Zrodzony z fantastyki

 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

Nietypowe świątynie

śr sie 10, 2005 10:05 pm

Niektórym kapłanom moze wydawać się, że służąc swojemu bóstwu w zwykłej świątyni, nie spełniają swojej roli. Mogą chcieć oni bardziej zbliżyć się do swego patrona, oddając mu cześć w dość nietypowych świątyniach odpowiadającym dziedzinom bóstwa. I tak np. kapłani bóstwa powiązanego z wodą, morem, oceanem mogliby założyć swiątynię na statku - nie świątynią w jednym pomieszczeniu, ale statek-świątynię pełny kapłanów ( i driudów?). Inny przykład: świątynia bóstw wojny z licznymi portalami do sfery wojny (chyba Acheronu, tak?).
Co o tym myślicie? Czy to nie jest aby głupie? Macie pomysły na inne rodzaje takiego typu świątyń?

Przepraszam wszystkich za błedy, ale jestem trochę chory i ciężko mi się myśli :?
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 6:42 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

czw sie 11, 2005 6:24 pm

Przepraszam wszystkich za błedy, ale jestem trochę chory i ciężko mi się myśli

Szybkiego powrotu do zdrowia.

Przychodzi mi na myśl świątynia (epicka) zbudowana z szvczycie gór. Na innych szczytach są potężne kszyształy odbijające światło słoneczne tak, że zawsze w świątyni panuje dzień.
Albo świątynia wichrów podtrzymywana przez żywiołaki powierza - mknąca przez niebo zgodzie z ruchem wiatru
Naprawdę możliwości jest dużo
Pozdro
 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

czw sie 11, 2005 8:31 pm

Xelos pisze:
Przepraszam wszystkich za błedy, ale jestem trochę chory i ciężko mi się myśli
Szybkiego powrotu do zdrowia.
Rzeczywiście szybki, bo już prawie nic mi nie jest :D

Wpadłem na pomysł na jeszcze jedną świątynię - świątynię w wulkanie, dokładnie pływającą po lawie, odpowiedni chronioną czarami, aby przebywający nie odczuwali nadmiernej temperatury, ani aby ich ekwipunek się nie stopił. Do świątyni można dostać się tylko poprzez portal prowadzący z innej - i w zasadzie powinien być ujawniony jedynie najzagorzalszym i najbardziej zaufanym wyznawcom.
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 6:42 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

czw sie 11, 2005 9:00 pm

Świątynia bóstwa drzew w wielkim dębie wydrążonym w środku (jak drzewko rośnie od zarania dziejów czyli minimum 2k lat to moze mieć kilka/kilkanaście metrów średnicy), swiątynia boga bogactwa/złota wewnątrz skarbca o złotych scianach...

PZDR
 
Awatar użytkownika
DivX14
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:40 pm

pt sie 12, 2005 12:16 am

Swiątynia boga śmierci położona w najniższym kręgu piekła.
Swiątynia bogini natury na polu, kompletnie bez zadnych zabudowań, chroniona przed pogodą przez dridów.
Swiątynia Lolth zrobiona z samych pajęczyn. itd. długo można by wymieniać

Ale wg. mnie pomysł ten jest świetny i bardzo klimatyczny, klerycy tak fanatyczni że aż tworzą świątynie położone lub związane z domenami danego boga.
Musze to zastosować u siebie. :D
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

pt sie 12, 2005 2:13 pm

Swiątynia Lolth zrobiona z samych pajęczyn

A może świątynia Lolth urządzona we wnętrzy ciała gigantycznego pająka? Nie musi być koniecznie martwy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 6:43 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
blackregis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: sob cze 25, 2005 5:59 pm

pt sie 12, 2005 10:18 pm

Xelos pisze:
Swiątynia Lolth zrobiona z samych pajęczyn
A może świątynia Lolth urządzona we wnętrzy ciała gigantycznego pająka? Nie musi być koniecznie martwy :D
To jak niby ? :) W żołądku ? :lol:

Świątynia Pelora w kosmosie, blisko słońca, oczywiście chroniona magią :P
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 6:43 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

sob sie 13, 2005 1:04 pm

W żołądku ?

Nie w Odwłoku! (swoją drogą to gdzie pająki mają żołądek :?)
Oczywiście pajączek byłby magicznie przytrzymywany przy życiu (ofiary z niewiernych :D?)

Świątynia Pelora w kosmosie, blisko słońca, oczywiście chroniona magią

A czy ludzie wiedzą, że jest coś takiego jak przestrzeń kosmiczna :?:

Świątynia Nerulla którą podtrzymują Kolosalne szkielety (coś a la mr.Atlas). Mogą być ożywione :D
 
blackregis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: sob cze 25, 2005 5:59 pm

ndz sie 14, 2005 1:14 am

A czy ludzie wiedzą, że jest coś takiego jak przestrzeń kosmiczna


Nie mogłem teraz tego znaleźć, ale gdzies na tym forum czytałem już wątek, w którym poruszano temat przestrzeni kosmicznej i jej znajomości. (i nie chodzi bynajmniej o star wars d20)

pzdr
 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

ndz sie 14, 2005 6:22 pm

blackregis pisze:
A czy ludzie wiedzą, że jest coś takiego jak przestrzeń kosmiczna
Nie mogłem teraz tego znaleźć, ale gdzies na tym forum czytałem już wątek, w którym poruszano temat przestrzeni kosmicznej i jej znajomości. (i nie chodzi bynajmniej o star wars d20)

pzdr
A chodzi chyba o SpellJammer.
Abeir-Toril i Realmspace
Elfia flota kosmiczna
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 6:43 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

wt mar 14, 2006 8:46 pm

A jak waszym zdaniem wyglądałby świątynia Nerulla?
 
Zalathorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr maja 25, 2005 11:35 am

wt mar 14, 2006 9:21 pm

Jest to pięknie opisane w Bóstwach i półbogach. zacytowałbym podręcznik ale nie wiem jak to się ma do OGL'a. ale ogólnie rzecz biorąc to mroczny klimat skrycia i katakumb duża ilość nieumarłych. Pozdro

P.S.
To moje pierwsza notka poza działem sesje po reformie forum. ale ze mnie spamer :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 6:44 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości