Zrodzony z fantastyki

 
zegarek11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 8:03 pm

Należne odszkodowanie

pt mar 18, 2016 10:03 pm

Witam wszystkich,

ostatnio miałem wypadek i byłem zmuszony do udania się na zwolnienie lekarskie. Pobyt w domu, to oczywiście mnóstwo wolnego czasu, więc zacząłem się zastanawiać czy skoro wypadek nie był z mojej winy i miał miejsce w pracy, to czy należy mi się odszkodowanie. Sam przypuszczam, że pewnie tak, ale bardziej zastanawia mnie kwestia gdzie się udać, by nie dostać marnych groszy? Myślałem o zgłoszeniu się do [ciach]. Czy ktoś z Was ma rozeznanie w tym temacie? Z góry dzięki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony czw lut 15, 2018 11:29 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: usunięcie treści reklamowych
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Należne odszkodowanie

sob mar 19, 2016 9:08 am

A macie tam u siebie kogoś od BHP, który zajmuje się takimi sprawami? Jeśli tak, to jemu powinieneś zgłosić, że miałeś taki a taki wypadek w miejscu pracy, on powinien zająć się tą sprawą i zbadać okoliczności zajścia. Albo zorientować się w najbliższej Inspekcji Pracy lub u lekarza medycyny pracy, co masz dalej zrobić.
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

Należne odszkodowanie

pn mar 21, 2016 1:54 am

Jeśli pracujesz to jesteś raczej ubezpieczony, z tego tytułu zależnie od obrażeń należy ci się odszkodowanie którego wysokość jest wyceniana na zasadzie procentowej szkody. Np. gdy złamałem mały palec u nogi określono to jako szkodę 1% i wypłacono 580zł odszkodowania. Zdarzenie miało miejsce w domu, pewnie gdyby było w pracy to byłoby wyższe. Pamiętaj jednak że pracodawcy nie lubią zgłaszania wypadków bo od razu zaczynają się inspekcje. Wszystko zależy od tego co ci się stało i jak długo byłeś na L4.
 
roxanne
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 3:55 pm

Należne odszkodowanie

czw kwie 21, 2016 4:04 pm

Zależy gdzie jestes ubezpieczony

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości