Zrodzony z fantastyki

 
Lalkarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 10, 2013 5:43 pm

Odgrywanie Wieszcza

pn cze 10, 2013 6:42 pm

Witam.
Ostatnio zacząłem pogrywać czarodziejem, który specjalizuje się we wieszczeniu.
Czy moglibyście polecić mi jakieś wskazówki, triki etc, które przydałyby mi się przy odgrywaniu wieszcza? Chciałbym w pełni wykorzystać jego potencjał. Jak należy odgrywać taką postać? Bardzo zależy mi na graniu nim.
Szukałem na forum i nic na ten temat nie znalazłem, jednak jeżeli podobny temat już był, to będę wdzięczny za link.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony pn cze 10, 2013 7:36 pm przez Lalkarz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Lalkarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 10, 2013 5:43 pm

Re: Odgrywanie Wieszcza

wt cze 11, 2013 7:13 pm

Odświeżam.
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2013 8:07 pm przez Lalkarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Odgrywanie Wieszcza

wt cze 11, 2013 8:32 pm

Skup się na umiejętnościach wiedza. Nawet, jeśli czegoś nie wywróżysz, to jesteś w stanie udzielić potrzebnych odpowiedzi.
Wybierz sobie profil psychologiczny - jesteś zatwardziałym wróżbitą, pewnym siebie, który wie WSZYSTKO i tak się właśnie zachowuje, ewentualnie wszystkie postaci wkoło tak sądzą.
Albo bądź raczej zamknięty w sobie, uważaj, że twoja wiedza jest zbyt cenna, żeby rzucać nią na prawo i lewo.
Nigdy się nie myl, a jeśli się tak zdarzy, to przekręć argumenty na swoją stronę, zarzuć innym brak odpowiedniej analizy. Jeśli chcesz postawić hipotezę, nie rób tego. Po prostu stwierdzaj, co się stanie, w na tyle niejasny sposób, żeby nie dało się zarzucić Ci niekompetencji.
Poszukaj czarów, które zapewnią bonusy z olśnienia do wszelakich testów. Używaj z całą premedytacją zaklęć ze szkoły poznania.
Tryumfuj kiedy tylko to jest możliwe! Jeśli coś pójdzie nie tak z powodu nie zastosowania się do twoich porad, daj to wszystkim do zrozumienia. Milcz, jeśli twoja porada okaże się błędna, nikomu o tym nie przypominaj - natychmiast postaraj się znaleźć jakieś gładkie wyjście z sytuacji. Masz przecież różne czary. Zadbaj o to, żeby nigdy nie dało Ci się niczego wypomnieć, a tylko przytakiwać, jak ogromną wagę miały twoje przepowiednie. Zapoznaj się z metodami erystycznej dyskusji, żeby każdego wybić z rytmu i wygrać każdą dyskusję.
Bądź tak nieomylny, jak tylko inni są w stanie uwierzyć :)
I ustal sobie, czy chcesz otaczać się gadżetami - kryształową kulą, kartami tarota itd., czy też raczej chcesz być czymś w rodzaju proroka, i sztywno się tego trzymaj. Wyrób swoją markę, niech nawet NPC powtarzają imię Twojego wieszcza.
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2013 10:06 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Lalkarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 10, 2013 5:43 pm

Odgrywanie Wieszcza

wt cze 11, 2013 9:31 pm

Bardzo dziękuję za te ciekawe i pomocne porady. Od razu z wykorzystaniem ich będzie szło mi pewniej w odgrywaniu wieszcza. :)
Aczkolwiek jeżeli ktoś chciałby coś jeszcze dodać, bądź opisać jakieś przydatne triki to chętnie poczytam.
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2013 9:46 pm przez Lalkarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Odgrywanie Wieszcza

śr cze 12, 2013 9:27 am

Najlepiej jak będziesz mówił mało i nieprecyzyjnie. Im bardziej wieloznaczna będzie Twoja wypowiedź, tym trudniej będzie zarzucić niekompetencje, czy błąd. Jak wspomniano, zainwestuj w wiedzę i spostrzegawczość. Jeśli zauważysz coś, czego nie zauważy nikt inny, będziesz mógł wyciągnąć z tego wnioski i użyć tego jako rodzaju wieszczenia (postkognitywnego).

Polecam również obejrzeć serial Mentalista (the Mentalist), powinieneś znaleźć sporo inspiracji.

Na koniec dodam coś odnośnie mechaniki. Spostrzegawczość/Spot wymaga wysokiego Wisdom. Dodatkowo nie jest to umiejętność klasowa, co może dodatkowo skomplikować to podejście.
Nie wiem, czy rozważałeś psionikę, a jeśli nie, i nie zacząłeś jeszcze grać, przyjrzyj się Seer'owi: ma on jako umiejętności klasowe Spot, Listen i Gather Information (Spostrzegawczość, nasłuchiwanie, zbieranie informacji), czyli bardzo przydatne informacje, a dodatkowo ma bardzo ciekawy zestaw mocy, który wydaje mi się będzie dla Twojej postaci interesujący:
Od prostych mocy typu Precognition dającym premię do dowolnego rzutu, przez
Clairvoyant Sense - pozwala widzieć i słyszeć na odległość,
Object Reading - mając przedmiot w rękach jesteś w stanie określić kto był ich poprzednim właścicielem (rasa, płeć, charakter, jak zyskał/stracił przedmiot),
Sensivity to psychic impressions - bardzo podobne do tego wyżej, ale pozwalające na odczytanie emocji jakie miały miejsce w danym miejscu. Trochę masło maślane, ale np. w zaułku będziesz mógł wyczuć strach ofiary morderstwa i np. podniecenie zabójcy. Albo zimny profesjonalizm, chłód i opanowanie. To bardzo klimatyczna moc, która powinna dostarczyć paliwa do odgrywania.
Najpotężniejsze moce z tej dyscypliny Hypercognition i Metafaculty pozwalają w zasadzie natychmiastowo uzyskać informację o danym miejscu, wydarzeniu, istocie, połączyć fakty niczym Sherlock Holmes, Doctor House i Patrick Jane w jednym.

Dodatkowo, jak każdy psion ma się też repertuar mocy ofensywno/defensywnych, a także sporo utility powers. Ewentualnie, jeśli wolisz grać jednak głównie czarodziejem, możesz skorzystać z prestiżówki Cerebremancer, która rozwija zarówno czarodzieja, jak i psiona.

Pamiętaj, że to czego się dowiesz za pomocą mocy, czy (a może przede wszystkim) umiejętności (wiedza, spostrzegawczość) to jedno, a to jak to przedstawisz reszcie drużyny, to już zupełnie co innego ;)
Ostatnio zmieniony śr cze 12, 2013 9:32 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość