Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Xzar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 12:03 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

pt sie 14, 2009 8:18 am

Opustoszały skulił się instynktownie, gdy kolejna błyskawica wystrzeliła z promiennika Iteratora w jego stronę. Jak na razie wytrzymywał, ale w końcu nie zdąrzy kontrować... Rozejrzał się błyskawicznie w poszukiwaniu jakiejś osłony, i szybko niczym wąż wskoczył za kontener. Odetchnął...
- [i]Niespodzianka
- Usłyszał za sobą. Odwrócił się, widząc kolejnego Technokratę, celującego mu miedzy oczy z Glocka.
- Powiedz dobranoc - warknął "Techniak" gdy wystrzelił...
... a jego kula śmignęła przy uchu Maga. Ten odwdzięczył się własnym strzałem. Celnym.
- Dobranoc - szepnął, ściskając z ulgą już nieaktywny pentagram na swojej szyi. Opłaca się być zapobiegliwym...[/i]


Amulety to jednorazowe przedmioty magiczne, zubożona wersja Talizmanów. Są tworzone przez Magów, by szybko i w miarę bezpiecznie skorzystać z Magyi, gdy porażka nie wchodzi w grę. Są dość powszechne, zwłaszcza na froncie Wojny Wstąpienia, i mogą także służyć za środek płatniczy - tak jak Hausty czy Talizmany.

TWORZENIE
Wymagania to Pierwsza na poziomie trzecim i przynajmniej jeden punkt Kwintesencji. Po za tym Sfery, których chcemy użyć w zaklęciu.
Sukcesy na Efekt wylicza się normalnie, ale trzeba doliczyć parę sukcesów na "efekty specjalne", jak dłuzszy "okres ważności", czy aktywację.
Jeśli zamierzamy zaklinać więcej niż jeden efekt w amulecie, płacimy odpowiednio więcej Kwintesencji.
Można także zakląć Haust. Jest to łatwiejsze (Pierwsza 2, a nie 3), i nie wymaga przetaczania Kwintesencji (już jest w hauście), ale czasami jest kłopotliwe(rezonanswlicza się w efekt). Amulet z Haustu jest "jednoczarowy".

ZASADY

Okres ważności
Zwykle, amulet ma miesięczny "okres ważności", po którym magya wewnątrz rozprasza się, ale za cenę dodatkowych sukcesów można wydłuzyć jego trwałość. jeden dod. sukces to dodatkowy miesiąc.

Aktywacja
Tu jest wymagany przynajniej jeden sukces, gdyż bez tego amulet byłby bezużyteczny.
1 sukces - aktywacja prosta - machnięcie różdżką, stłuczenie kryształu, wciśnięcie przycisku
2 sukcesy - aktywacja złożona - wpisanie kodu, wyrysowanie odpowiedniego symbolu
3 sukcesy - aktywacja samoczynna przy najbliższej możliwej sposobności - amulet kontrujący uaktywni się wtedy - i tylko wtedy - kiedy w właściciela będzie lecieć wrogie zaklęcie

opcjonalnie, można założyć, że nie mając sukcesów w "akywacji", amulet jest czymś pomiędzy amuletem a zaklęciem. Samoczynnie się rozładowuje od chwili stworzenia, ale w każdej chwili można go doładować. Dzięki temu mogą powstać na przykład magiczne lampy oświetlające korytarze Fundacji, czy bariery.

PRZYKŁAD TWORZENIA
Lady Azabeth, członkini Porządku Hermesa, sposobi się do walki z Nephandi. By mieć pewność, że w trakcie walki nie przywoła jakiegoś demona, postanawia stworzyć magiczną pieczęć, blokującą Rękawicę.
Na odpowiednio przygotowanym krążku wosku zaczyna ryć odpowiedni wzór, jednocześnie splatając przed sobą nici mystycznych energii. W końcu poświęca część własnej energii, utrwalając sieć magii, i wtłacza ją do pieczęci.

Graczka Azabeth tymczasem rzuca. Azabeth ma Pierwszą 3 i Ducha 2 - Sfery odpowiednie, by utrudnić rozerwanie Rękawicy. Nie będzie przedłużać istnienia amuletu, ma być szybko zużyty, ale będzie musiała dopłacić jeden sukces, by w odpowiednim momencie uaktywnić amulet - Azabeth tuż przed walką dokończy rysować wzór na pieczęci. Po godzinnym rytuale - i trzech rzutach - uzyskała łącznie 7 sukcesów, i mimo, że jeden nie będzie wliczany do Efektu, będzie to dość, by Rękawica była mocna niczym lane żelazo przez całą walkę.

Co o tym sadzicie?
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

pt sie 14, 2009 8:47 pm

takie odpowiedniki talenów
 
Awatar użytkownika
Xzar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 12:03 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

pt sie 14, 2009 10:23 pm

dokładnie, o to mi chodziło :D
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

sob sie 15, 2009 9:54 am

A czym się różnią amulety od talizmanów na pierwszym poziomie, które się zużywają baaardzo szybko i stają bezużyteczne bez doładowania?
amuletów nie można naładować?
jak się nazywają amulety dla technokracji (nowomowa ;) )?
dlaczego amulety tak bardzo kojarzą mi się z Mumią?
 
Awatar użytkownika
Xzar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 12:03 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

sob sie 15, 2009 7:02 pm

amuletów nie można naładować?

Nie, dlatego sa "jednorazowe"

jak się nazywają amulety dla technokracji (nowomowa )?

hmm... akceleratory pocedur? ;P

dlaczego amulety tak bardzo kojarzą mi się z Mumią?

Nie wiem, nie grałem w Mumię
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

sob sie 15, 2009 10:41 pm

Pomyśl nad nazwą jednorazowych mechanizmów ;)
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

ndz sie 16, 2009 9:38 am

Ciężko znaleźć nazwę dla jednorazowego mechanizmu. Po ciula robić jednorazowy mechanizm, skoro samo przyrządzenie go jest czasochłonne i trudne. Nie istnieją jednorazowe elektrotechniczne urządzenia.

Jedyna nazwa na jednorazowca to Bateria jaka by mi przyszła do głowy, ale to nie jest mechanizm. Ba, to nie jest elektronika.
Ale przynajmniej akumulator się doładowuje, baterii już nie.
Jeszcze ewentualnie kondensator, ale długość nazwy przegra z baterią.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

Re: Ocjonalna zasada - Amulety

pn sie 17, 2009 12:50 pm

Lunar190 pisze:
Ciężko znaleźć nazwę dla jednorazowego mechanizmu. Po ciula robić jednorazowy mechanizm, skoro samo przyrządzenie go jest czasochłonne i trudne. Nie istnieją jednorazowe elektrotechniczne urządzenia.

A aparaty fotograficzne jednorazowego uzytku? Kombinuj, kombinuj :D
Moze "OTM", od One Time Mechanism?
 
Awatar użytkownika
rIgor_Mortis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 27, 2008 5:02 pm

Re: Ocjonalna zasada - Amulety

pn wrz 07, 2009 1:08 am

naaah niezbyt mi sie podoba, raczej malo uzyteczne i niewiidze tlumaczenia zbytnio dzialania tego.... Poza tym sa juz talenty ktorych magowie moga o ile mi sie zdaje uzywac(a nawet tworzyc). A w revised chyba nawet cos podobnego sie tworzylo....
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

Ocjonalna zasada - Amulety

wt wrz 08, 2009 5:24 pm

rIgor_Mortis pisze:
Poza tym sa juz talenty ktorych magowie moga o ile mi sie zdaje uzywac(a nawet tworzyc)

Taleny, taleny mistrzu. I jesli o takowych mowa, to moga je tworzyc chocby na tej samej zasadzie co garou, w koncu czesc magow wlada sfera ducha.
A tutaj mowa o zasadzie opcjonalne (no dobra, ocjonalnej ;)
 
Awatar użytkownika
rIgor_Mortis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 27, 2008 5:02 pm

Re: Ocjonalna zasada - Amulety

śr wrz 16, 2009 12:02 am

Dox pisze:
rIgor_Mortis pisze:
Poza tym sa juz talenty ktorych magowie moga o ile mi sie zdaje uzywac(a nawet tworzyc)

Taleny, taleny mistrzu. I jesli o takowych mowa, to moga je tworzyc chocby na tej samej zasadzie co garou, w koncu czesc magow wlada sfera ducha.
A tutaj mowa o zasadzie opcjonalne (no dobra, ocjonalnej ;)



arghhh...... mój mózg dziala w dziwny sposób...... wilka znam juz z rok conajmniej a ciagle tak mówilem zamiast taleny O.o dopiero teraz sie zpostrzeglem :shock: :shock: :shock:

EEEEEEEniłej.... no tak tak... wiec powiem jeszcze tyylko ze z ciekawosci upewnilem sie jak to wyglada w revised.... hm.. mag na 2 poziomie pierwszej moze robic "potions and temporary charms"..... i o ile rozumiem i mój angielski mnei nie myli to te "charms" to wlasnie takie jednorazowe zabawki w stylu tych amuletów...

Tak czy siak jakos ze strony "MNIE jako gracza" nigdy nie pociągały zabawki tworzone pierwszą.... Te w wilkołaczym stylu są zabawniejsze XP

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości