Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Jakt Darkspell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nimbral

pt sie 10, 2007 12:29 pm

Witam Wszystkich po raz pierwszy.

Mam pytanie o Nimbral. A właściwie o to gdzie, poza OŚ-ZK i PGpF można znaleść jakieś informacje o tym wyspiarskim królestwie wielkich czarodziejów i Latających Łowców.

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

pt sie 10, 2007 12:54 pm

Po angielsku są jeszcze artykuły Greenwood'a o Nimbralu:
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia
Część czwarta
Część piąta
Część szósta
Część siódma
Część ósma

Dodatkowo w Champions of Valor znajdziesz sporo informacji o latających rycerzach Nimbralu.

Awatar użytkownika
Jakt Darkspell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob sie 11, 2007 1:14 am

Aragathorze, dopiero teraz (niestety) znalazłem informacje które już kiedyś zamieściłeś na forum. I tu się rodzą kolejne pytania na ten temat. Co z atutem "mistyczny wzrok" który jest tam atutem regionalnym, w PGpF (wersja 3.5) go nie ma, a to chyba on powodował "dziwny" wygląd oczu tamtejszych magów.

Rozumiem, że zmiany które zaszły w 3.5, są tylko mechaniczne i informacje fabularne są jak najbardziej aktualne. Czy mam racje?

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

sob sie 11, 2007 1:40 am

Jakt Darkspell pisze:
Rozumiem, że zmiany które zaszły w 3.5, są tylko mechaniczne i informacje fabularne są jak najbardziej aktualne. Czy mam racje?

Tak, masz rację. Wszystkie (zazwyczaj) informacje fabularne z poprzednich edycji pozostają aktualne w nowej.

Awatar użytkownika
Jakt Darkspell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob sie 11, 2007 10:17 am

A czy są jakieś powieści (wydane w polsce), które dzieją się tam, lub ich bohaterowie się z tamtąd wywodzą?

Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 25, 2008 12:13 pm

Niezwykle mnieostatnio zainteresowała ta tajemnicza kraina zwana Nimbralem. W ZK:OŚ poświęcono jej jedynie parę zdań, a w Lśniącym Południu ledwie się ją wymienia.

Prosiłbym tych którzy nieco wiedzą na ten temat aby się nią podzielił. Szczególnie interesują mnie następujące kwestie:

1. Dokładny opis Panów Nimbral.
2. Gdzie leży Nimbral, bo na mapie Faerunu go nie ma.
3. Specyfikacja magii jaką posługują się na Nimbral.

Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lut 25, 2008 12:49 pm

Tutaj można znaleźć sporo informacji o Nimbral i jego władcach. Materiały są oczywiście oficjalne, z tym że po angielsku.[/url]

Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 25, 2008 3:29 pm

Ciekawe, chociaż i tak to jest zbyt mało. Aha, no i czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tymi oczami?