Zrodzony z fantastyki

 
Osek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 9:25 pm

Nawia - postapokaliptyczna gra fantasy

czw lis 19, 2015 2:12 pm

Cześć,

chciałbym przedstawić Wam grę pt. Nawia. Jest to zarówno świat jak i zasady rozgrywki pod niego przygotowane. Nawia jest światem post-apokaliptycznego fantasy, czyli światem pełnym magii, który został dotknięty przez Kataklizm. Kataklizm rozsadził nie tylko rzeczywistą strukturę świata, ale również tę niewidoczną - sferę magiczną.

W Nawii nie istnieją już królestwa, ani imperia, a większość miast jest odcięta od reszty, ze względu na niebezpieczeństwa, które znajdują się w puszczach oraz na traktach. Spotkać tutaj możecie zarówno niebezpieczne bestie, zmutowane przez magię istoty oraz anomalie, które pojawiają się w różnych miejscach, dotykając każdego, sprawiając, że nikt nie zna dnia ani godziny.

Nawia jest obecnie w fazie korekty podręcznika i zostanie wydana w najbliższych miesiącach.

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o grze, zapraszam na fanpage'a: https://www.facebook.com/nawiafantasyrys. Mariola Cygan

Zapraszam również zadawania pytań - chętnie na nie odpowiem. Wkrótce pojawią się w tym temacie także pewne informacje o świecie i mechanice.
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2015 8:36 am przez Osek, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Osek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 9:25 pm

Nawia - postapokaliptyczna gra fantasy

czw gru 03, 2015 8:27 am

Już kilka osób w różnych okolicznościach zapytało się czym Nawia różni się od innych gier, co jest w niej osobliwego? Oto kilka odpowiedzi:

1. Nawia to fantastyczny świat w klimatach słowiańskich wierzeń w mrocznej odsłonie postapokalipsy. Innymi słowy, możecie zagrać drwalem Świętopełkiem, który wierzy w Leszego i inne leśne duchy, lecz lasów dookoła nie ma, pozostały tylko połacie zastygłej lawy i wulkanicznych popiołów, na których przyjdzie mu wieść życie. Lub wyjechać.

2. Nawia posiada dynamiczną mechanikę bazującą tylko na jednym rodzaju kości – k10. Dopóki gracz nie będzie doświadczonym czarodziejem wystarczy tylko jedna taka kość, aby móc z pełną wygodą grać. Dzięki tej mechanice, walki są szybkie i realistyczne. I ryzykowne ;)

3. Nieokiełznana dzika magia. To także przez nią świat Nawii jest tak nieprzewidywalny, niebezpieczny i rozchwiany. Codziennością stały się anomalie, przemienione przedmioty, czy mutacje pojawiające się na wielu osobach. Niektóre z nich mogą jednak spowodować naprawdę tragiczne sytuacje. Z magią wiąże się też oryginalny system magii, w którym nie ma podziału na żadne szkoły, nie ma listy dostępnych zaklęć. Dzięki tej magii czarodziej może sam tworzyć takie czary, jakich chce używać i trwa to zaledwie kilka sekund. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń. Magia może naprawdę wszystko, wystarczy tylko mieć dobry pomysł. I odwagę, aby zaryzykować przeciw ewentualnym skutkom ubocznym.

4. Magia Demonów, opierająca się na charakterze bohatera oraz jego pragnieniach. Czarowanie polega na kreśleniu Att – magicznych znaków, mogących wpływać na świat bez ryzyka wystąpienia anomalii.

5. Bestiariusz – ta część dla mistrza gry została przygotowana nie tylko pod kątem statystyk przeciwników, którzy mogą zabić bohaterów graczy, a raczej aby dać możliwości do ciekawszego prowadzenia fabuły. Tak, aby gracze nie napotykali samych bezmyślnych bestii, ale także stworzenia z interesującą historią, niekoniecznie jednoznacznie wrogie.

6. Nietypowy handel. Jako, że w Nawii drogi i trakty nie funkcjonują zbyt sprawnie, nie ma płynnej wymiany walut między wioskami i miastami. Z tego powodu jedynie w wielkich metropoliach, w których przetrwało więcej ludzi, można jak za dawnych czasów płacić srebrem i złotem. W mniejszych miejscowościach jedynym sposobem na zakup pozostaje wymiana towarów, należy więc zabierać ze sobą tylko potrzebne rzeczy, aby móc później sprawnie wymienić je na upragnione przedmioty. Stąd też nawet między bliskimi osadami ceny towarów mogą być zupełnie inne.


rys. Red-Izak's Art
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2015 8:34 am przez Osek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość