Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

Netheril, pomroki i cala reszta...

ndz paź 10, 2004 10:13 pm

Dzień dobry.
Jestem zagożałym fanem Nethrilu i mam parę od dawna nurtyjących mnie pytań.

1. Magowie pomroku wyznają Shar-boginię cienistego splotu. Aby móc korzystać ze swojej magii muszą korzystać właśnie z niego. O ile pamiętam Shar nie nakładała żadnych ograniczeń na cienisty splot. Teoretycznie więc powinno się dać, korzystając z magii cienia, rzucać czary 10 i 11 poziomu.

2. Czy ktoś ma statystyki książąt pomroku? Jeśli tak to bardzo bym prosił o przesłanie mi ich za pomocą maila lub wskazanie gdzie mogę je znaleźć.

3. Gdzie można znaleźć jakieś dokładniejsze informacje na temat Nethrilu, Pomroku i wogóle historii tego wszystkiego. (nie po angielsku bo Netheril Empire Of Magic sobie ściągnąłem i bardzo ciężko mi idzie czytanie.)

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Lekter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 7:16 pm

ndz paź 10, 2004 10:23 pm

Narazie powiedz co cie interesuje to postaram sie poszukac jakis odpowiedzi,ale z ogolnym opisem moze byc gorzej

A tak na marginesie Witam =D.....pierwszy raz na forum,ale twoje posty czytam jzu od jakiegos czasu
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz paź 10, 2004 11:27 pm

1 mystra ma wladze nad kazda magia - 10 + jest zabronione
2 kogo dokladnie - to cos sie znajdzie :)
3 - netheril - 3 ksiazki z 2 edycji z tzw Arcane Age series , Underdark 3 edycja - underdark sourcebook i 9 podrecznikow do 2 edycji
z polskimi zrodlami bedzie problem
ponadto o histori netherilu jest porozrzucane po trochu w wielu ksizakach i nowelach ze swiata FR ...
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

pn paź 11, 2004 6:50 am

1. Tak myślałem. Szkoda :cry: .

2. Głównie chodzi mi o High Prince Telamont Tanthul. Ale jest ich 12 więc o innych też bym chciał "poznać". Jak na razie mam tylko Hardhuna z FR:CS.

3. Mnie głównie interesują inne miasta Nethrilu, nie sam Pomrok. Czym się zajmowały, kim byli ich władcy i jakie miały stosunki z innymi miastami (cała polityka :razz: ). A oprócz tego wojny, bitwy, ciekawe zdarzenia :wink: .
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn paź 11, 2004 4:10 pm

1. Chyba nic dodać

2. Poziomy książąt są chyba podane w Lords of Darkness nie jestem pewien ponieważ nie mam dostepu do tego podrecznika

3 Troche można znaleźć w Krainach Cienia oraz niewielkie informacje w kilku innych książkach no i podreczniki do 2 ed.
 
Awatar użytkownika
bartoch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 06, 2004 8:33 am

pn paź 11, 2004 5:30 pm

czy to pomroki zniszczyły Tilvertoon???jeśli tak to dlaczego???planują inwazję czy tylko usuwają okoliczne miasta???liczę na odpowiedż:)
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pn paź 11, 2004 8:08 pm

nie - o tilverton juz tu pisalem :) WCZORAJ !!!!!

Shade Prince


LOD opisuje tylko Drowy i House Baenre - pobieznie ;/
underdark nie isynieje :) Rok drowa byl w 2002 :) teraz WOTC praktycznie unicestwilo ta nacje ;p
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

pn paź 11, 2004 8:09 pm

bartoch Damador już o tym pisał tutaj
http://forum.polter.pl/viewtopic.php?p=139007#139007

1. Czy jest coś na temat Nethrilu w Magic of Faerun?

2. W Nethril: Empire of Magic było opisanych jedynie kilka czarów poziomu 10+. Czy gdzieś jest ich więcej? Jaśli tak to gdzie? A jeśli nie to czy dobre jest tłumaczenie, że nie ma tylu na tyle potężnych magów żeby mogli je stworzyć?

3. Czy zostały odnalezione dawno skrdzione i ukryte przez elfów Netheryjskie zwoje? (czy one zawsze muszą się do wszystkiego wtrącać? :wink: )

4. Kim jest wymieniony w Krainach Cienia Tarane?

PS. Aha... I jeszcze coś... Czy ktoś ma staty Karsusa?



CDN... ( :wink: )
 
Awatar użytkownika
Matti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 10, 2004 7:36 am

śr lut 02, 2005 3:30 pm

Do pytania trzeciego to też się nadtym zastanawiam :wink:
Wydaje mi się, że kożystając z Cienistego Splotu można by było używać magii tak potężnej, jak ta zawarta w tych zwojach. Mystra na swój splot nałożyła ograniczenia, ale Shar nie.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

sob lut 19, 2005 11:29 am

Jeśli kogoś zainteresuje to tu są fanowskie rozpiski wszystkich książąt Podmroku (całkiem dobre IMHO) - http://boards1.wizards.com/showthread.php?t=142994&page=5&pp=30

A tu wersja overpower Telamonta - http://community.dicefreaks.com/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1698

I jeszcze jakby ktoś chciał to wypasiona wersja Larlocha - http://community.dicefreaks.com/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1729
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

sob lut 19, 2005 11:55 am

Cienisty Splot przenika się ze zwykłym Splotem wiec nie może tworzyć nic poza. Może tylko cieniście zmieniać to co stworzyła Mystra. Moim zdaniem nie możliwe jest odczytanie 12 poziomowego zwoju nawet jeśli Mystra tego nie ogranicza bezpośrednio.
Cahir pisze:
I jeszcze jakby ktoś chciał to wypasiona wersja Larlocha

Nie rozumiem czemu w opisie Larlocha on ma ponad 800 zycia oprócz swoich 46k12, ale reszta rzeczy robi z niego takiego rzeźnika że to koniec
Kto mi wyjaśni co to jest : "Improved Spell Capacity (10th, 11th (b), 12th, 13th)" czy to daje normalne rzucanie czarów z tych poziomów.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob lut 19, 2005 12:30 pm

1. W MoF jest troszkę na ten temat. Więcej będzie w Ancient Empires, jak mniemam.

3. Co do zwojów, to właśnie o nich będzie m.in traktować Ancient Empires of Faerun :).
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

sob lut 19, 2005 7:10 pm

Ale skąd w opisie Larlocha oprócz zwykłych kości wytrzymałości 46k12 (co i tak całkiem sporo) ma jeszcze ponad 800 pw. Przecież jest nieumarłym i nie przysługuje mu premia z Budowy do zycia (bo jej nie ma). Może mi to ktoś wytłumaczyć bo nie za bardzo rozumiem.
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

sob lut 19, 2005 9:11 pm

może wziął od groma atutów twardość ??
zombie tak ma k12 +3, bo ma ten atut
 
Awatar użytkownika
Nec Xelos
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: pt lip 18, 2003 12:38 pm

ndz lut 20, 2005 10:56 am

Cahir pisze:
(...)
I jeszcze jakby ktoś chciał to wypasiona wersja Larlocha
(...)

A po co?? Larloch jest superdokladnie opisany w Lords of Darkness...

A jesli chodzi o Ksiazat Pomroku, to chyba czesc z nich jest opisana w Libris Mortis: The Book of Undead... Ale glowy nie dam... Natomiast jest chyba jeden podrecznik opisujacy wszystkie krainy Cienia (z tej samej serii co Frostburn, Sandstorm, Maelstrom, Ghostwalk), ale nie mam jeszcze do niego dostepu... Jak zdobede to sie odezwe...
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz lut 20, 2005 11:46 am

"Wypasiona wersja Larlocha" to znaczy przegięta wersja Larlocha, wiem, w jakim podreczniku jest on rozpisany ale znalazłem tę wersję na necie wiec się podzieliłem, ot co (mnie też ona nie odpowiada).
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: Nethril, pomroki i cala reszta...

pn lip 11, 2005 2:40 pm

Shar nie nakładała żadnych ograniczeń na cienisty splot. Teoretycznie więc powinno się dać, korzystając z magii cienia, rzucać czary 10 i 11 poziomu.[/quote]

Wiem , ze to juz wytlumaczone , ale jest jeszcze cos. Shar tworzyla Cienisty Splot juz po nalozeniu ograniczen przez Mystre wienc dotycza one obu Splotow. Jednak te ktore moze nalozyc Mystra obecnie juz na Cienisty Splot nie zadzialaja.[/quote]
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pn lip 11, 2005 4:41 pm

nie nie :) shar nie ma potegi stworzenia 10 + poziomowych czarow
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

pn lip 11, 2005 5:36 pm

Właśnie o tym napisałem [w końcu Shar stworzyła cienisty splot bardzo niedawno.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

wt lip 12, 2005 2:19 pm

shar nie ma potegi stworzenia 10 + poziomowych czarow

A to czemu ?

Shar tworzyla Cienisty Splot juz po nalozeniu ograniczen przez Mystre wienc dotycza one obu Splotow

Nie widzę związku. Po pierwsze, Cienisty Splot jest całkowicie niezależny od Splotu Mystry. Jak zostało wyjaśnione w "Magii Faerunu", Shar ma pełną kontrolę nad Cienistym Splotem - Mystrze nic do tego. Po drugie - rzucenie zaklęć 10+ jest nadal teoretycznie możliwe (tzn. nie ma jakiegoś "naturalnego" ograniczenia w Splocie), tyle że Mystra na to nie zezwala. Czy Shar zezwoli - to już zupełnie inna sprawa...
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

śr lip 13, 2005 8:58 am

Oj, to jakaś nowa technika - Odkopywanie starych i zapomnianych tematów :)

Zgadzam się, Shar posiada wyłączność nad swoim Cienistym Splotem!

Zresztą sprawdz w Magii Fearunu, tam wszystko pięknie jest wytłumaczone.
 
Awatar użytkownika
Dziadyg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:57 am

śr lip 13, 2005 10:18 am

Witam wszystkich :) Jestem nowy na forum ale w RPG`ach już trochę siedzę. Cienisty Splot jest niezależy jednak mimo wysztko jest KOPIĄ Splotu Mystry co jest opisane w Magii Faerunu i mimo wszystko ma te same ograniczenia co zwykły Splot. Shar nie rozumie całkowicie jego działania, przez co nie może stworzyć zupełnie swojego źródła magii i moc jej dzieła jest ograniczona. Z tych powodów uważam, że magowie Cienistego Splotu nie mogą rzucać czarów 10lvl+ dopóki Shar nie pojmie wszystkich prawideł rządzących prawdziwym Splotem (co czywiscie jest zależne od MP :wink: ) POZDRO
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

śr lip 13, 2005 11:41 am

ma te same ograniczenia co zwykły Splot.

Dziadyg, czytaj co ludzie napisali. "Zwykły" Splot nie ma ograniczeń. Ograniczenia wynikają z woli Mystry, a nie z istoty Splotu. Zresztą, Mystra nie ogranicza całkowicie magii 10+ poziomu - nadal możliwe jest rzucanie metamagicznych zaklęć 9 poz., zajmujących sloty 10+, można też używać magii epickiej. Ograniczenie nałożone przez Mystrę ma bezpośredni związek z katastrofą Netherilu i "Awatarem Karsusa" - zaklęciem 12 poz. Mystra nie chce, aby ktos powtórzył szaleństwo Karsusa - poza tym droga wolna.

Shar nie rozumie całkowicie jego działania

Skąd taki wniosek ? Kto jak kto, ale Shar powinna rozumieć, co stworzyła. W najgorszym razie mówimy o nieludzko inteligentnej bogini, która miała tysiące lat na gruntowne przemyślenie sprawy. Jeżeli Shar zdecydowała się udostępnić Splot Cienia do masowego użytku, znaczy że wie co robi i jak robi.

dopóki Shar nie pojmie wszystkich prawideł rządzących prawdziwym Splotem

Patrz wyżej. Jakim cudem mogła stworzyć własny splot, nie rozumiejąc zasad jego działania ?
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

śr lip 13, 2005 12:57 pm

Teukros ma niestety rację...

... tyle że Shar też stawia przed użytkownikami Cienistego Splotu, ograniczenia. Ograniczenia są inne, ale są.
 
Awatar użytkownika
Dziadyg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:57 am

śr lip 13, 2005 1:06 pm

Po pierwsze: mówiąc o ograniczeniach Splotu miałem na myśli ograniczenia nałożone przez Mystrę, czego można się domyślić. Czary 9lvl, które mają zwiększoną komórkę na czary nadal są czarami 9lvl, nieważne czy zajmują 10-cio czy 20-sto poziomową komórkę na czary. I powiedz mi ile osób włada magią epicką oprócz epickich BG? Raczej niedużo i chyba musieli dostać przyzwolenie Mystry choć akurat w tym nie mogę się kłucić gdyż nie posiadam podręcznika epickiego.

Po drugie:
Skąd taki wniosek ? Kto jak kto, ale Shar powinna rozumieć, co stworzyła.

Jak by go stworzyła od podstaw to zgodził bym się jednak ona go SKOPIOWAŁA. Spojrzmy na taką sytuację z innego pounktu widzenia: gdy ktoś kopiuje program i potrafi go obsługiwać, czy to znaczy, że wie jak jest zbudowany i rozumie jego działanie?[/list]
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

śr lip 13, 2005 1:28 pm

ile osób włada magią epicką oprócz epickich BG?

W kilku podręcznikach opisane są postacie władające magią epicką. Oczywiście, że nie ma ich zbyt wiele.

Czary 9lvl, które mają zwiększoną komórkę na czary nadal są czarami 9lvl

Błąd. Informację zaczerpnąłem z Podręcznika Gracza do FR (po angielsku).

chyba musieli dostać przyzwolenie Mystry

Nie musieli. Ale faktycznie, tego mogłeś nie wiedzieć, bo to też wiem z Podręcznika Gracza do FR, który nie wyszedł po polsku.

Jak by go stworzyła od podstaw to zgodził bym się jednak ona go SKOPIOWAŁA.

Shar stworzyła od podstaw Splot Cienia. O "kopiowaniu" można mówić o tyle, że Shar "skopiowała" sam pomysł (że coś takiego może wogóle istnieć). Nie jest to w żadnym przypadku "kserokopia"; Splot Cienia jest oryginalnym dziełem Shar.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

śr lip 13, 2005 3:18 pm

Teukros pisze:

Czary 9lvl, które mają zwiększoną komórkę na czary nadal są czarami 9lvl

Błąd. Informację zaczerpnąłem z Podręcznika Gracza do FR (po angielsku).



sa sa - dalej sa 9 poziomowe . tylko komorki na czary sa wyzsze. Dodatkowo postacie na poziomie nizszym niz 21 nie moga brac 10+ slotow na czary. Patrz ELH i 3.5 edycja.

Kwestia czarow 10 poziomu byla wyajsniana na forum candlekeep.com albo przez eda greenwooda albo erica.l.boyda . Shar jest za slaba w swej potedze i nie umie odwzorowac magi 10 poziomowej. Nie potrzebuje tez jej jako takiej do niczego.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

czw lip 14, 2005 5:42 pm

Wobec tego wygląda na to, że mamy sprzeczność w oficjalnych materiałach. PG do FR wyraźnie mówi o podboostowanych metamagią czarach w konteście czarów 10+.

Shar jest za slaba w swej potedze i nie umie odwzorowac magi 10 poziomowej.

Dziwne. Shar to jedna z najpotężniejszych bogiń Torilu, moim zdaniem potęgi jej nie brakuje. No i dlaczego nie umiałaby udostępnić magii 10 poz. ?

Nie potrzebuje tez jej jako takiej do niczego.

Wprost przeciwnie. Udostępniając magię 10+, Shar może odciągnąć od Mystry sporą grupę wysokopoziomowych magów, których z całą pewnością denerwują sztuczne ograniczenia. Ot, chociażby Czerwonych Magów z Thay...
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw lip 14, 2005 8:19 pm

Teukros - nawet 9 poziomowy czas z metamagicznym atutem nigdy nie bedzie traktowany jako epicki - to ze zajmuje on 10 czy wyzsza komorke nie swiadczy o tym

to tak jak firebala mozna sobie "wsadzic" np w 5 poziomowy slot nie znaczy ze bedzie on poziomu 5 tego
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

pt lip 15, 2005 11:55 am

Nigdy nie twirrdziłem, że czar epicki i czar 10+ poz. to to samo. Wprost przeciwnie. W PG do FR wyraźnie jest napsisane, że Mystra nie zabrania używania czarów epickich, zabrania natomiast używania czarów 10+.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość