Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

ndz sty 15, 2006 1:20 am

<!--QuoteBegin-ShadEnc+-->
ShadEnc pisze:
<!--QuoteEBegin-->Z graniem krasnoludem, czy elfem niekoniecznie jest tak samo, jak z graniem kobietą - moim zdaniem łatwiej zagrać innorasowca tej samej płci.

Może się mylę, ale to by oznaczało, że różnice między kobietą a mężczyzną są większe niż między człowiekiem a elfem. Wiem oczywiście, że przedstawiciele odmiennych płci mocno różnią się między sobą, ale wydaje mi się, że nie aż tak. Czy może nie mam racji?
 
Anonim_1

ndz sty 15, 2006 2:02 am

Havelocku, zauważ, że mówię o kłopotach w odgrywaniu a nie o samych różnicach. Fizjologią i zwyczajami ludzie z pewnością w większym stopniu różnią się od elfów, niż mężczyźni od kobiet, nie zmienia to jednak faktu, że gra przedstawicielką płci pięknej to trudniejsza sztuka - trzeba używać odpowiedniego słownictwa ("byłam" zamiast "byłem", "widziałam" zamiast "widziałem", itd.), opanować żeńskie nawyki, a nawet orientować się w kobiecej modzie. Według mnie to wyzwanie ponad siły normalnego gracza.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

ndz sty 15, 2006 11:58 am

Child_of_Malkav, niech zgadne. Delikwent bawiący się cycuszkami jest małym niewyżytym dzieciakiem którego wiedza o płci przeciwnej ogranicza się do stwierdzenia: "Dziewczyny? A! To te które mnie unikają."

Sorki ale takie zachowanie aż prosi o pomste do nieba. Grałem różne sesje. Zarówno bardzo klimatyczne jak i na luzie ale nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.

Jakkolwiek też popieram aborcje w uzasadnionych przypadkach :P to akurat inny zabieg przychodzi mi na myśl dla tego dżentelmena. Mianowicie kastracja. Żeby, nie daj boże, nie rozprzestrzenił swojego DNA (swoją drogą to jaka by się zgodziła? :D)

Zgadzam się całkowicie z ShadEnc. Granie inną rasą jest trudne ale w inny sposób. Używanie żeńskich form jest trudne. Nie mówie już nic o zrozumieniu kobiecej natury, które to w większości przypadków polega na stwierdzeniach w stylu: "kręce tyłeczkiem", "bawie się cycuszkami" które są żenujące i psują przyjemność z sesji. Trzeba naprawde umieć się wczuć a to niestety nie należy do umiejętności klasowych przeciętnego gracza.

Pozdrawiam
D
 
Argith
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 22, 2006 8:10 pm

czw lut 08, 2007 9:28 pm

To ja mam pytanie. Mam w³a¶nie odgrywaæ postaæ kobiety z ludzkiej rasy. Jest ona wojowniczk±, cechy wszystkie 14 jedynie zrêczno¶æ 16. ma nied³ugo do³±czyæ do dru¿yny. jest tam elf co nie lubi ludzi. a tak¿e nizio³ek, druid-cz³owiek(ju¿ sie posprzeczali), i krasnolud. osttanio do³±czy³ cz³owiek mnich. Ju¿ jest konflikt w dru¿ynie jak j± dobrze odegraæ? Jedna uwaga: dziewczyna jest homoseksualna.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

czw lut 08, 2007 10:07 pm

dziewczyna jest homoseksualna
<br />Jakby była hetero to bym się zdziwił :razz:<br /><br />
jak ją dobrze odegrać?
<br />Wczuć się. A jak nie wiesz co by powiedziała albo masz głupie pomysły to milcz [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

pt lut 09, 2007 2:59 pm

jak ją dobrze odegrać?
<br />Pytanie - czy to będzie jedyna dziewczyna w drużynie czy, któraś postać też jest kobietą? Jeżeli będzie jedyną przedstawicielką płci pięknej w grupie to prawdopodobnie w drużynowym konflikcie będzie trzymać się ludzi lub osób o zbliżonym charakterze. Może jednak zwrócić uwagę na elfa (nie wiedząc o jego uprzedzeniu do ludzi), kierując się myśleniem - elfy mają długie włosy, są delikatne, lubią muzykę i naturę - prawie jak kobieta :wink:.<br />Jeżeli w drużynie jest jeszcze jakaś kobieta to bohaterka może starać się trzymać jej stronę w konflikcie. W ten sposób może starać się przypodobać, nawet jeśli rzeczywiście ma inne poglądy. Jeśli jednak tą drugą kobietą w drużynie miałby okazać się krasnolud czy niziołek to sprawa poderwania takiego bohatera pozostaje kwestią gustu :wink:.<br />Jeśli jednak w drużynie nie ma nikogo z kim mogłaby ta bohaterka starać się nawiązać "bliższą znajomość" to zawsze może próbować szczęścia z NPCami. Jednak zarówno w tym jak i powyższych przypadkach, powinna zachować uwagę. W takich damsko - mę... damskich sprawach wymagana jest raczej delikatność. Nim wojowniczka zacznie się do kogoś zbliżać powinna dokładnie wybadać grunt.<br />Pomijając kwestię homoseksualizmu mogę doradzić jeszcze jedynie, że odgrywanie takiej postaci nie powinno bardzo się różnić od grania jakąkolwiek inną postacią. Bphaterka może zachowywać się tak jak ci się to tylko podoba. No chyba, że oprócz tego, że jest lesbijką jest także feministką i gardzi całkowicie facetami - wtedy może być jeszcze ciekawiej :wink:.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

pt lut 09, 2007 3:10 pm

Proponuje zapoznać się z modem do BGII pod wdzięcznym tytułem Chloe. To postać na której mógłbyś się wzorować :razz:<br /><br />Przeczytać możesz o niej na dole tej strony tam też znajdziesz wszystkie potrzebne informacje o zainstalowaniu łatek, adres do strony o tym modzie i z historią Chloe.
 
Argith
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 22, 2006 8:10 pm

pt lut 09, 2007 8:57 pm

Wielkie dziêki Raven za informacje. A i tobie Druss podziêkowania siê nale¿±, nie wiedzia³em o tym modzie do BG2. Niestety nie bêde móg³ skorzystaæ. Mam gre ale p³yta instalacyjna nie startuje. zatrzymuje siê na autostarcie.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

sob lut 10, 2007 2:37 pm

<!--quoteo(post=293678:date=Feb 9 2007, 02:59 PM:name=Raven (TS))-->
Raven (TS) pisze:
<!--quotec--><br />
jak ją dobrze odegrać?
<br />Pytanie - czy to będzie jedyna dziewczyna w drużynie czy, któraś postać też jest kobietą? Jeżeli będzie jedyną przedstawicielką płci pięknej w grupie to prawdopodobnie w drużynowym konflikcie będzie trzymać się ludzi lub osób o zbliżonym charakterze. Może jednak zwrócić uwagę na elfa (nie wiedząc o jego uprzedzeniu do ludzi), kierując się myśleniem - elfy mają długie włosy, są delikatne, lubią muzykę i naturę - prawie jak kobieta :wink:.<br />Jeżeli w drużynie jest jeszcze jakaś kobieta to bohaterka może starać się trzymać jej stronę w konflikcie. W ten sposób może starać się przypodobać, nawet jeśli rzeczywiście ma inne poglądy. Jeśli jednak tą drugą kobietą w drużynie miałby okazać się krasnolud czy niziołek to sprawa poderwania takiego bohatera pozostaje kwestią gustu :wink:.<br />Jeśli jednak w drużynie nie ma nikogo z kim mogłaby ta bohaterka starać się nawiązać "bliższą znajomość" to zawsze może próbować szczęścia z NPCami. Jednak zarówno w tym jak i powyższych przypadkach, powinna zachować uwagę. W takich damsko - mę... damskich sprawach wymagana jest raczej delikatność. Nim wojowniczka zacznie się do kogoś zbliżać powinna dokładnie wybadać grunt.<br />Pomijając kwestię homoseksualizmu mogę doradzić jeszcze jedynie, że odgrywanie takiej postaci nie powinno bardzo się różnić od grania jakąkolwiek inną postacią. Bphaterka może zachowywać się tak jak ci się to tylko podoba. No chyba, że oprócz tego, że jest lesbijką jest także feministką i gardzi całkowicie facetami - wtedy może być jeszcze ciekawiej :wink:.<br />
<br />No hejże, czy ona musi od razu do kogoś startować? Ja nie twierdzę, że nie może, ale czy musi? Czy grając heteroseksualnym facetem, zawsze usiłujemy poderwać koleżankę z drużyny lub każdego napotkanego NPC płci żeńskiej?<br />Oczywiście, wątek romantyczny może nadać grze kolorytu. Ale szukanie go na siłę, które aż bije z tego postu, to trochę bez sensu. Grając heteroseksualnym mężczyzną możemy mieć tysiące celów - służbę bóstwu, zdobycie władzy/bogactwa, zemstę, co się komu podoba. A grając lesbijką musimy dążyć do romansu?<br />Może nadinterpretuję, ale mam wrażenie, że po prostu bardzo płytko podszedłeś do tematu.
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

sob lut 10, 2007 7:50 pm

Może nadinterpretuję, ale mam wrażenie, że po prostu bardzo płytko podszedłeś do tematu.
<br />Prawda :wink:. Jak sam zauważyłeś istnieje cała masa sposobów w jaki można odgrywać taką postać. Jednak sam też w swoim poście zaznaczyłem:<br /><br />
Pomijając kwestię homoseksualizmu mogę doradzić jeszcze jedynie, że odgrywanie takiej postaci nie powinno bardzo się różnić od grania jakąkolwiek inną postacią. Bphaterka może zachowywać się tak jak ci się to tylko podoba.
<br />Argith wyraźnie zaznaczył, że w drużynie są konflikty, a dziewczyna jest homoseksualistką, więc skupiłem się na tych informacjach. Oczywiście można grać postacią o odmiennej orientacji i w żaden sposób tego nie okazywać, ale w takim razie po co poruszać ten temat? Można to też ograniczyć do mówienia "nie" wszystkim facetom, ale myślałem, że skoro Argith zaznaczył homoseksualizm bohaterki za ważny, to coś chce z tym zrobić. Dostałem nawet od niego podziękowania za posta więc zapewne nie był aż taki niesatysfakcjonujący :wink:.
 
Argith
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 22, 2006 8:10 pm

sob lut 10, 2007 8:16 pm

widze ¿e tu sie ma³a dyskusja zrobi³a na ten temat. Od razu wyja¶niam. Raven mia³ racje, chodzi³o mi jak zaakcentowaæ swoj± inno¶æ. Ale proszê o wszelkie mo¿liwe rady co do odgrywania postaci, nawet te nie zwi±zane z orientacj± seksualn±.
 
Arod
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:09 pm

sob lut 10, 2007 9:17 pm

My w naszej drużynie nie mamy takich problemów,ponieważ obowiązuje u nas niepisana zasada nie grania płcią przeciwną. Może ją zmienimi dlatego że tązasadę zaszczepili nam gracze ,którzy grali z osobami nieco "dziwnymi" niewyżytymi seksualnie i moim zdaniem niedojrzałymi.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

sob lut 10, 2007 11:29 pm

Niestety (o czym już gdzieś kiedyś pisałem :razz:) wymaga to pewnej dojrzałości i umiejętności aktorskich a nie wygłupów które nie są śmieszne a żałosne i rozwalają sesję.
 
Argith
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 22, 2006 8:10 pm

wt lut 13, 2007 11:21 am

to ja mam jedno pytanie do moda chloe link do wersji pl nie dzia³a. skad go wziac?<br />
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt lut 13, 2007 11:31 am

Zabije Sarafana! Strona była przenoszona na nowy serwer i wykorzystał starszy (niezaktualizowany) plik strony. W nowszym było odniesienie do nowego miejsca, którego już nie pamiętam. Wyślij mi na mail (ten ze strony) wiadomość to (jeżeli znajde) prześle Ci tą łatkę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości