Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

O czym mamy pisać? - Wasze uwagi i propozycje

ndz sty 16, 2005 7:06 pm

W ciagu ostatniego roku udalo nam sie zaprezentowac wam 29 artykulow, pisanych o tym, o czym autorzy czuli sie na silach napisac. Teraz chcemy Was prosic o pomoc-wskazowke. Napiszcie w tym temacie o czym chcielibyscie przeczytac, co was intersuje. Kazda odpowiedz z pewnoscia pomoze prezentowac Wam teksty ciekawsze i na wyzszym poziomie.

Podajcie o jakich systemach mamy pisac, czy teksty maja szczegolowo omawiac jednostki kazdej armii czy ogolniej, a przez to prezentowac wieksza ilosci armii.

Jak odbieracie poradnik malarski? Czy preferujecie porady malarskie czy modelarskie? Czego oczekujecie po kolejnych czesciach poradnika - nowych technik, porad dotycząccyh konkretnej armii/rasy, itp.

Czy ilustrowanie artykulow zdjeciami jest dla Was istotne?

Czy chcielibyscie by wiekszy nacisk polozyc na czestsze newsy czy aktualizacje?

Jaki jest was stosunek do raportow bitewnych? Czy interesuja Was rowniez te, ktore oparte sa o system, ktorego nie znacie?

Jesli macie ochote to pomarudzcie troche :) Dopiszcie co macie ochote.

Przypominam rowniez, ze zawsze jestesmy otwarci na nowych chetnych do pisania - jesli chcielibyscie cos opublikowac to zapraszamy.
 
Awatar użytkownika
ram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob gru 18, 2004 4:47 pm

ndz sty 16, 2005 9:33 pm

Może warto byłoby spisać krókie poradniki dla początkujących (lub zastanawiających się nad wyborem systemu) opisujące poszczególne gry dostępne w Polsce. Podstawowe informacje: jak wygląda rozgrywka, ilość potrzebnych na początek modeli, dostępność, ceny, background, linki itp. Wiem, że to wszystko można w zasadzie znaleźć na sieci, ale czasem trudno się przekopać przez tony szczegółowych tekstów.

O czym chciałbym poczytać?
- Mordheim. :)
- Raporty bitewne. Wszystkie systemy. Świetnie, jeśli znalazłyby się w nich fotki.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

ndz sty 16, 2005 9:34 pm

No więc tak-poradniki malarskie są SUPER, przydało by się coś o konwersjach, raporty bitewne-tak, ale tylko w zrozumiałym języku.
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

ndz sty 16, 2005 10:02 pm

Ad1. Gratuluję tych 29 artykułów, były naprawde dobre :D

Ad2. Hmm... może by tak scharakteryzować każdą frakcję w danym bitewniaku? na pewno by to pomogło wielu osobom nad wyborem "wybrańca"

Ad3. Poradnik jest świetny, niestety w wielu przypadkach nie mogę go zastosować :P ale i tak prezentuje się bardzo ładnie :D

Ad4. przy poradniku malarskim - tak :D

Ad5. Na częstsze arty :D no i newsy również by sie nadały

Ad6. Na razie nie przeczytałem niestety żadnego, ale zabiorę się za kilka dni :D

A ogólnie to: byłbym bardzo dobrze nastawiony na jakieś arty do Konfry, ew. coś co przybliżyło mi inne systemy, bo gdybym miał opisać z tego co wiem WFB powiedziałbym: popularne, na dużą skalę, ładny świat, nienajgorsze figsy, kilka nieznanych armii :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr sty 19, 2005 12:53 pm

jeżeli chodzi o mnie to ja czytam wszystko co jest związane z WFB i co do tego może się przydać, ze smutkiem przyznaję, że nie czytałem jeszcze ani jednego raportu bitewnego!

1) Zdjęcia są niezbędne w każdym artykuliku! ja uwielbiam jak jest ich dużo (no i dużo tekstu)

2) Chciałbym cos poczytać o konwersjach i pomysłach - najlepiej uniwersalne jakieś bo rozpisywanie się do każdej armii zajmie wam kolejny rok :P (tu nie było sarkazmu i aluzji tylko logiczne stwierdzenie)
Sam chciałbym poczytać na ten temat bo uwielbiam konwersje ale nie skorzystam bo został mi tylko moździerz bez załogi którą se musze zrobić - dużo kombinacji nie zostało :P - a reszta armii złożona i sklejona - wszystko ma już podkład lub jest pomalowane.

3) Dobre są artykuły dla początkujących bo wielu źle się do tego zabiera i traci czas jak i pieniążki.

4) Przydało by się coś co może łatwo wytłumaczyć jak grać - jak pisać rozpiski aby dobrze je pisać! ja zawsze źle rozpisywałem - pakowałem CMG do wszystkiego - dawałem wszystkie możliwe przedmioty (tarcze, zbroje itd.) a to był błąd i traciłem pkt.

5) Co do warsztatu malarskiego to dobrze by było rozpisać art. na części lub barwy jakie się maluje czyli :
- jak malować złoto :P
- jak malować metalowe zbroje
- jak malować gołe ludzkie ciało
- jak malować ciuszki
- jak malować orcze mordy
- jak malować łuski potworów
- jak malować maszyny wojenne
- jak malować bestie (ich cielska)
- jak malować brody i włosy
- jak malować drewno (przy broniach i nie tylko)
chętnie pomogę bo większość wiem ale nie wszystko :)

6) Co do warsztatu modelarskiego - mój ulubiony - to chętnie pocisnę jakieś artykuły, mam nawet kilka :) w domciu na kompie - trochę poprawię, dodam realne zdjęcia i będzie ładniej.

BARDZO CHĘTNIE POMOGĘ TYLKO W CZYM I JAK :) Lubię pisać, mam też własne opowiadania - pisałem książkę kiedyś ale się zdenerwowałem i wywaliłem ją do kosza :( teraz żałuję miałem już 80 stron.

POZDRO :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz sty 30, 2005 3:00 pm

widze, że Cię olali wiedzmak albo doszliście na portalu do ideału, że wszyscy wszystkiego mają pod dostatkiem. Dziwne bo ja nie...
i nic się nie pojawiło nowego do czytania! :evil:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz sty 30, 2005 3:24 pm

A ja bym poczytal o fanowskich bitewniakach i strategiach (heksowych). Bardzo lubie fanowskie projekty, wiem, ze takowie bitewniaki tez istnieja, ale w temacie nie siedze, a chetnie sie doksztalce :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz sty 30, 2005 4:09 pm

ooo bardzo dobry pomysł tez bym poczytał. Mój kolega robi RPG w stylu Warhammer Quest. Ma zajawę na maksa - kupuje nawet te stare figasy.

Ja tez bym zrobił własny system, ale czysty RPG bo mi tego brakuje.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pn sty 31, 2005 7:35 pm

wiliamwolfes pisze:
Ma zajawę na maksa - kupuje nawet te stare figasy.

Przekaż mu ze mam parę , 8 chyba.Pozatym one sa jeszcze normalnie dostępne.
Pomysł z systemami fanowskimi jest świetny.A kolega ma rację, coś długo już zastój...
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr lut 02, 2005 8:41 am

o jaki zastój Ci chodzi? Neverwinter? no i zgadzam się z resztą, że fanowskie projekty to coś super! Zazwyczaj po jakimś czasie grania w taki system dopracowuje się go i w wielu przypadkach nie mają błędów takich jak w ogólnie dostępnych systemach. :D
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr lut 02, 2005 1:42 pm

Chodzi mi o to, że ostatni art czy wieść ukazał się chyba 3 tygodnie temu.Rozumiem że mozna nie mieć pomysłu na artykuł, ale można wrzucić jakieś informacje o tym co się dzieje w świecie bitewniaków, coś o jakimś konwencie...
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr lut 02, 2005 3:35 pm

rzezc w tym ze jako glowny dostarczyciel newsow mam mature za 3,5 mieche. do tego czasu jestem w redakcji na 30% wiec pierwsze polecialy newsy. art owszem byl ponad dwa tygodnie temu ale zauwaz ze korektor = Szczur ma teraz sesje (w zlym tego slowa znaczeniu), podobnie jak piszacy. jeszcze kolo dwoch tygodni i powinnismy wrocic do starego tempa, art co tydzien-dwa. a sam wroce 12 maja :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr lut 02, 2005 4:12 pm

ahaaaaaa to ja teraz już wszystko rozumiem! Chodzi o zastój tu na portalu. Ja wiem co Wiedzmak czuje bo ja też mam maturkę i prace dyplomową za razem - ale ja kończę wszystko dopiero 20 czerwca bo tak mi się kończy obrona prac dyplomowych.

To jest świetny pomysł z tymi informacjami na temat rozwoju w świecie bitewniaków... :mrgreen: chętnie bym poczytał takie wiadomości bo w WD piszą tylko o sobie :)

<off topic> co to jest:
POLTERGIEST? i PLOTER? i skąd wzięliście tą nazwę? i kiedy portal powstał i kto go założył? i dlaczego - proszę o trochę Historii.
<on topic>

PS. Do Administratorów & Moderatorów: Od dzisiejszego ranka wszystkie posty wrzucam do MS Word'a, a wcześniej robiłem to tylko czasami za co przepraszam już nie wiem, który raz, ale nie powinno być już ze mną problemów.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr lut 02, 2005 10:12 pm

Gdzieś głęboko w OffTopicu bodajże jest temat "Histoia Poltergeista" czy coś takiego.Adres Polter-uznano, że poltergeist jest za trudne do napisania (przynajmniej mniej idiotów by się szwędało po forum :razz: ).Przedtem było rpg.net.pl, a w czasach prehistorycznych rpg.info.pl.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr lut 02, 2005 10:32 pm

Neverwinter pisze:
Przedtem było rpg.net.pl, a w czasach prehistorycznych rpg.info.pl.

A jeszcze przed nim tez rpg.net.pl :> Reszta sie zgadza. A poltergeist poza tym to tzw. halasliwy duch - kto to wymyslil na nazwe serwisu, nie mam pojecia ;). I prosze nie offtopiczyc :P
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

czw lut 03, 2005 10:51 am

Takie pytanie-czy Norman w swoim poradniku malarskim mógłby napisać coś o non-matelic schemie?Bo obiło mi się o uszy i strasznie mi sie nie podobaja efekty, ale estem ciekawy ak to się robi.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

czw lut 03, 2005 11:23 am

dobrze to teraz nie offtopic! :mrgreen:

Chcę aby było coś na ten temat - jakiś art.

co to jest:
POLTERGIEST? i PLOTER? i skąd wzięliście tą nazwę? i kiedy portal powstał i kto go założył? i dlaczego - proszę o trochę Historii.


i co teraz jest na temat..? :)
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

czw lut 03, 2005 3:36 pm

Hmm... a ja bym proponował porównanie farb olejnych z farbami akrylowymi, bo coraz bardziej mnie denerwuje że jak ktoś chce pożyczyć farbe to nie mam jak bo on korzysta z akrylówek a on z olejnych ;D Nawet ja sam moge napisać ten artykuł, potrzeba mi tylko specjalisty od akrylówek :D
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

czw lut 03, 2005 4:21 pm

wiliamwolfes - nie, od takich pytan jest forum 'serwis poltergeist'. nastepne takie posty bede wywalal
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

czw lut 03, 2005 4:31 pm

szczerze mówiąc to ja nie wyobrażam sobie jak można malować olejnymi? a jeżeli chodzi o akryle to o co Ci dokładnie chodzi Mr.Ale?? ja chętnie pomogę. :)
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

czw lut 03, 2005 4:53 pm

Williamwolfes, coś mi sie wydaje ze albo nie wiesz jak działają farby olejne albo miałeś przykry wypadek z dzieciństwa z nimi związany :D

wyjaśniając: chciałbym ujrzeć art zawierający porównanie farb olejnych i akrylowych, dodatkowo jakieś informacje na temat obu typów farb (ceny, firmy itp.)
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw lut 03, 2005 5:04 pm

Taki art byłby super... zgodzę się. Chętnie wyszedłbym poza getto cytadelek po 12 zyli :/
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pt lut 04, 2005 5:48 pm

spoko mogę to załatwić :) a co do przykrych wypadków to miałem taki jeden jak pierwszy raz malowałem figasa olejnymi! Był paskudny! Nie wiem jak możecie malować olejnymi!

Aha ja nie maluje Citadelami - bo są za drogie!
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

pt lut 04, 2005 6:21 pm

Noo, to w takim razie robimy prace wspolna pod tytułem "Akryle i olejne - porównanie"? :D
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pt lut 04, 2005 8:20 pm

no to super! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Od wtorku zabiorę się do roboty :) bo poniedziałek wtorek mam próbne matury :(
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt kwie 12, 2005 7:21 pm

Czy to jest bardzo zły pomysł, żeby napisać artykuł o slangu graczy poszczególych systemów (40k, FB, Morda itd)?Bo o tyle, o ile "Lizaki" są dosyć oczywiste, o tyle znaczenie słowa "prosiak" dla laika pozostaje zagadka.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

wt kwie 12, 2005 8:12 pm

najwiecej slangu to wlasnie ty serwujesz ;)
chcialbys sie podjac ?
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr kwie 13, 2005 1:35 pm

No.Mogę załatwić czterdziestkę i FB, ale w tym drugi jest go o wiele mniej...chyba.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr kwie 13, 2005 8:09 pm

oki, czekamy na efekt. jelsi bedzie sie toto dalo czytac to tym lepiej :)
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr kwie 13, 2005 8:41 pm

Za chwile wyle ci slang do 40k wersję beta mailem :) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości