Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

Neuroshimowe inspiracje

czw sie 16, 2007 12:27 pm

Ahh wiec tak jak w temacie, wiadomo ludzią którzy mieli juz doczynienia z RPG papierkowym nie trzeba tlumaczyć że stajesz sie pewnym rodzajem aktora, ale co jeśli tamci ludzie wychowali sie na Dark Ages Fantasy między innymi warhammer i mroczne wieki ... ale sęk nie w tym bo tu piszemy o Neuroshime. Ahh wiec do Dark fanasty polecam Steven Erikson'a bo pozwala sie bardzo wczuć w klimat ale jakie ksiazki do Neuroshimy wiadomo ludzie oglodali mad maxa grali w fallaua, ale nie którzy nie luibia komputera lecz ksiązki. Znacie jakies?

Czekam na propozycje

Zmieniłem temat na bardziej adekwatny - Kar
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

czw sie 16, 2007 2:59 pm

?!? Gracze, którzy wychowali się na Mrocznych Wiekach? I nie oglądający filmów? I nie grali nigdy w Fallouta?
Wiesz jaka to wąska grupa potencjalnych graczy? :P:D

No dobra, to był żart.
Zapraszasz graczy na 18:00, robisz im popcorn i puszczasz Mad Max 2. Jeżeli film im się spodoba zaczynasz z nimi tworzenie postaci. Jeżeli są nim zdegustowani, to nie wiem jak chcesz nakłonić ich do zanurzenia się w świecie Neuro. Wtedy najwyraźniej to nie ich filiżanka herbaty.

Osobiście uważam Neuroshimę za RPG skrajnie nieksiążkowe. Być może to przesąd, albo jakiś stereotyp.

Nie twierdzę jednocześnie, że książek o tej tematyce nie ma, bo w końcu skąd by się brały filmy? Z polskiej literatury przychodzi mi do głowy "głowa Kasandry" Marka Baranieckiego. Z zagranicznej "The Stand" Stephena Kinga (po polsku chyba "Bastion", czytałem po zagranicznemu).
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

czw sie 16, 2007 5:47 pm

A nie prościej będzie opisać im świat neuroshimy własnymi słowami? To chyba najskuteczniejsza metoda, bo żaden film, książka, gra nie odda rzeczywistego brazu klimatu, jak zwyczajna opowieść. No chyba, że ktoś nie umie opowiadać, ale będąc MG powinieneś to umieć.
Czasem oglądanie filmów, granie w gry rozgrywające się w świecie brzybliżonym do tego systemowego, nie zawsze wychodzi na dobre. Niektórzy kopiują pewne zachowania (nie zawsze prawidłowe) podpatrzone z owych źródeł i starają się przenosić je na sesje.

W każdym razie polecić mogę: Ziemiański Andrzej - Zapach szkła, nie miałem okazji przeczytać, ale ponoć dobra książka.
 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

pt sie 17, 2007 12:52 pm

Chodziło mi o to, ze to sa ludzie którzy maja Komputery na węgiel :) Nie lubie komputerów, a telewizje uznaja za zbędna. Dlatego poszukiwałem książek.
Osobiście uważam Neuroshimę za RPG skrajnie nieksiążkowe. Być może to przesąd, albo jakiś stereotyp.
No bardzo cięzko znaleść jakąś książke
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

pt sie 17, 2007 1:00 pm

Seria "Cień Zagłady" Davida Robbinsa. Sporo tego jest, acz nie wszystko przetłumaczone na nasz język. Sam czytałem tomy 2-6 i muszę przyznac, ze jest to dobry materiał do wkręcania ludzi w klimaty Neuroshimy. Dodatkowo cykl ten czyta się bardzo przyjemnie, ot taka niezbyt skomplikowana sensacja - duuużo akcji i strzelania :)

Z innej beczki:
STALKER :) nie samym Falloutem człowiek żyje :razz:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pt sie 17, 2007 11:06 pm

Stalker nie pójdzie na parowej maszynie. Pierwszy Fallout pójdzie na: Pentium 90, 32MB RAM, SVGA 1MB (DirectX), CD-ROM 4x, 700MB HD i Win95 (Nie, nie znam na pamięć, właśnie spisałem z pudełka :D).
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

sob sie 18, 2007 7:02 pm

Polecam książkę: "Stalker: Piknik na skraju drogi".
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob wrz 15, 2007 9:59 pm

Mi przychodzą do głowy dwa polskie opowiadania "W leju po bombie" ASa polskiej fantastyki z tomu opowiadań "coś się kończy coś się zaczyna" i „Strefę” Pilipiuka z 2586 KROKÓW.
 
palazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 23, 2006 8:11 am

John Christopher

czw wrz 20, 2007 10:46 am

Śmierć trawy. Może nie do końca w neuroshimowym klimacie, ale niemalże. Ponadto dawno dawno temu wychodziły paragrafówki (cztery książki) dziejące się w postapo usa. Ni dyabła nie mogę sobie teraz przypomnieć tytułu (postać gracza nazywała się Call Phoenix:)
 
Awatar użytkownika
Feanir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw cze 01, 2006 6:18 pm

śr wrz 26, 2007 11:01 pm

Wiele dzieł Phillipa Dicka jest umieszczonych w światach po wojnach, tytułów nie podam, bo niestety ciężko spamiętać tyle książek, które napisał :)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw wrz 27, 2007 9:13 am

Denethor pisze:
Polecam książkę: "Stalker: Piknik na skraju drogi".

Cos ty czytal? Arkadij i Borys Strugaccy, "Piknik na skraju drogi". Stalkera nie ma w tytule.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw wrz 27, 2007 11:40 am

MacKotek - nowe wydanie juz ma w tytule Stalkera :)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw wrz 27, 2007 12:14 pm

Chavez pisze:
MacKotek - nowe wydanie juz ma w tytule Stalkera

No tak. Stugaccy sie w grobach przewracaja, a wydawcy licza zyski...

W temacie: polecam przejrzec literature post-apokaliptyczna z lat 1946-89. Jest troche inna, niz wspolczesna i ma w sobie cos wiecej...
 
Shatan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 20, 2007 6:46 pm

sob paź 20, 2007 9:08 pm

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. :)
A wracając do tematu, był kiedyś taki film "Postman" (nie pamiętam polskiego tytułu bo trochę się różnił od oryginału :P) i powstał on na podstawie książki w klimacie post-apo.
 
Agrantar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 571
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 12:51 pm

pn paź 29, 2007 7:42 pm

Ostatni Brzeg, jeśli chodzi o inspirację książkową. Nie ma molocha, nie ma akcji, jest tylko pasywność i brak nadziei i ludzie, którzy chcą ciekawie spędzić ostatnie dni życia i do samego końca zachowują się, jakby to wszystko miał być tylko żart.
I ostatni wyścig; prawie jak w Dallas.
 
Awatar użytkownika
Yendrek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 10:38 am

czw lis 01, 2007 11:03 am

Jedziemy:
"Wyczerpać morze" Jan Dobraczyński
"Deus irae" Philip K. Dick i Roger Zelazny
"Ja, Gelerth" Władysław Pasikowski
"Aleja potępienia" Roger Zelazny
"Kantyczka dla Leibowitza" Walter Miller
"Apokalipsa według pana Jana" Robert Szmidt
"Poczwarki" John Wyndham
"Wielki marsz" King pod pseudonimem Bachman

Trochę opowiadań:
"Model nr 2", "Złotoskóry" i "Ostatni pan i władca" Philip K. Dick
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn lut 04, 2008 7:21 pm

Kiedyś była taka seria, której autorem był Jerry Ahern o tytule "Krucjata" - naprawdę bardzo Neuroshimowa:)
O wojnie nuklearnej i ostatnich ludziach po wojnie między Rosją a USA. Całkiem fajnie się to czytało:)
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

pn lut 04, 2008 9:05 pm

"Operacja: Dzień wskrzeszenia" Pilipiuka
też motyw zagłady nuklearnej :razz:
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

pn lut 04, 2008 10:50 pm

Aż ciarki przechodzą, że nikt nie wymienił jeszcze tego tytułu, który jest chyba njabardziej neuroshimowo mad maxowy ze wszystkich książek:

Autor: Zelazny Roger
Tytuł oryginalny: Damnation Alley
Tytul PL: Aleja Potepienia

o gangerze który transportuje konwój przez postapo stany na wschód- esencja NS

polecam zajrzec do dodatku Suplement- tam jest spis filmow inspirujacych neuro
 
Awatar użytkownika
Jamirock
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 07, 2008 10:04 pm

wt lip 08, 2008 11:36 am

Może ja ze swojej strony filmowo mocniej. Film można rzeczywiście razem, obejrzeć, a przy okazji załapać ciekawe motywy, muzykę, łatwiej(tak wspólnie) sobie wyobrazić scenografię i klimat.

-Dwanaście Małp -
-Jestem Legendą - zwłaszcza dla mocno rtęciowych klimatów
-Mad maxy 2 i 3 - australijskie filmy samochodowe, ale zawsze coś
-Zwiastun Resident evil 3 - do filmu się nie zbliżać
-Część filmów z serii Terminator i Matrix
-http://pl.youtube.com/watch?v=9kxq3Rmq1ho
-http://pl.youtube.com/watch?v=zuellhrUQmk&feature=related
-http://pl.youtube.com/watch?v=zPt08UYmyMo

Z gier oczywiście Fallouty - w to trzeba zagrać. Poczuć tą zimną pustynię.
Jagged Alliance
 
Awatar użytkownika
Dood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 02, 2007 7:30 pm

ndz lip 27, 2008 9:50 pm

http://youtube.com/watch?v=83-stjseRMQ&feature=related
Może być to całkiem dobra inspiracja dla tych którzy kładą nacisk na samochody w NS i/lub prowadzą/grają w Detroid.
 
JerzyJerzy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob sie 25, 2007 12:15 am

ndz wrz 14, 2008 9:08 pm

Polecam podręcznik :razz:
jest świetną inspiracją, tyle tam opowiadań, ramek, informacji o świecie, ejj no sam klimat, mi niczego więcej nie potrzeba xD
 
Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 24, 2007 10:10 pm

sob sty 24, 2009 5:19 pm

Ja ze swojej strony dodam "Rdzę" Rafała Nowakowskiego. Tu jest o tym trochę informacji:
http://ksiazki.polter.pl/Rdza-n16259
 
Awatar użytkownika
Jamirock
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 07, 2008 10:04 pm

Neuroshimowe inspiracje

wt wrz 08, 2009 4:12 pm

Terminator 4, troszeczkę:) Zwłaszcza baza ruchu oporu widziana jako posterunek
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Re:

wt lis 10, 2009 12:47 pm

Od siebie mogę dorzucić film "Wysłannik Przyszłości". Chyba dość mało popularny, ale początkowe sceny naprawdę świetnie moim zdaniem oddają wygląd postapokaliptycznego świata.

Bo
NoOne3 pisze:
?!? Gracze, którzy wychowali się na Mrocznych Wiekach? I nie oglądający filmów? I nie grali nigdy w Fallouta?
Wiesz jaka to wąska grupa potencjalnych graczy? :P:D


wierz mi, czy nie ale nigdy nie grałem w żadnego Fallouta ani nie oglądałem Mad Maxów, ale wystarczyło, że będąc małym obejrzałem te pierwsze 7 minut w telewizji co wystarczyło aby wrył mi się w pamięci ten obraz i abym bez problemu mógł sobie wyobrazi świat Neuroshimy. Bez problemu prowadziłem sesje i mam wrażenie, że mój świat był bardziej postapokaliptyczny niż powinien :P Zresztą moim zdaniem wystarczyły też opisy w podręczniku aby sobie wyobrazić Neuroshimowe pejzaże.

Hmm.. Można by zaryzykować, że co do Molocha to inspirować mógłby trochę Matrix Rewolucja, gdzie był pokazany świat maszyn no i to miasto ludzi jakby ktoś potrzebował inspiracji do Seattle, całej aglomeracji Molocha czy coś powiedzmy...
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Neuroshimowe inspiracje

czw gru 24, 2009 12:59 pm

Wybiegając trochę w przyszłość to się zapowiada na śliczną inspirację / wprowadzenie do systemu dla nowych graczy
Edit:
Youtube w swej mądrości pokasowało oficjalne trailery wklejając w ich miejsce info i naruszaniu regulaminu, na szczęście kilka przetrwało:
http://www.youtube.com/watch?v=HvZigK4Tmxs
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2010 9:14 am przez Doom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Neuroshimowe inspiracje

ndz lut 07, 2010 1:03 am

Film już jakiś czas w kinach. Po obejrzeniu stwierdzam ze nadaje się na jedną z pozycji obowiązkowych w ramach przygotowania do gry w tych klimatach. Sceny handlu, sceny "życia" na pustkowiach, sceny zawierające rożne... powiedzmy osobliwości post apo świata..
 
Bielu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2011 10:19 am

Re: Neuroshimowe inspiracje

wt lut 22, 2011 10:49 am

W dodatku Suplement jest opisane kilkadziesiąt pozycji, które warto obejrzeć, aby MG miał łatwiejsze zadanie w odtwarzaniu klimatu świata. Moim zdaniem najlepszymi filmami są:
-Seria Mad Max
-Seria Terminator
-Seria Matrix
Przy okazji warto obejrzeć sobie film "O bi, o ba: Koniec cywilizacji". Jest to polski film Sci-Fi w reżyserii Piotra Szulkina, zrealizowany w 1984.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3kPUZM0Hxeo
 
Bler
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 9:53 am

Neuroshimowe inspiracje

pn cze 18, 2012 3:05 pm

W temacie inspiracji zapraszam na http://neurofabryka.blogspot.com/ - aktualizuję to stronkę sumiennie, pojawiają się nowe mapki, opisy, rysunki...
 
Qbcol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 09, 2012 7:18 pm

Neuroshimowe inspiracje

pn lip 09, 2012 7:20 pm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości