Zrodzony z fantastyki

 
ilear
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 02, 2006 1:50 pm

Odbicia astralne

czw mar 02, 2006 1:53 pm

Witam.
Mam pytanie, moglby mi ktos pokrotce opisac, jak wyglada odbicie astralne watkow? jak to widac w Przestrzeni Astralnej, wiem ze ich ksztalt i wielkosc zalezy od tkajacego...tyle wiem:)

edit:
Gerion to pytanie raczej do Ciebie:) Chodzi mi o Traktat o Przestrzeni..tam generalnie osobnego podpunktu - wyglad watkow nie ujales, a bardzo mnie to ciekawi jakby watki wygladaly.
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

pt mar 03, 2006 10:02 am

Tekst poświęcony przestrzeni astralnej pisałem dawno, oczywiście dotyczy on pierwszej edycji.

Na szczęście mamy już coś takiego jak Earthdawn Classic i wreszcie jasną wykładnię jak i co wygląda.

Wątki w przestrzeni astralnej:
Wątki to nic innego jak astralne, magiczne konstrukty. ZBudowane są z czystej magii, ale uformowane wolą tkającego (Dawcy Imion, bytu, ducha, Horrora, Smoka itp).

Wątki zaklęć
One dopełniają wzorzec zaklęcia. Jeśli zaklęcie ma tak skomplikowany wzorzec, że wymaga długiego dopełniania magiczną energią, wówczas magowie "tkają wątki". Na przykład: Ksenomanta posługuje się Astralną Włócznią. Zna jej wzorzec i jego konstrukcję. Nosi szkielet wzorca zaklęcia w swojej Ksenomatrycy (Nethermatrix - po prostu matryca, tyle że Ksenomancka - 2ED, w CLassicu i 1ED nie ma rozdzizłu).

Wzorzec wygląda jak długi, rybi kręgosłup, zakończony ostrosłupem zbudowanym z delikatnych sznurów magicznej energii.
Jeśli postronny obserwator znajdzie się w przestrzeni astralnej podczas aku tkania wątków Ksenomanty, ujrzy jak mag przefiltrowuje szarą energię magiczną przez matrycę ze wzorcem Włóczni. Filtrowana energia uzyskuje biało-srebrną barwę i aktem woli, mag tka z niej wątek zaklęcia. Formuje wypełnienie grota i jaśniejące drzewce rozrastającej się w mgnienu oka włóczni. Ten wątek wygląda tak samo u każdego innego Ksenomanty - to wątek znanego zaklęcia, którego wzór przekazują sobie mentor i uczeń.

Wątki własne.
Te wątki tkają adepci wszystkich dyscyplin i inne zdolne do tego byty. Wygląd takiego wątku (struktura, barwa, wielkość) zależy wyłącznie od wyobraźni MG, aczkolwiej w każdej edycji mamy sugestie (w 1ED w Księdze Wiedzy, w 2ED w Companion2, w Classicu w EDPC) co do przedstawianych opisów. Wątki te mogą być zarówno stałe (do przedmiotów, miejsc, osób z Prawdziwym wzorcem) jak i tymczasowe. Tymaczosowe wątki to zwykle efekt rozwinięć talentu Tkanie Wątków. Z reguły ich utkanie jest wyczerpujące dla maga (Wyczerpanie przy używaniu Rozwinięć).

Przykład:
Wojownik odnalazł po długich poszukiwaniach przedmiot wzorca smoka, któremu poprzysiągł zemstę. Medytując tka wątek, który podniesie jego obronę fizyczną w starciu ze smokiem. Obserwator w przestrzeni astralnej widziałby jak siłą woli Wojownik formuje z magicznej energii wątek, wyglądający jak cienka czerwona linia, skręcająca się w kształt wrzeciona, a następnie wnika we wzorzec (okropnie skomplikowany i jaśniejący niebywałą mocą) smoczego przedmiotu wzorca.
By dostrzec czyjś dostrojony wątek, należy uzyskać Wyjątkowy sukces vs OM przedmiotu w teście astralnego postrzegania.

pozdrawiam
Gerion
 
ilear
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 02, 2006 1:50 pm

czw mar 09, 2006 6:44 am

Dzieki sliczne:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości