Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

Nietypowe postacie - klasy prestiżowe

pt mar 02, 2007 9:44 am

Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum i bardzo bym prosił o podanie informacji na temat nietypowych klas prestiżowych - m.in. dla półsmoków.
Od jakiegoś czasu jestem MP i mam w swojej grupie: wampira, półsmoka druida, paladyna - psychowojownika, elfa czarodzieja, orka barbarzyńcę i łucznika(wojownik - tropiciel). Wszyscy oczekują, że doradzę im wybór dobrej ,,prestżowki". Mam kilka pomysłów, ale chciałbym zasięgnąć rady osób bardziej doświadczonych.
Ostatnio zmieniony sob mar 03, 2007 7:40 pm przez Arthas Verley, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Egadil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 03, 2007 1:01 am

pt mar 02, 2007 2:05 pm

Witaj na Forum :)

Cóż dokładnych informacji na temat klas prestiżowych (tj. ich zdolności specjalnych, statystyk itp.) zamieszczonych w podręcznikach na forum podać nie można. Jeżeli interesują Cię szablony nieoficjalne to poprzeglądaj sobie forum, może znajdziesz coś interesującego. Poza tym nie wiem, czy rzucenie nazw poszczególnych prestiżów Cię usatysfakcjonuje, jeżeli nie masz dostępu do książek, w których one się znajdują. Dodam też, że większość klas prestiżowych jest raczej nie dla ras, tylko są "rozwinięciem" klas podstawowych, szczerze powiedziawszy nie spotkałem się z prestiżówką specjalnie dla półsmoka. A i jeszcze jedno, dobrze byłoby gdybyś podał też charaktery postaci, gdyż łatwiej dobrać wtedy coś klimatycznego. Tyle tytułem wstępu.

Arthas Verley pisze:
mam w swojej grupie: wampira, półsmoka druida, paladyna - psychowojownika, elfa czarodzieja, orka barbarzyńcę i łucznika(wojownik - tropiciel)


Po pierwsze, jaką klasą jest wampir? Dopóki nie podasz tej informacji, nie jestem w stanie Ci pomóc.

Zacznę może od czarodzieja. Jeżeli chodzi o tę klasę, to jest naprawdę wiele możliwości jej rozwoju, polecałbym więc zajrzeć do Księgi i Krwi (przewodnika dla czarodziejów i zaklinaczy), na szczególną uwagę zasługuje tam Mag z Mistycznego Bractwa, dla nekromanty ciekawym rozwiązaniem jest Pan szarosinych, a dla naprawdę złych magów Akolita skóry (klasa niezwykle klimatyczna, przynajmniej według mnie). Wydaje mi się, że prawie każda postać rzucająca zaklęcia wtajemniczeń powinna zainwestować kilka poziomów w Arcymagu (Forgotten Realms- Zapomniane Krainy). Warto też zajrzeć do Magii Faerunu, gdzie zamieszczono bardzo fajną klasę Zabójca magów.

Co do łucznika, to wydaje mi się, że warty uwagi jest Mistyczny łucznik (Przewodnik Mistrza Podziemi), jedyną "wadą" jest konieczność zainwestowania paru poziomów jakiejś klasie posługującej się magią wtajemniczeń. Warto również zajrzeć do Miecza i pieści, gdzie jest bardzo fajna klasa Mistrz broni (jest to również warta uwagi propozycja dla barbarzyńcy).

Jeżeli chodzi o druida, to pomyśl nad Geomantą (Władcy dziczy), jest to bardzo ciekawa i klimatyczna klasa, zastanawiam się tylko co wyjdzie z połączenia tej klasy z półsmokiem.

W przypadku Paladyna znowu odsyłam do Miecza i pięści, jest tam kilka ciekawych klas, chociażby Samuraj, Kawaler (daje premie do konnej walki, jak wiadomo paladyn posiada wyjątkowego wierzchowca), czy Rycerz protektor Wielkiego Królestwa. W podręczniku Forgotten Realms- Zapomniane Krainy, znajdziesz fajną klasę Rycerz Purpurowego Smoka.

Jeżeli chodzi o Barbarzyńcę, to jak już wspomniałem polecam Mistrza oręża oraz odsyłam do tego tematu, gdzie prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

To chyba byłoby na tyle. Pozdrawiam :)
 
Szatek666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czw mar 09, 2006 11:27 am

pt mar 02, 2007 2:53 pm

Wypowiem się w tym temacie, ale mam jedno pytanie - Która edycja?
A ponadto, podaj więcej informacji o postaciach.

P.S. IMO ten dział średnio pasuje.
Władcy Dziczy

Arthas Verley pisze:
paladyna - psychowojownika, elfa czarodzieja
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pt mar 02, 2007 6:13 pm

Arthas Verley pisze:
Mam w swojej grupie Wampira

Ciężko powiedzieć coś o prestiżówce dla Wampira, bez wcześniejszego podania jego poziomów klasowych. W chwili obecnej mogę zaproponować jednak Krwiopijcę z Księgi Plugawego Mroku, lub Wampire Lorda z Libris Mortis.

Arthas Verley pisze:
Mam w swojej grupie Półsmoka Druida

Cóż muszę przyznać, że dosyć dziwne połączenie rasy i klasy. Proponuję abyś określił, jakim typem półsmoka jest twój gracz i w jakim świecie grasz. To by ułatwiło lekko sprawę, bo klasy prestiżowe są zarówno ultimatyczne, jak i specjalnie przeznaczone wyłącznie do Forgotten Realms.

Arthas Verley pisze:
Mam w swojej grupie Orka Barbarzyńcę

Tu proponuję bardzo ciekawą klasę prestiżową, pozwalającą na zmianę w zwierzę a także wzmacniającą szał barbarzyńcy - Berserkera z Podręcznika Bóstwa i Półbogowie. Ciekawymi opcjami są również Szalony Berserker i Oko Grumsha z Władców Dziczy.

Arthas Verley pisze:
Mam w swojej grupie Elfa Czarodzieja

Tu Masz naprawdę mnogość możliwości. Wypisz proszę zainteresowania twojego gracza dotyczące np. szkół magii a łatwiej będzie wyszukać jakiejś odpowiedniej z całej masy klas prestiżowych.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt mar 02, 2007 6:21 pm

Arthas Verley pisze:
wampira

Polecam Libris Mortis. Kilka niezłych prestiżówek dla nieumarłych.

Arthas Verley pisze:
półsmoka druida

Warshaper czy Zmiennokształtny, jeśli preferuje taki styl gry.

Arthas Verley pisze:
elfa czarodzieja,

Oprócz arcymaga i zabójcy magów, prestiżówki opisane przez Egadila są IMO średnim wyborem. Jako, że gra elfem nastawiłbym się na prestiżówkę HM, choć właściwie nie jest rewelacyjna. Z typowo elfich klas czarujących mozna wymienić Olin Gisir. Prestiżówek dla magów są dziesiątki, a najlepsze są w Complete Mage i Arcana.

Arthas Verley pisze:
łucznika(wojownik - tropiciel)

Niezrównany łucznik lub mistyczne dla preferujących walkę. Justice of Weald and Woe dla tych bardziej bazujących na umiejętnościach.

Egadil pisze:
Jeżeli chodzi o Barbarzyńcę, to jak już wspomniałem polecam Mistrza oręża oraz odsyłam do tego tematu, gdzie prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

Kiepski wybór. Najlepszym możliwym wyborem jest Nieustarszony barbarzyńca.
 
Awatar użytkownika
Kakarotto123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 19, 2006 8:11 pm

Re: Nietypowe postacie-klasy prestiżowe

sob mar 03, 2007 9:34 am

Arthas Verley pisze:
mam w swojej grupie: wampira, półsmoka druida, paladyna - psychowojownika, elfa czarodzieja, orka barbarzyńcę i łucznika(wojownik - tropiciel).


Dla wampira proponuje Życiopijce z Księgi Plugawego Mroku (Prestiż tylko i wyłącznie dla wampirów).

Dla półsmoka druida poleciłbym zajrzeć do Władców Dziczy (Geomanta, Różnokształtny)

Paladyn-psychowojownik. Albo Kawaler z Miecza i Pięści, albo pirokinetyk z Podręcznika Psioniki.

Dla orka proponuję Oko Gruumsha, albo Szalonego Berserkera (Władcy Dziczy)

No i na koniec dla łucznika proponuje Mistycznego Łucznika z PMP, albo znowu z Władców Dziczy- Leśnego Strzelca.

Mógłbyś podać więcej info na temat drużyny (charakter postaci, klasę wampira i świat w jakim gracie).

To by było na tyle. :razz:
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

sob mar 03, 2007 7:44 pm

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. :)
Jeżeli chodzi o pytania:
- gramy według edycji 3,0 w Faerunie
- wampir jest łotrzykiem
- druid lubi wzbudzać grozę i nie przejmuje się normami społecznymi (charakter CD, ale chyba zmienię mu na CN)
Jeżeli chodzi o podręcznik ,,Libris Mortis", to czy występuje on w polskiej wersji?
 
Awatar użytkownika
OzziLee
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt sty 26, 2007 10:06 pm

sob mar 03, 2007 8:36 pm

Druid chyba musi być neutralny(przynajmniej w części), a ten twój jest CD... Więc o co chodzi? Małe niedopatrzenie :razz: ?
 
Awatar użytkownika
Anwair DolGuldur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 328
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:31 pm

sob mar 03, 2007 8:39 pm

Skoro wampir jest łotrzykiem doradzałbym skrytobójce jako klasę prestiżową. Dla orka odpowiedni byłby szalony berserker z Władców Dziczy, tropiciel nadawałby się na mistycznego łucznika lub leśnego strzelca. Co do czarodzieja to trudno coś doradzić nie znając większej ilości szczegółów o nim i jego stylu.
Niestety podręcznik "Libris Mortis" nie występuje obecnie w wersji polskiej.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

sob mar 03, 2007 8:52 pm

Jeżeli chodzi o druida to wprowadziliśmy pewnego rodzaju zasady domowe dotyczące charakteru. :wink:
Czarodziej jest szarym elfem i chciałby mieć klasę łączącą walkę z rozwijaniem umięjętności magicznych (coś jak Magiczny rycerz z edycji 3,5).
 
Awatar użytkownika
Egadil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 03, 2007 1:01 am

sob mar 03, 2007 9:01 pm

Skoro wampir jest łotrzykiem, to nie wiem czy wspomniany Życiopijca jest najlepszym rozwiązaniem (widziałbym go bardziej jako maga), ale czemu nie. Jeżeli chodzi o łotrzyka, to możemy go rozwijać na wiele sposobów, dlatego mam takie pytanie, czy ma to być "czysty" łotrzyk, czy też Twój gracz zamierza stworzyć wieloklasowca? Jest to dość istotne pytanie, gdyż ciężko doradzić coś konkretnego, nie znając na nie odpowiedzi:wink: Teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że powinieneś zajrzeć do Pieśni i ciszy, jest tam wiele ciekawych klas prestiżowych właśnie dla łotrzyka, z czego bardzo ciekawą i klimatyczną klasą wydaje mi się być Arcyszpieg oraz Królewski odkrywca. W PMP znajduje się szablon Skrytobójcy (według mnie jest godną uwagi klasą), i Tancerza cieni, który już na 1. poziomie dostaje bardzo ciekawą zdolność ukrywania na widoku :)

Pozdrawiam :wink:
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

sob mar 03, 2007 9:10 pm

Rzeczywiście myślał o skrytobójcy, ale potem stwierdził, że chciałby mieć coś specjalnie dla wampirów. W liście epickich postaci Krain figuruje postać, króra ma klasę ,,Mistrz wampirów". Wiecie może, gdzie mogę znależć coś o tej klasie? (szukałem na google, ale bez rezultatu)
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

ndz mar 04, 2007 6:15 pm

W takim razie moje propozycje są następujące:
Arthas Verley pisze:
Druid lubi wzbudzać grozę i nie przejmuje się normami społecznymi

No ładnie. Druid lubi wzbudzać grozę tak? Nic innego jak Naturobójca nie przychodzi mi do głowy. Jest to przeciwieństwo Druida (podobnie jak ma się sprawa z Rycerzem Ciemności i Paladynem). Ta klasa prestiżowa opisana jest w, już nie raz napomykanym podręczniku, Władcy Dziczy. Posiada moce przybierania nieumarłych kształtów zwierząt, zdolności rozsiewania chorób i rozmawiania z martwymi zwierzętami. Taki odpowiednik nekromanty zajmujący się niszczeniem lasów i wszystkiego, co stworzyła natura.
Arthas Verley pisze:
Czarodziej jest szarym elfem i chciałby mieć klasę łączącą walkę z rozwijaniem umiejętności magicznych

Skoro gracie na edycji 3.0 Proponuję Czarownika Mieczy z Księgi i Krwi i Wojennego Czarodzieja z Cormyru opisanego w Magii Faerunu. To tyle ode mnie.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz mar 04, 2007 10:45 pm

Arthas Verley pisze:
W liście epickich postaci Krain figuruje postać, króra ma klasę ,,Mistrz wampirów". Wiecie może, gdzie mogę znależć coś o tej klasie?

Chodzi zapewne o Master vampire z Libris Mortis (strona 55 jeśli Ci to coś powie). Jest to klasa specjalizująca się w tworzeniu i kontrolowaniu silniejszego pomiotu a także gromadzeniu gromadki popleczników.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pn mar 05, 2007 10:30 am

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mm/20021018a

Co do kwestii wampira to polecam jako dodatek ten link. Jest tam szablon "The Vampire Lord". Bardzo silny lecz nie tak jak w przypadku Demilicza. Między innymi nie posiada słabości wampira i może poruszać się w świetle dnia (z karami oczywiście lecz zawsze coś) Gdy połączy się ten szablon z Master vampire to można stworzyć wampira doskonałego. :spoko:

Renald pisze:
No ładnie. Druid lubi wzbudzać grozę tak? Nic innego jak Naturobójca nie przychodzi mi do głowy. Jest to przeciwieństwo Druida (podobnie jak ma się sprawa z Rycerzem Ciemności i Paladynem). Ta klasa prestiżowa opisana jest w, już nie raz napomykanym podręczniku, Władcy Dziczy. Posiada moce przybierania nieumarłych kształtów zwierząt, zdolności rozsiewania chorób i rozmawiania z martwymi zwierzętami. Taki odpowiednik nekromanty zajmujący się niszczeniem lasów i wszystkiego, co stworzyła natura.

Głowy nie dam ale istnieje Pan rozkładu Talony. Poziomy w tej klasie prestiżowej posiada niesławny Rotting Man - Wybraniec Talony. Zapewne jest to klasa podobna do Naturobójcy. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości