Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

pn lip 30, 2012 10:46 pm

Siemka



-Witam wszystkich na pokładzie w komentarzah do sesji. Sesja ruszyła i macie pierwszego posta. Przeklejam Wam trochę danych by nie trzeba było latać po różnych działach.



Fabuła

-Akcję planuje w okolicy jednej z wysp na terenie Wielkich Jezior na północ od Detroid na byłym pograniczu kanad - ameryk. To właśnie owa tytułowa wyspa skarbów. Na nią spróbują sie dostać i obadać wspomniane lochy i inne podziemia. Taki mam plan na sesję. Poszczególnym BG pozostawiam jak się tam znaleźli, co ich dokładnie tam skłoniło by leźć, czego się tam spodziewają no i własnie jak się spikneli w takim a nie innym składzie. Aha, i jest słotna, chłodna, północna jesień.


Otoczenie

-Wyspa ma ok 20 km długości i 10 km szerokości. Przypomina mniej - więcej wydłużoną elipsę patrząc od góry.

-Do brzegu jest ok 4 - 5 km w najwęższym miejscu, od południa.

-Powierzchnia jest raczej płaska i bez pionowych sensacji do tego praktycznie cała wyspę pokrywa las.

-Z "atrakcji" na Wyspie można zwiedzić małe lotnisko w centrum Wyspy, coś ala przystań dla jachtów w południowym wybrzeżu (najbliższym do brzegu kontynentu) i 3 niedziałające latarnie jeziorne rozłożone mniej więcej równomiernie na wybrzężu wyspy.

-Wedle miejscowych Wyspa nie ma stałych mieszkańców. Ot czasem ktoś się schroni przed burzą gdy nie zdąży wrócić na staly ląd albo poobozuje jakiś czas na jej terenie no ale nikt na stałe tam nie mieszka.

-Miejscowi wiedzą "o czymś" pod ziemią ale jakoś szału to na nich nie robi. Nazywają całą wyspę starą bazą wojskową albo czymś takim. Na lotnisku jest podobno sporo wraków i latadeł i samochodów a schron czy inna dziura jest i ale "tam się nie da wejść". A przynajmniej nigdzie głebiej czy dalej.

-Najbliższa jakakolwiek cywilizacja to stare miasteczko Cheb które własciwie nie ucierpiało podczas wojny prócz tego co czas i aura zabrały ze sobą. Mieszkańców jest ok kilkuset. Jak cała okoica żyją głównie z jeziora.

-Cała flora i fauna w okolicy jest na tyle zjadliwa, że po ugotowaniu nadaje się do spożycia.

-Najbliższa oaza prawdziwej cywilizacji to Detroit. Teoretycznie można tam się dostać w ciągu kilkunastu godzin drogi bryką brnąc mniej więcej na południe.

-Jest jesień. I to mało przyjemna. Prawie co dzień pada więc na zewnątrz sympatycznie nie jest. W dzień jest chłodno a w nocy robi się zimnawo (tak by Wam, Graczom dać jakieś pojęcie to w dzień jest po ok. kilkanaście stopni powyżej 0 a w nocy spada do kilku). W połączeniu z wszechobecnym błotem, wiatrem i wilgocią sprawia przygnębiające wrażenie.

-Jest rok ok 2040. Postanowiłem ciutkę cofnąć się w czasie. Biorąc pod uwagę Wasze postacie zmienia to o tyle, że ok 25 latkowie mają jakieś słabe wspomnienia z "przedwojnia", ok 30-latkowie pamiętają już całkiem sporawo.

-W okolicy kręci się grupka łowców nagród z południa. Szukają kilkoro zbiegów a dokładniej rodzinę gdzie jest trójka dorosłych i dwójka dzieci. Płacą w ammo lub talonach na paliwo (miejscowy rodzaj waluty, wprowadzony przez bossów z Det i uznawany przez całą okolicę) za dostarczenie zbiegów lub realnej info o nich.

-Odnaleziono ostatnio kilka łodzi rybaków pustych albo wywrzuconych ale bez żadnych rybaków. Miejscowi twierdzą, że musiał się pojawić nowy potwór w głębinach i z dużą obawą wypływają na jezioro.



Występują



-Barney Patrick (Suld) - BUD = dobr; ZRĘ = dobr; CHA = śred; SPR = b.dob; PER = śred; - wykształcony technik i medyk.

-Bobby Swagger (Adi) - BUD = śred; ZRĘ = dobr; CHA = śred; SPR = mier; PER = b.dob; - czujny skradacz, i snajper.

-Bubba (Ehran) - BUD = b.dob; ZRĘ = b.dob; CHA = dobr; SPR = mier; PER = b.dob; - czujny skradacz i fajter.

-Sir Edrik (Slann) - BUD = dobr; ZRĘ = świe; CHA = dobr; SPR = śred; PER = mier; - dzielny, fajter i strzelec.

-Vicent Pietrow (Nefarius) - BUD = dobr; ZRĘ = dobr; CHA = śred; SPR = śred; PER = dobr; - czujny skradacz i strzelec.

-Will z Vegas (Carloss) - BUD = śred; ZRĘ = dobr; CHA = b.dob; SPR = dobr; PER = śred; - dzielny ściemniacz i gadacz.



-No i w razie czego to pytać, pisać i postować :)
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2012 6:39 pm przez Pipboy79, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

wt lip 31, 2012 8:42 pm

Witam MG i Graczy :) oby nam się fajnie grało.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 1:02 pm

-A witam witam i fajno, że zaczęliśmy grać :)


-Nefarius, zgarniasz 20 PD za rozpoczęcie sesyi.

-Carloss za towarzyszenie w wyścigu dostajesz 15 PD.


-No i dzięki temu, że carlossowy hiroł zdał testa każdy z hirołów ma +2 do najbliższego testu (do WSP)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

śr sie 01, 2012 2:21 pm

Witam również :)

Założyłem, że przynajmniej część z Was zrekrutowałem do misji odnalezienia tutaj jakiejś przedwojennej instalacji. Mam nadzieję, że nie macie z tym problemów?
 
Awatar użytkownika
carloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: pn lip 23, 2012 7:57 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

śr sie 01, 2012 2:32 pm

Również witam.

Spoko. Ja napisałem w historii, że zostałem ranny i cudem dotarłem do twojego "szpitala". Tam usłyszałem od Ciebie o skarbie i postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście znajduje się on na wyspie.

Druga sprawa jest stricte techniczna: czy dialogi pisać -tak, czy -tak?
Przydałoby się, żeby to ustalić :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

śr sie 01, 2012 2:33 pm

Zapomniałem. MG prosił o pogrubioną kursywę. Już poprawiam.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 5:38 pm

Siemka Suld i Slann, witamy na pokładzie :) Za zajęcie III miejsca w postowwaniu dostajeta 10 PD :) Pozostałęj dwójce na otarcie łez przyznaje po 5 PD na miły początek :)

-Hm.... Właściwie to ja tak pocichu założyłem, że jesteśie sami na tej krypie. Sie znaczy bez BNów i macie tą brykę dla siebie ale prowadzi ją jeden z Was. Ale jak chcecie by było tak jak opisał Suld to też może być. Wasz wybór. :)

-A co do dialogów to faktycznie bym prosił by je pisać w ten sposób: - Chodźcie za mną. - a ewentualne mentale konkretne mentale i inne zboczeństwa w ten sposób: ~ Codźcie za mną. ~ to tak dla przypomnienia.

-Co do wejsć so bunkra to po mapie jest to jakieś 2 - 3 kilosy w głąb wyspy gdzie powadzi do rodroża na którym po kolejnym, takim odcinku jesteście albo na lotnisku albo w CM.
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2012 5:47 pm przez Pipboy79, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 5:45 pm

Helo mówie i odpowiadam
Tak, edrik jest szalony
Nie, nie jest z federacji
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 5:49 pm

-Siemka Slann. Dobrze, że Twój hiroł ma tłumacza z ichniego na neurowe :)
 
Awatar użytkownika
carloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: pn lip 23, 2012 7:57 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

śr sie 01, 2012 6:14 pm

Właśnie się zastanawiałem, czy w dobrym miejscu napisałeś posta :P

slann pisze:
Może zagram wrednym Gangerem


To w końcu kim grasz? Bo nie opisałeś się za bardzo...
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 6:19 pm

Ganger był zrobiony, ale nie pasował do normalnej ekipy
Macie Don Kichota 2000
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

śr sie 01, 2012 6:39 pm

Coś widzę lubisz niepasujące postacie wspomagane przez w pewien sposób ułomne kobiety ;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 6:58 pm

Akurat postać mocno archetypiczna w postapo
No nu Nie jest ułomna
A w twojej ssji dostaniesz mnie :D :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

śr sie 01, 2012 7:22 pm

-Ok, tak jak mówiłem gdzieś wcześniej poedyciłem trochę pierwszego posta by Wam się pomóc zapoznać i zoriencić kto kim gra i na co kogo mniej - więcej stać.

-Generalnie jak chyba widać drużyna jest nastawiona fajtersko - rangersko głównie. Prawie połowa składu to różne odcienie skradaczo - fajterów.

-Jedynie postać Slanna to typowy szpej i fajter a postacie Sulda i Carlossa to wyraźnie ta inteligentniejsza część ekipy :).
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

czw sie 02, 2012 11:01 pm

-Ok, Adi dał mi znać, że się urlopuje na pół m-ca więc póki co BNuje. W praktyce prawdopodobnie zostanie na ochotnika pilnować łódki albo coś w tą mańkę.

-Ehran? Co z Tobą? Zejdziesz na suchy ląd czy spodobało się Twojemu hirołsowi łódkowanie? :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

sob sie 04, 2012 7:44 pm

Gramy dalej?

może niech Erhan bada te ruiny, skoro nie odpowiada,
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

sob sie 04, 2012 8:20 pm

Suldarr'essalar pisze:
Gramy dalej?


-No ja nie bardzo wiem o robicie. Na razie tak z fafuły to zeszliśta z łodzi na plażę przy łodzi i drużynowy spec rzucił plana roboczego. No i na tym stanęło.

-Ale jak Wam mało bodźców to działania to Was jakaś wodny poczwar może zająć :)

-A na serio to tak jakoś by ktoś jakoś podreptał może gdziekolwiek albo pogadał se chocia trochę czy cóś?



Suldarr'essalar pisze:
może niech Erhan bada te ruiny, skoro nie odpowiada,


-No fakt. Właściwie póki co macie dwóch beenowatych chwilowo BGów + ich psa którymi możecie pozarządzać w miarę rozsądku. W końcu poststacie Adiego i Ehrana są właśnie głównie zwiadowcami więc też trochę głupio by było jakby pilnowali łódki...
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

ndz sie 05, 2012 11:13 am

Zakładajmy zatem, że ruszyli przodem na zwiad w głab wyspy a my kilkaset metrów za nimi. Jeśli nie, to Vince może pójść na zwiad.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

ndz sie 05, 2012 2:01 pm

-Ok. Ehran mi popisał, że już pisze posta więc obaczym co zrobi. Jak do dziś siem nie wyrobi po prostu polezie z Adim na mały rekonesans i tyle.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

ndz sie 05, 2012 5:17 pm

Sorki panowie, jakoś przeoczyłem, że sesja już się zaczeła... dlatego to małe spóźnienie.

[quote=Suldar]
[quote=Suldar]
Coś widzę lubisz niepasujące postacie wspomagane przez w pewien sposób ułomne kobiety ;)
[/quote]
też to zauważyłem ;) choć z drugiej strony... rozumiem, że każdy z nas ma postacie, które są w jakiś tam krzywy sposób kopią innych naszych postaci. Bo jak już się zrobiło już furę postaci, to ciężko naprawdę coś unikalnego wymyślić.



Co do sesji, ja zrobiłem zwiad by zabezpieczyć teren, same budynki lepiej wy zbadajcie jeśli chcecie. Może będą tam jakieś wskazówki na to co się tu działo.
A potem możemy ruszać dalej.
Najpierw stacja meteo czy lotnisko?
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

ndz sie 05, 2012 5:32 pm

Ehran pisze:
Najpierw stacja meteo czy lotnisko?


-Też chciałbym wiedzieć :)


-Nefarius i Slann, jak kumam pisaliście posta razem? Spoko, możecie łączyć posty z innymi Graczami ale mamprośbę by wówczas w nagłówku pisać które to postacie se gadają.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

ndz sie 05, 2012 5:48 pm

Pisłem chyba, żeby najperw obczyć lotnisko.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

ndz sie 05, 2012 6:46 pm

Tak na marginesie.
Edric jest dziwny, ale praktycznie kontaktuje z rzeczywistością, więc z wiatrakami raczej nie będzie walczył (raczej, bo Moloch bywa pomysłowy)... choć jest dosyć honorny
PS... kim jest SMART
 
Awatar użytkownika
carloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: pn lip 23, 2012 7:57 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

ndz sie 05, 2012 6:57 pm

Nabazgrałem coś, że ruszamy dupy na lotnisko. Chyba teraz MG powinien czynić honory
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

ndz sie 05, 2012 7:05 pm

slann pisze:
PS... kim jest SMART


-Rodzaj robotów i maszyn z Neodżunglii. Tak po prawdzie nic o nim nie wiada. Lubi tworzyć jakieś biomechy. Tylko ludzie graniczący na południu z Neo coś tam o nim wiedzą.


-Prócz zwiadowców ktoś coś szperał po nabrzeżu?



-Ok, mam dwie deklarację, że na lotnisko więc o ile tera na krzyżówkach nie zmienicie zdania to zakładam, że am idziecie.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

ndz sie 05, 2012 7:23 pm

Tak, idziemy dalej na lotnisko :)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

pn sie 06, 2012 5:45 pm

Jutro dam posta.
Czy postać sulda ukrywa, że jest Hibernatusem.
Co do postaci... To chyba dla tego, że Knychały mają kompleks rycerza.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

(Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - komenty

pn sie 06, 2012 10:15 pm

Nie ukrywa, ale się nie afizuje.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

pn sie 06, 2012 11:03 pm

-Mnie się coś wydaje, że spora część drużyny czeka co zrobi i powie Barney :)

-Aha, jakby ktoś chciał użyć jakiejś sztuczki, umsa czy innego badziewia to niech to podeklaruje tutaj bym wiedział co i jak. Dla przykładu jakby Will zdecydował się na użycie tego bonusu za swoją sztuczkę to zdałby ten test na Kondycję bo niewiele mu brakowało.
 
Awatar użytkownika
carloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: pn lip 23, 2012 7:57 pm

Re: (Neuroshima 1.5) Eden i jesienna wyspa skarbów - koment

pn sie 06, 2012 11:08 pm

Pipboy79 pisze:
Dla przykładu jakby Will zdecydował się na użycie tego bonusu za swoją sztuczkę to zdałby ten test na Kondycję bo niewiele mu brakowało.

Sztuczka "Jest zajebiście" daje bonus do najbliższego testu - jakby można było wybrać do którego się chce, to byłoby za mocne :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości