Zrodzony z fantastyki

 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

[Crystalicum] "Naznaczeni" - komentarze

pt kwie 20, 2007 9:58 pm

Mam nadzieję, że będziecie tutaj komentować samą przygodę, fabułę, a także wiele innych rzeczy :).

Na początek pytanie ode mnie, chcecie abym pisał mniej/bardziej opisowo?
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

pt kwie 20, 2007 10:49 pm

Bardziej opisowo.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

pt kwie 20, 2007 11:37 pm

Bardziej opisowo oczywiście ;-) - posty są na tyle rzadko, że nic nie przeszkadza, aby pisać opisowo.
Z góry dzięki za wprowadzenie mojej postaci później ;)
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

pt kwie 20, 2007 11:45 pm

To że prosiłem, żebyście pisali przynajmniej raz na dwa dni, nie oznacza, że tylko raz na dwa dni pojawi się jeden post od jednej osoby ;). Zakładam, że później sesja się rozwinie. Choć i tak dostosuję się do Waszych uwag ;).
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

pt kwie 20, 2007 11:54 pm

tak, im wiecej opisów tym lepiej. A im dłuższe i bardziej rozbudowane, tym jeszcze lepiej.


ps - ostrzegam że moje posty równiez mogą być czasem bardzo opisowe ;P
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

sob kwie 21, 2007 10:14 am

Jak dla mnie to bardzo dobrze - szczególnie jak ktoś umie opisywać :razz:.
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

sob kwie 21, 2007 3:14 pm

hm, porusze tu pewnien temat, jeśli można.

Wcześniej, w wątku technicznym, powiedziałeś, bidzin, że posty będziemy pisac w trzeciej osobie. Tymczasem, widze że wszyscy piszą w osobie pierwszej.
Moje wątpliowści powstają z tego, iż jestem osobą która w pbf gra już długo i grałam w bardzo wiele takich gier, jednak nigdzie nie spoktałam sie z tym, że MG prozwalał graczom na taką różnorodnośc wypowiedzi jeśli chodzi o forme pisania.

W związku z powyższym - bidzin, czy Tobie to jest wszystko jedno jak piszemy, czy może to ja mam sie przestawić na taki styl pisania jak reszta?
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob kwie 21, 2007 7:54 pm

Przepraszam, za to że wprowadziłem zamęt. Wcześniej propnowowałem rzeczywiście 3. os., ale powiem, że to była bardziej prośba, nie rozkaz. Zbliżając się do odpowiedzi, tak, jest mi to obojętne, byle Wam było łatwiej i przyjemniej.

Poza tym, przypominam żebyście pisali gwiazdki w postach, kiedy oczekujecie na wiadomość ode mnie. Będzie to przydatne w późniejszych partiach przygody, kiedy będziecie rozmawiać ze sobą. Oczywiście odwołuję się do Criticala i Filiosa, bo panie się zobowiązały do przestrzegania tej zasady ;).
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

sob kwie 21, 2007 8:02 pm

HA! Ponadto, nawołuję do lepszego odgrywania, posty, które zawierają dwa słowa to jednak hmm... :P
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

pn kwie 23, 2007 9:42 pm

Prosiłbym Filiosa o nie pisanie przez jakiś czas postów. Jest to związane z tym, że jego bohater obecnie odsypia podróż i dopóki wyraźnie nie zaznaczę, że wstał nie będzie potrzeby, aby coś o nim pisać, no chyba, że będzie wyraźny powód, aby to zrobić.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

wt kwie 24, 2007 1:30 pm

chyba się spóźniłeś :razz:
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

wt kwie 24, 2007 8:41 pm

Jeju, współczuję Cresce - co za zasr**a robota pracować z takimi niewychowanymi kolesiami XD
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

wt kwie 24, 2007 9:36 pm

Demonium, nie pisz dwoch postow pod rzad (jest opcja edytuj), chyba ze minie 48 godzin miedzy dwoma wypowiedziami. Poza tym, nie doczytales mojej wypowiedzi (chodzi o "no chyba, że będzie wyraźny powód, aby to zrobić."). Na koniec, Cresce da sobie rade, przeciez to czlowiek o rycerskiej naturze ;).
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

śr kwie 25, 2007 2:05 pm

Miałem skasować tamten, ale napisałem następny, a potem już mi się nie chciało, sami wiecie, a teraz ty coś napisałeś, więc już w ogóle :P.
A ja ma teraz książeczkę (znany wszechświat) to ją chyba zacznę czytać... (zaraz po przeczytaniu innej jeszcze nie przeczytanej :D)
Ps: w sumie, to możesz mi powiedzieć, kiedy mnie wprowadzisz XD - teraz jestem wolnym człowiekiem!!
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

pt kwie 27, 2007 1:46 pm

Hm, chciała bym zgłosić że w nadchodzący weekend bede mało dostępna - jutro mam kilka sparw do załatwienia, a w niedziele wyjezdżam, wiec dopiero w poniedziałek bede mogła odpisać. Potem już nie ma sie co martwić, skończyłam już szkołę, wiec moge nawet codziennie pisać ;)
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

pn kwie 30, 2007 1:04 pm

Wybaczcie, że nie zedytowałam wcześniejszego posta, tylko pisze dwa pod rząd, ale ten dotyczy innej sprawy.
Bidzin, mam małą prośbę: Mógłbyś nie narzucac aż tak mojej postaci co ma robić? Skąd wiesz że moja postać napewno położy sie spać? A może po modlitwie miała zamiar usiąść i poczytać książkę? Albo wyjść na taras i poobserwować miasto? Albo pójść właśnie na miasto?
Nie poprawiaj już tego posta, ale prosze na przyszłość żebyś jednak dawał jakies alternatywy do wyboru.
Acha, i od razu mówie, że nie odpisze już nic, bo jak moja postać śpi, to poprostu czekam aż MG zarządzi że sie budzi. ( i nie, nie obraziłam sie, po prostu wcześniej zapowiadam że moja postać nic nie robi)
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

czw maja 03, 2007 11:47 pm

Czy ktoś wszystkich powiadomił, że divy (bidzina) nie będzie do niedzieli??
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

pt maja 04, 2007 4:45 pm

hm, Pan-demonium właśnie mnie powiadomiłeś nie wiem jak resztę.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

pt maja 04, 2007 11:16 pm

hah, mam nadzieję, że wszyscy przeczytali tamten post :D
Oby bidzin wrócił szybko, bo sie sesja zaczyna rozpadać :P - mam nadzieję że w końcu wszyscy "wezmą się do roboty", coś poskrobią i, że zawiąże sie porządna akcja - w końcu, gdzieś tam dalej w fabule czeka moja postać!
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob maja 05, 2007 1:01 pm

Ołkej już jestem, jak już wcześniej napisałem.

Khalida, ustosunkuje sie do twojej prosby i na przyszlosc bede sie staral nie popelniac tego bledu. Nie lubie sie usprawiedliwiac, ale fakt, ze chce abyscie wszyscy poszli spac, wynika z tego, ze czas akcji jest inny dla kazdej z postaci i pragne to zmienic. Poza tym, wlasciwie nie mam nic do dodania, no moze tylko tyle, ze kwestie Szponowa zalatwie poza watkiem na forum i niebawem rusze z nowym dniem ;).
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

sob maja 05, 2007 2:58 pm

bidzin, rozumiem że tego wymaga twój scenariusz, abyśmy 'poszli spać' ale można to załatwić inaczej np: "Czujesz ogromne znużenie, a łoże wygląda tak nęcąco" albo "To był długi i ciężki dzień, nie marzysz teraz o niczym innym tylko gorącej kąpieli a potem relaksującym śnie" etc, etc. Wtedy po prostu oznajmiasz graczowi w jakim stanie psychofizycznym znajduje sie jego postać, i dajesz jednocześnie lekką aluzję że czas najwyższy aby postać udała sie na spoczynek.
Wiem że sie czepiam, ale po prostu po wielu latach grania w pbf i RPG ogólnie niektóre rzeczy bardzo rzucają mi sie w oczy.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob maja 05, 2007 10:07 pm

Khalida, nie ma sprawy, czepiaj sie ile tylko zechcesz, bo to mi pomaga lepiej po prostu prowadzic przygode. Mam nadzieje, ze od tej pory bedzie lepiej.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

śr maja 09, 2007 10:36 pm

ludzie co jest?? każdy miał co dwa dni pisać, a tu lipa!!
Myślę, że takie pisanie "przewidujące" przez bidina jest też spowodowane tym że chciałby aby jego przygoda trochę dynamiczniej posunęła się na przód - bo jakby ktoś miał raz na dwa dni pisać "w takim razie skoro czuje znużenie, kładę się spać" - to naprawdę można by zasnąć...
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw maja 10, 2007 8:41 am

Dzięki za pomoc Demonek :P.

Słuchajcie, jako że jakoś powolniej idzie sesja to mam takie małe pytanko do Was. Co uważacie o avatarach swoich postaci, a także ważniejszych BN'ów? Jeśli nie wiecie dokładniej o co chodzi odwołuję Was do tematu przygody osadzonej w świecie Matrixa bodajże. Tam stosują obrazki bohaterów, którymi grają.
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

czw maja 10, 2007 4:24 pm

Jeśli o mnie chodzi, jestem jak najbardziej za, tak jak pytałam sie w temacie rekrutacyjnym. Za opóźnienie w pisaniu przepraszam, przygotowania do ustnej matury zajęły mi sporo czasu.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw maja 10, 2007 4:37 pm

Khalida, nauka przede wszystkim i dobrze, że mnie o tym informujesz, po prostu nie będę się za bardzo martwił, że mało się udzielasz ;). Teraz poczekam jeszcze na decyzje innych
 
Awatar użytkownika
Khalida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:54 pm

czw maja 10, 2007 5:25 pm

Teraz jak już mam polski za sobą, będe miała więcej czasu. Został mi tylko angielski i historia, i właściwie tylko do histori sie musze ogarnąć - musze przeanalizować starsze arkusze i zobaczyć co było, żeby wiedzieć czego sie nie spodziewać
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

czw maja 10, 2007 8:19 pm

Czuję się trochę urażona tym, że nikt nie wiedział o wyjeździe Bidzina, wszystko było napisane w wątku technicznym, zresztą jak sam mnie prosił.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

czw maja 10, 2007 11:16 pm

Cicho, twoja postać i tak jest najzabawniejsza XD - wręcz wydaje się, jak się na nią patrzy, że mamy jakieś ogromne poziomy naszych postaci "zabić, czy nie zabić", no i jeszcze "jak ktoś mówi, że jest zabójcą, to na pewno nim nie jest" - niezłe :D:D:D
Ale ogólnie podoba mi się to jak się wszystko układa, tylko o myślieniy modesta coś bardzo mało wiemy, ale może się to wkrótce trochę rozjaśni ;)
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

ndz maja 13, 2007 8:20 pm

Wu: Rozdzielmy sie!

Ja: To ja pójdę z kusznikami, a Ty idź sam.

To normalne, że moje postacie są najzabawniejsze XD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości