzasadnienia typow, wtedy bedzie on przydatnych dla osob poczatkujacych ktore szukaja wiedzy na ten temat, dlatego prosze osoby ktore juz sie wypowiedzialy o rozwiniecie swoich opinii.

To tyle organizacyjnie.

Moje typy wygladaja podobnie do tych Stinga:

1. Vampire the Eternal Struggle
Za wiele godzin cudownych, wieloosobowych rozgrywek, za te nocne turnieje na konach, gdzie kazdy knuje przeciw kazdemu, za bleed za 11 :razz: , za atmosfere wampira, swietne zrownowazone zasady i cieszace oko ilustracje.

2. Legenda Pieciu Kregow
Za klimat Rokuganu, za samurajow, za duele, za skorpiony, zurawie i smoki, za zasady zapewniajace swietna rozgrywke, w ktora trzeba jednak zaangazowac szare komorki. I za grafiki oczywiscie :)

3. VETO!

A co! Naprawde dobra polska produkcja, przyklad na to, ze Polacy potrafia. Za swietne zasady, za radosna rozgrywke, za Awanturnikow i Radziwillow, za klimat jak z powiescie Sienkiewicza i Komudy.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

czw mar 24, 2005 11:12 am

Ok, dzięki za uczstnictwo, faktycznie, podawajcie uzasadnienia. Tymczasem już zaraz uaktualniam ranking...

To do Ciebie tez sie odnosi. :)
Podaj prosze swoje uzasadnienia.

Ra-V


EDIT: OK, dzięki za przypomnienie :)

1. Magic: the Gathering - rzecz, od której właściwie zacząłem przygodę z fantastyką. Ogólna prostota, umiejętność wymyślania taktyk i wiele innych rzeczy czynią tę grę dla mnie jednym z najważniejszych hobby.

2. LoTR - przepiękne ilustracje, cudownie oddany klimat książki i filmu i także miliony taktyk i ogólna radość z gry.

3. Pokemon - pierwsza karcianka zktórą się zetknąłem. I to przypadkiem. Akurat w okresie gorączki pokemonowej. Gdy przywiozłem karty z nad morza do swoich kolegów to siedzieliśmy na wycieraczkach i zarzynaliśmy się Onyxami :). Darzę te karty sentymentem.
Ostatnio zmieniony czw mar 24, 2005 7:50 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

czw mar 24, 2005 2:31 pm

Moje typy:

1. Deadlands.
Tylko i wyłącznie. Za najlepszą mechanikę walki. Doskonały storyline.
Doskonałe osadzenie w konwencji i klimacie. Gra, w którą można było grać commonami - co prawda na pewno się wtapiało, ale mogłeś walczyć z najlepszymi.

2. Legenda Pięciu Kręgów.
Co prawda w życiu nie grałem, ale widziałem wiele rozgrywek. W zasadzie podobne zalety co w przypadku Deadlandsó - cóż, robiła to ta sama firma.

3. Lord of the Rings.
Za jedną rzecz - za umiejętne oddanie klimatu filmu.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt mar 25, 2005 9:32 am

Puff, może i ja coś powiem...

1.Vampire: the Eternal Struggle
Absolutny fenomen, dokładnie tak jak powiedział Sting. Gierka stworzona przez Richarda Garfielda, twórcę Magica, jest jakby Magiciem, osadzonym w dużo lepszych realiach i poprawionym o lata doświadczenia, które zapewne Garfield nabył pomiędzy tworzeniem obu karcianek :)

2.Legend of Five Rings
Sam jeszcze nie gram, ale uważnie śledzę zasady, i baardzo mi się podoba. Do tego dochodzi jeszcze fenomenalny, w tym przypadku ogromny storyline (chociaż pojawiają się w nim przegięcia podobne do... starego WoDu zdaje się :razz: ).

3.War Cry
Tylko za jedno-za zasady. Karcianka ogólnie spieprzona, przez beznadziejne oddanie klimatu WFRP i tragiczne rysunki, ale mimo to, ma absolutnie fenomenalne zasady i choćby za nie, należy jej się miejsce na podium.

Oprócz wyżej wymienionych, wieeele dobrego mógłbym powiedzieć o VETO! (o tej to nawet bardzo wiele dobrego :wink: ), Call of Cthulhu CCG oraz o, jakby nie było, Magic the Gathering, bo to po pierwsze klasyk (choć od edycji Scourge regularnie niszczony) , bo mam doń sentyment (mój pierwszy raz...), bo jakby nie było - do Scourge'a to była fajna karcianka :razz:
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

pt mar 25, 2005 3:08 pm

Z ciekawostek przyrodniczych - 4 osoby wymieniły Legendę Pięciu Kręgów, ale nikt nie uważa jej za najlepszą. Stąd drugie miejsce. Natomiast trzy osoby zagłosowały na Vampire i on wygrywa. Dziwi mnie tylko słabe miejsce M:tG, ale to tylko przez to, że za bardzo lubię tę grę. :razz:
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

pt mar 25, 2005 3:22 pm

ok w takim razie wypowiem sie , czemu nie.
1. miejsce absolutnie Kult 8) . Za swietne obrazki, dobra grywalnosc, bliski zwiazek z rpgiem, mnostwo nawiazan, rowniez okultysycznych [ nawet w ulozeniu kart na stole :wink: ]
No i nie trzeba wydawac mnostwa kasy, bo nie wychodza nowe dodatki :razz: .
2. mimo wszystko M:tG, klasyka ot co. Tyle, ze za duzo tego wszystkiego. Trzeba w tym naprawde siedziec, zeby pograc na poziomie. Mimo wszystko, raz na jakis czas mozna pozyczyc od kumpla deck i zagrac w jakims mini-turnieju :wink: [ i zajac ostatnie miejsce :razz: ]
3. tu mialem problem, ale zdecyduje sie na CoC, wiaze z nia spore nadzieje, karty ladne, klimat chyba fajny. I kocham system, i Lovecrafta 8)
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt mar 25, 2005 7:17 pm

Cóż, żaden prawdziwy fan karcianek nie gra w Magica, gdzieś od Onslaughta :D <joke, don't flame>

Cóż chyba fani Magica poprostu rzadko tu zaglądają :wink:
 
Nielubiepieczarkathor

pt mar 25, 2005 11:29 pm

albo się nie wypowiadają ;)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob mar 26, 2005 12:23 am

1. A Game of Throness - za niesamowite oddanie klimatu ksiazki, za zbalansowane zasady oraz doskonaly multiplayer.

2. L5K - bo kocham Rokugan, choć w L5K CCG grałem tylko pare razy.

3. MtG - w końcu od niej się zaczeło.

Potem pewnie Warcry, Veto i Rage:)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob mar 26, 2005 12:39 am

1. L5R - bo obecnie tylko w nia gram, a przeszedlem przez kilka karcianek. wypasne ilustracje, ogromna ilosc mozliwosci. po prostu czad

2. VteS - za mozliwosc blokowania doslownie wszystkiego. po raz kolejny miliony mozliwych strategii.

3. Doomtown - za pokerowe rozwiazania i karte Clovis, the Devilbunny.

Poczekajcie az sie pojawi karcianka Crytalicum - to dopiero jest fajna gierka. Nie ma jej w spisie, bo jeszcze nie wyszla po prostu. Edytuje po premierze:>
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

sob mar 26, 2005 10:30 am

Po wielu głosach L5k wyprzedziło VteS i wskoczyło na pierwsze miejsce! MtG nadal utrzymuje się na podium z brązowym medalem w garści, a dalej inne karcianki, które gonią liderów.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

sob mar 26, 2005 12:15 pm

Doomtown i Deadlands CCG to ta sama gra.

L5R jest naprawdę dobrą grą, niestety ostatnio jakoś traci balans - pojawiają się zbyt mocne karty dla niektórych frakcji, często pojawiają się erraty (nie lubię jak karta dział inaczej niż na niej pisze) zasady stały się tak skomplikowe, że często o wygranej może zdecydować bardzo zawiła ich interpretacja. Wszystko to sprawiło, że karcianka ta wypadła z mojego rankingu Top 3 :)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob mar 26, 2005 1:10 pm

To prawda, w Enoemy of my Enemy jest w pyte poteznych kart. Niestety propokuje liczenie forca postaci juz w dziesiatkach (zreszta, jako Krab ja juz tak robie). Szkoda, ze wychodza takie przepaki, bo karcianka moze sie sypnac, tak jak to bylo przed dimondem.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob mar 26, 2005 2:03 pm

No ale zauważmy, że wszystkie karcianki mają wcześniej czy później taką tendencję (np. Mtg). Wychodzi zbyt dużo przepaków, przegięć i bum! Grywalność spada, a efekt jest zgoła odmienny od tego jaki założyli sobie twórcy.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob mar 26, 2005 3:04 pm

To prawda, niestety. Dochodzi do sytuacji, w której rare po kilku edycjach ma swoja commonową wersję. Szkoda. Może wina leży w tym, że wydawanie jednego dodatku na trzy miesiące jest troszkę... powalonym pomysłem?:> Wiem, chca zarobić, ale w ten sposób tylko odstraszają klientów.
 
Nielubiepieczarkathor

sob mar 26, 2005 3:34 pm

No ale zauważmy, że wszystkie karcianki mają wcześniej czy później taką tendencję (np. Mtg). Wychodzi zbyt dużo przepaków, przegięć i bum! Grywalność spada, a efekt jest zgoła odmienny od tego jaki założyli sobie twórcy.

i tak upadł Doomtrooper...
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

sob mar 26, 2005 4:36 pm

Coś mi się wydaje, że rozwija się off-topic... A jeśli chodzi o przegięcia kart, to chyba najlepiej widać to w M:tG przy Mirrodinie. Dużo bardzo grywalnych kart, mało crapów. Dużo banów się za to posypało...
 
Awatar użytkownika
Cykor_man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 11:50 pm

sob kwie 09, 2005 12:22 am

Legenda 5 kregów za klimat, i to cos co przyciaga do stolu...
2. LOTR - bo lubie Tolkiena
3. Zew Cthulu - taka straszna, i w niej czuc czasami potege jednej karty
 
Awatar użytkownika
Nekhomanta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 3:03 pm

śr kwie 20, 2005 3:12 pm

1. VTES - niesamowita grywalnosc i interakcja z innymi, na jej rzecz zarzucilem wszystkie inne gry :)

2. MtG - klasyk, ale juz nie gram, zbyt czeste zmiany kart ale tak ogolnie to milo bylo grac.

3. Middle Earth - klimat Tolkiena widziany oczami artystów, a nie zdjęcia, gra rozbudowana i dająca duże możliwości
 
Awatar użytkownika
Yas!u
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:28 pm

śr kwie 20, 2005 7:13 pm

Nie no BEZAPELACJYJNIE MtG Rulezzz! No moze czasem pogram w Lotra... :razz:
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

czw kwie 21, 2005 8:32 am

Yas!u pisze:
Nie no BEZAPELACJYJNIE MtG Rulezzz! No moze czasem pogram w Lotra... :razz:


Podaj jeszcze grę na trzecim miejscu, wtedy będę mógł uznać głos.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

śr kwie 27, 2005 2:11 pm

1 - LotR TCG
2 - War Cry
3 - Call of Cthulhu
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

Wedlug mnie...

ndz maja 15, 2005 9:55 pm

1. Middle Earth CCG - za piękno, za wyobraźnię i za urok samodzielnej rozrywki.. skomplikowana, daje wielką satysfakcję z upływem czasu.. a grafika jak dotyk anioła...
2. Dune CCG - trudna jak diabli, ale dzieło Herberta w świetny sposób przełożone; dużo samozaparcia by grać, ale wciąga!
3. Legends of the Burning Sands - tak tak, nie 5 Kręgów - kto grał, ten chyba sam poczuł, iż tak wyglądałby L5R gdyby jego twórcy posiadali doświadczenie i pomysły dot. rozgrywki jakiego nabrali przy tworzeniu poprzednika L5R. Tylko przez głupotę wydawcy podobnie jak z Iron Crown Ent. - Middle Earth CCG ) - gra upadła.

A za najbardziej grywalny, bezmózgi i kochany i wciągający uważam moją pierwszą miłość - DoomTroopera =) Ale trudno nazwać go ,,dobrą" karcianką...
 
Awatar użytkownika
Stalker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 23, 2004 3:23 pm

śr maja 18, 2005 9:15 pm

A moje top 3 to:
1: MTG - narazie wciąż w nią gram, i nie przezucam sie na inne(oprócz AGoT-a) bo niebede miał z kim grac.
2: A Game of Thron - ta karcianka ma w sobie COŚ, co na początku miał MTG (dobrze myślicie - klimat)
3: Duel Masters - bo nie to połączenie Yugi-oh i Magica :razz: (jescze go nie ma na liście)
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

sob maja 21, 2005 3:53 am

Kolej na moje typy (czytaj: "Czas zamieszać w klasyfikacji")

1] M:TG - można o niej pisać i pisać. Ograniczę się tylko do stwierdzenia, że moja przygoda z Magiciem zaczęła się dawno, dawno temu w 1995 roku i od tamtej pory, z małymi przerwami "pozostałem mu wierny". Żadna inna karcianka nie ma tak bogatej historii, tak przeogromnej ilości zwolnenników i możliwych interakcji pomiędzy kartami. Nawet to co dzieje się ostatnio (przepaki, wypalanie pomysłów) nie jest w stanie zmienić faktu, że M:TG to gra karciana numer 1 w hidtorii.

2) Rage CCG - przepięknie wydana, niesamowicie klimatyczna gra karciana z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. W moim przekonaniu najbardziej estetyczne i najprzyjemniejsze "w osbsłudze" karty ze wszystkich karcianek, jakie pojawiły się do tej pory. Przejrzyste zasady i cała masa dobrej zabawy!

3) Dark Eden - jakaż szkoda, że nie ujrzały nigdy światła dziennego kolejne edycje tej gry. Osadzona w świecie Doomtroopera, ale zupełnie inna od swojego "wielkiego brata" była naprawdę dobrze wykonaną i miodną grą. Niestety nie spotkała się z na tyle dobrym przyjęciem by zaistnieć na rynku..
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

czw cze 30, 2005 6:45 pm

1. Call of Cthulhu- za mnóstwo możliwości budowy talii i lovecraftowski klimat, a także specyficzny humor (Yog-Sothoth jeżdżacy po mieście w Packardzie, ze snajperką i ubiegający się o dotacje rządowe, Hastur leczący się w Arkham Asylum, Cthulhu trzymany przez mafię w magazynie :D ). Po dwóch dodatkach nie ma jeszcze ani jednej karty zbanowanej. Świetnie wyważone frakcje.
2. Kult- klimat, klimat, klimat. Wspaniałe ilustracje i świetna "mechanika". Oprócz tego jest to dość tania karcianka.
3. L5K- masa możliwości na wygraną, skomplikowana rozgrywka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości