Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr kwie 30, 2008 11:26 pm

Arthas Verley pisze:
(Informacje podane na tej stronie powielają wcześniejsze, pytam o ostatnią część trylogii, w której toczą się interesujące nas wydarzenia

Owa część premierę będzie mieć 3 czerwca, więc jesli na forum nie mamy kogoś z wydawnictwa odpowiedzialnego za wydanie Ascendancy of the Last albo też nie mamy tu Lisy Smedman (lub kogoś kto pomagał jej przy pisaniu :D) to najnowszych spoilerów nie otrzymasz, bo takowych nie ma :)
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

sob maja 24, 2008 11:54 am

Zapytam jeszcze raz bo najwyraźniej nikt niezwrócił uwagi na moje pytanie:
Czy ktoś może podać szczegóły dotyczące zniszczenia Głębokiego Imaskaru i powrotu części jego mieszkańców na tereny Raurin??
Aha i co z moim ukochanym Rashemenem?? Też go wysadzili w powietrze a może żeby było coś nowego to Rashemen IMPLODOWAŁ?? Razz
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

sob maja 24, 2008 5:04 pm

shakh pisze:
Czy ktoś może podać szczegóły dotyczące zniszczenia Głębokiego Imaskaru i powrotu części jego mieszkańców na tereny Raurin??


To już było opisywane wcześniej, jak nie w tym wątku to w innym, przejrzyj sobie jeśli Cię to interesuje, bo nikomu raczej nie będzie się chciało tego wyszukiwać za ciebie.

shakh pisze:
Aha i co z moim ukochanym Rashemenem?? Też go wysadzili w powietrze a może żeby było coś nowego to Rashemen IMPLODOWAŁ??


Po lekturze Grand History of the Realms, nie pamiętam nic związanego z Rashemenem, ale że czytałem już dawno, a w dodatku nie jest to moja ulubiona kraina, to dzisiaj wieczorem,siądę, przejrzę i może coś jutro napiszę.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

ndz maja 25, 2008 1:05 pm

Verdes pisze:
shakh pisze:
Czy ktoś może podać szczegóły dotyczące zniszczenia Głębokiego Imaskaru i powrotu części jego mieszkańców na tereny Raurin??


To już było opisywane wcześniej, jak nie w tym wątku to w innym, przejrzyj sobie jeśli Cię to interesuje, bo nikomu raczej nie będzie się chciało tego wyszukiwać za ciebie.


Wiem czytałem, problem w tym że to były ogólniki, ja potrzebuje szczegółów.
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

ndz maja 25, 2008 8:00 pm

Wiem czytałem, problem w tym że to były ogólniki, ja potrzebuje szczegółów.


To dawaj konkretniejsze pytania, może ktoś będzie wiedział i odpowie.

shakh pisze:
Aha i co z moim ukochanym Rashemenem?? Też go wysadzili w powietrze a może żeby było coś nowego to Rashemen IMPLODOWAŁ?? Razz


Przed Spellplague Grand History of the Realms mówi tylko o jednym konflikcie Rashemenu z Thay, zakończonym małą bitwą, zresztą sam konflikt był raczej mały.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

pn maja 26, 2008 12:50 am

Verdes pisze:
Wiem czytałem, problem w tym że to były ogólniki, ja potrzebuje szczegółów.


To dawaj konkretniejsze pytania, może ktoś będzie wiedział i odpowie.


Zniszczenie Deep Imascaru jego przebieg i powody szczególnie na tle historycznym, eksodus niedobitków i ich losy na raurin i czy oczywiscie podjęta jest próba odbudowy Imperium Mechaników
 
djin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 05, 2008 1:28 am

czw cze 05, 2008 3:08 pm

Witam wszystkich. Świetny temat (!) i mój pierwszy post :)
Ale do rzeczy.

1: Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o wydarzeniach jakie miały miejsce w Dolinie Lodowego Wichru. Najlepiej chronologicznie, ale nie wymagam :)
2: Jacy są najbardziej znani poszukiwacze przygód z tamtych krain.
3: Czy występują tam (w Dolinach LW) jakiekolwiek złowrogie organizacje np. czy mieście się tam gdzieś Kult Smoka itd.
4: Gdzie w faerunie najczęściej występują zakony mnichów Żółtej Róży?
5: Dziękuję pięknie :D
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

pt cze 06, 2008 8:14 am

amnezjusz pisze:
Owa część premierę będzie mieć 3 czerwca, więc jesli na forum nie mamy kogoś z wydawnictwa odpowiedzialnego za wydanie Ascendancy of the Last albo też nie mamy tu Lisy Smedman (lub kogoś kto pomagał jej przy pisaniu ) to najnowszych spoilerów nie otrzymasz, bo takowych nie ma


A czy teraz - kilka dni po premierze - ktoś może już powiedzieć coś więcej?
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

pt cze 06, 2008 9:17 am

4: Gdzie w faerunie najczęściej występują zakony mnichów Żółtej Róży?


Zakon ten znajduje się w górach Ziemnej Ostrogi w Damarze.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt cze 06, 2008 12:24 pm

A czy teraz - kilka dni po premierze - ktoś może już powiedzieć coś więcej?

Tak, giną kolejne postaci :D Sam nie czytałem 3 części powieści, ale z zachodnich forów wynika że:
[spoiler]Ginie kolejny Wybraniec. Tym razem z listy Chosenów wymazujemy... Quile! (szkoda wielka). Co więcej, panteon drowów cały czas stosuje terapię odchudzającą tak, że obecnie pozostaje tylko Lolth i (chyba) Pań Śluzów. Eilistaree has passed away i ogólnie wielki blob! :P

Nie chce mi się za bardzo o tym pisać (bo też za bardzo nie podoba mi się to co zrobiła pani Smedman, dlatego rzucam kilka linków:
Link Wizardowy
Link Świecowieżowy[/spoiler]
EmperorShard pisze:
Zakon ten znajduje się w górach Ziemnej Ostrogi w Damarze.

W 1373 Monasterium o mały włos nie zostało zniszczone przez chromatyczne smoki, znajdujące się pod wpływem Sammastera.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt cze 06, 2008 5:19 pm

Dzięki amnezjuszu za informację i linka do rozwiązania wątków z nowej powieści.
[spoiler]Niestety mocno się zawiodłem na tych informacjach. Osobiście bardzo lubiłem Quile Veladorn i jej uśmiercenie to wyrzucenie kolejnej klimatycznej postaci z FR, naprawdę szkoda. W ogóle dziwi mnie nieco taktyka wyrzucania kolejnych bohaterów (szczególnie tych mniej jednoznacznych) z settingu. Takie upraszczanie nie jest najlepsze.

Poza tym po cichu liczyłem na stworzenie dualistycznego panteonu drowów (opozycja Lloth - Eilistraee), ale wygląda na to, że Wizardzi uznali coś takiego za zbyt skomplikowane dla Amerykanów i postanowili zostać przy złych, mrocznych drowach.[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

pt cze 06, 2008 5:46 pm

Dziękuję za info, mam jeszcze jedno pytanie(chyba już ostatnie):
Czy w powieści był wspominany Vhaeraun? Rozumiem, że wraz ze śmiercią Eilistraee - on również uległ zniszczeniu, ale wolę się upewnić.
 
djin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 05, 2008 1:28 am

sob cze 07, 2008 8:49 am

W 1373 Monasterium o mały włos nie zostało zniszczone przez chromatyczne smoki, znajdujące się pod wpływem Sammastera.


Jakim sposobem udało im sie przetrwać? Bo sami mnisi chyba by nie podołali walce ze smokami?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob cze 07, 2008 8:54 am

Nie miałem okazji czytać powieści, która opowiada o tych wydarzeniach, więc odpowiem na podstawie wiedzy ogólnej.

Według tego co można było przeczytać w spoilerach klasztor został bardzo poważnie uszkodzony, ale ostatecznie mnichom udało odeprzeć się atak smoków. Znaczy to, iż straty i zniszczenia były całkiem spore. Można przypuszczać, że mimo wszystko tak ważne miejsce miało systemy obronne na tyle silne (czy to magiczne, czy tradycyjne), które pozwoliły na odparcie napaści. Poza tym smoki w czasie szału, choć znacznie bardziej zawzięte, są nieco mniej groźnymi przeciwnikami.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob cze 07, 2008 11:13 am

Co chyba jednak ważniejsze w obronie Monasterium mnichów wspomagały dwa dobre smoki na które szał działał w bardzo nikłym stopniu - brązowy jaszczur Chatulio oraz smok pieśni Kara + jeszcze jakaś dość dobra grupa najemników :)
 
djin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 05, 2008 1:28 am

sob cze 07, 2008 11:44 am

Dziękuje wszystkim, informację się przydarzą :wink:

I jeszcze jedno pytanie. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o najważniejszych wydarzeniach jakie miały (o ile takowe wogóel były) miejsce w Dolinie Lodowego Wichru.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz cze 08, 2008 10:06 am

Wydaje się, że w Dolinie Lodowego Wichru nic ważnego w ostatnim czasie się działo. Można spokojnie założyć, że życie toczy się tam tak samo jak wcześniej. Specyfika regionu, który znajduje się na uboczu głównych wydarzeń w FR sprawia, że wielka historia praktycznie tam nie zagląda. Potwierdza to brak jakiekolwiek nowej książki czy podręcznika, które dotyczyłyby tego miejsca.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

ndz cze 08, 2008 2:16 pm

En Taro Adun

Hm... A wiadomo co z Drizztem? Bo mam wrażenie, że wszystkie złe pomysły się ziszczą... Zabicie Eili i Qilue tylko to potwierdza.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz cze 08, 2008 7:58 pm

Brat_Draconius pisze:
Zabicie Eili i Qilue tylko to potwierdza


Hm, znaczy, że zabijają dobre drowy? Może pozbędą się jeszcze jednego- pana D :D
 
djin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 05, 2008 1:28 am

ndz cze 08, 2008 9:12 pm

Niestety, przez całą edycje 4.0 towarzyszyć nam będzie on :P I btw, czy wiecie ze w 4 ed. nie będzie klasy barda oraz mnicha :| I wogóle jak przeglądałem podręcznik to mi WoWem zajechało.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz cze 08, 2008 9:33 pm

djin pisze:
Niestety, przez całą edycje 4.0 towarzyszyć nam będzie on :P I btw, czy wiecie ze w 4 ed. nie będzie klasy barda oraz mnicha :| I wogóle jak przeglądałem podręcznik to mi WoWem zajechało.


monk bard barbi i pare innych klas bedzie w kolejncyh Players Handbookach
 
Awatar użytkownika
-tayan-
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:22 pm

pn cze 09, 2008 3:18 pm

Co nie zmienia faktu, że też miałem identyczne odczucia odnośnie 4 ed. Poprostu papierowy WoW.
 
Falvin

wt cze 10, 2008 4:13 pm

Właśnie wczoraj zapowiedziano nowy dodatek do gry cRPG Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir. Jak sam tytuł wskazuje, fabuła gry będzie preludium do wydarzeń z Faerunu edycji 4.0. Zehir jest bóstwem zła i morderstw yuan-ti. Na razie nic więcej nie wiadomo.

Wspominam o tym, bo wydarzenia z cRPG również uznawane są za kanoniczne, ot chociażby Wyjąca Śmierć w Neverwinter w pierwszej odsłonie tej gry (o której możemy przeczytać w Grand history of the Realms).
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

wt cze 10, 2008 4:24 pm

Zabicie Eili i Qilue tylko to potwierdza.

Czy ktoś mógłby mnie skierować do źródła gdzie mógłbym o tym poczytać. Qilue jest moją ulubina z Siedmiu Sióstr i chętnie bym o tym przeczytał jak do tego doszło.

edit. Troche to trwało bo musiałem przejrzeć cały ten temat ale już znam odpowieź na moje pytanie. Te barany z WotC robią z Faerunu Greyhawk. Na głowe upadli. Czyli panna smedman pod koniec ostatniej książki kontynuujacej przygody Halistry Malearn zabija Qilue i Eilistraee. Kaszana. To dawało faerunski drowom nie powtarzalny klimat. Ładny panteon. Ale coż dla jankesa musi być wszystko proste bo inaczej tego nie ogarnie. :x
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

wt cze 10, 2008 8:17 pm

Wspominam o tym, bo wydarzenia z cRPG również uznawane są za kanoniczne, ot chociażby Wyjąca Śmierć w Neverwinter w pierwszej odsłonie tej gry (o której możemy przeczytać w Grand history of the Realms).


Ile razy już to było. WYDARZENIA Z CRPG NIE SĄ KANONICZNE. WYDARZENIA Z NWN NIGDY NIE BYŁY KANONICZNE.
Zaraza, która była w mieście Neverwinter nie ma NIC wspólnego z Wyjącą Śmiercią. Żadne wydarzenia z NwN NIE miały miejsca w FR.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

wt cze 10, 2008 8:38 pm

Verdes pisze:
Ile razy już to było. WYDARZENIA Z CRPG NIE SĄ KANONICZNE. WYDARZENIA Z NWN NIGDY NIE BYŁY KANONICZNE.

+ 1 Tylko dziwnym trafem było to, że według Fiendish Codex II aspekt Mefistofelesa był w uwięziony (lub po prostu był) w Podgórze. Brzmi znajomo ? :wink:
 
Awatar użytkownika
Matheous
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 11, 2007 6:23 pm

wt cze 10, 2008 8:46 pm

To, że jakieś wydarzenie było w grze nie oznacza, że nie może ono być kanoniczne. Po prostu - sam FAKT bycia w grze nie czyni go kanonicznym, ale jeżeli jest ono również w jakiejś książce - to już do kanonu należy. Dla przykładu, istnienie i śmierć Bhaala jest kanoniczne, ale walka Dzieci Bhaala i wyniesienie jednego z nich na tron już niekoniecznie :P
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt cze 10, 2008 8:54 pm

Matheous pisze:
Dla przykładu, istnienie i śmierć Bhaala jest kanoniczne, ale walka Dzieci Bhaala i wyniesienie jednego z nich na tron już niekoniecznie :razz:

Dzieci Bhaala akurat po kilku latach od wydania gry stały się kanoniczne, choć ich obecność ma znacznie mniejsze znaczenie niż to widzieliśmy w grze :).

Generalnie jednak zasada jest prosta - jeśli coś jest w podręczniku lub w książce (tutaj wyjątkiem są książki na podstawie gier) to jest kanoniczne. Oczywiście nie oznacza to, że wydarzenia z gier łatki oficjalne nigdy nie dostają, czasem się tak zdarza czego przykładem są potomkowie Bhaala czy Mefistofeles w Podgórze.
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

wt cze 10, 2008 9:43 pm

Vitriol Plugawiciel pisze:
Tylko dziwnym trafem było to, że według Fiendish Codex II aspekt Mefistofelesa był w uwięziony (lub po prostu był) w Podgórze. Brzmi znajomo ?


A co ja Ci poradzę, że czasem jakieś wydarzenie z gry, w którą autorzy FR najwyraźniej grali spodoba się im tak bardzo, że zawrą je w INNEJ formie w FR.
Wydarzenia z gier się nie wydarzyły, to że ogólne pomysły czasem w jakiejś formie były inkorporowane do FR NIE znaczy, ze wydarzenia z gier są kanoniczne.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw cze 12, 2008 2:09 pm

Kto mówi, że w innej formie, jak to jest wydarzenie z gry minus cała otoczka. Wydarzenie jest kanoniczne, otoczka (czyli reszta gry) - nie.
Ostatnio zmieniony pt cze 13, 2008 12:25 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości