Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

sob maja 28, 2005 12:11 am

Il;e mialem lat nie pomne, ale raczej niewiele. W Poloni w Sopocie zalapalem sie na Powrot, a tuz po tym w Baltyku na Imperium. Nowa Nadzieje obejrzalem juz duzo pozniej.
 
RG

ndz lut 19, 2006 7:10 pm

Royal Guard:
wiek: 22 lata
zawód: student
prawdziwe imię: Robert
hobby: motoryzacja i sporty siłowe
zwierzątko: kotka

Swoja przygodę ze światem Star Wars rozpocząłem jakieś 24 lat temu od obejrzenia "New Hope na kasecie wideo. Od tamtego momentu jestem wielkim fanem SW. Kupuję książki o tej tematyce, czasem gram w jakąś gierke osadzona w realiach SW. Ulubiona częścia całej sagi jest E V. Uwielbiam Thrawna, Bobe Fetta i Vadera. Nie przepadam za Jar Jar Binksem i Ewokami. Wink
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz lut 19, 2006 9:14 pm

Heh to ja też napiszę:

Mam 16 lat( wiem trochę młody ale co tam...), GwizednaTrylogia zauroczyła mna gdy miałem 5 latek. Wtedy obejrzałem tą cudowna sagę po raz pierwszy...Od razu stałem sie fanem Ciemnej Strony a Vader i Palpatine(mije ulubione postacie zresztą) mi imponowali. Nie cieszyłem sie mocno jak zniszczyli pierwszą DeathStar.
Oglądając special edition nie spodobał mi się nowy sarlacc...wuglądał jak roślina. Z książek zauroczyła mnie trylogia Timothy'ego Zahna i postac Thrawna.Gry tez mnie wciagneły.
w SW najbardziej urzekły mnie walki na lightsabery, szczególnie te w EV,VI i III. Moja ulubiona scena to ta gdy Luke W EVI walczy z Ojcem po tym jak zagroził, ze przeciagnie jego siostrę na CSM. Ta furia Luke'a była pieknie pokazana przez pana Hamilla. Myzyka w tej scenie, jak zreszta w całym filmie powala. Imperial march słucham często i jest to jakby mój hymn.

Ogólnie całą serię STAR WARS uważam nie tylko za najlepszy film/serie science- fiction ale w ogóle. Jest to mój ulubipny ilm( w sczególności EV i Vi ale raczej V).

To tyle...May the Force be with You and Me...always!

Z uszanowaniem, Darth Venomus (lord) :wink:
 
Awatar użytkownika
dorro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 06, 2006 9:20 am

wt lut 21, 2006 5:50 pm

Dawno dawno temu w odleglej galaktyce w me rece wpadla kaseta video z Nowa Nadzieja,obejrzalam i przeszlam do tego fantastycznego swiata. Bylo to okolo 15 lat temu i z kazdym dniem kocham sage coraz bardziej. Ksiazki, komiksy, gry RPG doslownie wszystko. Mam ogromna kolekcje wszelkiego rodzaju gadzetow, plakato na peczki (nawet te przystankowe) :razz: . Mam wszystko to co kazdy fan miec powinien. :wink:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt lut 21, 2006 9:58 pm

To ja krótką scenkę rodzajową ;).

Osoby:
George Lucas.
SethBahl.
Ojciec Setha.

W 1997 roku George Lucas wypuszcza do kin odświeżoną wersj swojej bardzo znanej Trylogii z końca lat '70 i początku '80. Ojciec zabiera Setha na seans. Później na dokładkę zabiera go na premierę TPM. Teraz tego żałuje :P.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr lut 22, 2006 12:18 pm

Eh - schyłek lat 80tych - Powrót Jedi trafia do kin w PRL. Deckard idzie na seans, wkrótce potem Deckard otrzymuje taśmy vhs z nieoficjalną kopią SW (z lektorem , nagrywane z zagranicznych stacji tv), które do dnia dzisiejszego leżą w szafce. A potem poszło już z górki... kolejna idealistyczna krucjata :wink: .
 
Awatar użytkownika
Keys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 10:20 am

ndz lut 26, 2006 9:26 pm

Ciężka sprawa... Nie pamiętam czy najpierw obejrzałem starą trylogię w telewizji polskiej czy niemieckiej... W każdym bądź razie było to około 97 roku.
Co do reszty to przez długi czas mnie to nie interesowało mimo że same filmy znałem prawie na pamięć. Teraz powoli nadrabiam zaległości 8)
 
Awatar użytkownika
Yendrek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 10:38 am

pt mar 03, 2006 11:01 am

Czas: początek lat osiemdziesiątych.
Miejsce : kino Kaktus.
Seans "Imperium kontratakuje"...

Fajne było. Później udało mi się na jednym z ostatnich seansów, kiedyś takie były, tuż przed wycofaniem kopii filmu z kin, upolować "Gwiezdne Wojny". No i na "Powrót Jedi" czekałem już z utęsknieniem.
Później kupiłem na VHS "wersję poprawioną", już mi się nieco mniej podobała. Bardzo żałowałem zmiany sceny w kantynie w Epizodzie IV. Dobrze, że mam jeszcze muzykę Johna Williamsa z klasycznej wersji i mogę sobie przypomnieć "Cantina band". Nie podoba mi się też przedobrzenie z Wampą i Scarlac'iem. No i (O zgrozo!) w edycji DVD na koniec "Powrotu Jedi" wkleili twarz Christensena. Nie skomentuję.
 
Dan4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:06 am

wt mar 21, 2006 5:53 pm

Ja po raz pierwszy poznalem Gwiezdne Wojny, gdy moi rodzice ptrzyniesli pudelko z epizodami 4, 5, 6. Wtedy tak mi sie spodobalo ze ogladalem go przez caly tydzien non stop. to bylo jak mialem 6 lat.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pt kwie 14, 2006 8:06 pm

Hmm... Pierwszy raz zetknęłem się SW w wieku bodajrze 4 lat, gdy to rodzice pożyczyli od znajomych starą trylogie. Tak, jeszcze tą pierwszą. Na początku jakoś mnie nie wciągło - wiadomo, człowiek mlody do głupi :P. Ale gdy to roku pamiętnego '97 wyszła ver. 2.0 "Starej Paki" stałem się nałogowym oglądaczem SW. Oglądałem SW 24 godziny na dobe, 7 dni w tygodniu. No dobra, przesadziłem, w każdym razie często.
Potem było TPM, które obejrzałem ze 400 razy, wzdłuż, wszeż, od góry, od dołu, od frontu, od kuchni, od początku poprzez środek do końca.
Potem już tylko niezłei AotC i hicior ROTS. Przy tych dwóch częściach moje "fanostwo" osiągnęło apogeum :D Chociaż tak naprawde SW interesowałem się od zawsze :P Ostatnio próbuje przenosić świat SW do D&D :P ciekawe co z tego wyjdzie...

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
Caedus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 24, 2007 9:31 pm

pt sie 24, 2007 9:54 pm

Witam wszystkich.
Moje pierwsze spotkanie ze Star Warsami miało miejsce w 1996, miałem wtedy 4 lata. Tata kupił mi na Boże Narodzenie calutką starą trylogię na kasetach, wersja z lektorem (muszę powiedzieć, że wciąż uważam to stare wydanie za lepsze, choćby poprzez brak Haydena Christensena na końcu RotJ i dodany "języczek" Sarlacca :evil: ). No i zaczęły się zabawy, książki, walki na miecze świetlne i gry (komputerowe jak i rpg). Do dzisiaj, przez 11 lat dorastałem w duchu Mocy ^^. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez sw. Niech Moc będzie z wami zawsze, podobnie jak zapał do Star Warsów.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz kwie 13, 2008 11:34 am

Sporo słyszałem o GW zanim skończyłem lat czternaście, po prostu z niecierpliwością czekałem aż w końcu dadzą je w tv. W roku MMMIII nieodzowny Polsat pokazał oryginalną trylogię i to było coś. Do tamtej pory nie miałem jeszcze kontaktu z tą klasyką. Lubie do niej wracać, mimo tego, że nie zaliczam się do grona fanatyków :wink: .
Nową trylogię obejrzałem trochę póżniej, ale to już nie było to samo, W sumie bowiem trudno wymagać tego od filmu z koszmarnym heretyckim dubbingiem. I jeszcze ten nieszczęsny Anakin przemawiający głosem Jacka z Klanu (!) Gdy będę miał czas muszę ją obejrzeć w wersji oryginalnej.
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Re: Narodziny Mocy, czyli jak poznałem Gwiezdne Wojny

czw maja 10, 2012 4:14 pm

Miałam 3 lata, gdy obejrzałam to arcydzieło. Jaką część? Chyba "Imperium Kontratakuje", ponieważ najbardziej utkwił mi z dzieciństwa (tego wczesnego, bo cały czas jestem dzieciakiem) Yoda no i "No, Luke I an your father". Od tego czasu biegałam po domu jak wariat parodiując wszystkich, bo inne części też obejrzałam. Ach,... od tego czasu minęło prawie 11 lat i nic się nie zmieniło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość