Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
banracy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 15, 2010 9:23 pm

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 4:19 pm

1.Gracz nie może działaniami postaci rozwalić sesji.
2.Zabijanie postaci gracy zawsze kiedy mechanika/lub logika tak mówi ma częściej pozytywne niż negatywne skutki.
3.Sesja którą niszczy zabicie jednego NPC lub zawalenie jednego testu to nie jest dobra sesja.
4.Postaci graczy które sprawiają problemy to dobre postaci.
5.Sesja nie musi się skończyć tak jak zaplanował MG żeby była dobra.
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 4:26 pm

O! Znalazłem jedwabiście niepopularny pogląd (choć osobiście się pod nim nie podpisze):

RPG to coś jak teatr. Chodzi w nim o odgrywanie postaci.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 5:02 pm

To ja to zrobię, zeg.

12. RPG to coś jak teatr. Chodzi w nim o odgrywanie postaci. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Wiron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 12:23 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 5:49 pm

1. Najlepszą polską grą fabularną jest Wolsung.
2. D&D to gra głównie o zabijaniu potworów.
3. Mechanika dyskusji powinna być tak samo rozbudowana jak mechanika walki.
4. Mechanika Warhammera jest bardzo kulawa.
5. Gdyby usunąć klimat z podręcznika do Neuroshimy niewiele by zostało.
6. Świat Warhammera ma za mało oryginalnych elementów. (chaos, skaveny)
7. Gracz który zastępuje mechanikę własnym wygadaniem to zwykły munchkin.
8. Sesja przez Skype nie różni się bardzo od sesji w rzeczywistości.
9. W każdy system można grać na różne, skrajne sposoby.
10. System konfrontacji w Klanarchii sprawia, że jest niegrywana.
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 8:10 pm

1) Najlepszy polski system to Wolsung.
2) Klanarchia jest bardzo fajna i grywalna, a świat ma genialny.
3) Neuroshima ma totalnie zwaloną mechanikę, zwłaszcza dotyczącą walki wręcz.
4) Savage Worlds różni się od D&D tylko tym, że walki nie toczą się tu godzinami bo punktów życia jest tylko 3, a nie tysiąc-pięćset-sto-dziewięćset. Nooo... może SW jest trochę bardziej grywalne, ale i tak mechanika nie jest tak szybka jak obiecywali twórcy.
5) Mechanika żetonów w SW jest do chrzanu- niby miały ratować życie i pomagać, ale nawet jak test się uda to nic nie zaszkodzi przeciwnikom by dobiły postacie graczy :/
6) Dungeon crawle są nudne.
7) Sesja Skype'owa nie różni się prawie niczym od normalnej. Brak kontaktu wzrokowego nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z rozgrywki.
8) Sesje PBF to strata czasu, bo prawie wszystkie nigdy nie zostają ukończone.
9) Współczesny polski gracz ma zbyt wygórowane wymagania co do systemów (i podręczników) RPG- albo mu się mechanika nie podoba, albo świat, albo co gorsze papier w podręczniku... i tylko narzeka, nawet nie sprawdzając systemu w praktyce -_-
Ostatnio zmieniony wt lip 12, 2011 11:05 pm przez Lasard, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Hmmm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 18, 2010 12:22 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 8:23 pm

1. Dungeon Crawle, odpowiednio dynamiczne i na naoliwionej mechanice, to świetna zabawa dla całej rodziny, i absolutne koszmary w jakimkolwiek innym wydaniu.

2. WoD był odpowiedzią na postępujące starzenie się pokolenia DnD i był adresowany do głodnych wygrzewu nastolatków a nie elżbietańskich odgrywaczy z monoklami i mocnym makijażem.

3. Warhammer to gra głównie o zabijaniu potworów.

4. W DnD 4ed. da się rolplejować...

5. ... ale nie ma po co...

6. ... bo DnD to mechanika pod zabijanie potworów.
Ostatnio zmieniony śr sty 05, 2011 8:23 pm przez Hmmm, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Cornic
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:41 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 9:12 pm

1. To Mistrz Gry decyduje co jest możliwe, a co nie. Mechanika nie ma nic do rzeczy.
2. Podział na charaktery w D&D może być jednak przydatny
3. Część paskud z Ksiąg Potworów do D&D wywołuje u mnie ataki niepowstrzymanego śmiechu
4. Warhammer nie może być tak epicki jak D&D... No po prostu nie może
5. MG ma prawo oszukiwać pod pewnymi względami graczy. Oczywiście dla ich dobra...
6. 3 edycja Warhammera i 4 edycja D&D to początek końca
7. Każda postać powinna mieć jakąś zaszłość, którą MG w odpowiednim momencie wyciągnie na światło dzienne
8. Nie widzę konieczności liczenia swoich sesji
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 9:14 pm

Do takiego wniosku doszedłem kiedyś ale teraz nie podpisał bym się pod nim oboma rękami:
1) Dobra mechanika to zła mechanika - to znaczy że jeśli sama myśl o odwołaniu się do zasad przyprawia grających o ból głowy to najpierw spróbują osiągnąć kompromis, odwołać się do konwencji czy zdrowego rozsądku zanim po nią sięgną. Z drugiej strony jak mechanika jest fajna to grający skupią się na zabawie w turlanie.

2) Postaci na sesjach powinny ginąć (przynajmniej jak gram, bo prowadząc to się dostosuje do preferencji graczy), czekam na pierwszego MG który będzie miał sumienie zabić mi postać na śmierć.
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 9:38 pm

Cornic pisze:
4 edycja D&D to początek końca

I to ma być niepopularne? Przecież wszyscy to mówią. Niepopularna to jest że dnd 4e jest fajne.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

śr sty 05, 2011 10:41 pm

1) XP za potwory i indywidualne wyzwania musi odejść.
2) Zasada Sturgeona. Większość piszących komercyjne RPG nie ma pojęcia co robi.
3) DnD jest teraz za mało epickie. Było lepiej, kiedy Lolth miała 66hp a ostaeczny boss DnD, Demogorgon, był do pokonania przez drużynę 13. poziomu, która do tego czasu regularnie pokonywała armie.
4) W DnD da się grać w prawie każdej konwencji.
5) Mechaniki uniwesalne nie są.
6) Flavor is mutable. Klasy postaci itp. nie dyktują kim postać jest tylko są pakietami zdolniści mechanicznych które można "ubrać" jak mi się żywnie podoba.
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

czw sty 06, 2011 8:34 am

Ja dodam kolejny punkt do mojej listy:
11) Zakupowanie kolejnych dodatków poszerzających mechanikę do jednego systemu psuje zabawę. Najlepiej gra się tylko na podstawce + ewentualne dodatki poszerzające świat lub z całkiem innymi settingami (coś jak w SWEX'ie).
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

czw sty 06, 2011 4:42 pm

1. Do WFRP IIed. potrzeba tylko podstawki i królestwa magii - reszta to miejscami przydatne kartki papieru niegodne swojej ceny (acz ładnie sprawdzają się do wprowadzania w klimat WFRP)
2. DnD jest najlepszą mechaniką i światem dla początkujących RPGowców
3. W DnD nie opłaca się w ogóle grać poniżej 3. i powyżej 15. poziomu postaci
4. Sesje w WFRP nigdy nie powinny być śmieszne - ale ZAWSZE powinny zawierać wątki komediowe
5. Orków NIGDY za dużo
6. Jeżeli gracz chce zrobić coś co jest fizycznie jakkolwiek możliwe, mechanika nie może go ograniczać
7. [Zbyt] Duża część profesji w WFRP IIed. jest niegrywalna
8. Sesje nigdy nie powinny zaczynać się w karczmie
9. W karczmie [prawie] zawsze powinien znajdować się zakapturzony ponury tajemniczy, który jednak nigdy nie ma dla ciebie żadnego questa
10. Śmierć dodaje postaci charakteru
10.1 Nawet ta głupia śmierć
11. Punkty Doświadczenia powinny być takie same dla każdego członka drużyny - indywidualne akcje zasługujące na nagrodę poprostu podwyższają ogólną pulę PD
12. RPG z figurkami to nie RPG tylko mini bitewniak
13. Bestiariusze do światów to zło - często zabijają wyobraźnię MG, który mógłby wymyślić dużo ciekawsze stworzenia
14. Dobrze jest przerwać różnorodne sesje beztroskim wybijaniem przeciwników, najlepiej w jakichś lochach
15. Nie dobrze jest nie mieć co przerywać bo wszystkie sesje to wybijanie potworów...
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

czw sty 06, 2011 5:07 pm

2. DnD jest najlepszą mechaniką i światem dla początkujących RPGowców
Odpiszę tutuaj: Kolego, DnD nie jest światem. To mechanika do settingów...
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

czw sty 06, 2011 5:19 pm

Byłem pewien, ze ktoś się przyczepi, ale miałem nadzieję... mam na myśli podstawy świata przekazane w podstawowych podręcznikach do DnD (która jak mnie pamięć nie myli są ze świata Greyhawk, ale tu już głowy nie dam). ;)
Ostatnio zmieniony czw sty 06, 2011 5:20 pm przez Olorin Rapidedge, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

czw sty 06, 2011 5:34 pm

To i ja się dopiszę:

1) Kanoniczni bohaterowie niezależni z jakiegokolwiek settingu nie mogą być "papierowymi tygrysami".

Jeżeli poczynania postaci graczy doprowadzą na przykład do śmierci któregokolwiek z nich, świat zewnętrzny nadal istnieje i musi sobie poradzić ze śmiercią takiego "Elminstera czy Drizzta". I jest to nadal ten sam świat, w którym gra się rozpoczęła (wbrew opiniom niektórych pt. "to już nie są forgottensy"). Kolejne postaci graczy będą grały już w świecie bez "Drizzta". Świat się nie resetuje wraz z nowymi drużynami. Podobna sprawa, jeżeli chodzi o sytuację geopolityczną. Jeżeli któryś z graczy stanie się władcą, jego czyny i wybory będą na bieżąco wpływać na najbliższe (i dalej) otoczenie w świecie.
 
Awatar użytkownika
Armoks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: pn lip 07, 2008 3:26 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

czw sty 06, 2011 6:31 pm

Moje 13 groszy.

1) Jakikolwiek alkohol podczas sesji jest niedobry, co innego po.
2) Brawurowa mechanika SW okazała się być nudnym powolniakiem, spowalnianym przez asy.
3) D&D 3.x jest 100%, świetnym RPG w łapkach dobrego MG.
4) Siła "tak". MG zamiast ograniczać graczy, powinien zgadzać się na ich akcje, jednocześnie ostrzegając przed konsekwencjami w przypadku porażki: "Dobrze, jeżeli zdasz ten test, przeskoczysz, jeżeli nie, to...".
5) To nie mechanika systemu odpowiada (w 100%) za to czy dany system jest dark, heroic czy hack&slash tylko MG wraz z graczami.
6) Telefony, laptopy i inne gadżety na sesji psują jedynie klimat.
7) Lepiej przełożyć nawet zaplanowaną z wyprzedzeniem sesję niż grać z kimś, kto nie ma na to ochoty.
8 ) Rozdzielanie się bohaterów graczy podczas przygody jest niedobre.
9) Osobne nagradzanie graczy doświadczeniem za odgrywanie postaci lub dokonania podczas sesji się nie sprawdza.
10) Najlepszy system RPG na rynku to WFRP 3 edycja, gdyż daje wiele możliwości i swobody, zarówno w prowadzeniu jak i graniu.
10.1) WFRP 3 nie jest nastawiony wyłącznie na walkę czy jakikolwiek inny aspekt gry.
10.2) WFRP 3 nie jest planszówką.
11) Mistrz Gry zawsze podejmuje ostateczne decyzje na sesji, nie może dać się zakrzyczeć przez graczy, ale też jego obowiązkiem jest wysłuchanie ichniego punktu widzenia przed wydaniem werdyktu.
12) Śmierć z winy kostek to głupia śmierć.
13) Gracz podejmując decyzje musi być gotów na wszelkie konsekwencje swych czynów, nawet jeżeli będzie to oznaczało śmierć postaci.
Ostatnio zmieniony wt kwie 17, 2012 11:14 am przez Armoks, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:51 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 12:15 am

Ogólnie, to chyba dość kanonicznie myślę...

1. W Dzikie Pola da się grać bez alkoholu, nic nie ujmując "klimatowi".
2. Do gry w gry historyczne nie potrzeba większej wiedzy historycznej (choć mocno się przydaje).
3. Uśmiercanie postaci gracza powinno mieć miejsce tylko wtedy, kiedy cała drużyna zgodzi się przed sesją, że gramy w takiej konwencji (oczywiście, poza uśmiercaniem różne stopnie utrudniania życia postaciom jest zupełnie na miejscu^^).
4. Nie ma niczego złego w ostrzeganiu graczy, że robią coś głupiego, zwłaszcza, jeśli wynika to z ich niewiedzy o układach w świecie przedstawionym (na ogół wynikającym np z etykiety z wieków minionych).
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 1:24 am

14. System to dla mnie cała linia wydawnicza, a nie tylko podstawka + 2-3 losowe dodatki (zapewne te trzy na krzyż, które po polsku łaskawie wyszły). Ocenianie linii wydawniczej na podstawie kilku procent zawartych w niej podręczników jest dla mnie żenującym nieporozumieniem i dowodem wąskich horyzontów (pan inżynier zna tylko te podręczniki które lubi, a lubi tylko te podręczniki, które już zna).
Ostatnio zmieniony pt sty 07, 2011 1:25 am przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 1:42 am

Kastor, ale to moze prowokować do napisania czegoś innego

* Czytanie wszystkich podręczników do gniota by utwierdzić się, że to gniot to strata czasu (jak na Ciebie patrzę, to może to być niepopularny pogląd ;)
 
Hmmm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 18, 2010 12:22 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 2:08 am

Ok, może się tym narażę, ale tak mi się przypomniało...

1. W całej karierze grania widziałem w sesji WFRP elfa tylko raz, niziołków w ogóle, a krasnoludy od święta, i nie czuliśmy się jakbyśmy zdradzili tym Tolkiena ;) Słowem - ograniczenie się do jednej rasy w fantastycznych heartbreakerach - w tym przypadku ludzi - niekoniecznie uznaję za złe i odzierające z możliwości tworzenia ciekawych konceptów.
Ostatnio zmieniony pt sty 07, 2011 2:08 am przez Hmmm, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 8:46 am

Dorzucę kilka od siebie:

1. I "klymatyczny", mroczny i nastrojowy WoD, i D&D z ostrą optymalizacją postaci to fajne style gry. (jeśli przyjmować je w umiarkowanych dawkach)

2. Na The Forge wymyślili wiele mądrych rzeczy. Każdy gracz czy MG, nie mówiąc już o twórcy systemów RPG, powinien tam zaglądać i przynajmniej znać terminologię.

3. System gra istotna rolę. Jeśli jakaś mechanika jest "do wszystkiego", to równie dobrze można grać freeform, w ogóle z niej nie korzystając.

4. Freeformy też mogą być fajne, ale nie wszystko da się sensownie w ten sposób zagrać.

5. W RPG można grać dobrze lub źle.

6. RPG to nie zajęcie dla casuali, trzeba zaangażowania. Z ludźmi, którzy niby chcą grać, ale mają ważniejsze hobby, rozrywki i kwestie towarzyskie, jest mnóstwo problemów. (kwestie nie-rozrywkowe ważniejsze od RPG oczywiście się zdarzają, takie życie)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 5:20 pm

1 Nwod jest tak durny, że najsłabszy podręcznik z Owodu przerasta najlepsze co tam wydali.
2 Mataplot jest fajny
3 Storyline nie musi być zła
4 Warh to przeciętny system…
5 Nie licząc takich smaczków jak kolegia itp.
6 Runequest moongoosa bije warha na głowę
7 Imperium w 40k to ZSRR
8 DnD nie nadaje się do optymalizacji
9 Najgorszym co spotkało polski świat rpg to nie wydanie gurpsa
10 Storyteling jest nieklimatyczny.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 5:50 pm

A ja się tak zapytam - te punkty to są Twoje prawdziwe poglądy, które wyrobiłeś sobie grając i/lub prowadząc? Czy po prostu wyciągnąłeś z powietrza kilka tekstów, które z pewnością poruszą ileś tam osób i wyklikałeś dla jajec?
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 6:00 pm

slann pisze:
10 Storyteling jest nieklimatyczny.


Niepopularne poglądy, poglądami, ale storytelling to rpg bez mechaniki, a rpg bez mechaniki to klimacenie ;P

To może nie RPGOWY, niepopularny pogląd, ale uważam, że saga o Wiedźminie jest meeeega nudna.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 6:12 pm

Lazlo pisze:
Niepopularne poglądy, poglądami, ale storytelling to rpg bez mechaniki, a rpg bez mechaniki to klimacenie ;P


No, ja się dlatego pytam skąd on te "poglądy" wziął. Bo dla mnie to są rzucone w eter flamebaity (nie wszystkie) i nie mają nic wspólnego z jakimikolwiek poglądami na bazie doświadczeń własnych, czy cudzych.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 6:46 pm

Moje. Niestety. Co do dziesiątego, serio, bez mechaniki nie łapię klimatu. Ja nawet w zabawie w strzelanego chciałem mieć zasady.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 7:07 pm

Slann, udaj się proszę do tematu z dyskusją i wyjaśnij, najlepiej na przykładach, pogląd #1, bo na razie wygląda to na flamebait. Potraktuj to, proszę, jako prośbę moderatorską, gdyż nie wiem czy faktycznie masz jakąś tego rodzaju opinię, czy też mam ciąć.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 7:30 pm

Jutro odpiszę, choć przyznaję, że użyłem zbyt ostrych słów
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

"Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 9:10 pm

Slann, udaj się proszę do tematu z dyskusją i wyjaśnij, najlepiej na przykładach, pogląd #1, bo na razie wygląda to na flamebait. Potraktuj to, proszę, jako prośbę moderatorską, gdyż nie wiem czy faktycznie masz jakąś tego rodzaju opinię, czy też mam ciąć.
Kastor, zlituj się. Tutaj co drugi punkt można podciągnąć pod flaimbait, a jakoś nikt tego nie robi. Rozumiem, że Ci smutno, że ktoś Twoje ukochane systemy ma za pupne, ale nie podciągaj tego pod obowiązek moderowania, bo wygląda to co najmniej durnie.
Najlepiej w ogóle nie moderuj tematu, w którym się udzielasz. Jak coś się będzie działo proponuję zdać się np. na Jeana i jego moderatorskie wyczucie - to będzie najsprawiedliwsze i nikt nie poczuje się pokrzywdzony.
Potraktuj to prosze jako prośbę od bylego moderatora, który wolałby uniknąć mordowania tematu z tak osobistych powodów.
 
Awatar użytkownika
banracy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 15, 2010 9:23 pm

Re: "Niepopularne" RPGowe poglądy

pt sty 07, 2011 9:57 pm

Zwłaszcza, że to nie jest temat z dyskusja i nie tutaj jest miejsce do wzywania na ubitą ziemię. Trzeba było napisać tego posta w dyskusji i ewentualnie wysłać PM do autora.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości