Zrodzony z fantastyki

 
Kuriboh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 25, 2008 11:15 pm

Nameczanin [3.5]

ndz paź 12, 2008 7:46 pm

Nameczanie są bardzo rzadko spotykaną rasą. Są nieliczni, a większość z nich żyje na pustkowiach, w osamotnieniu, gdzie trenuje, by spełnić swe największe marzenia - stać się najpotęzniejszym na świecie.

Osobowość: Nameczanie są wytrwali i dumni. Życie swe poświęcają na nieustanne treningi mające na celu uczynienie z nich najpotężniejszych na świecie. Treningi te odbywają się na pustkowiach, w prawdziwym odludziu, gdzie nikt i nic im nie przeszkadza. Nameczanie bardzo łatwo się denerwują, nie cierpią być zależnymi od kogokolwiek. W gruncie rzeczy jednak nie są źli; potęgi pragną z wrodzonej dumy. Nameczanie nienawidzą istot poniżajacych, zastraszających innych - wyzywają więc je na pojedynek na śmierć i życie.

Opis fizyczny: Nameczanie są humanoidami o zielonym kolorze skóry. Jedynie po wewnętrznej stronie rąk na całej ich długości mają skórę koloru pomarańczoeego. Charakterystyczną ich cechą są długie, zakrzywione uszy i niewielkie czułki na głowie.
Wzrost i budowa Nameczan są bardzo różne - można wśród nich znaleźć osobniki liczące niewiele ponad metr o delikatnej budowie ciała, ale nameczańscy wojownicy liczą sobie zwykle ponad 2 metry, a ich kończyny są długie i grube.
Nameczanie potrafią regenerować utracone kończyny, a najsilniejsi wojownicy potrafią też zasklepiać dziury na wylot w ciele, o ile ich głowa jest nieuszkodzona.
Nameczanie są bezpłciowi. Rozmnażają się poprzez jajka, które opuszczają ich ciało poprzez usta. Jajka takie mogą znieść w każdej niemal chwili, nawet w obliczu zagrożenia życia i gdy są poważnie ranni, ale kosztuje ich to bardzo wiele energii. Jajka te nie wymagają ogrzewania, a potomkowie - opieki. Jajka te można znaleźć na pustkowiach, zwłaszcza w górskich terenach.
Nameczanie składają jajka zwykle w obliczu zagrożenia życia lub przed śmiercią - zwłaszcza gdy jest to śmierć z rąk innej istoty - chcą bowiem, aby potomek pomścił ich.
Nameczanie mogą żyć ponad tysiąc lat, choć dojrzałość osiągają już w wieku lat kilku. Większość jednak Nameczan umiera po kilkudziesięciu lub kilkuset latach - w wyniku walki.

Relacje: Nameczanie żyją w samotności, na ogół w górach, ale potrafią się porozumieć z przedstawicielami innych ras, a w razie zagrożenia współpracują z innymi. Nie są oni jednak zbyt lubiani wśród innych ze względu na swój nietypowy wygląd.

Charakter: Nameczanie na ogół są dobrzy albo neutralni, z ukierunkowaniem na praworządność - ich ciężkie treningi bowiem wymagają hartu ducha i silnego charakteru.

Krainy Nameczan: Nameczanie mówią, że pochodzą z odległej planety Namek. Na Ziemi nie tworzą społeczeństw, ale żyją pojedynczo, z dala od siebie, choć na ogół wiedzą o "miejscu zamieszkania" innych przedstawicieli ras. Rzadko kiedy można spotkać 2 czy 3 (ale nie więcej) Nameczan mieszkających i trenujących razem, w wybranym górskim schronieniu.

Religia: Nameczanie na ogół nie wyznają żadnej religii. Na ich ojczystej planecie, jak sami mówią, żyje potężny Nameczanin, któremu inni się podporządkowują. Nazywają go oni wszechmogącym.

Język: Wszyscy Nameczanie - i ci mieszkający na Ziemi, i ci mieszkający na Namek, mówią nameczańskim i wspólnym.

Imiona: Nameczanie nie przywiązują wagi do imion, wielu mieszkających na Ziemi posiada je tylko dlatego, by przedstawiciele innych ras mogli ich rozpoznać. Imiona te każdy nadaje sam sobie i zwykle są to proste słowa oznaczające cechę czy przynależność do czegoś - np. Junior, Piccolo, Najstarszy.

Poszukiwacze przygód: Nameczanie nie lubią poszukiwać przygód - wolą zajmować się ciężkimi, żmudnymi drobiazgami. Nie walczą dla skarbów, ale dla zasady - zabijają tych, którzy poniżają innych lub zabijają niewinnych. Nie jest to jednak ich wielki cel życiowy - zabijają po prostu tych złych, którzy staną na ich drodze.


CECHY RASOWE NAMECZAN

- Roztropność -2. Nameczani są nierozważni, uwielbiają ryzyko i walkę dla honoru, nawet gdy naraża ich to na niebezpieczeństwo.

- Średni rozmiar. Jako istoty rozmiaru średniego, Nameczanie nie zyskują żadnych premii i nie podlegają karom wynikającym z rozmiaru.

- Bazowa szybkość naziemna Nameczan wynosi 9 metrów. Nie zmniejsza się ona, nawet gdy Nameczanin nosi średnią lub ciężką zbroję, a to za sprawą morderczych treningów.

- Samoleczenie (zn). Nameczanin potrafi zregenerować utraconą kończynę, ale powoduje to obniżenie Budowy o k4 punkty. (Utracone punkty Budowy odzyskiwane są w normalnym tempie). Użycie tej zdolności to akcja standardowa.

- Jajkotworzenie (zn). Nameczanin może stworzyć jajko, z którego wykluje się jego potomek. Jajkotworzenie to akcja całorundowa prowokująca ataki okazyjne. Użycie tej zdolności powoduje obniżenie Budowy o 2k4. (Utracone punkty Budowy odzyskiwane są w normalnym tempie.) Z jajka wykluwa się po 2k4 dniach malec niewymagąjący opieki, który po kilku latach osiąga dorosłość.

- Atuty premiowe: Doskonalsze uderzenie bez broni, Oszałamiająca pięść. Nameczanie dzięki treningom wyśmienicie walczą wręcz.

- Premia rasowa do Nasłuchiwania +4 i do Spostrzegawczości +2. Nameczanie mają bardzo wrażliwe zmysły, w szczególności słuch.

- Widzenie w ciemnościach 18 metrów.

- Ulubiona klasa: wojownik i zaklinacz. (W przypadku, gdy postać posiada obie te klasy jednocześnie, obu z nich nie uwzględnia się przy wyliczaniu kary do Punktów Doświadczenia.)


-----------------------------


Komentujcie. To moja pierwsza rasa, więc jestem przygotowany na krytykę. Pomysł na rasę został zaczerpnięty z Dragon Balla.
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

ndz paź 12, 2008 7:52 pm

Napisz więcej o historii Nameczan..Dlaczego żyją samotnie?Dlaczego unikają nawet przedstawicieli własnej rasy?Jak sobie radzą liczniejszymi przeciwnikami jak żyje ich max. 3 w jednym miejscu? Pozatym zmień Ziemie na Zapomnianie Krainy i jajka na jaja.Napisz cos o długości życia, wieku w którym dojrzewają itd.
Rasa nie ma żadnych zdolności, które mogłyby zachęcić gracza do zagrania nią.

Słabo ale miejmy nadzieje, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej:) 4/10
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

ndz paź 12, 2008 8:04 pm

- Ulubiona klasa: wojownik i zaklinacz. (W przypadku, gdy postać posiada obie te klasy jednocześnie, obu z nich nie uwzględnia się przy wyliczaniu kary do Punktów Doświadczenia.)

Dwie klasy jednocześnie, unacceptable. Czemu nie Mnich, tak w sumie?

Trochę... słabi. Rozumiem, że chciałeś uniknąć przegięcia, co się chwali. Dodaj rasową +2 do Budowy i będzie już nawet nieźle.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

ndz paź 12, 2008 8:24 pm

Rasa... ciekawa, nie powiem, choć nieco dziwna.

Nameczanie mówią, że pochodzą z odległej planety Namek.


Zmieniłbm to na coś bardziej dedekowego... Może przybyli z odległej gwiazdy, albo innej kryształowej sfery, lub innej Pierwszej Materialnej? Czy coś w ten deseń.

I nie wiem czemu ale nazwa rasy kojarzy mi się z postacią z "Chłopców z Placu Bronii"- Nemeczkiem. Ale to może tylko mój fioł na punkcie literatury. :)
 
Awatar użytkownika
Matheous
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 11, 2007 6:23 pm

ndz paź 12, 2008 8:54 pm

Absolutnie nie zgodziłbym się z obniżeniem Roztropności. Idąc Dragonballem, z którego, przypuszczam, rasa się wywodzi - Piccolo zawsze był mózgiem i głosem rozsądku całej ekipy! Coś tu namieszałeś, i to zdrowo.

Druga rzecz - moim zdaniem jajko powinni móc tworzyć tylko co pewien czas, inaczej taki Nameczanin może sobie co tydzień tworzyć potomka, i po kilkunastu latach mieć małą armię. Może daj też koszt w PD?

Zgadzam się, że ulubiona klasa mnich byłaby lepsza. Ich biegłość w zbrojach nie ma żadnego odzwierciedlenia w DB, nie wiem, skąd ją wziąłeś - ale mówienie że to 'na skutek treningu'... Hm. To dlaczego nie mają jej choćby drowy, u których całe życie polega na walce, zabijaniu i ochronie samych siebie?
Nie przypominam sobie atutów premiowych u ras - raczej bym to wyrzucił, a w zamian dał ulubioną klasę mnicha(wyjdzie prawie na to samo). Brakuje mi również zdolności wydłużania kończyn - może dla zbalansowania rasy dodaj możliwość wyprowadzenia jednego ataku na rundę, traktowanego jako atak wręcz, ale z zasięgiem np. 9 m? Albo 1.5 m na Kostkę Wytrzymałości Nameczanina? ;)
 
Kuriboh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 25, 2008 11:15 pm

ndz paź 12, 2008 10:01 pm

Dwie klasy jednocześnie, unacceptable. Czemu nie Mnich, tak w sumie?


Cóż, w sumie mnich może i bardziej pasuje, ale wtedy rasa nie mogłaby mieć -2 do Roztropności...

A co do tego, że 2 klasy - w sumie rasa jest słaba, bo nie ma żadnyego wzrostu atrybutów, więc za to niech ma 2 ulubione klasy.

Trochę... słabi. Rozumiem, że chciałeś uniknąć przegięcia, co się chwali. Dodaj rasową +2 do Budowy i będzie już nawet nieźle.


I chyba tak zrobię. ;)

Zgadzam się, że ulubiona klasa mnich byłaby lepsza. Ich biegłość w zbrojach nie ma żadnego odzwierciedlenia w DB, nie wiem, skąd ją wziąłeś


Cóż, w DB Piccolo ćwiczył w tym ciężkim stroju - turbanie i pelerynie i one za bardzo jego ruchów nie krępowały.


Hm... to myślę, że zrobię tak. +2 do Budowy i -2 do Charyzmy, zaś -2 do Roztropności usunę. Ulubioną klasę zmienię na mnich, ograniczę też zdolność "Jajotworzenie". Co zaś do tego, by umiejscowić postać bardziej w Zapomnianych Krainach - nie jestem w stanie, bo nie zdam tego settingu, gra u mnie opiera się na 3 bazowych podręcznikach.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

wt paź 14, 2008 12:02 am

To, że łączysz Dragon Ball z DnD, to jak dla mnie pierwszy minus. Po prostu klimat jest całkiem inny. Nie podpasujesz żadnej klasy do takiego np. Songo :)
Rasa jest nielogiczna. Jak wygląda ich gospodarka? Z czego utrzymuje się rasa, hodują marihuanę?
Brakuje mi jakiś fajnych umiejętności (SSJ3 xP), nawet kosztem wyższego EPP. No, bo wiesz walenie jajem i przywrócenie (czy coś tam) na życzenie może być, ale cudów nie ma :)

Aha, no i "mieszkają na Ziemi". "Ziemia" to miano tylko i wyłącznie naszej planetki kochanej :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości