Zrodzony z fantastyki

 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

czw paź 23, 2008 9:58 am

Raczej nie "krainy" a ich fragment, a dokładnie Lśniące Południe. Ciekawy pomysł, sam jednak nie mam dostępu do materiałów nowej edycji. Fajnie by było gdyby za to wzięli się polterowi wymiatacze a efekt mógłby każdy zobaczyć na stronie głównej w formie artykułu.
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

ndz paź 26, 2008 12:37 pm

Przepraszam ze dwa posty pod rząd, ale nie wiem, czy poprzez edycję temat by został oflagowany jako odświeżony; mam pytanie:
Jakie dokładnie zmiany na mapie Faeurnu zaszły? Obejrzałem mapkę z Faerun wiki, ale postarali się tam, by była nieczytelna, więc mam tylko powierzchowne wnioski. Jakie krainy wyleciały, jakie powstały i jak prezentuje się sytuacja-tak ogólnie-na mapce w roku 1479? Widzę tam coś, co cieszy me serduszko, mianowicie "High Immaskar" i mam nadzieję, że to osłodzi mi stratę Halruua, która zamieniła się w czarną pustynię (tak to wygląda na mapie). Jeśli ktoś ma dostęp do informacji, to byłbym wdzięczny; tak ogólnie opisać, jak to teraz wygląda, co się zmieniło.
poza tym czy mi się wydaje, czy teraz i Splot i Cienisty Splot są bez boskiej kontroli? Czy to oznacza, że do łask wracają zaklęcia poziomów 10+? bo jeśli tak, no to nieźle ^^
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

śr lis 05, 2008 1:04 pm

Potym jak Cyric zabił Mystre przy udziale Shar, ta ostatnia liczyła na przejcie kontroli nad splotem. Ale się przeliczyła - splot przestał istnieć a ona straciła kontrole nad cienistym splotem (który po prostu chyba tez przestał istniec - podręcznik nie jest w tym miejscu precyzyjny). Starorzytni Netherylczycy mieli racje - można rzucać czary bez pomocy splotu.

Potężni nekromanci znalezli swoje własne sposoby na pozyskiwanie energi cienia z Shadowfell (dawny Plan Cieni), bez pomocy Shar.


Co do mapy - Chult jest teraz wyspą, starych imperiów nie ma, jest za to Wysoki Imaskar, Kraj dragonbournów, kraj sarrukhów i chyba cos tam jeszcze.

Mazticy nie ma jej miejsce zają Abeir gdzie zasadniczo rządzą smoki i żyje Jaśniejący Rorn Furia, przedwieczny poziom 33, napotężniejszy potwór w podręczniku (w ksiedze potworów ten sam oziom ma Orkus).

U wybrzerzy Abeiru leży niezabudowana, zalesiona kopia Evermet. Prawdziwe Evermet przeniosło się teraz do Feywild (dawne Faerie)

Wyspa gnomów konstruktorów nie istnieje.

to chyba tyle :p
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

śr lis 05, 2008 5:35 pm

Dzięki, ale byłem tak już zniecierpliwiony czekaniem, że przetrząsnąłem niebo i ziemie i dotarłem do handbooka. Z tego, co zrozumiałem to chyba jednak sploty nadal istnieją, ale bez boskiej kontroli.
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

pn lis 24, 2008 7:04 pm

Nie wiem czy odpowiedni temat na to pytanie ale słyszałem ża po zniszczeniu Halrui jakaś grupa ludzi przetrwała i lata teraz na latających statkach, moglibyście mi ją z grubsza opisac?
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

pn lis 24, 2008 7:39 pm

nazywają siebie kompanią pięciu. pięć latających statków. są to najemnicy/kupcy którzy w razie czego udzielają sobie wzajemnej pomocy.
ich "siedzibą" jest latająca anklawa zasiedlona przez harulianskich potomków. jest to takie latające miasteczko (w porównaniu z latającymi miastami netherilu) powstało na earthmot'cie (taka latająca skała - typowa dla współczesnego faerunu)
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

wt lis 25, 2008 10:14 am

Dzięki, trzeba przyznac że to jeden z niewielu pomysłów w 4e który mi się spodobał.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

wt lis 25, 2008 12:25 pm

a czy mógłby mi ktoś opisać w miarę dokładnie jak powstał High Imascar i co z Deep Imascarem?? Im więcej szczegułów tym lepiej...
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

wt lis 25, 2008 8:08 pm

shakh:

Przez spellplauge mulhorand został ro...ny. Część mieszkańców deep imaskaru, pod wodzą Ususi Manaallin wyruszyła na powieszchnię. Ususi przywróciła Pałac Purpurowego Imperatora (realnie przywróciła budowle z czasów starożytnego imaskaru) i reaktywowała państwo jako High Imaskar. Ususi jest Imperatorką, podleają jej czarodzieje zrzeszeni w ciała Artificer'ów, Planner'ów i Apperhender'ów. Państwo zamieszkuja potomkowie Imaskarczyków (z deep imaskaru) oraz mulanie. W państwie wszelkie niewolnictwo jest zakazane.

W mojej ocenie mimo stosunkowo pacyfistycznego harakteru władczyni kraj ma potencjał zbliżony do współczesnego netherilu. Można by je uznać (znow w mojej ocenie) z współczesne państwo neutralnych magów

Deep Imaskar też istnieje
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

wt lis 25, 2008 10:54 pm

Amon serdeczne dzięki i panowie jak macie więcej informacji na ten temat z chęcią się nimi "zaopiekuje"
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

sob gru 13, 2008 11:28 pm

Czy wiadomo może co dzieje sie z Maską?, Czy nadal żyje czy jego też Wizardsi unicestwili?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

ndz gru 14, 2008 11:08 am

Co do Maski i paru jeszcze bóstw nic nie wiadomo, niestety. Wielka tajemnica. Podobnie los dwóch z Siedmiu Sióstr... Same zagadki nam dają :( :( :(
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz gru 14, 2008 11:19 am

Najprościej mówiąc Maska zwyczajnie zniknął. Nie wymienia się go na liście obecnych bóstw, jednocześnie nie mówiąc ani słowem co się z nim stało, jak wygląda sprawa jego kultu itp.
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

ndz gru 14, 2008 11:54 am

Dobrze że przynajmniej pozostawili furtke dla MP w tej kwestii.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

czw gru 25, 2008 6:06 pm

Los Maski jest częściowo opisany w Shadowrelam.

Maska okazał się sługą Shar, to od niej pochodziła jego boska moc. Po zakończniu Shadowstorm, Shar wchloneła Maska, jednak on w tajemnicy przed nią przeniósł w czasie kobiete która nosiła w łonie dziecko jego wybrańca. Dzięki temu to dziecko urodzi się po spellplauge.

Może ono stanie się nowym Maskiem?

Tak czy siak, jest ono poszukiwane przez drugiego wybrańca Maski który razem z jego ojcem (swoim przyjacilem) oraz Księciem Pomroku Rilauvenem wchłonął boską esencję Volumaxa, który okazał się Kasonem Rel - dawnym wybrancem Maski (ktory ukradl Masce czesc boskiej esencji)

Wiem ze to troche zamotane ale nie moja wina :p
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

czw gru 25, 2008 10:47 pm

Okazał? Czyli znowu Wizardsi próbują wszystkim wmówic że tak było od zawsze? Kolejna głupie (jak dla mnie) zmiana na gorsze w 4e.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw gru 25, 2008 11:31 pm

Amon dzięki za informacje na temat Maska i jego obecnego statusu. Swoją drogą mógłbyś napisać coś więcej o tym "spadkobiercy", który ma się urodzić/urodził się po Spellplague? Sprawa wygląda dość ciekawie, szczególnie, że podróże w czasie były do tej pory rzadkością w FR (jak i cała chronomancja zresztą).

Renal Krwawy Skalp pisze:
Czyli znowu Wizardsi próbują wszystkim wmówic że tak było od zawsze?

Tak to już jest z nową edycją :) . Trzeba się przyzwyczaić do takich fabularnych kwiatków i przyjmować je na spokojnie.
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

pt maja 01, 2009 7:48 pm

Mam pytanie wyjaśni mi ktoś co jest z tą Mystrą? W jakich okolicznościach zginęła, kiedy to było co dalej ze splotem i wpływem na zwykłych czarodziejów... itd. Znalazłem tylko mała wzmiankę tu
Potym jak Cyric zabił Mystre przy udziale Shar, ta ostatnia liczyła na przejcie kontroli nad splotem. Ale się przeliczyła - splot przestał istnieć a ona straciła kontrole nad cienistym splotem (który po prostu chyba tez przestał istniec - podręcznik nie jest w tym miejscu precyzyjny). Starorzytni Netherylczycy mieli racje - można rzucać czary bez pomocy splotu.
by Amon
Trudno jest się przebić prze plątaninę ponad 500 postów.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pt maja 01, 2009 8:55 pm

Widmo to było omawiane ze 4 strony temu ale jeżeli trochę poczekasz to na pewno ci ktoś odpowie ja nie czuje się w tematyce 4 edycji zbyt kompetentny:D ale skorzystam z okazji i zadam swoje pytanie słyszałem że Tymora i Bashabe zostały znów połączone w jedno bóstwo losu czy jest to prawda? Jak do tego doszło? Z góry dziękuje za odpowiedz :)
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

pt maja 01, 2009 9:27 pm

Brilchan przeleciałem kilka stron i jednym z niewielu skutków tego szukanie jest dostanie oczopląsu... a i tak nie znalazłem jaki to ma wpływ na zwykłych magów(śmierć mystry)
I przy okazji chciałbym się spytać jakie POLSKIE książki traktują o losach FR po roku dzikiej magi, ponieważ w angielskim nie jestem za dobry ;)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt maja 01, 2009 10:04 pm

Najkrócej rzecz ujmując śmierć Mystry, zniszczenie Splotu i Spellplague spowodowała, że wszyscy klasyczni magowie stracili swoje moce, a ich umiejętności manipulowania magią okazały się kompletnie nieprzydatne w nowych okolicznościach. W związku z tym musieli nauczyć się korzystania z magii w nowy sposób. Niektórym się to udało, inni pozostali bez mocy, a jeszcze inni wykorzystali ścieżki na skróty i zawarli różne, dziwne pakty z mrocznymi mocami.

Widmo pisze:
I przy okazji chciałbym się spytać jakie POLSKIE książki traktują o losach FR po roku dzikiej magi,(...)

Tutaj mogę polecić tą stronę, znajdziesz na niej większość książek z FR z podaną datą ich akcji. Potem wystarczy zobaczyć co z tego wyszło w naszym kraju.
 
Azmodan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 7:53 pm

ndz cze 14, 2009 9:20 pm

Czy ktoś wie jaki jest los Amlaruil Moonflower? Czy przeżyła, a jeśli tak to gdzie się znajduje.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn cze 15, 2009 12:02 am

Zniknęła i zapewne nie żyje. Tron Evermeet stoi obecnie pusty, wyspą rządzi Rada (której skład niewiele się zmienił), a lud czeka na powrót jakiegoś spadkobiercy Moonflowerów.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

pn cze 15, 2009 7:46 am

A może do władzy wróci ród Durothil? :P
(Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ^^')
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn cze 15, 2009 9:27 am

OneMoreGodDamnElf pisze:
A może do władzy wróci ród Durothil? :razz:

Wbrew pozorom pytanie to musi być całkiem popularne, bo Wizardzi umieścili na nie odpowiedź w FRGC :). Dokładnie rzecz ujmując napisali, że Durothilowie (a także inne złote domy) z Rady chętnie przejełyby tron, ale lud Evermeet nigdy by się na to nie zgodził.
 
Azmodan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 7:53 pm

pn cze 15, 2009 7:50 pm

Z tego co powiedziałeś wynika, że w podręczniku do czwartej edycji jest napisane, że Evermeet rządzi rada starszych, ale nie ma żadnych informacji o tym co się stało z Amlaruil. To trochę dziwne, że twórcy nie podali żadnych konkretów.

A co do pustego tronu, to co z Lamruilem? Niby pojechał na tą inną wyspę ale swoją drogą powinien objąć tron Evermeet.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn cze 15, 2009 8:12 pm

Azmodan pisze:
Z tego co powiedziałeś wynika, że w podręczniku do czwartej edycji jest napisane, że Evermeet rządzi rada starszych, ale nie ma żadnych informacji o tym co się stało z Amlaruil. To trochę dziwne, że twórcy nie podali żadnych konkretów.

Dokładnie tak i w czwartej edycji to nie jest dziwne. Tutaj pełno jest rzeczy, które pojawiły się lub zniknęły bez żadnego uzasadnienia czy wyjaśnienia. Taki już urok nowego FR.

Azmodan pisze:
A co do pustego tronu, to co z Lamruilem? Niby pojechał na tą inną wyspę ale swoją drogą powinien objąć tron Evermeet.

Logicznie rzecz biorąc powinien, ale według nowego podręcznika tego nie zrobił. Zresztą w ogóle w FRCG nie wspomina się o istnieniu kogoś takiego jak Lamruil.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pt cze 19, 2009 8:52 am

Słyszałem że Tymora i Bashabe zostały znów połączone w jedno bóstwo losu czy jest to prawda? Jak do tego doszło? Z góry dziękuje za odpowiedz :mrgreen:

@ DOWN

Uff dzięki nie będą Ao :razz: i tobie Radnonie za odpowiedź
Ostatnio zmieniony pt cze 19, 2009 10:20 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt cze 19, 2009 9:14 am

To akurat nie jest prawdą. Tymora i Beshaba to wciąż dwa różne bóstwa. W ich wypadku nic się nie zmieniło.
 
Awatar użytkownika
LordiSion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob lip 07, 2007 7:25 pm

sob cze 20, 2009 9:48 am

Długo nie byłem obecny na forum i się porobiło... siedze mocno nie w temacie;/

Mógłby ktoś podać tytuły podręczników i inne źródła z których bierzecie informacje o najnowszej historii Faerunu, wykluczając stronę Wizardsów, która w najbliższej nadażającej sie okazji postaram sie przeglądnąć?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości