Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
BeF1990
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 21, 2012 6:52 pm

Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

sob mar 29, 2014 2:45 pm

Skompletowałem ostatnio prawie wszystkie oficjalne przygody do D&D 3.0 jakie pojawiły się w Polsce, aktualnie brakuję mi tylko "Powrotu do Świątyni Złych Żywiołów", które planuję jednak w najbliższym czasie nabyć (polowanie na allegro).

Jestem również świeżo po zamianie podręczników źródłowych z 3.0 na 3.5 oraz planuję wraz z kilkoma znajomymi rozpocząć "zabawę" właśnie na tym systemie. Niestety nie mam doświadczenia w "mistrzowaniu" i chciałem na sam początek poprowadzić kilka gotowców aby rozeznać się o co w tym wszystkich chodzi i zaznajomić resztę z zasadami itp.

Doradźcie, czy bez problemu uda mi się rozpocząć i prowadzić przygodę "Bezsłonaczna Cytadela", która jak się nie mylę została przygotowana pod 3.0? W perspektywie czasu chciałbym oczywiście poprowadzić moich graczy przez resztę przygód, które posiadam.

Na Polterze znalazłem również kilka fanowskich przygód, podobno "Pająk z Cormanthoru" są naprawdę dobre. Czy moglibyście mi doradzić, które jeszcze przygody stąd są warte zainteresowania? Zresztą będę wdzięczny za każdą dobrą fanowską przygodę, która pomoże mnie i moim graczom wdrążyć się w temat.
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2014 2:47 pm przez BeF1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

śr kwie 02, 2014 2:24 pm

Różnice między 3.0 a 3.5 są małe. Jedynym problemem może być zmiana nazw atutów między edycjami, ale i to powinno być łatwe do przeskoczenia. Potem co najwyżej jakieś pojedyncze liczby w statystykach BN-ów mogą się nie zgadzać.

Pająk z Cormanthoru jest chyba najczęściej graną i komentowaną przygodą z tych na Polterze. Spośród wielu innych scenariuszy w serwisie mogę polecić Powrót do Świątyni Matki Pająków, Cienie nad Haven i Kłopoty w Starym Stawie jako klimatyczne i dość krótkie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2014 2:24 pm przez Squid, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

śr kwie 02, 2014 9:07 pm

Mgły nad Ruathymem cz. 1 i cz. 2 też są całkiem ciekawym i klimatycznym scenariuszem. Z dzisiejszej perspektywy mogą wydawać się nieco anachroniczne, ale pamiętam, że swego czasu miałem sporo frajdy z ich prowadzenia.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

pt kwie 04, 2014 2:07 pm

Przymierzałem się kiedyś do poprowadzenia Pająka z Cormanthoru. Po uważniejszej lekturze jednak odradzam. Liniowość, brak wiarygodności (nawet jak na D&D) i ogromne przeskoki w poziomach.

Co do Powrotu do Świątyni Matki Pająków - moje komentarze pod tekstem wyjaśniają moją negatywną ocenę przygody.
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2014 2:12 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
etcposzukiwacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 12:17 pm

Re: Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

sob kwie 05, 2014 4:14 pm

Kamulec to dowiedzieliśmy się jakich przygód nie ruszać. Jednak chyba autorowi wątku chodziło o coś innego? Wiec może coś pochwalisz tak dla odmiany?
 
Awatar użytkownika
BeF1990
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 21, 2012 6:52 pm

Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

sob kwie 05, 2014 6:52 pm

Nie ukrywam, że będę wdzięczny za podsunięcie jakieś fajnej fanowskiej przygody do D&D 3.5. :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 17, 2014 11:09 pm przez BeF1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Najlepsze fanowskie przygody do D&D 3.5

sob kwie 05, 2014 7:49 pm

Nie trzeba być zapalonym sympatykiem, aby napisać dobrą przygodę :razz:

Spoza Poltera Salut dla bohaterów uważam za warty uwagi.

Możesz przejrzeć też (tu nie powiem "polecam" - sam oceń) przygody konkursowe (odnośniki są na końcu tekstu) na gexe.pl. Jedna jest moja, z pozostałych dwóch mi bardziej odpowiada "Na odsiecz", choć sądzę, że jest wyzwaniem na 2., a nie na 1. poziom.
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2014 7:50 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości