Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 2:07 pm

Next Level Magic to nowy produkt (sprzedawany jako paperback lub pdf) ze stajni StarCityGames. O co w nim chodzi? Jest to czterysto dwudziesto stronnicowa książeczka, zawierająca "wszelką dostępną wiedzę" ( :wink: ) o Magicu. Jak mówi reklama na SCG: "everything from card advantage to mulligans, manabases, bluffing, metagaming, forming a team, netdecking, sideboarding, proper preparation and much, much more, all layed out in a clear and logical manner that connects each area in an intuitive and entertaining manner."

Czy, jeśli mielibyście możliwość kupić takie coś w Polsce, zrobilibyście to? Czy Waszym zdaniem warto wydać 30-40 dolarów na produkt związany z Magiciem, w który nie da się grać?

Zapraszam do dyskusji.

EDIT: Oczywiście link - http://www.starcitygames.com/pages/nextlevelmagic/
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 2:08 pm przez 27383, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 2:13 pm

Jak dla mnie nie opłaca się wydać na to nawet 10$.
Dlaczego? Dlatego, żę najlepszą wiedzą jest ta, którą dostaje się od doświadczonych graczy oraz ta, którą zdobywamy sami grając. Nikt nie może wskazać nam jak zawsze grać, trzeba samemu dojść do tego, co sie opłaca, co nie, jak grać, a jak nie.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 2:17 pm

Też nie wydałbym na to pieniędzy, bo lepiej zainwestować je w karty. Doświadczenie i wiedza przychodzą z czasem i tak jak Zeph uważam, że jak nie wie się czegoś to zawsze można zapytać się prosa.
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 2:17 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 2:22 pm

Ja mam troszkę inne zdanie. Gdybym znał język angielski perfekcyjnie, z pewnością wydałbym te pieniądze na taki produkt. Patrick Chapin jest jednym z najlepszych graczy i jego wskazówki z pewnością byłyby bardzo pomocne. Zresztą odkąd zacząłem czytać zagraniczne artykuły profesjonalistów (bo polskich jeszcze nie ma, ale do lipca sytuacja powinna się zmienić) mój poziom gry znacznie się zwiększył :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 7:19 pm

Wszystko zależy od tego, jak to jest napisane. Jeżeli przystępnie, celnie i... dowcipnie - biorę w ciemno. Sęk w tym, że znakomita większość takich poradników jest - chaotyczna, wiedzy praktycznej z nich wyciągnąć się nie da, a humoru w tym tyle co na cmentarzu w dżdżysty, listopadowy poranek.

Obecnie każdy chce pisać porady. Tylko nie każdy potrafi. Bo do tego trzeba mieć umiejętności literackie. Poradników do MTG pisanych przez graczy, jest w sieci mnóstwo. Wszystko co chcesz - znajdziesz. Jeżeli ktoś się nie wysilił i po prostu to spisał, wydał, a teraz chce za to 40 dolców, to... Może pocałować mnie w mojego "Isochrona". :razz:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 7:34 pm

Hmm, to nie ktoś, tylko Patrick Chapin, mający za sobą setki rozegranych turniejów na wysokim poziomie (ale wciąż zdarza mu się keepnąć rękę z jednym lądem - Plainsem oraz dwoma Hedron Crab) i piszący już sporo czasu dla serwisu StarCityGames :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 7:51 pm

Thoctar pisze:
Hmm, to nie ktoś, tylko Patrick Chapin, mający za sobą setki rozegranych turniejów na wysokim poziomie (ale wciąż zdarza mu się keepnąć rękę z jednym lądem - Plainsem oraz dwoma Hedron Crab) i piszący już sporo czasu dla serwisu StarCityGames


Jak już pisałem wcześniej - można być świetnym graczem i kiepskim pisarzem. Można być profesorem fizyki i kiepskim pedagogiem. Świetnym piłkarzem i nie sprawdzić się jako trener. To są kompletnie inne umiejętności!

Jak ten poradnik jest napisany bez polotu - to nie widzę sensu w kupowaniu czegoś, co i tak mi ani nie pomoże, ani nie rozerwie. W necie można znaleźć naprawdę dużo świetnych porad. Nie wspominając o wiedzy czerpanej z rozmaitych internetowych forum. :wink:

A jeszcze, przy tej okazji, można nawiązać ciekawe znajomości.... :spoko:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Next Level Magic

ndz maja 16, 2010 8:03 pm

W całej rozciągłości zgadzam się z tym, że dobry gracz nie musi być dobrym pisaczem - po prostu odniosłem wrażenie, że boisz się, że poradnik napisał jakiś "random" i teraz próbuje wcisnąć ludziom ciemnotę :)

A próbkę Chapina macie chociażby tutaj: http://www.starcitygames.com/magic/extended/19131_Innovations_Grixis_Control_at_Grand_Prix_Houston_10th.html - nie przejmujcie się napisami, że to materiał premium - został już oddany do użytku z powodu przedawnienia :)
 
Awatar użytkownika
AngelusDark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 17, 2010 2:23 am

Next Level Magic

śr maja 19, 2010 12:45 pm

Wystarczy pograć z lepszymi, jest taki sam efekt i za niego się nie płaci. Chyba, że nie lubi się często przegrywać. Moim zdaniem nie opłacalne jest kupowanie czegoś do gry karcianej czym nie można zagrać.
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

Next Level Magic

śr cze 23, 2010 7:07 pm

Ja dawno temu kupiłem poradnik do VI edycji i ta książeczka otworzyła moje oczy na to czym ta gra jest, i jak się naprawdę w nią gra, oraz co najważniejsze, zrozumiałem, że niektóre karty w mojej kolekcji np. Wrath of God nie są crapami. Ale wtedy grałem tylko z kumplami z "osiedla" nie chodziłem na żadne turnieje, ani nie miałem internetu (mało kto wtedy miał), więc ta wiedza była pomocna wręcz nieopisywalnie. Dziś co piątek moge iść na FNMy nie mam już 15 lat i nie boje się spytać starszych kolegów w sklepie jak się gra, no i mam internet. Ale myślę, że warto przeczytać taką książkę mimo wszystko, jeśli autor dzieli się własnym doświadczeniem i przemyśleniami, ale jeśli jego porady to podstawowe rzeczy, które można znaleźć na byle stronce, to szkoda kasy.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 12:57 pm przez Noth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości