Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Vesimir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 8:36 am

Nowy Świat

ndz sie 08, 2010 10:04 am

Jeśli liczyliście na Ameryki i konkwistadorów to sorry. :razz:

A więc, po wielu nieudanych próbach prowadzenia kampanii, nadszedł czas by poprowadzić prawdziwą epicką przygodę i udowodnić że zasługuję na miano Game Mastera. Jednym z głównych punktów mojego planu będzie przygotowanie się do kampanii i zaprzestania hamskiego improwizowania "bo mi sie nie chciało". A więc, przychodzę tutaj mając nadzieję że pomożecie mi pozostać na dobrym torze by moja praca się nie zmarnowała.

Pierwsza jest sprawa świata. Forgotten Realms odpada bo tam o historię świata się po prostu potykasz i trudno znaleźć choć jedno miejsce które nie jest centrum starożytnego imperium, zniszczonym przez magiczne pół-smoki pół-drowy mieście pół-gnomów pół-orków, miejsca ogromnej mocy, itp., itd.. Eberron jest zbyt sztuczny, nie ma dyskusji. Dragonlance nie lubię. Greyhawk mnie po prostu nie przekonuje, Ravenloft nie jest czymś za co chcę się brać mając nastolatków za graczy, Planescape jest dla mnie zbyt fajny by go nawet tknąć, i mógłbym tak jeszcze długo. Sprawa sprowadza się do tego że muszę zrobić nowy świat.

Mój plan jest taki : Wziąść Zapomniane Krainy, wyczyścić je z całej historii. Wyrzucić te rzeczy które mi się nie podobają, po czym wrzucić to wszystko na jakąś nową mapę.

A więc od was potrzebuję :

1. Fajna duża mapa świata. Bez żadnych podpisów ani niczego w tym typie. Drogi i zaznaczone miasta są za to mile widziane, mniej roboty dla mnie.

2. Ciekawe światy czy też historie, z których będę mógł zrzynać. :wink:

3. Sugestie jak sprawić by świat był ciekawszy, realistyczniejszy, bardziej wciągający.

4. Alternatywy dla tego co przedstawiłem. Chciałbym jednak trzymać się późnego średniowiecza. Jeśli macie też jakiś inny świat to nie zaszkodzi mnie go o nim poinformować, kto wie, może mi się spodoba.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Re: Nowy Świat

ndz sie 08, 2010 1:20 pm

Vesimir pisze:
Jeśli macie też jakiś inny świat to nie zaszkodzi mnie go o nim poinformować, kto wie, może mi się spodoba.

Może Birthright?
Tu można znaleźć trochę materiałów od czarodzieju z wybrzeża, a tu strona fanowska z konwersją na aktualniejsze edycje.
 
Awatar użytkownika
Vesimir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 8:36 am

Nowy Świat

pn sie 09, 2010 1:26 am

Hmmm....

Świat jest ciekawy ale wolałbym zatrzymać bycie czymś więcej niż poszukiwaczem przygód na późniejsze poziomy. Ale jest tam dużo fajnego materiału więc dzięki.

EDIT : A tak przy okazji, czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o Iron Kingdoms? Prezentuje się ciekawie (tak jak wszystko Steampunkowe) ale chciałbym wiedzieć czy przyjemnie się w to gra.
Ostatnio zmieniony pn sie 09, 2010 1:58 am przez Vesimir, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości