Zrodzony z fantastyki

Czy wziąłbyś / wzięłabyś udział w płatnej extra lidze?

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
breugnir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:12 pm

Nowa liga! Extra liga MTG!

pn paź 03, 2005 7:14 pm

Zakładam ten wątek w odpowiedzi na newsa:

Pesymistyczną wiadomością jest to, że z uwagi na narzucone nam odgórnie ustalenia właściciela portalu, którego jesteśmy częścią nie mamy już żadnych sponsorów, którzy płaciliby na potrzeby naszej strony. Wszystkie bannery, które widzicie, buttony oraz inne reklamy idą na konto firmy, która jest właścicielem Polter.pl. Oznacza to, że nie stać nas niestety na kolejną płatną ligę.


Otóż mam pewien innowacyjny pomysł. Moglibyśmy, oprócz ligi II bez nagród, założyć extraligę z nagrodami i to nie byle jakimi.
Pytacie skąd znaleźć sponsora? Owszem, takowy by się przydał, ale nie jest niezbędny. Skąd kasa? Udział w extralidze byłby płatny, niewiele. Zastanawiacie się jak rozwiązać problem płatności? Większość z nas ma konta bankowe i można by przelewem do moderatora, ale mam znacznie lepszy pomysł. Wystarczyć dogadać się z firmą sms express sp. z o.o. Widziałem już takie rozwiązanie na forum gdzie w ten sposób płaciło się za dostęp do download. Każdy delikwent, który chciałby wziąć udział w rozgrywkach ligi musiałby wysłać sms pod numer 7XXX. Koszt to 2,44 czy nawet 3,66... W końcu mtg nie jest tanią grą. Z tego źrodła po odjęciu prowizji dla sms express było by parę groszy na nagrody. A i tu czekałaby nas zmiana. Nagrodami byłyby boostery z najnowszych setów, dobre karty lub promo.
Mam też drugi pomysł powiązany z powyższym, ale nie wiem czy tak można. Każdy gracz musiałby się zarejestrować numerem DCI. Wyniki meczów poza rankigiem ligi liczyłyby się także do rankingu DCI. Po raz kolejny zaznaczam, że nie wiem czy tak można!
Proszę Was abyście się wypowiedzieli na ten temat. Spodziewam się ostrej krytyki, ale mam nadzieje, że zaproponujecie swoje pomysły i może coś z tego zrobimy
 
Awatar użytkownika
Sumczas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 563
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 9:08 pm

pn paź 03, 2005 8:22 pm

breugnir pisze:
Mam też drugi pomysł powiązany z powyższym, ale nie wiem czy tak można. Każdy gracz musiałby się zarejestrować numerem DCI. Wyniki meczów poza rankigiem ligi liczyłyby się także do rankingu DCI. Po raz kolejny zaznaczam, że nie wiem czy tak można!



Nie mozna tak ;).
 
alien
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 15, 2003 8:34 pm

pn paź 03, 2005 9:20 pm

Probowalem cos takiego zrobic na k20. W ten sposob mialaby byc oplacana liga jak rowniez platne artykuly. Wszystko rozbija sie o prowizje. Wychodzi na to, ze lwią czesc (nawet do 80%) bralby SMS express.

Wydaje mi się, że najlepszą formą płatności byłby przelew bankowy na konto moderatora prowadzącego ligę. Większośc bankow nie pobiera w tej chwili prowizji nawet za przelew na zewnatrz. Osoby zdesperowane, a nie majace dostepu do zadnego konta moglyby wplacic kase na poczcie. Aby zminimalizowac koszt przelewu, moznaby wplacic nawet na kilka sezonow i ewentualnie na rozgrywane po drodze jednodniowe turnieje (na k20 odbywają sie takie)

Problemy z kasa mamy wszyscy, rowniez na k20. Pomimo tego, ze mamy sponsora, planuje wprowadzic ten system, szczegolnie do rozgrywanych na naszym chacie turniejow.
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

pn paź 03, 2005 9:30 pm

breugnir pisze:
dobre karty lub promo.


Za duzo mozliwosci na przekret, bo nigdy nie wiadomo za ile prowadzacy lige dana karte kupil...

Aha, jeszcze jedna kwestia: W czym to by bylo lepsze od MTGO?
 
Awatar użytkownika
Wiewior
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 874
Rejestracja: czw mar 28, 2002 5:00 pm

pn paź 03, 2005 9:40 pm

Macros: a ilu widzisz w lidze gosci grajacych na mtgo?:P

pomysl spoko, ale imho moze nie wypalic. jakos zawsze ludzie traca zainteresowanie jak trzeba placic, nawet to 3.66:/.

i nie zadne promo, boostery itp crap tylko nagrody w postaci gotowki.
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

pn paź 03, 2005 10:38 pm

Wiewior pisze:
i nie zadne promo, boostery itp crap tylko nagrody w postaci gotowki.


Zeby Wiewior mogl szybko przepic.


Wiewior pisze:
Macros: a ilu widzisz w lidze gosci grajacych na mtgo?


Nie o to chodzi. Wydaje mi sie poprostu, ze glownym czynnikiem powstrzymujacym czesc ludzi przed gra na MTGO jest to, ze trzeba za nie przynajmniej w pewnym stopniu placic. I zaleta ligi w tej rywalizacji jest to, ze jest bezplatna, w momencie kiedy liga staje sie platna traci swoja jedyna teoretyczna (bo tak na prawde jak sie chce to na MTGO sie zarabia) przewage nad mtgo, bo wiadomo, ze pod kazdym innym wzgledem MTGO jest uber.
 
Awatar użytkownika
Fasola
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: śr sty 12, 2005 11:04 am

wt paź 04, 2005 2:57 pm

Nawet 3.66 to ok. 1/10 :razz: ceny jaką trza zapłacić za konto MTGO.
Po za tym na MTGO trzeba płacić regularnie, a tu jednorazowa wpłada i koniec :).

Ja bym się zgodził.
 
Awatar użytkownika
Mamut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 23, 2003 6:44 pm

wt paź 04, 2005 7:42 pm

Heh, nie bardzo widze w tym jakikolwiek sens. Jesli macie cisnienie na kaske to chyba nie jest to najlepszy sposob zeby sie oblowic. Ile osob zagraloby w takiej lidze? 20-30? Nawet zakladajac, ze calosc wpisowego pojdzie na nagrody to powalczycie o jakies totalnie smieszne pieniadze.
 
Awatar użytkownika
Wiewior
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 874
Rejestracja: czw mar 28, 2002 5:00 pm

wt paź 04, 2005 8:03 pm

Macros:
moze sie wydawac, ze modo jest darmowe albo nawet przynosi korzysci, jesli jestes w miare dobrym graczem lub ostro tradeujesz. jednak nie kazdy jest w stanie wyjsc na 0 grajac w constructed, w limited jest to baaardzo trudne (po wygraniu drafta 4-3-2-2 jestesmy 2 tixy + karty z drafta do przodu, a zeby wygrywac drafty cos tam trzeba umiec), a o tradeowaniu po kilka godzin dziennie niektorzy moga sobie pomarzyc, bo maja po prostu 102012 lepszych (wazniejszych) rzeczy do roboty. dlatego 3.66 za udzial w lidze nie jest zbyt duza kwota w porownaniu do modo.


Mamut: nagrody sa smieszne, ludzie grajacy w mtg z reguly nie przywiozuja uwagi do kwot 50zl/2miesiace (czas trwania ligi). no chyba, ze jakis glodny student:D. ale to nie jest forma zarobku. gdyby przeznaczyc czas potrzebny na zagranie 12 gier w lidze (ok. 10 godzin) chocby na roznoszenie ulotek (albo tradeowanie na modo) to wyjdziemy na tym lepiej. nie wspomne juz o ludziach, ktorzy maja "normalna" prace. ale w turnieju (lidze) w ktorym jest chocby najmniejsza nagroda gra sie duzo przyjemniej, a naprawde przyjemnie jest cos wygrac (nie trzeba daleko szukac, w Polsce nagrody na turniejach sa zalosne, a ludzie jakos graja).
tutaj chyba wlasnie o to chodzi, zeby bylo przyjemnie.
 
Awatar użytkownika
breugnir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:12 pm

wt paź 04, 2005 10:19 pm

Mamut pisze:
Nawet zakladajac, ze calosc wpisowego pojdzie na nagrody to powalczycie o jakies totalnie smieszne pieniadze.


Stary... ale tu nie chodzi o to zeby wygrywac setki $$$... Nie widze tez w tym zadnego zysku... Chodzi o to zeby se pograc i zeby przy okazji byla jakas motywacja...
Fakt... 50 zl to marne pieniadze, ale przeciez wlasnie takie wyrane byy dotychczas... Ja tez uwazam, ze kwota jest smieszna dlatego proponuje boostry w nagrode, taka symboliczna...
 
Amplitur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: pn sie 23, 2004 12:28 am

wt paź 04, 2005 11:16 pm

Macros, wyobraz sobie ze niektorzy lubia grac extended i jak widza ceny za deedy/chanty/etc. na MTGO to stwierdzaja ze liga im wyjdzie taniej, nawet biorac pod uwage dluzszy okres czasu. z przyjemnoscia pogralbym turnieje online extended na MTGO, ale po prostu mnie nie stac na konwersje swojego decku z IRL na wersje online, nawet gdybym go sprzedal

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości