Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
pawlak07
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 5:02 pm

Najlepsze gry planszowe za 300 zł

ndz gru 12, 2010 9:49 pm

Chciałbym kupić na święta grę planszową ok. 300zł i w związku z tym pytam się Was forumowiczów o radę w wyborze! Jaka Waszym zdaniem gra w tej cenie jest najlepsza?
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2015 9:41 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

pn gru 13, 2010 12:05 pm

Zależy czego oczekujesz od gry. Możesz kupić grę z pierwszego miejsca boardgamegeek, i nie będzie ci się podobać.

Czego szukasz? Strategii? Roleplaya? Ekonomicznej? Karcianej? Szybkiej do rozegrania czy też na cały zimowy wieczór, a nawet do późnej nocy? Masz ponad 40000 tytułów wiec naprawdę, jest w czym wybierać.

Osobiście polecam:
- Through the Ages: A Story of Civilization
- Dominion + dodatki
- War of the Ring
- Chaos in the Old World
- Descent: Journeys in the Dark
- i oczywiście: GO (za dobry zestaw wychodzi koło 200-250zł)
 
Awatar użytkownika
pawlak07
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 5:02 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

pn gru 13, 2010 8:57 pm

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło podane kilka przykładów "Twoim zdaniem najlepszych gier planszowych ". Dziękuje bardzo za odpowiedź. Wczoraj przeglądałem powierzchownie tytuły gier i bardzo wryła mi się w pamięć gra o nazwie "Zombies!!!" (bodajże w Reblu). Grałeś, masz a jeśli tak to dobra gra planszowa? (wiem że nie za bardzo na święta ale... trudno. Podobała mi się jej cena i ocena oraz liczne dodatki. Oraz możliwość konstruowania mapy samemu)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

pn gru 13, 2010 10:17 pm

Zombiaki są fajne, ale nie jest to wybitnie ambitna gra. Potrafi się przejeść po nawet 5-6 grach. Rozszerzeń jest trochę, ale w moim odczuciu jest to wada (dlatego nie podoba mi się seria Dungeoneer, mimo że każda przygoda jest tak naprawdę stand alone).

BtW. Zapomniałem o jeszcze jednej, rewelacyjnej grze: Small World
 
Awatar użytkownika
pawlak07
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 5:02 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

pn gru 13, 2010 10:51 pm

Ostatnie pytanie o grę pewnie nie grałeś ale kto wie. Jest to gra o nazwie "BARBAROSSA KIEV TO ROSTOV".
-Link; http://www.bard.pl/212,7110,Produkt.htm
 
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1298
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 11:01 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

pn gru 13, 2010 10:51 pm

Zombies!!! - fajna na luźną, lekką rozgrywkę, ale szybko Ci się znudzi.
Ja polecam: Arkham Horror, Kingsburg, Battlestar Galactica, Z nowości 51stan i 7 Wonders.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

pn gru 13, 2010 11:15 pm

Arkham horror jest spoko, ale przez to że mechanika gry ma de facto zabić graczy, potrzebna jest dobra korelacja działań i zgranie zespołu. Dla fanów Lovecrafta - pozycja obowiązkowa :)
 
Awatar użytkownika
whitlow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sty 14, 2008 10:09 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

wt gru 14, 2010 1:07 pm

Ja z kolei na arkham horror się zawiodłem. gra polega na chodzeniu od lokacji do lokacji, gdzie otwierają się losowo bramy do innych wymiarów i zamykaniu tychże, by coś nie przelazło. taki troche bardziej rozbudowany chińczyk. Jest brama- idziesz do niej,jeśli po drodze jest stworek, patrzysz, czy masz większą szansę walcząc z nim, czy próbując się prześlizgnąć, i adekwatnie rzucasz kostką. Może mansions of madness mile mnie zaskoczy, ale jako, że na pewno nie wyjdzie przed gwiazdką...

Jeśli lubisz strategie polecam chaos in the old world- grasz jednym z bogów chaosu chcącym opanować stary świat. bardzo klimatyczna i rozkminkowa.

Bezapelacyjnie mistrzowski jest też space hulk, choć tu już trzeba poszukać na ebayu i/lub allegro.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

Re: Najlepsze gry planszowe!

czw gru 16, 2010 12:35 am

Oto moje propozycje:

Strategia -> A Game of Thrones (Gra o tron) - genialna gra, zapewniająca niesamowite emocje. Kochamy do niej wracać, jest doskonała. Minus - rozgrywka dla mniej niż kompletu graczy (tj. 5) nie ma sensu, bo cierpi na tym balans i dynamika gry. Niemniej w pełnym składzie - arcydzieło w swojej klasie :)
Kooperacyjna (cięższa) -> Battlestar: Galactica - fantastyczna kooperacyjna gra SF ze świetnie rozwiązanym motywem zdrajcy. Bez wątpienia, ma w sobie "to coś".
Kooperacyjna (lekka) -> Ghost Stories - pięknie wydana, ma fajny klimat i jest bardzo grywalna. Minus - gigantyczna losowość (co może dla niektórych być także plusem - rozgrywki się nie powtarzają), wysoki poziom trudności (tj. dość trudno jest wygrać z grą, przynajmniej na początku)
Ekonomiczna -> Puerto Rico - gra o bardzo fajnym klimacie i idealnej relacji mózgożerność - zabawa. Zero losowości.
Ostatnio zmieniony czw gru 16, 2010 12:36 am przez Nadiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Najlepsze gry planszowe!

sob gru 18, 2010 7:32 pm

RYZYKO - z kumplami olaliśmy karty i graliśmy o podbicie świata - kampania dobre kilka godzin :D
 
Awatar użytkownika
Adam Jansen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: śr sie 04, 2010 1:41 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

czw gru 23, 2010 9:33 am

1) Cywilizacja Poprzez Wieki
2) Osadnicy z Catanu
3) Risk2210
4) Gra o Tron
5) Carcassone
6) Twilight Imperium
7) Prawo Dżungli
8 ) Cytadela
9) Dragons Ordeal (taki klon Talismana)
10) Neuroshima Hex
Ostatnio zmieniony śr sty 19, 2011 1:10 pm przez Adam Jansen, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Najlepsze gry planszowe!

pt gru 24, 2010 2:39 am

To coś ode mnie:
* Through the Ages: A Story of Civilization
* Descent: Journey into Darkness
* Puerto Rico

Z gier o których słyszałem sporo dobrego:
* Runewars
* Agricola
* Shogun
* Arkham Horror
* Battlestar Galactica
Ostatnio zmieniony śr sty 26, 2011 7:30 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Najlepsze gry planszowe!

ndz mar 27, 2011 1:03 pm

Ja w styczniu kupiłem mojej kilkuletniej chrześnicy "Superfarmera", grę, w której chodzi o hodowanie zwierząt w ten sposób, aby zdobyć każde zwierzę jednego gatunku (królika, owcę, świnię, krowę i konia), bo to jest warunek zwycięstwa. Trzeba też wystrzegać się, aby nie trafić na wilka lub lisa, bo wówczas całe stado (lub jego większość) tracimy i zaczynać musimy od nowa. Niby prosta, ale wciągająca - można i z 1,5 godziny ciągnąć rozgrywkę jak kostka nie idzie.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Najlepsze gry planszowe!

ndz mar 27, 2011 3:27 pm

Szachy sa niezle
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Najlepsze gry planszowe!

ndz mar 27, 2011 4:19 pm

A pamięta ktoś może Otello?
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Najlepsze gry planszowe!

sob kwie 02, 2011 9:18 am

Kupiłem niedawno planszówkę "Na Grunwald". Jeszcze w nią nie zagrałem, bo nie miałem czasu, ale po zapoznaniu się z instrukcją uważam, że warto było wydać pieniądze.
 
Ness
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:22 pm

Najlepsze gry planszowe!

sob kwie 02, 2011 9:08 pm

To i ja dodam:
- Twilight Imperium;
- Battlestar Galactica;
- Neuroshima Hex;
- Runebound;
- Arkham Horror.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Najlepsze gry planszowe!

ndz paź 16, 2011 9:31 pm

Ostatnio grałem w grę w której trzeba było zbudować 4 linie kolejowe pomiędzy wybranymi miastami Europy. Nazywała się "Pociągi" czy jakoś tak. Niby banalna, ale okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe, zwłaszcza jeśli przeciwnik zablokuje ci trasę.
 
Noir1311
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 15, 2013 8:53 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

śr maja 15, 2013 9:02 pm

1) Magia i Miecz (klasyk, ale musi być wspomniany, jeżeli chodzi o dodatki to Podziemia są super)
2) Dominion (najlepiej z dodatkami, ale niekoniecznie)
3) Puerto Rico
4) no i Stronghold też musi być wspomniane...
 
jackrostowski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 10, 2013 6:08 pm

Najlepsze gry planszowe!

śr lip 10, 2013 6:35 pm

1) Kolejka (podobne do "Pan tu nie stał")
2) Pociągiem przez Europę czy jakoś tak
3) Gra o Tron

Nowości (w sensie, że dla mnie nowe ;) ) które polecam
Zwłaszcza polecam dwie pierwsze jak ktoś jeszcze nie grał!
 
płatek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 04, 2014 2:50 pm

Najlepsze gry planszowe!

wt mar 04, 2014 2:56 pm

Nikt nie wspomniał o grze dixit! Jest genialna! mocno kreatywna. Co prawda jest troszkę tańsza niż 300 pln, ale to tylko jej zaleta! Polecam!
 
graci
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 31, 2014 7:24 pm

Najlepsze gry planszowe!

pt paź 31, 2014 7:33 pm

Często z synem gramy w Gre o Tron moim zdaniem jest rewelacyjna
 
annavrin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 11:01 pm

Re: Najlepsze gry planszowe!

ndz lis 30, 2014 11:39 pm

Moim zdaniem:
1. "Świat Dysku" na pewno na pierwszym miejscu - bardzo dynamiczna, dobrze skonstruowana gra planszowo-karciana, tylko trochę krótka. Zwykle jak się już zacznie "jedną krótką partyjkę" to jest pokusa, żeby zagrać znowu, i jeszcze raz... Obowiązkowa dla fanów Pratchetta!

Chętnie grywam też w:

2. "Horror w Arkham" (tylko warto stworzyć dobry klimat przez odpowiednią muzykę/światło. No i mieć czas na długie nocne siedzenie...
3. "Magię i Miecz" (choć troszkę mi się już przejadł).
4. "Runebound" (dla odmiany od "Magii i Miecza").
5. Carcassone (zwłaszcz jeśli chcę jeszcze przy okazji gry pogadać trochę z ludźmi).
 
lukaszmigura
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:15 pm

Najlepsze gry planszowe za 300 zł

pt sty 30, 2015 7:28 pm

Specu pisze:
- i oczywiście: GO (za dobry zestaw wychodzi koło 200-250zł)
nie spodziewałem się, że spotkam tu goistę xD
 
Altmundi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 29, 2014 9:47 pm

Najlepsze gry planszowe za 300 zł

pn lut 02, 2015 9:01 pm

Gra do 300 zł? Huh, ze wszystkich pozycji na rynku, z ręką na sercu, tak jak niektórzy poprzednicy poleciłbym Magię i Miecz. Planszówka kultowa, która odżywa i to zdecydowanie ostatnimi czasy! Z nowszych pozycji zdecydowanie Gra o Tron - rozbudowana i zarazem bardzo wciągająca :)
 
Awatar użytkownika
Wiewiorek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 03, 2015 12:37 pm

Najlepsze gry planszowe za 300 zł

śr lut 04, 2015 9:09 am

Fajne są planszówki, które mają historię i nawiązują tematyką do filmu/książki którą sporo ludzi zna, jest to podyktowane towarzystwem które pierwszy raz będzie grało, ale będą mieć dużą chęć szybko nauczenia się i grania, dlatego Magia i Miecz jest genialną pozycją
 
Altmundi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 29, 2014 9:47 pm

Re: Najlepsze gry planszowe za 300 zł

pt lut 06, 2015 8:19 pm

Zdecydowanie tak ;) Dlatego np. bardzo popularny jest teraz Wiedźmin - w rozmowach z osobami, które planszówkami zajmują na co dzień, często słyszę o olbrzymim zainteresowaniu tą grą. :)
 
Folajski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 04, 2015 12:11 pm

Re: Najlepsze gry planszowe za 300 zł

śr mar 04, 2015 12:14 pm

300 złotych to dużo i wybór na pewno jest duży za taką cenę. Może gra Pandemia? Grałem, jest całkiem ok. Widzę, że Na Nokaucie jest za 9 dyszek To też zależy czy chce się grać z babami czy z samymi facetami...
Ostatnio zmieniony pt paź 02, 2015 11:28 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
eizzy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 12:47 pm

Re: Najlepsze gry planszowe za 300 zł

czw kwie 30, 2015 12:50 pm

Za 300 zł można kupić naprawdę coś ciekawego, albo nawet kilka ciekawych rzeczy. Może klasycznie scrabble? Dużo zabawy, każdy mniej więcej zna, a jeżeli nie to odsyłam do artykułu - http://skleptoysbox.weebly.com/blog/original-scrabble-gra-laczaca-pokolenia , ponieważ historia tej gry jest równie ciekawa jak sama gra :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Najlepsze gry planszowe za 300 zł

sob maja 02, 2015 2:07 pm

Ja od paru lat grywam z "Na Grunwald" z najbliższymi. Najlepsza zabawa jest jednak wtedy, kiedy gra maximum osób, czyli 4, bo wówczas trzeba nieźle wysilić mózgownicę, by wygrać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości