Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Asar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:50 pm

Nowe poprawione wydadnie

śr lis 03, 2004 9:31 pm

Chciał bym sie zapytac czy wiadomo cos na temat nowego poprawionego wydania, np z korektą??
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

śr lis 03, 2004 9:45 pm

Monastyr w twardej oprawie ukaże się w pierwszych dniach lutego roku 2005, a jego uroczysta premiera odbędzie się na konwencie Krakon w Krakowie.

To wydanie będzie miało poprawiony tekst i wiele ulepszeń.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

śr lis 03, 2004 10:52 pm

O Joseppe to mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem, że Portal chce wydać Monastyr w twardej oprawie. Nie wiesz może co to za poprawki i ile będzie kosztować ta luksusowa edycja? :wink:

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

śr lis 03, 2004 11:23 pm

Sting - zartujesz, prawda?

www.monastyr.pl - news z 2 października.
A tu masz cała wielką dyskusję na temat hardcovera.

Oczywiscie chetnie rozpetam tez taka dyskusje tutaj, bo nie ma co skakac po forach co chwila :P

Pozdrawiam,
J.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

czw lis 04, 2004 9:56 am

Joseppe pisze:
Sting - zartujesz, prawda?


Prawdę mówiąc nie :wink: . Miałem niezły natłok zajęć i nie sprawdzałem stronki Monastyru już długo. Ale dzięki za info. Już idę sprawdzać :wink:
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

czw lis 04, 2004 6:58 pm

Sting naprawdę? Niemożliwe :wink:
Będą dwie wersje poprawione. Jedna to podręcznik w twardej oprawie z porawionymi błedami, druga to wersja hard cover de lux, czyli super- hiper- ekstra. Przeznaczona dla zagorzałych fanów Monastyru, wzbogacona o kolorową, mapę Dominum, autografy i inne. Oba podręczniki będą kosztować 89 zł. Wydanie de lux jest limitowane. Będzie tyle egzemplarzy ile fani zechcą kupić. Zapisy i wpłaty na konto miały być podane od pażdziernika ale nie są. Może wkrótce. Więcej nie pamiętam, odsyłam na stronkę mona.
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
darclan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 3:22 pm

czw lis 04, 2004 7:04 pm

Pozostaje pytanie, czy korekta stanie na wysokości zadania, czy będzie tak jak w podstawce, że w teorii była, ale w zasadzie to... wszyscy widzimy. :?
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

czw lis 04, 2004 7:40 pm

Tak oto jest pytanie: bedzie korekta zynie będzie?
Miejmy nadzieje, że jednak Portal stanie na wysokości zadnia i za korektę weźmie się solidnie. Głupio było by widzieć w hcdl jakieś literówki.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

pt lis 05, 2004 9:34 am

Jestem optymistą i myślę, że korekta stanie na wysokości zadania. W końcu chłopaki mają jeszcze cztery miesiące na poprawki :wink: .
Literówki jeszcze mnie tak strasznie nie martwią. Bardziej martwi mnie to czy zostanie poprawiona mechanika walki, koszty niektórych włości, niektóre błędy merytoryczne w historii świata i bestiariusz ofkorz.
Moim zdaniem to musi zostać poprawione. :wink:

Albert miło cię znowu słyszeć (a raczej widzieć twojego posta :wink: ).
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

pt lis 05, 2004 12:02 pm

Trzewik obiecal korekte i poprawienie niejasnosci.
Obiego meczylem, zeby meczyl Trzewika o ponowne napisanie mechaniki walki. Bo sama mechanika jest dobra, tylko trzeba ja jeszcze raz napisac.

Gleboko wierze, ze chlopaki nie wypuszcza gniota za 89zl :>
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

pt lis 05, 2004 5:21 pm

Sting też jest mi bardzo miło z Tobą rozmawiać :) :wink:
Zgadzam się w zupełności z tym co napisałeś w ostatnim poście.
Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Asar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:50 pm

sob lis 06, 2004 11:44 am

józek, moze ty mi powiesz, czemu w tym kraju nie można zrobic czegoś odrazu porządnie, bez poprawek po oficjalnym skonczeniu prac i zainkasowaniu pieniedzy. Osobiscie czuję się zlekcewazony przez wydawce takim podejsciem ze w zasadzie rzuca mi na połki ksiegarni jakis ochłap i kaze sobie za niego płacic cierzkie pieniadze. jesli masz jaki kolwiek kontakty z Trzewikiem mozesz przejazac mu moje zdanie na termat jego pracy. 50 zł jakie chce wydawca za podrecznik nie jest spora sumą, jak tez i nie jest mała suma. co nie oznacza ze nie mam prawa oczekiwac od niego wykonania jego pracy na jak najwyższym poziomie. chyba jest głupim pomysłem abym uczył tutaj własciciela wydawnictwa podejscia do klijęta. jest to dla mnie zwykłe badziewiactwo, co poteguja tez inne projekty o których poprostu zaniky wszelkie wieści a klijeci sa w zawieszeniu nie wiedzac co zrobic z zakupionym towarem.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob lis 06, 2004 11:51 am

Asar pisze:
Osobiscie czuję się zlekcewazony przez wydawce takim podejsciem ze w zasadzie rzuca mi na połki ksiegarni jakis ochłap i kaze sobie za niego płacic cierzkie pieniadze.


Bez przesady Asar Monastyr ma pewne wady ale na pewno nie jest ochłapem. Rozumiem twoje sfrustrowanie, sam także nie czuje się najlepiej gdy muszę poprawiać różne rzeczy w podręczniku, ale nadal trzyma on wysoki poziom. poza tym wierzę, że Portal umieści wszystkie poprawki na swojej stronie i będzie je można ściągnąć sobie za friko. Portal to nie jest jakaś krwiopijcza instytucja, która chce wydzierać pieniądze. I to tyle.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
darclan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 3:22 pm

sob lis 06, 2004 12:05 pm

Sting667 pisze:
poza tym wierzę, że Portal umieści wszystkie poprawki na swojej stronie i będzie je można ściągnąć sobie za friko. Portal to nie jest jakaś krwiopijcza instytucja, która chce wydzierać pieniądze. I to tyle.


Obyś się nie mylił Sting... Czego wam i sobie życzę. Jak na razie wszelkie poprawki, odpowiedzi na nurtujące pytania itp. się slimaczą, a nawet w FAQ są błędy i nieścisłości. A co do tego wysysania pieniędzy - Portal nie jest instytucją charytatywną, nie robią tego dla przyjemności. Oni wydaja produkt, żebyśmy go kupili, za pieniądze, bo pieniędzy potrzebują. Taki już jest ten świat.

Nie zgodzę się z Asarem, że poziom jest tragiczny, ale też nie powiem, żeby był wysoki. Mogłoby być znacznie, ale to znacznie lepiej.

Również pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Asar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:50 pm

sob lis 06, 2004 12:13 pm

Poziom nie jest tragiczny, ale mogł by byc znacznie wyzszy. sadze ze jeżeli nie bedziemy wymagac od wydawnictw (nie mowie tutaj o poltaru, ale tak ze o wszystkich innych wydawnictwach) to za każdym razem bedziemy dostawac produkt nie skonczony, w gorszej jakość materiałowej itd. wychodze z założnia, płace wymagam.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

sob lis 06, 2004 12:24 pm

Odpowiadam:

W tym kraju da sie zrobic cos od razu porzadnie.
Ale zeby to bylo tak porzadne, jak sie chce i jednoczesnie miescilo sie w terminach i oplacalnosci jest niemozliwoscia.

Portal nie rzucil ochlapu na polki. Portal wydal bardzo dobry podrecznik do wysmienitego systemu. Fakt, ze w tym podreczniku wiele rzeczy mozna bylo napisac lepiej, a wielu bledow uniknac tego nie zmienia. Portal jest wydawnictwem, ktore nie przynosi olbrzymich zyskow. Panowie, ktorzy je zalozyli nie zyja tylko z niego, bo to niemozliwe. Takze wola wydac kilka produktow nieperfekcyjnych, niz jeden supermegablyskotliwy, ale przynajmniej na tym zarobic niz stracic.

Panowie z Portala wydaja na najwyzszym poziomie jaki jest im dostepny. W granicach pieniedzy korekta jest najlepsza z mozliwych, w granicach pieniedzy wydanie jest najlepsze z mozliwych, w granicach pieniedzy czytanie tego samego fragmentu 10 raz z rzedu, zeby uniknac bledow, jest najlepsze z mozliwych.

Oczywiscie, ze mozna by lepiej, ale tylko charytatywnie.

Jezeli chcemy wiecej profesjonalnosci to kupujmy produkty Portalu. Kiedy wydawnictwo zacznie byc prawdziwym zrodlem utrzymania i zacznie przynosic powazne pieniadze, na pewno wszyscy beda sie bardziej przykladac do zadowolenia klienta, poprzez wynajmowanie specjalistow, ktorzy beda poprawiali podrecznik po raz 100-tny.

Trzewikowi mozesz co myslisz sam napisac na forum Wydawnictwa Portal. Ale dopoki nie dasz mu pieniedzy na profesjonalna korekte, dopoki nie dasz mu dodatkowego zycia, zeby mogl jednoczesnie wydawac, pisac i poprawiac. Dopoki nie bedziesz prezydentem or sth, watpie, czy Twoj glos zmieni sytuacje. Bledy pojawiaja sie w ksiazkach nawet najbardziej profesjonalnych wydawcow. I oczywiscie nalezy im je wytykac, zeby wiedzieli co poprawiac. Ale krzyczenia o ochlapach to, imho, znaczna przesada.

darclan pisze:
a nawet w FAQ są błędy i nieścisłości

Mozesz mi na prv (albo tutaj w jakis stosownym do tego temacie) napisac jakie. Opiekuje sie FAQ (wiem, wiem, musze go zaktualizowac, zrobie to na dniach) i chetnie sie dowiem jakie sa w nim bledy, zebym mogl je poprawic.

Pozdrawiam,
J.

(Errare humanum est, ignoscere divinum)
 
Awatar użytkownika
Asar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:50 pm

sob lis 06, 2004 12:34 pm

Ale dopoki nie dasz mu pieniedzy
od 3 miesiecy chce kupic podrecznik do Full Thrusta. Trzewik nie jest wstanie dostarczyc go do sieci sklepów Bard. wiec co mam dac mu wpłate charytatywna na konto?

krzyczenie o ochłapach miało na celu pewna hiperbolizacje.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

sob lis 06, 2004 12:36 pm

od 3 miesiecy chce kupic podrecznik do Full Thrusta. Trzewik nie jest wstanie dostarczyc go do sieci sklepów Bard. wiec co mam dac mu wpłate charytatywna na konto?

krzyczenie o ohłapach miało na celu pewna hiperbolizacje.


www.nostromorpg.pl

To nie boli.

Joseppe pisze:
Odpowiadam:


No, Joseppe. Mowisz jak prawdziwy czlonek GW :razz: Nic, tylko brac pryklad.
Ostatnio zmieniony sob lis 06, 2004 12:39 pm przez Gruszczy, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Asar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:50 pm

sob lis 06, 2004 12:37 pm

tak, wiem co nie zmienia fakty ze podrecznika nie ma w najwiekszej sieci sklepów w polsce.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

sob lis 06, 2004 12:39 pm

Jezeli podrecznika nie ma w Bardzie jest to raczej wina tego konkretnego punktu sieci Bard, niz Portala.

Moge zapytac o to Trzewika, a Ty zapytaj sprzedawce w Bardzie i zobaczymy z czyjej to winy, ok?
 
Awatar użytkownika
Asar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:50 pm

sob lis 06, 2004 12:40 pm

Sprzedawca w Bardzie zamawial specjalnie dla mnie ten podrecznik.


a tutaj przyłacze sie do wypowiedzi Józka, dopuki nie zazniemy kupowac podreczników a wydawanie ksiazek i podreczników nie stanie sie zawodem ludzi obecnie sie tym zajmujacych nie jako hobbystycznie bedzie tak jak jest albo gorzej, bo oni tez przestana dokładac kase do interesu.
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

sob lis 06, 2004 12:51 pm

Ja powiem tak. Monastyr jako GRA jest dobry. Ba! nawet bardzo dobry.

Natomiast podręcznik w wersji softcover woła o pomstę do nieba. Nigdy nie miałem problemów z czytaniem artykułów czy podręczników które wyszły z Portala. Może nie zawsze było super, ale generalnie czytało się dobrze. Do czasu Monastyru.

Koszmarne zdania potworki, marsjańska gramatyka i składnia. Opis mechaniki nie dość, że błędny to jeszcze tak napisany że nie wiadomo o co chodzi. Używanie terminów, których wyjaśnienie znajduje się później. Po prostu poczułem się jakbym kupił angielski podręcznik tłumaczony translatorem.
Czy ktoś mi może wyjaśnić jak to jest, że łatwiej mi się czyta ANGIELSKI podręcznik Ravenlofta niż polski Monastyr?

Sprawa korekty. Żeby ten podręcznik doprowadzić do ładu wystarczyłoby dać go znajomym, żeby popodkreślali co się źle czyta, co ciężko się czyta, a z czym nie wiadomo o co chodzi. Nawet bez profesjonalnej korekty odniosłoby to ogromny skutek. Jak go czytam to podejrzewam, że nawet autokorekty Mon nie miał.
Wolałbym czekać jeszcze pół roku na Monastyr i dostać książkę zdatną do czytania niż tą... beta wersję.

Ja rozumiem, że Portal to biedne małe wydawnictwo. Rozumiem, że termin ich gonił. Ale jak kupuje polską książkę to nie chcę by od prób przebrnięcia przez tekst bolał mnie łeb. A tak jest z Monastyrem.

Mam nadzieję, że wersja hardcover będzie NAPRAWDĘ poprawiona. System jest świetny, ale ta forma...
 
Awatar użytkownika
darclan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 3:22 pm

sob lis 06, 2004 12:54 pm

Absolutnie popieram Dhaerow w sprawie tej korekty. Naprawdę podejrzewam, że wielu ludzi podjęłoby się poważnej, porządnie zrobionej korekty (fragment dla każdego, żeby można się było skupić) za friko albo za podręcznik do Mona (dla zachęty z autografami autorów, a co).
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

sob lis 06, 2004 12:58 pm

darclan pisze:
Naprawdę podejrzewam, że wielu ludzi podjęłoby się poważnej, porządnie zrobionej korekty (fragment dla każdego, żeby można się było skupić) za friko albo za podręcznik do Mona

Takie propozycje juz byly. I to od Grupy Wsparcia (bo chyba miedzy innymi po to jest), ale nie zostaly podchwycone przez Wydawnictwo. Czemu? Szczerze mowiac nie wiem, pytajcie Trzewika, sam chetnie sie dowiem.
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

sob lis 06, 2004 3:39 pm

Portal doskonały nie jest nie ma co ukrywać ale panowie naprawdę się starają. Zajmują się też inną pracą, mają przecież rodziny. Nie mogą siedzieć 24h nad materiałami. Trzewik też człowiek :wink: Z własnego doświadczenia wiem, że gdy samemu czyta się książkę nawet 100 razy można nie zauwazyć jakiegoś błędu. A ktoś inny wexmie materiał do ręk i od razu coś wychwyci. A profesjonalna korekta naprawdę sporo kosztuje.
Przyzwyczaiłem się do literówek w produktach Portalu, do opóźnień z wydawaniem. Jest to denerwujące ale bez przesady. Zobaczycie jeszcze będziemy to wspominać z łezką w oku, jakie to były kiedyś początki.
Na razie kupujmy produkty Portalu, jeśli będą przeznaczać pieniądze na rozwój i inwestycje to będzie dobrze. Chyba zapisze się do GW tak się napaliłem na reklamowanie Portalu.

No jak Trzewik odrzuca zrobienie korekty za darmo (no za podręcznik, Darclan zgadzam się z Tobą) to coś musi być nie tak. Przecież nie jesteśmy polonistycznymi głąbami.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob lis 06, 2004 4:13 pm

W takim razie sami wyjdźmy z inicjatywą a nie tylko narzekamy i marzekamy :wink: .

Składam oświadczenie więc jeżeli to forum przegląda ktoś z Portala proszę o chwilę uwagi:

Oświadczam, że mogę podjać się korekty - wychwytywania literówek, zdań potworków itd.- totalnie za darmo. O moich referencjach (żeby nie było że nie mam o tym pojęcia :wink: ) mogę powiedzieć, że od 3 lat studiuje Dziennikarstwo na polonistyce więc coś o takiej robocie wiem (pracuje także w lubelskiej gazecie i piszę do niej artykuły). Ale dosyć tej reklamy. Chcę wspierać RPG w Polsce i patrzeć jak się rozwija. Jeżeli na coś się przydam wydawnictwu proszę o maila, wiadomość na gg, cokolwiek - wszystkie potrzebne dane są w profilu.

Pozdrawiam!
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

sob lis 06, 2004 4:50 pm

Brawo Sting! Takiej inicjatywy nam trzeba. Również z miłą chęcią się tego podejme.
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
darclan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 3:22 pm

sob lis 06, 2004 5:08 pm

Nie mam takich referencji jak ty, Sting, ale pod względem wychwytywania cudzych literówek i błędów mało kto dorówna takiej złosliwej, upierdliwej poczwarze jak ja. :razz:
Dlatego też dołączam się do deklaracji, że chętnie pomogę w wychwytywaniu błędów.
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

sob lis 06, 2004 5:12 pm

Przedstawie naszą propozycje Trzewikowi na czacie. zresztą zapraszam!
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob lis 06, 2004 7:16 pm

Albert podaj adres tego czata bo nie wiem o jakim mówisz. :wink: Chodzi o oficjalny na stronie Mona?

Pozdrawiam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości