Zrodzony z fantastyki

 
Alyth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 20, 2008 9:52 pm

Nowa Klasa, Przemytnik (CLASS CONSTRUCTION ENGINE)

śr sie 20, 2008 10:45 pm

"Chcesz Kupić Bimber????"


klimatycznie jestem słaby, bo na każdej sesji znajdzie się ekspert od mechanki a nie klimatu,więc przedstawiam klase tworzona przeze mnie, prosze o ocenianie jej, Pokazanie wad , Podanie jakiegos opisu lub napisanie klimatycznego opisu

PRZEMYTNIK

Opis: brak

Bazowy atak: Jak Łotrzyk: +0, +1 , +2 , +3, +3, +4, +5, +6/+1, +6/+1, ...

Rzuty obronne : Jak Bard: Refleks +Wola :+2/+2,+3/+3,+3/+3,+4/+4,+4/+4...

Charakter: każdy nie-dobry
KW: K6

Umiejętności: Blefowanie(Cha), Ciche poruszanie się(Zr),Dyplomacja(Cha),Fałszerstwo(Int),Nasłuchiwanie(Rzt),Odcyfrofywanie Zapisków(Int),Otwieranie Zamków(Zr),Przeszukiwanie(Int),Rzemiosło(Int),Spostrzegawczość(Rzt),Szacowanie(Int)Ukrywanie się(Zr), Wiedza (Geografia)(Int),Wyczucie Pobudek(Rzt),Wyzwalanie(Zr),Zawód(Rzt),Zbieranie Informacji(Cha)
Pkt. umiejętności na 1 poz.:(6+mod. z Int) x 4
Pkt. umiejętności na kolejnych poziomach: 6 + mod. z Int

Właściwości Klasowe:
Biegłość w broni i pancerzu: Pzemytnik biegle posługuje się lekkimi pancerzami, puklerzami, bronią prostą, krotkim mieczem i łukami

Przekupa: + 2 do Zbierania Informacji, Dyplomacji, Blefu

Zawsze Zabezpieczony: Działa jak mistyczny zamek, tyle ze wyczarowuje kłodke o jakości zależnej od poziomu: 1-4 Bardzo Prosty, 5-9 przeciętny, 10-14 Niezły, 15-19 Świetny, 20< Mistyczny (ST 45)

Kontakty:
Wybierasz sobie Miejscowości równe twojemu modyfikatorowi z Charyzmy i masz do dyspozycji w nich po 2 kontakty z tej listy:

-Nocleg
-Sprzedaz(Konkretny Towar)
-Kupno(Konkretny Towar)
-Władze(liczone za 2)
-Straże
-Człowiek(walka,zlecenia,czary)

Nie oznacza to, że biorąc pole władza król jest ci winien wielką przyslugę, a Człowiekiem jest 20 poziomowy Arcymag, WSZYSTKO ZALEŻY od DM

Chodu!(By Warhammer):W razie ucieczki prędkośc wzrasta o 3m






PS:Pisane bez Podręcznika
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 11:20 pm przez Alyth, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

śr sie 20, 2008 11:05 pm

Hmm pierwsza wada, to oczywiście brak opisu fabularnego. Wiesz taka tradycja.
Druga, to brak tabeli.
Dobrze by było jakbyś używał określeń używanych w oficjalnych podręcznikach. Chodzi mi tutaj o "Biegłość w orężu i Pancerzach". To jest bodajże "Biegłość w broni i pancerzu".
Brakuje mi interpunkcji, trochę polskich znaków.
Nie przypomina mi, to (z wyglądu) klasy prestiżowej. Po prostu zbyt chaotyczne.
Dlaczego przemytnik nie może być dobry?
Jakoś mało umiejętności specjalnych.
I jest, to klasa przede wszystkim dla BN, takie mam odczucie.

Na razie nie ocenię, bo nie jest skończone. Potrzebne jest tu parę poprawek, estetycznych i mechanicznych.

Jednak pomysł jest dobry i może coś z niego będzie.
 
Alyth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 20, 2008 9:52 pm

śr sie 20, 2008 11:19 pm

przemytnik mojego pomysłu jest raczej łamiącym prawo handlarzem co nie pasuję mi do postaci dobrej, tabelę dostawię jutro kiedy odzyskam podręcznik :), A jest to klasa podstawowa!!! nie mam na razie pomysłow na inne zdolności, I dzięki za nadzieję
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

śr sie 20, 2008 11:38 pm

Jak podstawowa, to może być problem.
No, ale to zawsze mniej zdolności, które i tak muszą być :D
Może jakieś mało zaawansowane czary? Iluzja, maskowanie, teleporty?
No i te zdolności mogą być oparte mniej więcej na tym, co czary (iluzja itd.).
No nie wiem. Przemyt, to trochę wąska specjalizacja jak na klasę podstawową.

I pamiętaj, duże literki, interpunkcja i ortografia, czyli w gruncie rzeczy estetyka. W miarę możliwości :razz:

Life is Brutal, Hell i Frozen, I is noob? :) Raczej I'am noob
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

czw sie 21, 2008 7:51 am

Moja rada, zrób z tego klasę prestiżową, dla łotrzyków, tropicieli i podobnych. Bo jest to, tak jak pisze Froger, specjalizacja zbyt wąska jak na klasę podstawową.

Co do wymagań charakteru to zamiast każdy: nie dobry lepiej wstaw każdy: nie praworządny. Lepiej to pasuje do przestępcy IMO. Przecież nawet łotr może wybrać dowolny charakter.

I daj tej prestiżówce 5 poziomów, będzie bardziej kusząca. Nie będziesz musiał się gimnastykować z dużą liczbą zdolności.
 
semyazza92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 09, 2008 2:47 pm

czw sie 21, 2008 11:08 am

Kompletnie nieczytelne to po pierwsze, a po drugie to temat powinien być założony w odpowiednim ku temu dziale tj. klasy prestiżowe. Brakuje mi tu wymagań tabelki i jest trochę mało zdolności. Przemyśl to wszystko jeszcze raz i popraw.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw sie 21, 2008 11:19 am

Alyth pisze:

Zawsze Zabezpieczony: Działa jak mistyczny zamek, tyle ze wyczarowuje kłodke o jakości zależnej od poziomu: 1-4 Bardzo Prosty, 5-9 przeciętny, 10-14 Niezły, 15-19 Świetny, 20< Mistyczny (ST 45)

To ma byc klasa podstawowa. Nie myslalem, ze CCE moze wypuscic cos az tak zalosnego pod wzgledem zbalansowania.
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

czw sie 21, 2008 1:09 pm

Profesja przemytnika to za wąska specjalizacja na klasę podstawową. Klasa nie ma opisu fabularnego, ale to jakoś wybaczę, jednakże brak tabeli, tylko 4 właściwości klasowe, dodatkowo nie wiadomo na którym poziomie jest która to już grzech ciężki. Cała klasa do poprawy, najlepiej byłoby zrobić z tego prestiżówke dla łotrzyków i być może tropicieli jak pisał ktoś wyżej.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

czw sie 21, 2008 2:58 pm

Zmienienie w prestiżówkę bez generlanego remontu czemuś takiemu nie pomoże. To tak jakby patrząc na garnek błota mówić: Nie, rosołu z tego nie będzie, zróbmy lepiej pomidorową...
Nie ma tabeli. Nie ma opisu. Nie ma ciekawych zdolności. Największy potencjał w całej pracy ma nazwa. Powiedziałbym, że trzeba to przewrócić do góry nogami, ale nie ma co przewracać.
Tabelkę to jestem gotowy stworzyć sam, żeby nie było, że tylko narzekam. Ta-Daaa:
[table=Przemytnik]
[th]Poziom[/th][th]Atak[/th][th]Wytrw[/th][th]Ref[/th][th]Wola[/th][th]Specjalne[/th]
[tr][td]1[/td][td]0[/td][td]0[/td][td]2[/td][td]2[/td][td]Przekupa, Chodu![/td][/tr]
[tr][td]2[/td][td]1[/td][td]0[/td][td]3[/td][td]3[/td][td]Zawsze zabezpieczony[/td][/tr]
[tr][td]3[/td][td]2[/td][td]1[/td][td]3[/td][td]3[/td][td][/tr]
[tr][td]4[/td][td]3[/td][td]1[/td][td]4[/td][td]4[/td][td]Kontakty[/td][/tr]
[tr][td]5[/td][td]3[/td][td]1[/td][td]4[/td][td]4[/td][td]Kontakty[/td][/tr]

[/table]
Zdolność kontakty otrzymuje dwa razy, za każdym razem wybierając dwa nowe kontakty do starych miejscowości. Jak nietrudno zauważyć, zawartość tabeli razi pustką, nawet po skompresowaniu na postać 5 poziomową. Najlepiej (ja nie powtarzam za innymi, ja podsumowywuję) stworzyć klasę prestiżową dla łotrzyków, tropicieli, bardów, fachowców i pewnie kapłanów niektórych bóstw. Tak, tak, teoretycznie każda prestiżówka jest dla wszystkich, ale wszyscy wiemy jak jest naprawdę!
A tu tabela w wersji do wklejenia (skopiuj wszystko):

[table=Przemytnik] 
[th]Poziom[/th][th]Atak[/th][th]Wytrw[/th][th]Ref[/th][th]Wola[/th][th]Specjalne[/th]
[tr][td]1[/td][td]0[/td][td]0[/td][td]2[/td][td]2[/td][td]Przekupa, Chodu![/td][/tr]
[tr][td]2[/td][td]1[/td][td]0[/td][td]3[/td][td]3[/td][td]Zawsze zabezpieczony[/td][/tr]
[tr][td]3[/td][td]2[/td][td]1[/td][td]3[/td][td]3[/td][td][/tr]
[tr][td]4[/td][td]3[/td][td]1[/td][td]4[/td][td]4[/td][td]Kontakty[/td][/tr]
[tr][td]5[/td][td]3[/td][td]1[/td][td]4[/td][td]4[/td][td]Kontakty[/td][/tr]
 
[/table]
 
Awatar użytkownika
Ostrze Ciemnego Księżyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:49 am

Przemytnik

ndz wrz 07, 2008 10:48 am

No tak. Pierwsze, co w oczy k³uje to brak opisu fabularnego i tabeli(wklej t± co da³ VoBono). Pomys³ mi siê podoba, choæ by³a by z tego lepsza presti¿ówka.

Podsumowanie ca³o¶ci
Pomys³ fajny, ale brak tabeli i opisu fabularnego to du¿y minus.

Werdykt
Estetyka: 7/10
Wykonanie: 4/10
Pomys³: 8/10
Ca³o¶æ: 6+/10

Plusy i minusy
Plusy: Pomys³, ogólnie nawet fajne i grywalne
Minusy: Brak tabeli i opisu fabularnego, nadaje siê bardziej na presti¿
 
Awatar użytkownika
dragon1771
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:39 pm

sob kwie 25, 2009 10:29 am

Podsumuję wszystkie błędy.

-charakter niepraworządny Asurmar
-klasa dobra dla BN, lepiej zrobić pięć poziomów Asurmar
-dodaj słabe czary pasujące do tej klasy Froger
-dodaj tabelę VoBono

Jeśli poprawisz te błędy to klasa według mnie będzie bardzo fajna, ale trochę przypomina barda.
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

sob kwie 25, 2009 11:04 am

Opis (do zmiany troszkę) :razz: :
Przemytnik (kontrabander, pot. szmugler) – osoba zajmująca się przemieszczaniem towarów pomiędzy państwami z pominięciem opłat celnych, akcyzy, podatku VAT i innych należności wobec państwa, na którego terytorium wwieziono towar, lub też wwiezienie towaru, którym obrót jest w danym kraju zakazany przez prawo. Omija on również, rzadko co prawda występujące, opłaty i ograniczenia wywozowe.
~Wikipedia.pl
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re:

ndz wrz 06, 2009 8:44 pm

Alyth pisze:
przemytnik mojego pomysłu jest raczej łamiącym prawo handlarzem co nie pasuję mi do postaci dobrej, tabelę dostawię jutro kiedy odzyskam podręcznik :), A jest to klasa podstawowa!!! nie mam na razie pomysłow na inne zdolności, I dzięki za nadzieję

Han Solo też był łamiącym prawo handlarzem i przemytnikiem, i był dobry ;)
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Nowa Klasa, Przemytnik (CLASS CONSTRUCTION ENGINE)

ndz wrz 06, 2009 9:10 pm

O widzisz, dzięki Tobie określiłem charakter Hana - chaotyczny dobry. Praworządny być nie może, bo nagminnie łamał prawo Imperium, aczkolwiek wszyscy wiemy, że Imperium było złe. Co prawda to jeszcze nie świadczy o jego dobroci, ale musimy pamiętać, że pomagał Rebelii za friko, no może trochę przez kobiety : D
Wniosek - przemytnik może mieć każdy charakter.
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

Re: Nowa Klasa, Przemytnik (CLASS CONSTRUCTION ENGINE)

ndz wrz 06, 2009 9:22 pm

Wyobrażasz sobie Praworządnego Dobrego przemytnika :wink: ?
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Nowa Klasa, Przemytnik (CLASS CONSTRUCTION ENGINE)

ndz wrz 06, 2009 10:03 pm

Paladyn przemycający święte relikwie z oblężonego przez demony klasztoru. Dobrze kombinuje? ;D
W dodatku zajmujący się tym na codzień, haha, robota żyć, nie umierać!
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 10:26 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

Re: Nowa Klasa, Przemytnik (CLASS CONSTRUCTION ENGINE)

pn wrz 07, 2009 5:03 pm

I tracący moc? Kodeks paladyna zabrania przemycać, skradać się itd.
Ale nieźle kombinujesz, nie zaprzeczam, żyć nie umierać :)
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Nowa Klasa, Przemytnik (CLASS CONSTRUCTION ENGINE)

wt wrz 08, 2009 3:31 pm

Klasa średnia. Chaotyczna w formie:

Bazowy atak: Jak Łotrzyk: +0, +1 , +2 , +3, +3, +4, +5, +6/+1, +6/+1, ...

Rzuty obronne : Jak Bard: Refleks +Wola :+2/+2,+3/+3,+3/+3,+4/+4,+4/+4...


co to jest? Nie przypomina porządnej rozpiski, zdolność klasowa ''kontakty'' w ogóle nie została sprecyzowana, choć przecież w wielu RPGach istnieje coś takiego jak ''przyjaciele'', ''sojusznicy'' czy też właśnie ''kontakty'' - można było tu zaimplementować podobny system, który byłby już dość interesujący, bo, o ile się orientuję, w D&D nie było jeszcze czegoś takiego.

No i - na którym poziomie postać zyskuje daną zdolność klasową? Obecna forma sugeruje, że Przemytnik dostaje to wszystko od razu na starcie. To trzeba koniecznie poprawić, jeśli w ogóle coś ma z tego być.

Gwoździem do trumny tego potworka jest banalność, jaką on wręcz ocieka. Ot, Przemytnik. Ale przecież byle Łotrzyk też może zająć się szmuglem, i to z nie mniejszym powodzeniem - więc jaki jest sens brania tej ''klasy''?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości