Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Nowy Indiana Jones

ndz maja 04, 2008 9:58 pm

Korzystając z chwilki czasu chciałbym zacząć wątek o najnowszej części przygód (niemłodego już) archeologa. Co o niej sądzicie, jakie macie odczucia przed premierą? Podstawowe pytanie czy nowy Indy dorówna swoim poprzednikom? Oczywiście film nie osoba :wink: .
 
Awatar użytkownika
Zaknafein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:34 pm

ndz maja 04, 2008 11:39 pm

4 czesc... podobnie jak Die Hard 4.0, ktore okazało się dość miłym zaskoczeniem:P Po Indym spodziewam sie naprawde mocnego kina, chociaz bedzie to cos w guscie porzegnania z seria, jak i Harrisonem Fordem. Na Lucasie i Spielbergu nie mozna sie po prostu zawiesc, na pewno nie bedzie to jazda na wyrobionej marce i tytule. Jednoczesnie mam nadzieje, ze mimo dobrych checi i zamiarow nic nie spartolą i nie zbeszczeszcza dobrego wrazenia jakie zostalo po poprzednich czesciach...
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

pn maja 05, 2008 12:23 am

Nigdy nie widziałem Indiany Jonesa, więc gdy zauważyłem, że w tą sobotę leci na tvp to zobaczyłem. Dla mnie ten film nic nadzwyczajnego ot, taka dobra przygodówka, z ciekawą fabułą... W każdym razie nie lubię takich filmów i po 40 minutach spasowałem. Nie mam pojęcia dlaczego :wink:
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

pn maja 05, 2008 12:40 am

Nigdy nie widziałem Indiany Jonesa, więc gdy zauważyłem, że w tą sobotę leci na tvp to zobaczyłem. Dla mnie ten film nic nadzwyczajnego ot, taka dobra przygodówka, z ciekawą fabułą... W każdym razie nie lubię takich filmów i po 40 minutach spasowałem. Nie mam pojęcia dlaczego


Profanie. Indy jest jednym z najlepszych filmów jakie zrobiono, ma świetna fabułę, świetnych bohaterów i jest naj. Indiana Jones'y i Gwiezdne wojny to filmy, które oglądałem całe moje dzieciństwo non stop i nie pozwolę żeby ktoś tak o tym filmie pisał :razz:

A co do nowej części to na pewno będzie super. trailer jest extra, szczególnie próba wdyndania do jeepa ;P. Choc może trochę za dużo efektów a'la tomb rider

Ja najbardziej obawiam się o postac następcy Indiego.

Odrywam w każdy razie kartki z kalendarza i odkurzam kapelusz ;P
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

pn maja 05, 2008 4:24 pm

Mam nadzieję, że nie zaistnieje przerost formy nad treścią jak w niektórych filmach pana GL. I w ogóle będzie mało CGI.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn maja 05, 2008 5:10 pm

Ja również.
Skoro już padło takie porównanie, to ujmę to tak: Mam nadzieję, że nowy Indiana Jones nie będzie dla starej trylogii tym, czym było "Mroczne widmo" dla Star Warsów.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

pn maja 05, 2008 7:57 pm

NoOne3 pisze:
Mam nadzieję, że nowy Indiana Jones nie będzie dla starej trylogii tym, czym było "Mroczne widmo" dla Star Warsów.

Święte słowa.
W związku ze scenariuszem chciałbym zwrócić uwagę na jego współtwórcę Davida Koepa. Czy nie lepiej byłoby wziąć kogoś innego. Wiem, że Koep jest znany ze współpracy z Spielbergiem, ale jakoś nie mam do niego zbytniego przekonania. Niepokoi mnie ile w scenariuszu będzie Lucasa a ile Koepa.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

pn maja 05, 2008 8:29 pm

A nieważne jaki będzie ja i tak się wybiorę :D

maxit heretyku, zamilcz zanim cię na stosie spalimy :razz: (nie no stosy już są przestarzałe ;) (damy ci posłuchać płyty blog27 i tokyo hotel xD))
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

wt maja 06, 2008 5:01 pm

markós pisze:
(damy ci posłuchać płyty blog27 i tokyo hotel xD)

Będą szły jednocześnie, z tym że jedna w przód a druga w tył :P
W przerwach będzie chór Rubików :D
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

wt maja 06, 2008 6:55 pm

Dobra, pora wrócić do tematu (czy te Blogi i reszta nie są zbyt okrutne:).
Dzisiaj możemy już zobaczyć polską wersję trailera. zasadniczo taka sama jak angielska, ale z napisami. Co do nowego trailera ogólnie prezentuje się nawet dobrze, widać więcej tła, a i efekty tak nie rażą. Na razie wszystko zapowiada się dobrze.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

śr maja 07, 2008 1:49 pm

Premiera roku;]

Jak już zauważyliście, najgorszy dla filmu moze być przerost CGI niczym w Tomb Raiderze. Dla mnie wystarczyłby stary dobry Indy z rewolwerem w olstrze (albo bez;] ) kontra starożytne ruiny. Ale jak rozumiem, możemy liczyć na sporo więcej, więc liczę, że twórcy filmu zaskoczą mnie. Byle pozytywnie;]
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

śr maja 07, 2008 8:42 pm

Nurtuje mnie (oprócz roli CGI) jedna rzecz mianowicie dawne plotki o pojawieniu się w filmie motywu UFO. Na początku roku chodziły takie słuchy, a obecnie w ogóle ich nie słychać. Zdaje się jednak, że były to tylko fałszywe przeczucia, chyba, że ktoś wie więcej na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Munchhausen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:28 am

pt maja 09, 2008 12:43 pm

Zdaje się jednak, że były to tylko fałszywe przeczucia, chyba, że ktoś wie więcej na ten temat?


Rzuć w takim razie okiem na oficjalny plakat, gdzie przedstawiona jest tytułowa czaszka. Spielberg ma to do siebie, że do każdego swojego filmu stara się wcisnąć kosmitów :)
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

pt maja 09, 2008 1:01 pm

Czaszka jak czaszka, archeologiczny artefakt a raczej filmowy rekwizyt, chociaż zielone ludziki i Indiana to dosyć ciekawe zestawienie.
Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze recenzje, które nie napawają optymizmem (są też jednak zdecydowanie pozytywne). Wszystko się okaże w dniu premiery.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pt maja 09, 2008 2:36 pm

Oj... czemu ludziki miałyby nie pasować. Pamiętacie anioły z "Poszukiwaczy Zaginionej Arki"? Nie widzę dlaczego ufoki nie mogłyby się gdziesik pod koniec pokazać.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pt maja 09, 2008 5:53 pm

Jednak anioły, tajemne rytuały i długowieczni krzyżowcy to troche co innego niż kosmici;] Choć oczywiście wszystko zależy od tego, jak zostaną przedstawieni.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

pt maja 09, 2008 9:18 pm

Hmm co do kosmitów to co pamiętam to indianie wierzyli, że te czaszki zostały zesłane przez bogów. A jeśli ktoś się szerzej interesuje kulturą mezoameryki albo wie co nieco o panu Dänikenie to się wcale nie zdziwi idei kosmitów ;)
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

sob maja 10, 2008 6:03 pm

Däniken to zakała współczesnej archeologii. Mimo tego, że posiada dosyć ciekawą teorię nie potrafi jej udowodnić. Co więcej myli się w interpretacji znalezisk oraz ogólnie w szczegółach dawnych kultur. Jednak co warte zaznaczenia nie boi się stawiać pytań, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Niemniej nie jest to temat o paleoastronautyce :razz:
Indy i kosmici, dodać Rosjan, zimną wojnę i co z tego wyniknie? Chociaż wydaje mi się, że sama czaszka nic nie znaczy, mimo jej dosyć problematycznego kształtu.
Ciekawostka, wszystkie znane obecnie kryształowe czaszki ( około 13 ) są odwzorowaniem ludzkiej co zresztą wcale nie dziwi. Jednak jest podawana w wątpliwość autentyczność wszystkich "okazów". Być może mamy tutaj do czynienia z zapomnianą technologią lub wielkim fałszerstwem.
BTW. Sam pomysł filmu Jonesie i tym artefakcie dosyć ciekawy. Oby z powrotem wskrzesił legendę kina, dosyć tych Mumii i Skarbów Narodów.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob maja 10, 2008 10:52 pm

azef pisze:
Oby z powrotem wskrzesił legendę kina, dosyć tych Mumii i Skarbów Narodów.


Amen, bracia, amem! :razz:

A mnie się akurat książki Dänikena podobały...ciekawe czytadła.

A czy jest coś wiadome na temat tego jak napicie się z Gralla będzie oddziaływać na Indy'ego? No bo niby powinien być nieśmiertelny, nie? Cały dramatyzm związany z ryzykiem utraty życia poszedł się walić... :razz:
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

ndz maja 11, 2008 8:14 pm

Moim skromnym zdaniem ta nowa częśc Indiany Jones'a będzie nudna i do bani,dlatego ponieważ tego filmu było już kilka części chyba 4 ale nie jestem pewnien i poprostu nie mają już pomysłów na stworzenie dobrego filmu i walneli pewnie jakieś ufo i chupakabre. :)
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

ndz maja 11, 2008 8:29 pm

azef, wiadomo o 13 ale wszystkich nie odnaleziono ;),a teorie pana D. nie są bezpodstawne (no dobra w większości przypadków są absurdalne :razz:) mamy na przykład wiele płaskorzeźb/rysunków naskalnych przedstawiających "bóstwa" w dziwnych pojazdach lub skafandrach (?) (albo po prostu posiadające czarne, skośne oczy ;))

Big maksio, pomysłów na scenariusz filmu o Indianie Jonesie jest multum: Atlantyda, kopalnie króla Salomona, grobowiec Kleopatry, labirynt Minosa, komnata liczb/gwiazd (kurde zapomniałem jak to się nazywało) et cetera, et cetera. ;)
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

ndz maja 11, 2008 8:59 pm

Markós ależ że oczywiście że jest dużo miejsc na zrobienie nowego Indiany Jones'a mogli by nawet w Pałacu Kultury i Nauki nakręcic go ale nie o to mi chodzi. Było tyle już seri Indiany że poprostu następna częsc już bedzie nudna oglądac po raz enty kolesia który podobno jest nieśmiertelny i w ogóle wymiata. To samo było przecież z "Rambo" jeśli ktoś ogladał przeciez to porażka jak 40 czy 50 letni koleś biega po lesie z AK-47 czy czyms tam i zabija całą armie. :D
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

ndz maja 11, 2008 9:22 pm

Oj zaraz nieśmiertelny, obrywa mu się ciągle :)
Widać, że nie jesteś fanem Indiego :razz:
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

ndz maja 11, 2008 9:40 pm

Fanem może nie jestem jednak kiedyś lubiłem obejrzec jak koleś pokonuje pułapki które normalny człowiek nie przejdzie a on z opaską na oczach i związanymi rękoma mógł je prześc. Chętnie wybore się na nową czesc Indiana jednak nie licze na jakiś hit.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn maja 12, 2008 7:55 am

Big maksio pisze:
kiedyś lubiłem obejrzec jak koleś pokonuje pułapki które normalny człowiek nie przejdzie a on z opaską na oczach i związanymi rękoma mógł je prześc


I to tyle?

To wszystko co zapamiętałeś z trzech dynamicznych filmów, tryskających ironicznym humorem? W takim razie po co do kina. Poczekaj aż się trochę zestarzejesz i obejrzyj se w TVP w Światowym Hicie (czy jak to się tam nazywało). Wyjdzie Cię taniej...
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

pn maja 12, 2008 9:37 am

Indiana Jones = Rambo ??? Przecież to dwie różne serie filmów, na dodatek jak można porównywać ze sobą tak rózne filmowe postacie. Chociaż i taki głoś w dyskusji cieszy bo zawsze trzeba mieć pewną dozę krytycyzmu.
Niemniej jezeli ktoś uważa, że IJ 4 będzie bardziej realistyczny od swoich poprzedników to grubo się myli. Jasne jest to, że takiego filmu nie da się odbierać w stu procentach poważnie, bo jest to tylko rozrywka ( najwyższej jednak próby ).
Co do Ericha D. w mojej opinii jest on skompromitowany, chociażby przez sprawę kamieni z Ica. Co do reszty też należy mieć wątpliwości, nawet przesławne legendy Dogonów nie brzmią tak jak przedstawia je w swoich książkach- ale to już tak na marginesie.
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

pn maja 12, 2008 3:54 pm

azef pisze:
Indiana Jones = Rambo ??? Przecież to dwie różne serie filmów, na dodatek jak można porównywać ze sobą tak rózne filmowe postacie. Chociaż i taki głoś w dyskusji cieszy bo zawsze trzeba mieć pewną dozę krytycyzmu.



Ja nie moge ja nie porównuje tych filmu, chodzi mi o to że jest kilka częsci filmu Rambo i ta ostatnia która miała byc hitem okazała sie nie wypałem totalnym i myśle że to samo będzie z Indiana Jones.

NoOne3 pisze:
To wszystko co zapamiętałeś z trzech dynamicznych filmów, tryskających ironicznym humorem? W takim razie po co do kina. Poczekaj aż się trochę zestarzejesz i obejrzyj se w TVP w Światowym Hicie (czy jak to się tam nazywało). Wyjdzie Cię taniej...


Nie napisałem co pamiętam tylko dałem przykład a to troche się różni. Ogólnie mówiąc nie sądze żeby IJ był jakiś cudem świata jednak chętnie się przejde do kina zobaczyc co niemożliwego lub niesamowitego znowu rezyserzy wlepili do swego filmu.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

wt maja 13, 2008 3:19 pm

Ja nie moge ja nie porównuje tych filmu, chodzi mi o to że jest kilka częsci filmu Rambo i ta ostatnia która miała byc hitem okazała sie nie wypałem totalnym i myśle że to samo będzie z Indiana Jones.


Proszę popraw bo ja nie dokońca zrozumiałem przesłanie pierwszego zdania ;)

Ogólnie mówiąc nie sądze żeby IJ był jakiś cudem świata jednak chętnie się przejde do kina zobaczyc co niemożliwego lub niesamowitego znowu rezyserzy wlepili do swego filmu.


To po co ty idziesz na film rozrywkowy? Aby zobaczyć jak głównemu bohaterowi nic nie wychodzi i jest kompletnym debilem i ofermą? I proszę Cię bardzo nie porównuj Ramba do Indiany bo to śmiech na sali. Może zaraz zaczniesz porównywać Gwiezdne Wojny z Piłą? ;/ (nie mogłem się powstrzymać)
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

wt maja 13, 2008 4:10 pm

Big Maxio
Czy mi się zdaje, czy Final Fantasy miało trochę ponad X części? To najgorszy argument jak widziałem. Wydaje mi sie po prostu, że na siłę probujesz sie, przepraszam za to, lansować jak ten, który bez argumentów pcha sie pod prąd. I proszę, popracuj trochę z interpunkcją bo źle się czyta.

Dobra, czekam na Indiego. Wręcz nie mogę wysiedzieć. Chce wiedzieć co oni tam zrobili, jak to będzie wyglądać i jak Indie rozwala wszystko po kolei, bo o to w tych filmach chodzi.
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

wt maja 13, 2008 7:20 pm

A ja wam powiem że powinniście się trochę ogarnąc bo ja daje przykłady a wy z gębą lecicie jakby was zwyzywał, ale mniejsza z tym MARKÓS może nadal nie rozumiesz że ja nie porównuje Rambo do IJ tylko dałem przykład że jeśli jakiś film ma kilka części to staje się nudny, widziec jak koleś po 40 czy 50 lata po piramidach lub jakiś grobowcach i zawsze udaje mu się zdobyc to co po przyszedł i zawsze pokonuje zło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości