Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

Najpotężniejszy wojownik Faerunu

ndz paź 15, 2006 6:46 pm

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pomysł założenia tego tematu. Dlatego pytam się was użytkownicy, kto według was jest najpotężniejszym wojownikiem* Krain. Chętnie poznam waszych faworytów, oraz co sprawia, że właśnie ich uważacie za Tak potężne postaci. Moich faworytów przedstawię troszkę później, chcąc wpierw poznać wasze typy, których jestem niezwykle ciekaw :)

* - nie dajmy się zwieść temu słowu. Nie chodzi mi tylko o typowych wojów, ale również barbarzyńców, łowców i wszystkich tych którzy ponad wszystko przedkładają siłę i umiejętności walki wręcz.

PS. Do założenia tego tematu zainspirował mnie temat o najpotężniejszych spellcasterach Faerunu ;)

Filio

ndz paź 15, 2006 7:04 pm

Może to dziwić lub nie, jednak ja uważam Drizzta za najpotężniejszego wojownika (mimo tego, iż jego statystyki nie są imponujące). Dlaczego?
W powieściach (tych, które czytałem) Salvatore'a był nie do pokonania, zawsze rozważny i nieustraszony i do tego przemierzył pół świata.
Czy któryś bohater parający się bronią białą mu dorówna?

Awatar użytkownika
pasztet
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 7:09 pm

Rozumiem że chodzi o wojowników którzy nie walczyli o jeden raz za dużo (czyt. jeszcze żyją), do nich zaliczyłbym:
- Drizzta Do'Uredna (czy się go lubi czy nie jest on wyśmienitym szermierzem)
- Wylfgara z klanu łosia
- Oboulda wiele strzał
- marszałka Srebrzystego Legionu (imienia nie pamiętam, syn Alustriel, wojownik i mag)
- trzech krasnoludzkich królów ze Srebrynch Marchii
- Selfarila Uoumdolphina - arcyostrze Mulmaster
- Artemisa Enteriego
- Jarlaxe'a Beanre
- Syculle Darkhope
- Dove Falcolnhand
Napewno są setki innych wojowników którzy mogą znaleźć sie na tej liście ale ci odrazu nasuneli mi się na myśl.
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 8:37 pm przez pasztet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 7:18 pm

Dwie postacie, które od razu przychodzą mi do głowy to:
- Shuruppak, były wybraniec Gilgeama,
- Abordabe (o ile dobrze pamiętam imię), przywódca największego plemienia z Narfell (w drugiej edycji miał 30 poziom wojownika).

Awatar użytkownika
$limaq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 15, 2006 7:25 pm

Selfarila Uoumdolphina - arcyostrze Mulmaster

Ma ktoś rozpiske owego delikwenta? Strona fabularna również mnie interesuje.

Awatar użytkownika
pasztet
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 7:33 pm

Lendir pisze:
- Abordabe (o ile dobrze pamiętam imię), przywódca największego plemienia z Narfell (w drugiej edycji miał 30 poziom wojownika).

Teraz ma 10 poz. woja i 5 barbarzyńcy i jest starym dziadkiem. Można porównać go do Durnana z Waterdeep niegdyś równiez potężnego wojownika ale teraz odczuwającego brzemie lat.

$limaq pisze:
Ma ktoś rozpiske owego delikwenta? Strona fabularna również mnie interesuje.

W ZK:OŚ jest o nim nieco przy opisie Mulmaster ale tylko ogólniki.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz paź 15, 2006 7:38 pm

Seflaril (NZ łowca 2/ wojownik 20) jest władcą Mulmaster a co za tym idzie stoi na czele rządzących miastem Ostrz. Wszyscy w mieście popierają go, gdyż każda osoba która jawnie odniesie się z niechęcią do jego osoby, umiera/znika w dziwnych okolicznościach. Jest mężęm Tharchionki Eltabbar, dzięki czemu zyskał przychylność samego Szass Tama. Władca Mulmaster doprowadził również do sojuszu z Zhentami a obie znajomości (z Zhentami oraz CC) wykorzystuje do straszenia i wywierania nacisków na wrogach.

To tak pokrótce.
Swoje typy podam niedługo, ale juz teraz powiem, że kilku moich faworytów zostało juz wymienionych :)

Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 7:38 pm

pasztet pisze:
Teraz ma 10 poz. woja i 5 barbarzyńcy i jest starym dziadkiem. Można porównać go do Durnana z Waterdeep niegdyś równiez potężnego wojownika ale teraz odczuwającego brzemie lat.

:lol: Czy aby na pewno mówimy o tej samej osobie :wink: ? Wiek tak postaci nie masakruje. Durnan ma np. 18 poziom więc jest naprawdę silny :)

Awatar użytkownika
pasztet
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 7:46 pm

Lendir pisze:
Czy aby na pewno mówimy o tej samej osobie

faktycznie pomyliłem się. Zwracam honor. to jest opis Thalamana Harthgrotha przywudcy największego plemienia Narfell - Harthgroth (dane z 1372 RD).

Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 7:51 pm

pasztet pisze:
faktycznie pomyliłem się. Zwracam honor. to jest opis Thalamana Harthgrotha przywudcy największego plemienia Narfell - Harthgroth.

I ja także zwracam honor bo wychodzi na to, że autorom trzeciej edycji nie spodobał się pomysł istnienia tak epickiego wojownika w Narfell. W drugiej edycji największym plemieniem Narfell było Abordabe a o Harthgroth nie było ani słowa. Najwyraźniej w nowej edycji skasowano to plemię i jego wielkiego przywódcę i wprowadzono kompletnie nowe z o wiele słabszym wodzem. Żeby było ciekawiej wszystkie inne plemiona się zgadzają.

Aramil Lai'Dabernon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 15, 2006 8:18 pm

Tak jak przy temacie o najpotężniejszym spellcasterze Faerunu musimy zwrócić uwagę zarówno na potęgę osobistą tj. poziomy, przedmioty, umiejętności, ale i na sojuszników itp. To wszystko razem stanowi o prawdziwej sile postaci. Co do moich faworytów to są to:

-Drizzt Do'Urden
-Artemis Entreri
-władcy Cytadel Felbarr i Adbar oraz Mithrillowej Hali (Emerus Warcrown, Harbromm i Brunenor Battlehammer)
-Obould Wiele Strzał
-Nimor Imphraezl (pół drow pół smok cienia)
-Jarlaxle Baenre

Amnezjuszu, pasztecie gdzie można przeczytać o postaciach, które wymieniliście? Informacje o nich są w jakichś podręcznikach czy książkach? Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Im dłużej śledzę to co się dzieje na forum i im więcej postów czytam, to dochodzę do wniosku, że nawet za 10 lat nie będę miał takiej wiedzy jak wy :razz:

Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 15, 2006 8:28 pm

Moimi kandydatami do tytułu Najpotężniejszych Wojowników Faerunu, oprócz wymienionych wcześniej: Shuruppaka, Artemisa Enteriego, Jarlaxe'a Beanre oraz Selfarila Uoumdolphina, są na pierwszym miejscu:
Rhinnom Dannihyr (Łotrzyk 15/ Skrytobójca 5) - Wielki Mistrz Cieni a zarazem jeden ze znanych członków Rady Sześciu,
Kyrran Szary Pan (Tygrysołak, Tropiciel 2/ Wojownik 6/ Rycerz Wiary 5) - Jeden z najwyżej postawionych walczących członków kościoła Malara,
Naergoth (Wojownik 18) - Przywódca jednej z ważniejszych komórek Kultu Smoka,
Thessaloni Canos (Wojownik 17) - Władczyni Alaoru a także doświadczona przywódczyni i żeglarka,
Rethnor (Wojownik 16/ Łotrzyk 7) - Jeden z pięciu najwyższych kopitanów Luskan, Członek Towarzystwa Krakena.

Warci napomknięcia są też:
Arrk - Troll. Może najpotężniejszy nie jest ale radzi sobie w życiu a jego bojowe zdolności na pewno mu w tym pomagają,
Lord Tagreth Cormaeril - Pradziad Skrytobójców, przywódca Ognistych Noży. Jest już bardzo stary i zmęczony życiem ale poziomy jakie posiadał (Wojownik 3/ Łotrzyk 7/ Skrytobójca 7) świadczą o jego dawnej potędze.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz paź 15, 2006 10:19 pm

A ja podam jeszcze jednnego, a raczej jedną wojowniczkę, mianowicie Cyrvisnee (w trzeciej edycji miała 12 poziomów wojownika, ale z tego co wiem w 3.5 jest nieco inaczej) :) Co prawda jej SW (20?) nie jest tak wysokie jak np. Shuruppaka, ale ma za sobą brata oraz razem z nim włada Imperium Sy(o?)thilliskim, więc łatwym przeciwnikiem na pewno nie jest ;)

Awatar użytkownika
stachndz@o2.pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn paź 16, 2006 10:59 am

Wprawdzie nie wiem jak w ed. 3.5 (nie wiem czy żyje i jakie ma statsy) ale całkiem potężny był jawny lord Waterdeep Piergeiron, o ile pamiętam jest paladynem ok. 15? 20? lvl a to chyba coś znaczy
ps: pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

pn paź 16, 2006 12:49 pm

Witamy :)
Tak Piergeiron, żyje i ma się dobrze ;) Jest 17 poziomowym paladynem Tyra (według City of Splendors) a bycie jedynym obecnie jawnym lordem Waterdeep czyni z niego dość silną i wpływową postać. Oprócz niego, spośród lord należałoby wymienic dwie postacie. Wspomnianego wczesniej Durnana a także Testera (paladyna Tyra 20), nieustraszonego wojownika, przyjaciela jawnego Lorda. Jego celem i świętą misją jest ochrona miasta i tylko siebie obwinia za wszelkie niebezpieczeństwa jakie spadają na miasto.

Na moje typy jeszcze musicie poczekać ;) Z braku czasu nie mogę napisać tyle, ile bym chciał ;)

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn paź 16, 2006 3:05 pm

Nie wiem czy odnoszę dobre wrażenie, ale niektórzy wymieniaj tu większość nie za potężnych wojów, a ogólnie znanych. Rozmawiamy o mechanice, tak? A więc nie ma prawa tu być żaden Drizzt, Obould i inne Wulfgare. Ciężko na podstawie powieści określić rzeczywistą potęgę postaci. Drizzt ma 16 i tyle i nie należy do pierwszej ligi. IMO 1 liga:

Seflaril
Shuruppak
Piergeiron
Texter
Eltan
Rethnor
Mirthal Aendryr
Vaeraniia Hawklyn
Hippartes
no i mój osobisty faworyt - Fflar Starbrow Melruth
(kolejność przypadkowa)

PS. Jestem niemal pewien, że gdzieś po drodze zgubilśmy ze trzech mocarzy, wie ktoś może kogo?
Nie pamiętam ile SW ma Anth Malar, pamieta ktoś może?

Iolaos
Użytkownik
Użytkownik

pn paź 16, 2006 5:02 pm

Skoro wymieniamy potężnych wojowników itp. zastanawia mnie brak tak wybitnej postaci jak Gareth DragonsbanePaladyn20/Kapłan Ilmatera 5,który jest władcą Damary.

Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec

pn paź 16, 2006 5:13 pm

Kymil Nimesin pisze:

Anth Malar ma Skalę Wyzwania najprawdopodobniej 17. Dlaczego najprawdopodobniej? Ponieważ nie ma oficjalnie rozpisanego Szablonu Wybrańca Malara a przyjęta zasada określa, że poprzez Szablon Wybrańca Pomniejszego Boga SW zwiększa się o 2. Reszta to poziomy Barbarzyńcy. Dokładnie 15.

Kymilu, jeżeli Chcesz mechanicznie rozpatrywać potęgę wojowników (mi również by na tym zależało), to proszę podaj poziomy swoich kandydatów.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

pn paź 16, 2006 5:21 pm

Kymil Nimesin pisze:
Rozmawiamy o mechanice, tak?

Nie tylko ;) Mechanika i potęga osobista - owszem, ale jest również drugi aspekt a mianowicie kontakty, wpływy, sprzymierzeńcy,zasoby itp.
Kymil Nimesin pisze:
A więc nie ma prawa tu być żaden Drizzt, Obould i inne Wulfgare. Ciężko na podstawie powieści określić rzeczywistą potęgę postaci.

Mają prawo ;) Drizzt i jego kompanii mimo wszystko są silni(jak na Forgottenowe standardy wojów) i można miec o nich różne zdanie ale, przeżycie i zdobycie sławy (nawet przy wydatnej pomocy Salvatorego ;)) na groźnej Północy jest pewnym wyczynem :)
Kymil Nimesin pisze:

Jeszcze niedawno miał 15 poziom barbarzyńcy, teraz więc będzie miał gdzieś 17-18. Do tego należałoby dodać Szablon Wybrańca Malara (czyli +2 do SW według standarów Wizrdowskich lub +4 według Enworld :)).
Iolaos pisze:
Skoro wymieniamy potężnych wojowników itp. zastanawia mnie brak tak wybitnej postaci jak Gareth DragonsbanePaladyn20/Kapłan Ilmatera 5,który jest władcą Damary.

Tru :) Pan Dragonsbane jest i potężny i dość wpływowoy (w swojej okolicy of korz, ale dla niego głównie to się liczy. Poza tym ma dość mocna pozycję wśród kleru Ilmatera.

Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec

pn paź 16, 2006 5:36 pm

amnezjusz pisze:
Nie tylko ;) Mechanika i potęga osobista - owszem, ale jest również drugi aspekt a mianowicie kontakty, wpływy, sprzymierzeńcy,zasoby itp.

Imho nie jest dobrym pomysłem mieszanie tych dwóch kwestii (rzeczywista potęga postaci oraz władza, wpływy, sprzymierzeńcy). To są dwa zupełnie odrębne problemy. Poza tym jak porównywać mechaniczną potęgę jednej postaci do wpływów innej?

amnezjusz pisze:
Mają prawo ;) Drizzt i jego kompanii mimo wszystko są silni(jak na Forgottenowe standardy wojów) i można miec o nich różne zdanie ale, przeżycie i zdobycie sławy (nawet przy wydatnej pomocy Salvatorego ;)) na groźnej Północy jest pewnym wyczynem :)

Wulfgar ma 9 poziom. To jest słabo nawet jak na średnio potężnego wojownika :wink: Imho gdyby przyjąć, że do pierwszej ligi należą tylko postacie epickie to i tak lista nie będzie krótka.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

pn paź 16, 2006 6:35 pm

Lendir pisze:
Wulfgar ma 9 poziom. To jest słabo nawet jak na średnio potężnego wojownika Wink

O ile z tym się zgodzę, to
Imho nie jest dobrym pomysłem mieszanie tych dwóch kwestii (rzeczywista potęga postaci oraz władza, wpływy, sprzymierzeńcy). To są dwa zupełnie odrębne problemy. Poza tym jak porównywać mechaniczną potęgę jednej postaci do wpływów innej?

z tym się nie zgodzę. Nigdzie nie napisałem przecież, że powinnismy łączyć te dwie kwestie. Po prostu warto by spojrzeć na tę kwestię z pryzmatu tak potęgi (Shurupak, którego obawiają się w całym Untherze) jak i właśnie wpływów i znajomości i racja, nie powinniśmy łączyć i porównywać obu kwestii :)

Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec

pn paź 16, 2006 6:52 pm

amnezjusz pisze:
z tym się nie zgodzę. Nigdzie nie napisałem przecież, że powinnismy łączyć te dwie kwestie. Po prostu warto by spojrzeć na tę kwestię z pryzmatu tak potęgi (Shurupak, którego obawiają się w całym Untherze) jak i właśnie wpływów i znajomości i racja, nie powinniśmy łączyć i porównywać obu kwestii :)

Ok. Przyjęte do wiadomości.

To pozwolę sobie dodać kolejne dwie postacie:
- Alusair Obarskyr, w kategorii najbardziej wpływowy wojownik Krain będzie b. wysoko :)
- faraon Horustep III, jw. ale mechanicznie też jest silny.

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

pn paź 16, 2006 11:44 pm

Widzę, że temat rozwija się błyskawicznie a kolejne nazwiska padają z bardzo dobrą prędkością. Od siebie postaram się dopisać kilka postaci, które nie znalazły się jeszcze w tym miejscu a na takie miejsce zasługują według mnie. Kryteria to dość luźna mieszanka wpływów, znaczenia, sławy oraz osobistej potęgi. Jeśli chodzi o osobistą klasyfikację to na szczyście będą pewnie Shuruppak i kapitan Flar (szczególnie z czasów 2 edycji gdy wokół tej postaci unosiła się mgła legendy).
Mimo wszystko przjedźmy do rzeczy czyli do nazwisk:

Król Osaw (Pal 15 poziomu, Wybraniec Ubtao) - władca starożytnego miasta Mezro, jeden z najstarszych ludzi w Krainach a zarazem najpotężniejszych bara Ubtao (pierwszy z drugiej siódemki), ustępuje właściwie tylko Ras Nsi. Przy okazji ma moc zapamiętania każdego szczegółu ze swojego życia co sprawia, że jest istną skarbnicą wiedzy. W roku 1363 otworzył Mezro na świat zewnętrzny, bez wątpienia jedna z najpotężniejszych osób w Chult.

Lord Darvis Shennelm (CN meżczyzna człowiek Wjk 14 poziomu) - lord Chondatckiego miasta Hlath. Jeden z potężniejszych ludzi w państwie sprawujący de facto kontrolę nad handlem Starą Drogą.

Gubernator Anton Yinoran (NZ mężczyzna człowiek Wjk 13) - władca Iljak i główny handlowy konkurent Darvisa, też znana osobistość w Chodath, co ciekawe jest dość liberalny a wielu uważa go za marionetkę Arrabaru i władz centralnych.

Król Tarngardt Stalowy Cień (PZ mężczyzna duergar Wjk 17) - do niedawna tytularny władca słynnego miasta szarych krasnoludów Gracklstugh (obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej ale to materiał na inny temat). Tak naprawdę to zwykła marionetka w rękach prawdziwych władców kompleksu ale osobistej potęgi nie można mu odmówić.

Lady Ashakala Durothil (Wjk 20) - legendarna bohaterka Evermeet, najsłynniejszy i najlepszy jedziec smoków na wyspie; podobno do dziś czuwa w stanie magicznego snu czekając na wezwanie do walki w obronie elfiego ludu. Jej status w związku z obecnymi wydarzeniami lat 1374/1375 nie jest do końca znany.

Poza tym warto wspomnieć trzech "wojowniczych" bohaterów trylogii "Powrót Arcymagów" czyli Ghaelorna Nihmedu (Wjk7/Zakl8)*, Valę Thorsdotter (Wjk12)* i Takari Moonsnow (Trp8/Czar4)*. Nie są to może postacie wyjątkowo znane czy potężne ale na pewno miały pewien wpływ na wydarzenia roku 1372.

To tak na szybko. Kiedy przejrzę dokładniej materiały do drugiej edycji na pewno jeszcze kogoś dopiszę. Na początek zapewne kilku elfów z Evermeet np. Kerytha Blackhelma.

*Statystyki oficjalne podane za Dragon magazine nr 281.

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt paź 17, 2006 12:32 pm

Renald pisze:
Kymilu, jeżeli Chcesz mechanicznie rozpatrywać potęgę wojowników (mi również by na tym zależało), to proszę podaj poziomy swoich kandydatów.

Już się robi :D

Seflaril
Shuruppak
Piergeiron
Texter(20 paladyn human) - jeden z zamaskowanych lordów Waterdeep
Eltan (20 wojownik human) - przywódca straży Wrót Baldura
Rethnor
Mirthal Aendryr (wojownik10/łotr10 wild elf) - scoutlord Wealdathu, patroluje wschodnią, najniebezpieczniejszą, część lasu
Vaeraniia Hawklyn (20 tropiciel human female) - rezyduje w Elversult, pomaga swej przyjaciółce w rządzeniu
Hippartes (19 wojownik human) - najpotężniejszy wojownik Chessenty, obecny status, w związku z powrotem Tchazzara, nieznany
no i mój osobisty faworyt - Fflar Starbrow Melruth (pomiędzy 22 - 25 lvl. moon elf) - jeden z najpotężniejszych wojowników Faerunu, prawie każdy w Faerunie zna legende o tajemniczym Fflarze, dzielnym obrońcy Myth Drannor, który zmarł w 714 roku. Wskrzeszony w 1374 roku, przez Seiverila.
(kolejność przypadkowa)

Iolaos pisze:

No i jeden z ultra potężnych wojów o którym zapomniałem ukazał się :wink:

Renald pisze:
Anth Malar ma Skalę Wyzwania najprawdopodobniej 17. Dlaczego najprawdopodobniej? Ponieważ nie ma oficjalnie rozpisanego Szablonu Wybrańca Malara a przyjęta zasada określa, że poprzez Szablon Wybrańca Pomniejszego Boga SW zwiększa się o 2.

Taa, tak jest w przypadku ,,czystego'' dnd. W Forgotten Realms złamano te zasady i każdy oficjalny szablon ma SW +4.

amnezjusz pisze:
Mają prawo Drizzt i jego kompanii mimo wszystko są silni(jak na Forgottenowe standardy wojów) i można miec o nich różne zdanie ale, przeżycie i zdobycie sławy (nawet przy wydatnej pomocy Salvatorego ) na groźnej Północy jest pewnym wyczynem

Dobra, wiem, że przeżera mnie ta nienawiść do Drizzta i Salvatore'a. Ale cóż zrobić?

Radnon pisze:
Lady Ashakala Durothil (Wjk 20) - legendarna bohaterka Evermeet, najsłynniejszy i najlepszy jedziec smoków na wyspie; podobno do dziś czuwa w stanie magicznego snu czekając na wezwanie do walki w obronie elfiego ludu. Jej status w związku z obecnymi wydarzeniami lat 1374/1375 nie jest do końca znany.

Właściwie pani Cunnigham wróciła już na candlekeep(choć do połowy przyszłego tygodnia ma jej nie być), a więc będzie można się spytać o los Lady Durothil.

Mam postać, którą, przy dozie dobrej woli, można by zaliczyć do tej listy.
Garrik Oakspear(20 łotr) - osobisty ochroniarz Halastera, elf.

Jeśli patrzymy na potęgę od strony władzy itp., to myślę, iż Fflar dysponuje niezłą potęgą. Jest jedną z najważniejszych postaci w Myth Drannor i Cormanthorze, dowódcą Akh'Velahr. No i ma gigantomachiczne wpływy. W końcu jest jednym z największych bohaterów w historii i żywą legendą.

EDIT. Warto dodać, iż najpotężniejszym wojem w historii Faerunu był Coronal Eltagrim, legendarny władca Myth Drannor.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

wt paź 17, 2006 6:25 pm

Wielki czas abym ja cos napisał ;) Krainy pełne są potężnych wojowników, którzy samą swoja osoba wzbudzają lęk i grozę u jednych, a wzbudzają szacunek oraz uwielbienie u drugich. Spośród jeszcze nie wymienionych na uwagę zasługują:

Część pierwsza – postacie spotykane w podach do edycji 3-3,5.:

Generał Obrym Ironfist – PN, krasnolud tarczowy wojownik 19. Jest on dowódcą Straży Waterdeep, który normalnie ma pod swoim dowództwem 1200 Strażników, ale na okres wojen liczba ta wzrasta dziesięciokrotnie.

Admirał Helkar Horwyrd – PD, człowiek łotrzyk 10/ wojownik 8. Jest on dwódcą floty Waterdeep.

Hanor Kichavo – PD, człowiek mnich 10/ mnich Duszy Słońca 10. Jest on opatem Monastyru Duszy Słońca znajdującego się w Waterdeep a zaraz jedną z najważniejszych postaci Zakonu w Krainach.

Hykros Allumen – PD, człowiek paladyn 20 Tyra oraz Mistrz Loharin Goldbeard of Summit Hall – PD, pół-elf paladyn 20 Tyra. Przywódca kościoła Tyra w mieście Wspaniałości a drugi to dowódca największego zakonu tegoż boga znajdującego się w Waterdeep.

Oprócz nich ciekawymi postaciami, których siła jak i sława nie jest najmniejsza:

Naegroth Bladelord – NZ, wojownik 10/ Odziany w Purpurę 9. Dowódca komórki Kultu Smoka w sembijskim Smoczym Młynie. Jest to dość młoda komórka, ale Naergoth dośc szybko wprowadził tam ład i dyscyplinę.

Ly’stri Faerow – CZ, pół-drow łotrzyk 4/ wojownik 7/ Korsarz Wielkiego Morza 8. Kapitan pirackiego okrętu ”Czarna Wdowa” a zaraz najbardziej znany pirat północnych mórz.

Oprócz wyżej wymienionych postaci, wspomnę również co sądzę o niektórych, typach podanych przez Was wcześniej :)

Shuruppak oraz Fflar – dwójka, którą uznaje się za najlepszych żyjących obecnie wojowników Krain. Shuruppak, nawet mimo straty statusu Wybrańca jest uosobieniem strachu w Untherze oraz okolicznych krainach. Fflar natomiast jest...jakby to napisać, jest legendą, żywa legendą, bohaterem Myth Drannor, jest kimś wielkim ;)
Eltan – zgodzę się, ale czy Eltan nie jest zarazem przywódcą Płomiennej Pięści, największej w Amnie grupy najemników.
Król Ossaw – również się zgodzę, dodatkowo ma on poparcie w sześciu innych barae.
Lady Alusair – zgadza się. Wpływy i pozycja również stanowią o jej sile.

Na chwilę obecna to wszystko, ale tylko na chwilę obecną ;)

Soulnar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt paź 17, 2006 6:39 pm

Byłbym wdzięczny gdyby ktos podał jakie poziomy ma ten Shuruppak. Wszyscy prawie o nim piszecie, a mimo to jeszcze chyba nikt tego nie na pisał.

Mój faworyt to (chyba) Fflar.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

wt paź 17, 2006 6:49 pm

Shuruppak, były Wybraniec Gilgaema, Wojownik 20/ Łotrzyk 3/ Czarodziej 7 :) Krótki opis znaleźć można w Epic level Handbook.

Awatar użytkownika
pasztet
Stały bywalec
Stały bywalec

wt paź 17, 2006 8:25 pm

Czemu wszyscy zapomnieli o Dove Falcolhand (mam nadzieje że jeszcze żyje)? Czy człowiek, wybraniec mystry, Trp 14/ Zak 9/ Łtr 4/ Zwh 1 to mało by się równać choćby z wojskowymi przywódcami Waterdeep?

Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt paź 17, 2006 8:58 pm

Ja osobiscie za najlepwszego woja uwazam Rylda Argitha(niestety juz niezyje), Ktory byl czlonkiem drurzyny majacej na celu rozwiklania tajemnicy milczenia Lolth.Niestety statystyk jego nie znam.. lecz po jego czynach i randze mistrza w szkole Melee-Magthere mozna poznac ze jest on wielkim wojownikiem.

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

wt paź 17, 2006 9:02 pm

pasztet pisze:
Czemu wszyscy zapomnieli o Dove Falcolhand (mam nadzieje że jeszcze żyje)?

Zapomnieliśmy? Nie ;) Drugi raz już o niej wspominasz ;) a dodatkowo można jeszcze dodać że jest jedną z Siedmiu Miłych i Wesołych Siostrzyczek :) Tak, Dove jest potężna jako jednostka a i popracie innych Wybrańców Pani Tajemnic jest dużym (olbrzymim) wsparciem czyli jak najbardziej można ją zakwlifikować do "the most powerful" ;)
pasztet pisze:
to mało by się równać choćby z wojskowymi przywódcami Waterdeep?

1 na 1 by ich pokonała (raczej) ale jeśli Obrum wezwałby swoich ludzi to byłoby gorzej, ale i tak do czegos takiego nie dojdzie bo tak Dove jak i Obrym stoja o tej samej stronie i raczej nie zanosi sie na to by mieli stać się wrogami.